| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Echelon

Witam, właśnie znalazłem ciekawy artykuł o tym systemie i jego możliwościach. Aż dziwne się wydaje że w internecie może dochodzić do jakichkolwiek przestępstw przy tak dużej inwigilacji. Pozdrawiam. http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=7622 http://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon

Nie 22 Paź, 2006 13:16

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uważajcie, co piszecie... Ja pewnie niedługo wyląduję w Guantanamo Mr. Green
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 22 Paź, 2006 13:18

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, wychodzi na to że w JW w Pyrach pod Warszawą ustawa o ochronie danych osobowych nie działa. Jednak to dziwne, że funkcjonariusze państwowi czytają nasze sms, meile i podsłuchuje rozmowy telefoniczne łamiąc nasze prawa. Pozdrawiam.

Nie 22 Paź, 2006 19:00

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wikipedia: "Największa na świecie baza nasłuchowa systemu Echelon znajduje się w Menwith Hill w Północnym Yorkshire w Zjednoczonym Królestwie, niedaleko Harrogate"
A to nie jest prawda. Największa baza nasłuchowa była w garażach przy nowej siedzibie nowej agencji antykorupcyjnej. Dlatego też garaże zarekwirowano.

Pon 23 Paź, 2006 16:54

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, czyżbyś był szczęśliwym właścicielem jednego z tych garaży Uśmiech . Jakiś powód tej rekwizycji podali ?Pozdrawiam.

Wto 24 Paź, 2006 23:03

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Śmieszy mnie to przecenianie systemu ECHELON. Niby to jest on wszechmocny i wszechobecny, a Osama jak był nieuchwytnym, tak jest, co stanowi dowód wprost na jego impotencję wywiadowczą... Wydaje mi się, że to jest obliczone na postrach normalnym ludziom Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy i w starciu z rzeczywistym zagrożeniem jego wartość wynosi równowartość 1 funta kłaków... Zniesmaczony

Sro 25 Paź, 2006 7:03

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Śmieszy mnie to przecenianie systemu ECHELON. Niby to jest on wszechmocny i wszechobecny, a Osama jak był nieuchwytnym, tak jest, co stanowi dowód wprost na jego impotencję wywiadowczą... Wydaje mi się, że to jest obliczone na postrach normalnym ludziom Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy i w starciu z rzeczywistym zagrożeniem jego wartość wynosi równowartość 1 funta kłaków... Zniesmaczony
Niestety nie wiemy jaki naprawdę ma możliwości ten system, to wiedzą tylko ludzie którzy przy nim pracują. Jednak internet jest ogromny i na szczęście żaden system nie może go w pełni kontrolować. Co do Osamy to na pewno ostatnią rzeczą jaką używa jest internet. Śmiem przypuszczać że na pewno go nie używa, tak jak telefonu satelitarnego czy komórkowego. Pozdrawiam.

Sro 25 Paź, 2006 18:54

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest możliwe - musi zatem stosować pocztowe środki łączności. Ale niektórych operacji nie da się przeprowadzać przy użyciu samych łączników. Dlatego też on musi stosować łączność radiową czy przez Sieć.

Czw 26 Paź, 2006 7:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.