| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IPMS Polska

Skąd ten temat? Ano uznałem, iż należy poinformować młodych modelarzy, że istnieje na świecie organizacja zwana IPMS, czyli International Plastic Modeler Society. Jest to organizacja skupiająca modelarzy i mająca na celu propagowanie modelarstwa. A jak z IPMS u nas? Owszem, jest jakiś twór. Tylko, że... No właśnie. Próbowałem Ci ja dzisiaj wejść na forum IPMS Polska, a tu niespodzianka:

Cytat:
Strona (Forum) , którą próbujesz otworzyć jest zabezpieczona hasłem. Aby uzyskać do niej dostęp musisz podać prawidłowe hasło.


Pomyślałem- zarejestruje się. Niespodzianka numer dwa. Albo jak kto woli déjà vu.

Cytat:
Strona (Forum) , którą próbujesz otworzyć jest zabezpieczona hasłem. Aby uzyskać do niej dostęp musisz podać prawidłowe hasło.


Jak widać polski IPMS stoi w sprzeczności z wszystkim co w IPMS najważniejsze. Może jego członkowie wstydzą się tego co wypisuje na jego forum "najbardziej znany polski modelarz". Tylko, drogie moderatory (błąd zamierzony) wtedy się petenta pozostawia z jego urojeniami i kasuje posty/blokuje dostęp do forum, a nie utajnia forum.

Silnie liczę, iż IPMS jednak się odtajni i stworzy kolejny koszmarny projekt nowego, lepszego regulaminu sędziowania plastikowych modeli redukcyjnych. Z podziałem na milion kategorii lotniczych i klasą DM.

Z poważaniem,

Kuba Humiński.

Ps. Zamiast postu wyszedł mini felieton. Ale niech młodzież się uczy. Może kiedyś członkiem IPMS zostanie.

Pon 16 Kwi, 2007 19:55

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Hm...faktycznie dziwne to jakoś.
Jak ktoś nie wierzy niechaj zerknie tutaj:
http://free4web.pl/3/?85710
To się nazywa propagowanie modelarstwa... Zniesmaczony Evil or Very Mad

Pozdrawiam.

Sro 18 Kwi, 2007 18:33

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stało się niemożliwe, strona IPMS się odtajniła. Co prawda jest w stanie równie dogorywającym jak cały polski IPMS, ale przynajmniej da się na nią zajrzeć.

Nowego projektu sędziowania na szczęście nie ma. Może to i lepiej, ja jeszcze nie ochłonąłem po ostatnim pomyśle LOK-u.

Pią 12 Paź, 2007 14:54

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O zainteresowaniu forum nie ch świadczy porównanie:

IPMS
"Na forum znajduje się 5021 wiadomości w 627 wątkach. "

IOH
"Nasi użytkownicy napisali 98271 wiadomości."

Przecież u nas nawet na forum historycznym, gdzie w przeciwieństwie do ogólnego wpisuje się mniej pierdół, nawet w samym podforum "Marynarka Wojenna" jest więcej postów niż na całym IPMS.
Zaiste pogratulować popularności owemu polskiemu szczepowi tej międzynarodowej organizacji.

A jaki wysoki poziom:
z jednego z postów " To mój pierwszak, chyba 1994 rok (?) - ORP GÓRNIK a może HUTNIK."

To się nazywa zamiłowanie modelarskie. Na modelu jest numer taktyczny 434, więc chyba nie ma wątpliwości, który okręt przedstawiać ma model.

Teorie o przekładaniu ekranów można sobie w tej sytuacji darować.

A tu jeszcze lepiej:
" Dwa pozostałe to Aurora, o której chyba nic pisać nie trzeba; i pancernik Azerov, ten jest bardzo "uroczy" i podobnie jak Aurora nadal jest na wodzie. Właścicielami Azerova są Grecy. "

Faktycznie, rzetelność powalająca. Od dziś "Averoff" niechaj będzie "Azerovem", oczywiście pomijając, że zdjęcie "Averoffa" nie przedstawia.
Przecież to jacyś totalni, niedzielni modelarze. Co ja gadam. Ja jestem niedzielnym modelarzem. Oni nawet nie są amatorami. Modelarstwo to nie tylko sklejanie połówek plastiku do kupy i nakładanie na nie farby.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 12 Paź, 2007 23:35

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzisz, ja zawsze usiłuję tłumaczyć "modelarzom. Mówię tak: "zacznijcie się interesować tym, co lepicie". Wtedy nie będzie problemów, że ktoś potem umrze ze śmiechu. Co się sędziom czasem na konkursach zdarza (jeśli tylko umrze to małe piwo [dosłownie]. Gorzej jak pęknie ze śmiechu, bo wtedy zazwyczaj są straty w modelistach Laughing).

Sob 13 Paź, 2007 0:11

Powrót do góry
Bigmodel
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 64
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszedłem dziś przez przypadek na cudną stronę IPMS Polska i co widzę.
Dalej tajne/poufne.
Zarejestrować się nie idzie bo - Strona (Forum) , którą próbujesz otworzyć jest zabezpieczona hasłem. Aby uzyskać do niej dostęp musisz podać prawidłowe hasło.

No cóż skoro IPMS Polska tak działa to widać że ma naszych modelarzy tam gdzie kura ma jajko. Jak mawiał mój ulubieniec. Uśmiech

Na całym świecie IPMS jest ogólnie dostępne. Tylko nie u nas.

Pozdrawiam
Jacek

Nie 16 Lis, 2008 23:04

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jacku, a po co chamstwo ma wiedzieć jak "miszczowie" kleją? Bardzo szczęśliwy Zawsze zamiast tego możesz poczytać sobie forum o przemocy w rodzinie, którego reklama jest na samym środku. Wink

Pozdrawiam.

Wto 18 Lis, 2008 15:07

Powrót do góry
Bigmodel
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 64
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Krzychu74 napisał:

Jacku, a po co chamstwo ma wiedzieć jak "miszczowie" kleją? Bardzo szczęśliwy.


Tia Bardzo szczęśliwy
Jeszcze podpatrzą tajniki warsztatu i konkurencja gotowa Uśmiech
Tylko drażni mnie to że wszędzie jest normalnie, tylko u nas wszystko jest inaczej.

Pozdrawiam
Jacek

Pią 21 Lis, 2008 9:37

Powrót do góry
Yoony
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 402
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
"zacznijcie się interesować tym, co lepicie". Laughing).


ale to wymaga wysiłku a z tym coraz gorzej wśród młodszych
i jest bardzo nie bezpieczne bo może doprowadzić do przerzucenia się na skalę 1/1 i co wtedy?
jak zmieścić model Tygrysa w takiej skali na 9 pietrze bloku
Wyluzowany

Czw 27 Lis, 2008 20:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.