| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PMM (pistolet maszynowy modułowi)

Jest to Polska konstrukcja PDW strzelająca NARAZIE nabojem 9x19 parabellum ale może być dostosowana do amunicji kalibru .40 S&W, 5,7 x 28 mm i 4,6 x 30 mm na Stroje Remova jej nie uświadczyłem a i w Internecie znikome wiadomości moje pytanie jest następujące co o nim wiecie ??

Nie 18 Cze, 2006 22:00

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: PMM (pistolet maszynowy modułowi)

Jones napisał:
Jest to Polska konstrukcja PDW strzelająca NARAZIE nabojem 9x19 parabellum
Tak na razie to jest to model i nic innego, nawet nie prototyp. Ale faktycznie strzela nabojem 9 mm x 19. Do czego może być dostosowany PMM to inna bajka.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pon 19 Cze, 2006 0:50

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja to widze tak możemy zrobić pistolet maszynowy i samopowtarzalny w wersjach na obie amunicje (niemiecką i belgijską) wykorzystują spostrzezenia użytkowników już isteniejących PDW (np. FiveseveN podobno jest za duży) i czekać na wybór amunicji przez NATO i sprzedawać produkt konkurencyjny ceną (brak prowizji zekompensującej wydatki na projekt amunicji) tylko żeby nie było jak z Berylem że bez niczego ma cene porównywalną z G36 w pełnym wyposazeniu

Pon 19 Cze, 2006 8:12

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Ja to widze tak możemy zrobić pistolet maszynowy i samopowtarzalny w wersjach na obie amunicje (niemiecką i belgijską)
Nie bardzo. O ile PMM zasilany amunicją 9 mm x 19 da się przystosować do niemieckiego naboju 4,6 mm x 30 względnie łatwo, to z belgijskim 5,8 mm x 28 będzie spory problem bo sam nabój jest dłuższy.
Cytat:
wykorzystują spostrzezenia użytkowników już isteniejących PDW (np. FiveseveN podobno jest za duży)
Generalnie jest taka zasada, aby to co jest napisane po słowie "podobno" od razu traktować jako nieprawdziwe.
Cytat:
i czekać na wybór amunicji przez NATO
Stu lat może nie wystarczyć...
Cytat:
i sprzedawać produkt konkurencyjny ceną (brak prowizji zekompensującej wydatki na projekt amunicji)
Jak to ładnie brzmi, z czysto teoretycznego punktu widzenia.
Cytat:
tylko żeby nie było jak z Berylem że bez niczego ma cene porównywalną z G36 w pełnym wyposazeniu
Liczba mitów dotyczących broni strzeleckiej jest przerażająca. A tak naprawdę, to za cenę jednego G36 na polskim rynku byłbyś w stanie kupić jakieś 3-4 Beryle. Co innego przy zakupach powiedzmy 100 000 niemieckich karabinków.


_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pon 19 Cze, 2006 11:22

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Stu lat może nie wystarczyć...

To można produkować w dwóch

Cytat:
Jak to ładnie brzmi, z czysto teoretycznego punktu widzenia.

Tak zapomniałem ,że "Polska to kraj wielkich możliwości" takich przekrętów niema chyba nigdize na świecie (nie tylko jeżeli o prod broni)

Pon 19 Cze, 2006 17:40

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Tak zapomniałem ,że "Polska to kraj wielkich możliwości" takich przekrętów niema chyba nigdize na świecie (nie tylko jeżeli o prod broni)
Nie o przekręty chodzi, a raczej o brak zapotrzebowania i niewiarę, że polska broń może być coś warta. Tak między nami mówiąc, to owa niewiara jest w pewnym stopniu uzasadniona, bo w tym przypadku w zasadzie jeden konstruktor (wraz z kilkoma głosami doradczymi) ma stanąć w szranki z zachodnimi firmami (FNH, H&K, IWI), ze znacznie bardziej rozbudowanym zapleczem, doświadczonymi w projektowaniu, mającymi na swoim koncie liczne konstrukcje, nie tylko broni, ale i amunicji, a na dodatek w pewnych rozwiązaniach wewnętrznych znacznie bardziej sprawdzonych niż ten w PMM. Oczywiście można, a nawet należy trzymać kciuki za powodzenie konstrukcji kapitana Wróblewskiego z WITU, ale trochę szkoda, że nie jest to jakoś bardziej sensownie rozwiązane, nie ma większego wsparcia ze strony przemysłu (wiem, FB coś tam robi, ale chodzi o większe pieniądze, jakie może przeznaczyć na rozwój konstrukcji np. Bumar), nie jest to jakoś bardziej powiązane z pracami innych. Tego brakuje, perspektywicznego i dalekosiężnego myślenia o tej broni jako inwestycji.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pon 19 Cze, 2006 22:25

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tego brakuje, perspektywicznego i dalekosiężnego myślenia o tej broni jako inwestycji.

W Polsce zawsze brakowała perspektywicznegoo myślenia

Pon 19 Cze, 2006 23:29

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
W Polsce zawsze brakowała perspektywicznegoo myślenia
Z takim generalizowaniem zgodzić się nie mogę. Mnie chodzi o pewną konkretną sytuację, nie zaś o ogólnonarodowe marudzenie Wink
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Wto 20 Cze, 2006 12:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.