| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bozkow sprzedany

no moi kochani perelka Dolnego Slaska zostala sprzedana. Oto informacja podane w GW:

....

Bożków czeka na bogaczy




Michał Kokot 06-12-2005 , ostatnia aktualizacja 06-12-2005 21:21

Irlandzka firma kupiła w poniedziałek zabytkowy pałac w Bożkowie w powiecie kłodzkim. Za kilka lat zaniedbany budynek ma stać się pięciogwiazdkowym hotelem z polem golfowym

Przez ostatnich 50 lat pałac w Bożkowie nie miał szczęścia do właścicieli. W 1954 roku władza ludowa przekształciła go na szkołę rolniczą. Ściany i boazeria zostały zamalowane brązową farbą olejną, a zabytkowe elementy rozkradzione. Kilka lat temu starostwo wynajęło pałac szwedzkiemu inwestorowi, który zobowiązał się wyremontować budynek. Nie zrobił nic.

Niszczejącym pałacem zainteresował się irlandzki inwestor, który w podstrefie ekonomicznej w Kudowie Zdroju za milion złotych buduje fabrykę zbiorników metalowych na paliwa, płyny i metale sypkie. Fenelon Group International kupił pałac za ponad dwa mln złotych i zobowiązał się wyremontować budynek w ciągu pięciu lat.

- Cieknie dach, poodpadały sufity. Nie wiemy, jak długo potrwa remont, bo gdy odkrywamy jedną usterkę, od razu pojawia się następna - mówi Tula Grey, wiceprezes Fenelon Group International.

Pomimo to Irlandczycy chcą, żeby już za rok było gotowych pierwszych 30 z 80 luksusowych pokoi. Myślą również o odbudowie czwartej kondygnacji, która została zniszczona w pożarze w 1870 roku.

- Chcemy w pałacu otworzyć centrum konferencyjne. Przez cały rok planujemy 67 różnego rodzaju wydarzeń - mówi Tula Grey.

Fenelon chce też zrewitalizować basen pałacowy, ogród i park, który na razie należy do szkoły. Będzie też próbował odzyskać rozkradzione wyposażenie pałacu. - Mamy sygnały, że zabytkowe obrazy i piękne żyrandole znajdują się w różnych częściach Polski. Chcemy je znaleźć, przekazać skarbowi państwa, a później wynająć, wykupić lub wystawić w pałacowym muzeum - zapowiada Tula Grey.

Fenelon nastawia się na najbogatszych klientów, stąd pomysł pól golfowych. Mają powstać na 300 hektarach łąki przylegającej do pałacu i parku. Na razie jednak Irlandczycy mają problem - łąka należy do kilku właścicieli, którzy albo nie chcą sprzedać ziemi, albo windują ceny. Grey: - Najwyżej kupimy inny teren, a hotelowych gości będziemy dowozić meleksami.

W pałac, park i pola golfowe Irlandczycy zamierzają zainwestować kilkadziesiąt milionów euro. Z inwestycji cieszą się władze. Adam Łącki, starosta kłodzki: - Ta inwestycja świetnie wpisuje się w strategię turystycznego hrabstwa Sudetów. To będzie główny element naszej promocji.

.....

miejmy tylko nadzieje, ze inwestor sprosta tym razem zadaniu.


pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Sro 07 Gru, 2005 10:16

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oby im sie udalo Rolling Eyes
Nawet jesli juz malo kto bedzie mogl tam sobie wejsc to dla dobra tego obiektu jest aby ktos na powaznie sie nim zajal.
Ja mialem okazje sobie go obejrzec w srodku kilka tam temu i nadal wystroj wnetrz robil ogromne wrazenie. Mozna sobie to obejrzec na wortalu Kruka i tu rowniez. Nie zauwazylem farby na boazeriach. Raczej powrywane z nich malowane tapety, skradzione z klatki schodowej elementy snycerki, natomiast pokoje robily wrazenie opuszczonych i zanidbanych lecz niezbyt (jak na te okolicznosci) zdewastowanych. Moim zdaniem to aby palac wrocil do dawnej swietnosci to inwestor powinien wykupic i wysiedlic wszystko co bezposrednio przylega do niego. Lacznie z budynkiem nowej szkoly wybudowanej w srodku zabytkowego parku.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 07 Gru, 2005 12:44

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

w przyszlym roku udam sie tam na zbadanie sprawy Uśmiech - zobaczymy co madrego zaczna robic. Postaram sie porozmawiac, moze dowiem sie czegos ciekawego. i podobnie jak to ma miejsce w przypadku Mokrzeszowa czy Jedliny beda obserwowal, krytykowal i chwalil za wykonane prace Uśmiech.

W Jedlinie pałac zaczal zyc. Remont idzie pelna para, mozna juz go zwiedzac. Plany sa wspaniale Uśmiech. W pałacu juz odbyla sie pierwsza impreza Andrzejki, a teraz planowana jest kolejna Sylwester. Najlepsze jest to, ze ostatnio Sylwester w palacu mial miejsce w roku ... 1945 Uśmiech.

Jezeli chodzi o Mokrzeszow bylem tam niedawno kolejny raz. Zero zmian, zamek sie sypie, konserwator i gmina chyba juz dawno go olali podobnie jak jego aktualny wlasciciel.


pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Sro 07 Gru, 2005 14:03

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a tak jeszcze uzupelnie.

Informacje i galerie zdjec Mokrzeszowa, Jedliny i Bozkowa znajdziecie na Wortalu www.poszukiwania.pl i w galerii www.galeria.poszukiwania.pl.

Pozdrawiam i zapraszam na Sylwestra w Pałacu w Jedlinie

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Sro 07 Gru, 2005 14:05

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mokrzeszow to wyjatkowo nie ma farta. Obecnym wlascicielem jest znowu gmina po tym jak uniewazniono ostatnia umowe sprzedazy. Wyszabrowany, zdewastowany stoi bidak i pewnie niedlugo zacznie straszyc Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 07 Gru, 2005 14:28

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio jestes pewien ze gmina jest juz wlascicielem ?? mialem tam "swojego" czlowieka, ktory mial nawet dobry pomysl co zrobic w tym obiekcie jednak z uwagi na brak konkretnej postawy gminy czas temu wyjechal za chlebem i tak ostal sie na obcej ziemi.

pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Sro 07 Gru, 2005 22:58

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Glowy nie dam, ale wyczytalem to na www.naszesudety.pl i chyba tez bylo w Nowinach Jeleniogorskich. W kazdym razie "naszesudety" opisywaly to kilka razy. Cala historie roznych kombinacji tzw. "wlascicieli" palacu. Jak masz "szpiegow" we gminie to powinni to wiedziec. Pamietam tylko, ze sprawa sie opierala o sad.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 08 Gru, 2005 9:12

Powrót do góry
svistak
Marynarz

Marynarz




Posty: 3
Skąd: York - Wielka Brytania
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zamek w mokrzeszowie...

kruku napisał:
Krecio jestes pewien ze gmina jest juz wlascicielem ?? mialem tam "swojego" czlowieka, ktory mial nawet dobry pomysl co zrobic w tym obiekcie jednak z uwagi na brak konkretnej postawy gminy czas temu wyjechal za chlebem i tak ostal sie na obcej ziemi.

pozdrawiam


wyjechal ale zawsze moze wrocic jesli znajda sie osoby, ktore beda chcialy i umiamy pomoc nam odzyskac ten wspanialy obiekt....

zamek ciagle chodzi mi po glowie niestety i nadal mam pomysl zeby cos tam zrobic!!!

pozdrawiam z wysp,
svistak :samolot2:

_________________
"...wehikul czasu to bylby cud..."

Czw 06 Kwi, 2006 3:35

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: zamek w mokrzeszowie...

Cytat:
zamek ciagle chodzi mi po glowie niestety i nadal mam pomysl zeby cos tam zrobic!!!

pozdrawiam z wysp,


Mokrzeszów jest jednym z najpiękniejszych obiektów na D Ś, ale oprócz pomysłów to tu kasiorki brakuje najbardziej. Poprzedni właściciel zamek zakupił nie po to, aby cokolwiek w nim robić, ale żeby małe co nie co wyciągnąć. straszą po nim jeszcze dziury w najmniej oczekiwanych miejscach Evil or Very Mad
Problemem jest trafić na ludzi, którzy będą chcieli wyciągnąć taką perełkę z ruiny, może się uda.

Czw 06 Kwi, 2006 9:14

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A perła renesansu na Dolnym Śląsku, czyli dwór w Maciejowcu? Ten sam los, co Mokrzeszów. Wielkie słowa, wspaniałe plany (Muzeum Detalu Architektonicznego Dolnego Śląska) i co? Zabrakło forsy. Właściciele przeliczyli się, bo skalkulowali w planie jakieś dotacje, a z tego wyszły nici. Szkoda.

Czw 06 Kwi, 2006 10:18

Powrót do góry
svistak
Marynarz

Marynarz




Posty: 3
Skąd: York - Wielka Brytania
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: zamek w mokrzeszowie...

siwy napisał:
Cytat:
zamek ciagle chodzi mi po glowie niestety i nadal mam pomysl zeby cos tam zrobic!!!

pozdrawiam z wysp,


Mokrzeszów jest jednym z najpiękniejszych obiektów na D Ś, ale oprócz pomysłów to tu kasiorki brakuje najbardziej. ... Evil or Very Mad
Problemem jest trafić na ludzi, którzy będą chcieli wyciągnąć taką perełkę z ruiny, może się uda.


witam:)

uwierz mi ze jesli ma sie dobry pomysl to mozna miec rowniez pieniadze na jego realizacje (np. fundusze unii europejskiej).

potrzeba nam tylko dobrze zorganizowanej grupy osob, ktora zajmie sie sprawa od poczaku do konca.

najgorsze jest to ze zamek nalezy ciagle do Niemca i trudno bedzie cokolwiek zrobic aby powrocil do rak skarbu panstwa czy urzedu gminy swidnica...
svistak
:samolot: Bardzo szczęśliwy

_________________
"...wehikul czasu to bylby cud..."

Nie 09 Kwi, 2006 3:26

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To dlaczego jesienia ub.r. podana zostala informacja, ze gmina odebrala Mokrzeszow za dewastacje i nierealizowanie umowy? Ja to wyczytalem w portalu "naszesudety". Ktos jakas lipe publikuje?
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 09 Kwi, 2006 7:47

Powrót do góry
svistak
Marynarz

Marynarz




Posty: 3
Skąd: York - Wielka Brytania
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mokrzeszow....

niestety na temat zamku podawane byly rozne dziwne informacje.

zamek nadal jest wlasnoscia panow diethelm z niemiec i raczej szybko to sie nie zmieni.

jesli ktos sie za to nie wezmie to zamek niestety zrujnuje sie calkowicie i zostana po nim tylko moze "gole" mury!

POSZUKIWACZE ZROBMY COS Z TYM ZAMKIEM!!!! NIE POZWOLMY ZEBY STAL SIE KOLEJNA RUINA KUPIONA PRZEZ NIEMCA!!!!!!!!!!

svistak

Bardzo szczęśliwy :samolot:

_________________
"...wehikul czasu to bylby cud..."

Nie 09 Kwi, 2006 10:58

Powrót do góry
Marler
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a wy wogóle wierzycie że oni coś z tym zrobią bo ja niespecjalnie. Tak jak było z innym zamkiem kupili i za 1 mieśiąc sprzedali.

Czw 01 Cze, 2006 16:34

Powrót do góry
Colo_Ogame
Corporal

Corporal





Posty: 41
Skąd: Nowy Sącz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powodzenia .

Mam nadzieje że im się uda.
Powodzenie i pozdrawiam .
:czolg5: :czolg5: :czolg5: :czolg5: :czolg: :czolg: :czolg: Czołg2 Czołg2 Czołg2

_________________
Zapraszam do komentowania mojego bloga Bardzo szczęśliwy
http://przygody-czworki-wspanialych.blog.onet.pl/

Czw 01 Cze, 2006 19:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.