| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Unia musi upaść??

Założyłem ten temat , żeby nie dyskutować o upadku unii na innych tematach (żeby nie off topować)
Oto przesłanki przemawiające za upadkiem unii
1.)Działalność Unii jest sparaliżowana przez potrzebę podejmowania
najważniejszych decyzji przez zgodę wszystkich, co w naturalny sposób powoduje szczątkowe wprowadzanie zniekształconych ustaw
2.)Unia staje się zdominowana prze z największe państwa, które "ciągną" jak najwięcej dla siebie (Niemcy, Francja, UK...) przez wiele przywilejów (ponoć w unii wszyscy są równi) dla siebie, co powoduje zniechęcenie innych państw do działania na rzecz unii i zaczynają działać w ten sposób żeby wyciągnąć jak najwięcej dla siebie
3.)Cześć urzędników unii stara się działać w "interesie" unii i stara się o przyjmowanie nowych biednych państw, które więcej biorą od unii niż wpłacają pogarszając w ten sposób budżet unii
4.)Unia nie "mówi jednym głosem"(wbrew głównym założeniom) w wielu ważnych sprawach np. Wojna w Iraku, Konstytucja Europejska, Gazociąg Północny

Wto 20 Cze, 2006 20:18

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Dlaczego Unia musi upaść??

Facet, alez Tys jestes uparty...
Juz przy okazji topicu o panslawizmie wykazalem Ci wyraznie, ze przeslanki ktore wysuwasz zawieraja blad logiczny i sa wewnetrznie sprzeczne (bo jak mozna ciagnac jak najwiecej dla siebie i jednoczesnie przyjmowac nowe panstwa na ktore trzeba lozyc ?). Tam Ci braklo argumentow wiec teraz zaczynasz to samo w innym watku ?

Nadaremno Twisted Evil

Ja ze swojej strony powtorze Ci po raz kolejny - w Twoim, moim i nas wszystkich dobrze pojetym interesie jest to by Unia przetrwala jak najdluzej, bo tylko w ten sposob mamy szanse na jaka taka przyszlosc, zamiast totalnej marginalizacji
I mowiac "my" mam na mysli nie tylko Polske ale cala Europe.

Wto 20 Cze, 2006 20:28

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Facet, alez Tys jestes uparty...
Juz przy okazji topicu o panslawizmie wykazalem

Nie uparty tylko stanowczy i zrobiłem ten temat żeby dyskutować z innym użytkownikiem forum

Wto 20 Cze, 2006 20:32

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w Twoim, moim i nas wszystkich dobrze pojetym interesie jest to by Unia przetrwala jak najdluzej, bo tylko w ten sposob mamy szanse na jaka taka przyszlosc, zamiast totalnej marginalizacji


Widze propaganda unijna zrobiła swoje Laughing Laughing A co ja mam za interes w tym,żeby przetrwał chory, biurokratyczny, socjalistyczny i niewydolny twór pochłaniający mnóstwo kasy na bzdurne rzeczy i pensje armii urzędasów? Na dodatek swoimi debilnymi rozporzadzeniami i dyrektywami wchodzacy w każdą sferę mojego życia? Co Polska ma w tym za interes, skoro jesteśmy płatnikiem netto (podały to oficjalnie media, tyle ze jakoś przeszło to bez echa). Nie widzisz, że poprzez swój socjalizm, brak pomysłu na symilację hordy emigrantów itp. Europa przegrywa z USA, nie mówiąc o Chinach czy Azji Płd-Wsch.? Europejska gospodarka paralizowana jest przez unijne dyrektywy i strajki zwiazków zawodowych ( znane obrazki z Francji czy nasi górnicy). Stajemy się coraz mniej konkurencyjni i tyle. Na dodatek kraje europejskie zatracaja swoją tozsamość, rozmywają się w tym wieloetnicznym tyglu. Ktoś powie, ze moze to nie jest jakis problem, ale na miejsce kultury europejskiej i norm naszej cywilizacji wchodzą "normy" kultury islamu. Czym to grozi chyba kazdy wie.
A Unia i tak się rozpadnie jak straci wydolność. A stanie się to w jednym momencie: Jak przyjmą Turcję z jej 70mln rolników. Już z Polakami był problem, a Turasy pogrążą Unię na zawsze. I chwała Bogu. Pierwszy przypadek w historii, kiedy to Turcy przyjdą nam z odsieczą Uśmiech
Pozdrawiam!

Wto 20 Cze, 2006 20:44

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się Turcja Rumunia i Bułgaria to będą gwoździe do trumny
a Polska w tej sytuacji powinna wziąć z Unii jak najwięcej pieniędzy, robić wielkie inwestycje za unijne pieniądze i to najlepiej tak żeby nie wyjść na
"-" i trwać zawzięcie przy swoim jak np. Francja


Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Wto 20 Cze, 2006 21:00, w całości zmieniany 1 raz

Wto 20 Cze, 2006 20:52

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Unia staje się zdominowana prze z największe państwa, które "ciągną" jak najwięcej dla siebie (Niemcy, Francja, UK...) przez wiele przywilejów (ponoć w unii wszyscy są równi) dla siebie, co powoduje zniechęcenie innych państw do działania na rzecz unii i zaczynają działać w ten sposób żeby wyciągnąć jak najwięcej dla siebie

"A ja sobie tak leżę i myślę" jaki interes mogą mieć bogate kraje zachodnie aby przyjmować, nowe biedne i coraz biedniejsze.
Maj prawo kupować ziemię, przemysł itp. Fabryki niszczą aby uchronić swoje. Mając ziemię mogą decydować o wielu sprawach. Rolnicy otrzymują dotacje a u nas pola leżą odłogiem. Cukrownie zamykane, plantatorzy cukru bankrutują. Itd, itp. Wejście do strefy Euro przy obecnych zarobkach zniszczy nas doszczętnie. Niemiecki rencista nas wykupi.
Czy któryś bank dał komuś kredyt nie przewidując dla siebie zysku. NIE.
Posunięcia unijne przypominają mi bankiera oferującego korzystny kredyt, przy ukrytych dodatkowych kosztach.
Mam nadzieję, że Unia przetrwa kryzys, ale rozsądek mówi mi, że jak zostaniemy do cna wykorzystani, to powstanie nowa Unia, ale bez biednych krajów, w tym Polski.

Wto 20 Cze, 2006 20:59

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Propaganda unijna niczego mi nie musiala robic.
Po prostu w przeciwienstwie do Ciebie i Jones'a patrze troszke dalej. Bo czy Ci sie to podoba czy nie, ze Unia jest nasza jedyna szansa.
A co do bycia platnikiem netto - obecnie wykorzystalismy jedynie kilka procent z przyslugujacych nam pieniedzy, glownie ze wzgledow formalnych (wypelnianiu wnioskow). I tylko dlatego, summa summarum, wplacilismy wiecej niz otrzymalismy. Zas w tym roku prawdopodobnie wykorzystamy ok 50.
Radze wiec troche lepiej sie zorientowac w temacie zanim zaczniesz wypisywac bzdury. Jones'a tez sie to tyczy.

Idzmy dalej - czy Ty myslisz ze tylko Unia jest zbiurokratyzowana ? Smieszny Bardzo szczęśliwy
Takie Chiny, Indie czy Rosja bija ja na lopatki. Same Chiny to biurokratyczny gigant. Co wiecej - gigant na glinianych nogach. A Stany ?? Coraz czesciej podnosza sie glosy, krytykujace tamtejszy model jako niewydolny i zbytnio zbiurokratyzowany. I co Ty na to ?? Mimo to sa jakos najsilniejsza gospodarka na swiecie, zgrozona jedynie przez.... arcyzbiurokratyzowane Chiny Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Tak sie sklada, ze w Europie (i to liczonej od Portugalii po Ural) mieszka 7% populacji swiata. To malo. Przez cale wieki Europa wiodla na swiecie cywilizacyjny prym. Dzis wyprzedzily nas Stany i wschod. Jedyna szansa na przetrwanie i na zachowanie silnych gospodarek jest zjednoczenie. Czyli Unia. Osobno nie mamy szans konkurowac na swiatowych rynkach. Taka jest prawda - jestesmy w glebokim regresie. Niestety, rowniez cywilizacyjnym. Wiec albo sie polaczymy albo czeka nas marginalizacja, czego niektorzy forumowicze nie potrafia jakos pojac.

A socjalizm i emigranci to juz zupelnie inna sprawa, niewiele majaca wspolnego z sensem istnienia Unii. To problemy, ktore nalezy po prostu rozwiazac, jednak nie jest to cos co mogloby trwale zagrozic jej egzystencji.
Wiec prosze - trzymajmy sie tematu

Wto 20 Cze, 2006 21:02

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jaki interes mogą mieć bogate kraje zachodnie aby przyjmować, nowe biedne i coraz biedniejsze.

Są to stare społeczeństwa mające deficyt pracy, któremu można łatwo zapobiec przyjmując do pracy tanią wykwalifikowaną za cudze pieniądze siłę roboczą

Wto 20 Cze, 2006 21:04

Powrót do góry
Mum
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 440
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdyby bylo tak jak mowisz to nikt by nie tworzyl Unii tylko ulatwionoby migracje sily roboczej. Dokladnie tak jak to funkcjonuje w Stanach - drenaz mozgow. Prosciej, taniej i skuteczniej.
Sam sie juz gubisz w swych wywodach

Wto 20 Cze, 2006 21:09

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Są to stare społeczeństwa mające deficyt pracy, któremu można łatwo zapobiec przyjmując do pracy tanią wykwalifikowaną za cudze pieniądze siłę roboczą


To też jeden z elementów wykorzystania państw biedniejszych. Zysków to nam nie przyniesie. Nauka kosztuje i to dużo.


Ostatnio zmieniony przez Piotrk1 dnia Czw 22 Cze, 2006 14:53, w całości zmieniany 1 raz

Wto 20 Cze, 2006 21:09

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Unia ma upaść?? Wolisz, żeby każdy sam sobie pracował bez żadnych dotacji. Mój kolega rolnik sporo na tym zarobił, dlatego nie rozumiem, ja mieszczuch nie trace Ci na wsi zyskują.

Wto 20 Cze, 2006 21:39

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sam sie juz gubisz w swych wywodach

To ty się gubisz w moich ja nie napisałem, że to był powód utworzenia tylko, że to jest skutek uboczny

Cytat:
Mimo to sa jakos najsilniejsza gospodarka na swiecie, zgrozona jedynie przez.... arcyzbiurokratyzowane Chiny


Stany to dopiero gigant na glinianych nogach, zadłużenie obywateli i przedsiębiorstw amerykańskich wynosi ponad 3 bln usd a deficyt w handlu z Chinami 202 mln usd, co spowodowane jest tym, że w Chinach produkują rzeczy, których się nie produkuje w stanach i wcale nie chodzi o jakieś regionalne wyroby a o rzeczy codziennego użytku.

Cytat:
Osobno nie mamy szans konkurowac na swiatowych rynkach

A Japonia!! Mały kraj bez surowców zniszczony po II wojnie światowej i co?? Maja największe rezerwy budżetowe na świecie prężną gospodarkę oparta na usługach i ani myślą żeby się z kimś łączyć .
Cytat:
ja mieszczuch nie trace

A uciekający lekarze i specjaliści?? Za jakiś czas będzie ich w Polsce brakować i wtedy odczujesz Unię

Wto 20 Cze, 2006 21:46

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

natura nie znosi próżni. Zabraknie ich to przyjdą z Ukrainy czy ROsji. I może w końcu zaczną traktować pacjentów jak ludzi, bo u naszych tego nie widzę.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 21 Cze, 2006 1:41

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
A uciekający lekarze i specjaliści?? Za jakiś czas będzie ich w Polsce brakować i wtedy odczujesz Unię
Hmmm... Zawsze jakiś ostanie dobry prywatny szpital ze specjalistami.

Sro 21 Cze, 2006 12:19

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l&m napisał:
Jones napisał:
A uciekający lekarze i specjaliści?? Za jakiś czas będzie ich w Polsce brakować i wtedy odczujesz Unię
Hmmm... Zawsze jakiś ostanie dobry prywatny szpital ze specjalistami.

Albo wreszcie zacznie się w Polsce doceniać pracowników i zacznie się płacić tyle ile powinni zarabiać? Wtedy pewnie zostaną!
A co do upadku Unii - obawiam się, że nie było by to dla nas korzystne. Cała masa inwestycji - od remontu parku koło mnie, przez remonty dróg po oczyszczalnie ścieków robiona jest z pieniędzu otrzymanych z Unii. Dotacje dla rolników i rybaków - Unia. A to że wyszliśmy na minus? To po prostu wychodzi nieudolność naszych polityków i urzędników, którzy nie potrafią nawet złożyć odpowiednich i kompletnych wniosków, ale trudno chyba za to winić Unię.

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sro 21 Cze, 2006 21:37

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Racja, ja popieram zostanie w Unii, Jones i Mum są tylko przeciwnikami. Czyż nie?? Szkoda, że nasi uciekają, ale jak mamy takie "kredki" w państwie to sie im niedziwie.

Sro 21 Cze, 2006 21:46

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
I może w końcu zaczną traktować pacjentów jak ludzi, bo u naszych tego nie widzę.

Niestety Maksikasek, cholernie nadepnąłeś mi na odcisk Zniesmaczony, bo spora część mojej najbliższej rodziny robi w tym zawodzie. Pomijając już fakt, że rzadko kiedy bywają w domu to nie mogę powiedzieć by traktowali pacjentów jak nieludzi, za to niektórzy (powiedzmy mniejszość) pacjentów uważa, że (jak za komuny) należy im się wszystko i od ręki. Jak nie ma pieniążków na badania to najlepiej, żeby lekarz z własnej kieszeni wyłożył.
Czasy doktora Judyma już się skończyły. Za trudną i odpowiedzialną pracę należy się uczciwa płaca!!!

Nie wiem jakie traumatyczne przeżycia wiążą Twoją osobę ze służbą zdrowia, ale proszę pohamuj się od wydawania bardzo niesprawiedliwych osądów.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 21 Cze, 2006 21:47

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, znam jednego lekarza rodzinnego w miasteczku - robi tam za całą poradne specjalistyczną i jeszcze kasy nie dostaje za dużo.

Sro 21 Cze, 2006 21:50

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To że od ostatnich 5 miesięcy, miesiąc spędziłem w szpitalu z córką, a ostatnio poznaję wszystkich lekarzy w mieście. I nie chodzi mi brak kasy na badania- bo tu robią co mogą. Ale o traktowanie pacjentów. Sorki, ale jak pielęgniarka przy każdej rejestracji bierze mój nr telefonu, a potem nie dzwoni żeby odwołać wizytę bo strajk. A lekarka wyjeżdża mi z tekstem , że powinieniem dziennik oglądać- choć sami dowiedzieli się o strajku tego samego dnia. Albo kiedy lekarka zaczyna przyjmować 1,5 godziny później, bo miała ważne spotkanie związkowe. TO wybacz człowieka szlag trafia. Ja cenię swój czas i innych.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 22 Cze, 2006 1:10

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli moja teoria o traumatycznych przeżyciach była słuszna.

No to teraz posłuchaj. Ja to znam od kuchni. A jakbyś cię czuł gdybyś 3-4 razy w roku odwiedzał prokuraturę bo pijacka rodzina kombinuje jak tu wyciągnąć odszkodowanie za zmarłą babcię (a tylko ona miała rentę)? Albo gdybyś przyjmował dziadka na oddział w przeddzień wigilli BN w stanie odwodnienia (nie dawali mu pić, że by nie było z nim kłopotów w domu podczas biesiady). Albo gdybyś nakładał szufelką faceta zgniecionego w pasie przez ciężarówkę (żył jeszcze 4 godziny). Albo gdybyś pracował ponad 100 godzin tygodniowo? Nie z własnej woli tylko z braków personelu. Jakbyś się czuł widując swoją żonę 7 dni w miesiącu przeważnie mijając się z nią w drzwaich?
Ja nie narzekam. Taką cenę płacimy za obranie naszej drogi życiowej, ale do cholery nikt nie będzie mi wciskał, że nie robimy tego dobrze.

Nigdy nie będzie w Polsce dobrze jeżeli 50% przypadków przyjmowanych w SORze to stan upojenia alkoholowego, dopóki karetka ratunkowa nie będzie traktowana inaczej niż taksówka.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 22 Cze, 2006 1:36

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To po prostu wychodzi nieudolność naszych polityków i urzędników, którzy nie potrafią nawet złożyć odpowiednich i kompletnych wniosków, ale trudno chyba za to winić Unię.

W 90% przyznaję Ci rację, ale przy wypisywaniu wniosków unijnych błędy popełniają tez urzędnicy innych państw. Są naprawdę skomplikowane. Na temat polityków wolę nie mówić.



Marmik
Lekarze faktycznie zarabiają bardzo mało. Wg mnie ich zarobek powinien być kilka razy wyższy, zależny od posiadanej specjalności i umiejętności.
Ale jakoś biednego lekarza rzadko spotkać. Pracują w kilku miejscach, ale tak się często składa, że godziny przyjęć w poszczególnych przychodniach zazębiają się. Efekt, trzeba na nich czekać.

Cytat:
Nigdy nie będzie w Polsce dobrze jeżeli 50% przypadków przyjmowanych w SORze to stan upojenia alkoholowego, dopóki karetka ratunkowa nie będzie traktowana inaczej niż taksówka.

Miały być wprowadzone odpłatności za niepotrzebne wezwania karetki pogotowia, ale od niektórych pobranie jej było całkowicie niemożliwe.

Czw 22 Cze, 2006 15:17

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:
Ale jakoś biednego lekarza rzadko spotkać.


Oooo, na jakich obserwacjach opierasz swoją opinie? Obserwując parkingi przed szpitalem?
Co to według Ciebie znaczy biedny? Bo chyba nie masz na myśli pensji w wysokości 800 zł po łącznie 18 latach nauki?
Pomijam już kwestię odpowiedzialności za podejmowane decyzje, bo nie wiem czy znajdziemy bardziej odpowiedzialny zawód.

Kończę dyskusję a temat tego zawodu bo i tak wiem swoje, a opinię opieram na doświadczenia, a nie na zasłyszanych plotkach i pojawiających się od czasu do czasu negatywnych przypadkach.

Konkluzja:
Nie pasują wam lekarze? ?le was leczą?
Nie chodźcie do nich i wybierzcie taki parlament, który zniesie obowiązkową składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

Problemem Polski jest fakt, że mieszka tu ponad 30 mln lekarzy Zniesmaczony.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 22 Cze, 2006 17:30

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik!
Nie chciałem Cię zezłościć. Popieram strajk lekarzy i doceniam ich odpowiedzialna pracę. Ale akurat wczoraj chciałem zarejestrować wnuczkę w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka na badania i nic z tego nie wyszło bo jest strajk. Mnie się pytają czy jej stan zdrowia zagraża życiu. A skąd ja to mogę wiedzieć, można to sprawdzić po badaniach a nie na oko.
Niech strajkują najpierw w rządowych przychodniach, szybciej dostaną to co im się należy.

Czw 22 Cze, 2006 18:09

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przesłanek do tego, żeby ten eksperyment pod tytułem Unia Europejska nie zakończył się sukcesem jest chyba kilka. Jednym z nich jest nieumiejętność i niemożność prowadzenia jednej spójnej polityki zagranicznej przez państwa członkowskie, które po prostu różnie definiują swoje zagraniczne interesy. Najjaskrawszym przykładem są tu Wielka Brytania i Polska, które stanowią istne konie trojańskie wuja Sama w Europie. Drugą przesłanką jest skrajnie debilny biurokratyzm Unii i chęć ingerowania przez nią w każdą część życia ludzkiego i regulowania jej jak najbardziej szczegółowymi przepisami prawnymi - co w sposób oczywisty musi się zakończyć klęską. Życie bowiem nie daje się wtłoczyć w ciasne ramy paragrafów, a im bardziej będziemy chciel;i tego dokonać - do tym większych absurdów dojdziemy. Wreszcie, brak jest w obrębie Unii kulturowej i etnicznej jedności (jakkolwiek by się takie określenie źle kojarzyło), co powoduje że społeczeństwa nie widzą pożytku z integracji i zacieśnienia współpracy. Wyrażane czasem entuzjastyczne na temat UE głosy są raczej wynikiem akceptacji niektórych doraźnych udogodnień związanych np. z przemieszczaniem się, przy jednoczesnym zamykaniu oczu na niedogodności, niż wyrazem dalekowzrocznej akceptacji idei zjednoczonej Europy.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 22 Cze, 2006 20:20

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podzielam ten pogląd. Dobrze by było aby ten układ jak najdłużej trwał, ale uwierzyć w to mi trudno. Najbardziej zadowoleni są chyba eurodeputowani. Dziennie 274 Euro plus zwrot poniesionych innych kosztów. To tyle nie zarabia sie na miesiąc co on na dzień.

Czw 22 Cze, 2006 20:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.