| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ulubiona starożytna nacja

Jakie są wasze ulubione starożytne nacje ?

Sro 23 Lip, 2008 8:11

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grecy, Rzymianie, Fenicjanie, najbardziej nie lubię Chin Uśmiech karateko Razz

Sro 23 Lip, 2008 15:40

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Egipcjanie i Macedonczycy, Atenczykow, ich obludy i gadulstwa nie ciepie.

Czw 24 Lip, 2008 1:53

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej lubię Iberów, Celtów, Sarmatów i Japończyków.

Pią 25 Lip, 2008 8:28

Powrót do góry
caralinus
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 106
Skąd: Swarzewo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Japończycy oraz Spartanie
_________________
...miarą miłości jest miłość bez miary...
Rutus PROxima ver.5.0.

Pią 25 Lip, 2008 13:10

Powrót do góry
miodzio
Gun So

Gun So




Posty: 81
Skąd: Lębork
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ulubiona starożytna nacja? Japończycy i ogólnie Grecy, czyli podobnie jak Caralinus =)

Pon 28 Lip, 2008 11:38

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja powiem, że Asyryjczycy i Partowie- te dwie starożytne nacje coś w sobie mają odmiennego, którego żadna inna nie ma.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pon 28 Lip, 2008 19:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drodzy userzy a czy nie byłoby lepiej jakbyście umotywowali swoje preferencje w dziedzinie "ulubionych " ? Po pierwsze temat byłby bardziej obszerny , a po drugie , być może , wywiązałaby się ciekawa dyskusja ?

Pon 28 Lip, 2008 21:24

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Egipcjanie mnie fascynuja, stworzyli wspaniala cywilizacje, ktora potrafila przetrwac wieki, znaczaco wplynac na historie ludzkosci.
A pod Kadesz Ramzes pobil Hetytow, dzieki osobistej odwadze i wparciu Ammona! Taka jest prawda, wbrew propagandzie podlego ksiecia Hatti!

Macedonczycy, bo pod wodza Aleksandra stworzyli jedno z najwiekszych imperiow starozytnosci. A pozniej przez lata wplywali na oblicze Bliskiego Wschodu, pomimo iz ich twory byly krotkotrwale, po smierci Aleksandra jego imperium sie rozpadlo, to samo spotkalo np. panstwo grecko-baktryjskie, czy panstwa diadochow.

Pon 28 Lip, 2008 23:53

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:
A ja powiem, że Asyryjczycy i Partowie- te dwie starożytne nacje coś w sobie mają odmiennego, którego żadna inna nie ma.
A Egipcjanie? Oni są już całkowicie inni!

Wto 29 Lip, 2008 1:06

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Iberów lubię bo mieli interesującą kulturę i byli świetnymi wojownikami, Celtów lubię z tego samego powodu a poza tym podoba mi się ich język. Jeśli chodzi o Japończyków to fascynuje mnie ich mitologia i uzbrojenie; szczególnie katany i zbroje Samurajskie. Sarmaci byli najciekawszym kulturowo ludem koczowniczym a poza tym wymyślili Katafraktów i mieli znakomitych konnych łuczników.

Wto 29 Lip, 2008 9:37

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1.Katany i zbroje samurajskie to nie ta epoka Wink
2.Partowie mieli równie dobrych, jak nie lepszych konnych łuczników.
3.Chaemuaset: Egipcjanie nie są wg. mojej opinii bardziej oryginalni.
4.Asyryjczycy- ich lubię za bardzo ciekawą kulturę, religię, zdolność do podbojów, wysoko opracowaną sztukę oblężniczą, dzięki której zdobywali potężne w tamtych czasach twierdze (Babilon, Jerozolima) no i za pierwszą armię z poboru, która była dobrze wyszkolona i odpowiednio podzielona.
Partowie- ich również za kulturę oraz za armię, szczególnie konnych łuczników i konne formacje ciężkozbrojne, która dała cięgi rzymskim legionom, m.in. pod Carrhae.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 29 Lip, 2008 10:34

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow ale przecież tak na prawdę to Egipcjanie są bardziej oryginalni... Wszystkie ludy Mezopotamii były w pewnym sensie kolejnym kalkami kulturowymi tego samego wzoru...

Wto 29 Lip, 2008 12:48

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chaemuaset napisał:
Żukow ale przecież tak na prawdę to Egipcjanie są bardziej oryginalni... Wszystkie ludy Mezopotamii były w pewnym sensie kolejnym kalkami kulturowymi tego samego wzoru...


Raczej odwrotnie. To, że mieli ciekawą kulturę, obyczaje, mitologie to nie znaczy, że są tak bardzo oryginalni. Choć można powiedzieć, że w pewnym stopniu są, nie przeczę. Tak samo jak każda inna starożytna nacja.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 29 Lip, 2008 13:13

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oryginalni w sensie, że niepowtarzalni...

Wto 29 Lip, 2008 16:11

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc o to ci chodzi. Chaemuaset- przecież każda nacja jest niepowtarzalna, bo taka jest również historia każdej z nich. No ale, każdy ma inny punkt widzenia i każdy ceni inny naród starożytny, inną kulturę i każdy ma rację. Więc nie ma się o co sprzeczać.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 29 Lip, 2008 21:19

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dokładnie, w sumie " o gustach się nie dyskutuje "...

Wto 29 Lip, 2008 21:31

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja za to uwielbiam Egipcjan za bardzo oryginalną kulturę długą i niekończącą się historie

Wto 26 Sie, 2008 19:11

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dla mnie Rzymianie (okresu cesarstwa do końca II wieku)
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 01 Wrz, 2008 15:50

Powrót do góry
Nikita Chruszczow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 384
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja ulubiona nacja starożytna to Rzym. Zawdzięczamy im bowiem stosunkowo najwięcej. m in prawo, cement. Rzymianie byli imperialistami potrafili stworzyć drugie w historii imperium pod względem terytorialnym Zajmujac całą Europę z wyjątkiem terenów Europy Środkowo-Wschodniej zamieszkałego wówczas przez Barbarzyńców. Od strony polityki starożytnemu Rzymowi nalezy przypisać ustanowienie republiki (pierwszej w historii) w połączeniu z Grecką demokracją tworzą obecne systemy polityczne Europy. poza czynnikami politycznymi imponuje mi także starożytna architektura m in rzymskie domy forum Romanum, cyrki i igrzyska w formie Rzymskiej.
_________________
ZBIORę 100 TYSIęCY PODPISÓW POD KANDYDATUR? MAŁPY NA PREZYDENTA POLSKI

Wto 16 Wrz, 2008 18:08

Powrót do góry
Sandra
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 253
Pochwał: 1
Skąd: Głogów
Archiwum: IPN/AP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja ulubioną starożytną nacją są Rzymianie. Byli niesłychanie waleczni i mądrzy, podbili prawie całą Europę wyłączając jej Środkowo - Wschodnią część, ale wiadomo, że przybywali nad wybrzeże Bałtyku po bursztyn oraz tereny Azji Mniejszej, Afrykę Północną, Półwysep Iberyjski i Brytanię. Stworzyli podstawy współczesnego prawa i wymyślili tak przydatny dzisiaj materiał budowlany jak cement. Solidne drogi, imponująca architektura, świetna armia, religia, literatura - i jak tu Rzymian nie podziwiać?
A język łaciński stał się podstawą dla tworzenia wielu późniejszych europejskich języków.
Lubię też Egipcjan. Ich kultura spowita jest pewną dozą tajemniczości... Posiadali rozległą wiedzę w wielu dziedzinach, ich kapłani doskonale wiedzieli o tym, że Ziemia jest okrągła, ale prostemu ludowi ciężko było to zrozumieć, dlatego utrzymywali, że nasz planeta jest płaska. Świetni konstruktorzy, twórcy zagadkowego pisma i interesującej religii.
Ciekawią mnie też Celtowie. Nigdy nie stworzyli jednolitego państwa, ale plemiona celtyckiego zajmowały obszar od Wielkiej Brytanii i Irlandii, nawet po wybrzeża Rumunii w największym okresie ich rozwoju. Niezwykle wojowniczy, z kulturą również okrytą strużką tajemniczości. Kamienne kręgi, druidzi, bardowie, wieszczowie, kalendarz celtycki, umiłowanie przyrody, ich zwyczaje - po prostu coś pięknego.

_________________
Z Historią w Przyszłość

Wto 16 Wrz, 2008 19:19

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...ich kapłani doskonale wiedzieli o tym, że Ziemia jest okrągła, ale prostemu ludowi ciężko było to zrozumieć, dlatego utrzymywali, że nasz planeta jest płaska.
Musze przyznać ze jeszcze nie napotkałem takiej informacji w literaturze. Wiele źródeł mówi o wykształceniu kapłanów jednak nie o tym iż mieli świadomość o rzeczywistym kształcie naszej planety. Mogła byś coś więcej powiedzieć na ten temat??
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 16 Wrz, 2008 22:38

Powrót do góry
Sandra
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 253
Pochwał: 1
Skąd: Głogów
Archiwum: IPN/AP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta informacja pochodzi z bardzo banalnego źródła - z lekcji historii w 1 kl. gimnazjum. Pani historyk przekazała nam tą informację na jednej z lekcji o Egipcie. Kapłani wiedzieli o kulistym kształcie Ziemi z obserwacji widnokręgu (widnokrąg ma kształt koła) oraz obliczeń matematycznych. Skąd wiedziała o tym historyczka - nie mam pojęcia.
_________________
Z Historią w Przyszłość

Wto 16 Wrz, 2008 22:57

Powrót do góry
Nikita Chruszczow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 384
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jelśli możesz to zapytaj się o te źródła chętnie sobie poczytam na ten temat.
_________________
ZBIORę 100 TYSIęCY PODPISÓW POD KANDYDATUR? MAŁPY NA PREZYDENTA POLSKI

Sro 17 Wrz, 2008 17:21

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sandra napisał:
Pani historyk przekazała nam tą informację na jednej z lekcji o Egipcie.
Czyli narazie lepiej zachować dystans do tej informacji Wink przynajmniej do czasu aż znajdzie sie to w jakimś źródle naukowym Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 17 Wrz, 2008 17:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.