| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołgi niemiecki i radziecki - na Śląsku

Witam, dzisiaj na imprezie z okazji święta Wojska Polskiego rozmawiałem z wieloma osobami , ktoś wspomniał o znalezionych czołgach : jeden "germaniec" i jeden "oswobodziciel" . Ten fakt miał ponoć miejsce dwa - trzy tygodnie temu, na terenie budowanej drogi z PYRZOWIC (lotnisko Katowice) do aglomeracji śląskiej. Od kilku dni jestem dopiero na forum jak przegapiłem ten temat , to proszę dajcie namiar gdzie coś o tym pisze. Dziekuje. :czolg: Czołg2

Wto 15 Sie, 2006 20:45

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Przemo Exclamation Proszę Cię o pilny kontakt ze mną (PW lub mail) w sprawie o której piszesz. Wymaga ona dokładnego sprawdzenia.
Zajmuję się poszukiwaniem militariów. Działam legalnie. Współpracuję z muzeami, służbą konserwatorską, mediami, itede itepe.
Obecnie ja i Sekcja Historyczno-Eksploracyjna TPS przygotowujemy się do wydobycia niemieckiego działa samobieżnego Sturmgeschütz (StuG) dla Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, które ma bogatą kolekcję pojazdów pancernych (w dodatku w większości sprawnych).
Jakby się kto pytał to StuG będzie remontowany!

Napisz mi też, czy znasz dokładne miejsce, gdzie to coś miało być znalezione.

Pytanie, czy to była akcja legalna czy nielegalna, czy też może przypadkowe znalezisko? Trzeba się spieszyć Exclamation Twisted Evil

Pozdrawiam
wars98

Wto 15 Sie, 2006 22:52

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pytanie, czy to była akcja legalna czy nielegalna, czy też może przypadkowe znalezisko? Trzeba się spieszyć


Fakt, święto, nie święto kolej i tak jeździ Rolling Eyes

Wto 15 Sie, 2006 23:06

Powrót do góry
Przemo
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Informacja o znalezieniu 2 pojazdów, dotarła do mnie przez kolegę , który rozmawiał o tym znalezisku z innym gościem. Obaj mówili, że w trakcie prac przy budowie nowej drogi prowadzącej z Lotniska PYRZOWICE (Katowice) natrafiono na " jednen czołg niemiecki i jeden radziecki" . Jeden z panów dodał, że prawdopodobnie rusek to działo samobieżne. Wydażenie to miało miejsce ok. 3 tygodni temu. Tern został ogrodzony i zasłonięty. Obaj panowie poinformowali mnie, że na Forum "ODKRYWCY" były informacje . Ja nie jestem zarejedstrowany na tym forum, a dzisiaj NIC nie znalazłem . Może żle szukałem. Historia wydaje się prawdopodobna bo rejon Od SIEWIERZA na południe był rejonem walk. Dzisiaj wieczorem będe miał kontakt telefoniczny z Wspomnianym kolegą . to dowiem sie coś więcej. Pozdrawiam.

Sro 16 Sie, 2006 10:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.