| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trudne początki!!!-PROSZę o duchowe wsparcie

Z racji tego, że jestem posiadaczem wykrywacza od niedawna nie mogę też pochwalić się żadnymi szczególnymi osiągnięciami-wykopkami Smutny Smutny Smutny Niestety.
Sobotnie "wyjście" zakończyło sie jedynie wykopaniem paru łusek: 1 od parabellum 9x19, kilka od TT-ki 7,62x25 i paru pocisków od Lebela. Poza tym trochę aluminiowych śmieci, najbardziej wkurzają mnie (żeby nie powiedzieć gorzej) tubki po lekach, klejach, których miałem wątpliwą przyjemność wykopać.
Funkcje posiadanego przez mnie wykrywacza nie stanowią dla mnie żadnego wyzwania jest to bowiem sprzęt (garrett ace 250), z którym poradziłaby sobie średnio rozgarnięta małpa-dlatego min. zdecydowałem się na ten model Bardzo szczęśliwy
Nie załamuje się, ale przydałyby się słowa otuchy i ewentualne uwagi, komentarze pomocne przy pracy w terenie.

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pon 14 Sie, 2006 10:30

Powrót do góry
Hadess
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 63
Skąd: Opoczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nabierzesz trochę wprawy i będzie lepiej, ja na swoim pierwszym wypadzie przyniosłem tylko jedną łuseczkę, a parę dni później pełne kieszenie amunicyi Bardzo szczęśliwy
_________________
Oooo , ale fajnie,znalazłem bombę z II wojny!!!!


buuuum

Pon 14 Sie, 2006 11:23

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
@Grzechu - jesteś z Podkarpacia, a tam miejscówek jest dużo. Poszperaj najpierw w necie,bibliotece a namierzysz właściwe miejsca. Każdego początki nie były łatwe. Uszy do góry i powodzenia.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 14 Sie, 2006 14:55

Powrót do góry
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak napisał Monsun najpierw wiedza teoretyczna a potem w praktyce trzeba sprawdzić Wink. Widzę ze masz tez ACE-250 super sprzęcik na monetki i drobnicę.Co do tych tubek aluminiowych itp. śmieci to sie nauczysz rozróżniać metale i będziesz wiedział co jest w ziemi Laughing ja po tygodniu sie nauczyłem co jest w ziemi.Pozdrawiam i wiele fajnych fantów Ci życzę. Piwo

Sro 16 Sie, 2006 21:40

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

graboluu napisał:
Dokładnie tak jak napisał Monsun najpierw wiedza teoretyczna a potem w praktyce trzeba sprawdzić Wink. Widzę ze masz tez ACE-250 super sprzęcik na monetki i drobnicę.Co do tych tubek aluminiowych itp. śmieci to sie nauczysz rozróżniać metale i będziesz wiedział co jest w ziemi Laughing ja po tygodniu sie nauczyłem co jest w ziemi.Pozdrawiam i wiele fajnych fantów Ci życzę. Piwo

Witam, dzięki za wsparcie
jednak mam pewne ALE:
po pierwsze nie szukam w zupełnie przypadkowych miejscach, być może robię źle Uśmiech, dodatkowo przed wyruszeniem w teren zapoznaje się z dostępną literaturą, opracowaniami i mapami choć z tymi ostatnimi w przypadku Podkarpacia jest bardzo trudno. Poza tym temat dyskryminacji jest mi dostatecznie bliski, zapoznałem się chyba z tysiącem postów na ten temat (nie tylko na tym forum) oraz ze szczegółowym (mam nadzieje skutecznym) sposobem posługiwania się modelem ace 250. Jak twierdzą znawcy, nie ma wykrywaczy w pełni skutecznych. W przypadku mojego garretta często nie da się skutecznie odrzucić np. śmieci aluminiowych nie tracąc przy tym wartościowych fantów, jedynym rozwiązaniem jest kopanie Uśmiech, zdarza się również (np. przy wczorajszym wyjściu), że przy włączonej opcji custom (odrzucone iron/foil) wykopywałem kawałki żelaza choć wskazanie miałem na bronze lub silver Zniesmaczony Question
Pozdrawiam

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Czw 17 Sie, 2006 9:58

Powrót do góry
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja chodzę na trybie Jawerly według mnie najlepszy Uśmiech.A te metale były wielkie czy np. gwoździe? bo jak jest większy metal to zawsze wykryje i będzie pokazywało na kolor.Jak mi pokazuje na kolor lub ikonka lata w różne strony to przełączam na All i patrzę co pokaże jak nadal kolor to kopię. Uśmiech Pozdrawiam Uśmiech

Czw 17 Sie, 2006 10:32

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

graboluu napisał:
Ja chodzę na trybie Jawerly według mnie najlepszy Uśmiech.A te metale były wielkie czy np. gwoździe? bo jak jest większy metal to zawsze wykryje i będzie pokazywało na kolor.Jak mi pokazuje na kolor lub ikonka lata w różne strony to przełączam na All i patrzę co pokaże jak nadal kolor to kopię. Uśmiech Pozdrawiam Uśmiech

Cały problem w tym, że były to małe kawałki metalu Zniesmaczony
Spróbuje następnym razem w ten sposób, który opisałeś tj. przy zmiennych wskazaniach będę przełączał na tryb all metal i na tej podstawie identyfikował znalezisko. Zobaczymy co będzie Uśmiech
Pozdrawiam

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Czw 17 Sie, 2006 11:28

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ufajcie tak tym wskazaniom...Nie wiem czy ACE ma 75% prawidlowych odczytow.Sprzety o najlepszych identyfikacjach /Minelab/ tez sie myla.

Podejzewam ze kopales odlamki-ktore przewaznie siedza w koncu skali.

Dwa-odrzucanie folii-makabra-chyba ze kopiesz militarke-cieniutka srebrna monetka i jeszcze z lichego srebra -bardzo czesto jest pokazywana jako folia...sam kiedys robilem ten blad az gostek-wykopal to z czego zrezygnowalem...i mi "szczena opadla".

Co do ilosci trafien-wszyscy miewaja zle okresy-ja np.ostatnio kopalem Brame Morawska ktoredy przewalalo sie prawie wszystko na osi polnoc-poludnie i poza fenisiami nic Smutny a trafia sie tam czesto i monetki rzymskie a nawet celtyckie...
Coz....

Czw 17 Sie, 2006 22:32

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pią 18 Sie, 2006 8:35

Powrót do góry
Lolek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 224
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hs3

A mam pytanie miał ktoś kontakt ze smętkiem ??? Mam problem przy trybie dyskryminacji, poprostu cały czas słysze dźwiek pzy strojeniu go w tym trybie, ktory rzekomo powinien zamilknąć przy opuszczaniu go do ziemi Zniesmaczony ....Bardzo prosze o dorade.
_________________
Audiatur et altera pars

Czw 31 Sie, 2006 0:45

Powrót do góry
wladcamarcin
Major

Major





Posty: 1867
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

graboluu napisał:
Ja chodzę na trybie Jawerly według mnie najlepszy Uśmiech



Ja też wolę Jawerly, zawsze pokazuje mi kolory, fakt faktem zdarza się tubka po kleju ale sporadycznie. Po pewnym czasie nauczysz się rozpoznawać sygnał, nie jest to skomplikowane.
W każdym razie owocnych łowów.
Bardzo szczęśliwy

Sob 04 Lis, 2006 18:41

Powrót do góry
graboluu
Chorąży

Chorąży




Posty: 157
Skąd: Tomaszów Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej! Tubki po kleju bywają aluminiowe a aluminium przecież traktowane jest jako metal szlachetniejszy Wink .A jawerly jest trybem umówmy się na metale szlachetne.Pozdrawiam!! Piwo Uśmiech

Sob 04 Lis, 2006 23:04

Powrót do góry
michalwalc
Kapral

Kapral




Posty: 52
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spoko, ja też jestm początkujący w tej dziedzinie, i jeszcze nic nie znalazłem, prucz tego jak w dzieciństwie (może z 7 lat) znalazłem pocisk do pistolet i nosiłem go w portwelu, poźniej mi zginoł, a jakeś 2 lata temu znalazłem stare 20 groszy.

Nie 24 Gru, 2006 14:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.