| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antyczek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Skąd: ok. Wrocławia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szukam informacji o starych śląskich fabrykach porcelany

poszukuje zdjęc, opisów, rachunków ze śląskich fabryk porcelany i ceramiki np Tillowitz, Sorau, CT KPM Waldenburg itp. Exclamation

Czw 20 Wrz, 2007 19:45

Powrót do góry
apsipsia
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wejdź sobie na stronę www.centrum-porcelany.pl tam jest spora lista producentów porcelany ze śląska Uśmiech A jak będziesz znał nazwy producentów wklep je w googlach. Znajdziesz w ten sposób strony producentów którzy przeważnie chwalą się swoją bogatą historią Uśmiech Często kilkuset letnią Wyluzowany

Czw 23 Paź, 2008 14:37

Powrót do góry
tomek0803
Moderator
Major

Major





Posty: 2202
Pochwał: 3
Skąd: Racibórz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miasto Bolesławiec
Cytat:
Dzieje historii ceramiki bolesławieckiej związane są od ponad 350 lat z rzemiosłem garncarskim i przemysłem ceramicznym. Bogate w złoża różnorodnych glin i minerałów ceramicznych oraz wielowiekowa tradycja wytwarzania szlachetnej kamionki przyciągały do Bolesławca z okolicznych miejscowości garncarzy. Początkowo wypalano tu proste kufle do piwa i wina oraz dzbany o kulistym lub gruszkowatym korpusie i szklistej, brązowej powierzchni. W XVIII wieku popularne stają się serwisy do kawy i herbaty. Kolejne style w sztuce wpływały na zmiany kształtów i dekoracji przedmiotów.

Cytat:
http://www.polish-pottery.com.pl/index.php?dzid=15&did=11

Sro 14 Lip, 2010 12:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.