| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Incydent" nad rzeką Ussuri

Znajomy, który pracował w tamtych latach w "dobrze poinformowanych służbach" wspominał o sporej wyspie, która utworzyła się na owej rzece, gdy ta rozdzieliła swe koryto , i o owa wyspę podobno szedł spór. Chińczycy - wysłali tam kupę wojska, okopali się, i nie chcieli popuścić, to Sowieci ich sposobem (czytaj "laserem") potraktowali. Podobno na wyspie nie został nawet krzak - wszystko wypalone.
Czy ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tego incydentu ? Wiem że jest książka Ussuri'69, ale może ktoś dysponuje jeszcze jakimiś innymi informacjami na ten temat. Głównie interesuje mnie potwierdzenie lub nie użycia w tym konflikcie broni laserowej przeciwko organizmom zywym.
Pozdrawiam.

Pią 30 Gru, 2005 1:33

Powrót do góry
Paradigm
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 138
Skąd: Pinecity
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hmm w zasadzie, to znalazłem coś, co rzuca nieco światła na legendę o laserach http://www.historycy.org/index.php?showtopic=10890
Czyli chyba jednak nie użyli.

_________________

Pią 30 Gru, 2005 1:55

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale ta wersja krążyła wsród ludu Bardzo szczęśliwy . Dodano nawet telefon kóry miał Mao wykonać do ówczesnego prezydenta USA z zapytaniem co to było. Bardzo szczęśliwy
Nawety gdyby Rosjanie mieli wtedy lasery o tej mocy, to byłby wielkości małego domku i do jego zasilania potrzebowali by ze dwie elektrownie atomowe Bardzo szczęśliwy

Pią 30 Gru, 2005 19:02

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Był sobie raz temat o tym na forum www.poszukiwanieskarbow.com Poszukaj słowo "laserem" :idea:

Sob 31 Gru, 2005 13:21

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Lasery, to raczej legenda tamtego okresu Laughing
Fakty tak wyglądały- dnia 2 marca 1969 roku na granicy chińsko-radzieckiej, nad rzeką graniczną Ussuri (chińska nazwa: Wusuli Jiang) doszło do strzelaniny między siłami wojsk ochrony pogranicza ChRL i ZSRR. Zbrojne starcie było wynikiem dążenia obu państw do konfrontacji politycznej. Proces narastania konfliktu trwał od lat pięćdziesiątych. Powyższy incydent nie był ani pierwszym, ani ostatnim spięciem na granicy chińsko-radzieckiej. Stosunki pomiędzy tymi dwoma mocarstwami pozostawały napięte aż do momentu przemian 1989 roku.
więcej znajdziesz w publikacji:
Ussuri '69 - Zbigniewa Moszumańskiego

Sob 31 Gru, 2005 17:42

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

www.ufo.cz/.../index.php?akce=nazory& id_clanku=2079&nakce=psat&anketa=1&id_moznosti=51 tu coś pisze ale po czesku Zniesmaczony
Dla mnie niemożliwe jest wypalenie małej wysepki za pomocą lasera .
Ma ktoś jakieś fotki Question Prędzej uwierzę w ruskie miecze laserowe Laughing Obi-Putin-Kenobi Mr. Green

Sob 31 Gru, 2005 17:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.