| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Cross@
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

COŚ

Witam,niedawno znalazłem taką oto rzecz


Opis załącznika:
Przedmiot nie ma żadnych sygnatur jeżeli ktoś wie co to jest proszę pisać.

Czy to może być stare?

Pon 28 Kwi, 2008 19:29

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Palce jeszcze wszystkie?
Żeby się nie powtarzać:
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=10285

Grendel

Pon 28 Kwi, 2008 20:05

Powrót do góry
matt
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 131
Skąd: Vinnona
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zapalnik jutro mina bedzie komplet.Nie dziwie sie ze smutni scigaja hobbystow jak oni takie fanty targaja do domu.Pzd Matt

Pon 28 Kwi, 2008 20:32

Powrót do góry
@Cross@
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapalnik?!

Więc to jest zapalnik?! Zszokowany nie wiedziałem co to jest.Wielkie dzięki za informacje

Pon 28 Kwi, 2008 21:39

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapalnik! lepiej pozbądź się tego jak najszybciej!

Pon 28 Kwi, 2008 21:42

Powrót do góry
@Cross@
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie horroryzuj stg Zniesmaczony

Pon 28 Kwi, 2008 21:47

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie nie horroryzuj, ale niewypały w domu to tylko kłopot. Nie dość, że ty na tym ucierpisz, bo policja ostatnio zabrała sie za takich co urwiłapki w domu trzymają to jeszcze sam możesz ucierpieć na zdrowiu Uśmiech Wink
_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pon 28 Kwi, 2008 22:28

Powrót do góry
@Cross@
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Taak tylko jak się tego pozbyć? zakopać w ogródku?

Wto 29 Kwi, 2008 7:33

Powrót do góry
st.szer.STEELL
Kapral

Kapral




Posty: 56
Skąd: DOBRZYń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do najbliższego patrolu saperskiego zadzwoń albo na policje ale nie trzymaj tego w domu bo urwie łapki tobie albo komuś innemu Mad Mad Mad Twisted Evil

Wto 29 Kwi, 2008 7:39

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To, że nazwałem ten detonator "urwiłapką" nie oznacza, że rzeczywiście potrafiłby urwać dłonie czy ręce...Spłonka detonująca sama w sobie tego nie potrafi.Powiedzmy, że zagrożone by były palce, twarz i oczy.I to (sądząc ze stanu w jakim znajduje się detonator) przy dużej dozie głupoty i skłonności samobójczych
.Zarazem - już samo zabieranie podejrzanego i nieznanego znaleziska do domu oraz dokładne go oczyszczenie świadczy dobitnie o głupocie, więc lepiej przekazać fanta saperom niż ryzykować, że paluszki zaswędzą, rozumu zabraknie i... już nie będzie miało co swędzieć.Lub nie będzie czym patrzyć.
Idę spać.A Wam życzę miłego dnia.
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Przekrój Druck-Zünder 35 (typ A) z TM9-1985-2.

Wto 29 Kwi, 2008 8:59

Powrót do góry
adek
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 40
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jej a tak niewinnie to wygląda, zupełnie inaczej niż wszystkie inne tego typu ,,rozrywki". Zszokowany

Wto 29 Kwi, 2008 10:32

Powrót do góry
@Cross@
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Taak chyba tak zrobie najlepiej zaniose na policje bo mieszkam na przeciwko Uśmiech

Wto 29 Kwi, 2008 12:24

Powrót do góry
Loslau
Leutnant

Leutnant





Posty: 262
Pochwał: 17
Skąd: Rheinland-Pfalz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Przepraszam ze wtrącę ale... gwoli ścisłości;

Grendel, z całym szacunkiem dla pana redaktora ale nie jest to żaden detonator!
Druck Zünder 35 jest standardowym uniwersalnym zapalnikiem saperskim, nie posiada w swojej budowie detonatora. Detonator (Sprengkapsel Nr.8) montowało się bezpośrednio przed użyciem zapalnika - nigdy prędzej.
Wsuwało się go wewnątrz otworu poniżej gwintu. Sam D.Z 35 zawiera w swojej budowie jedynie spłonkę zapalającą, podobną do takiej jaka znajduje się w kryzie łuski naboju amunicji strzeleckiej od WKM. Nakłuta przez iglicę emituje płomień oraz ciśnienie w kierunku detonatora. Dlatego nazwanie tego zapalnika "niewypałem", bądź też "urwiłapką" jest co najmniej panicznie przesadzone. Sama taka spłonka oczu nikomu nie wydłubie, ani też nie urwie palców. Choć nie ukrywam iż jej zainicjowanie mogło by zaboleć i trzeba by założyć plaster.
A tak na poważnie;
"Zapalnik zawiera spłonkę", a niezbite spłonki jak wiadomo są nielegalne, i to już wystarczający powód aby się go pozbyć.

Reasumując; ten zapalnik jest równie niebezpieczny co łuska 12,7 x 99 z niezbita spłonką. I podobnie jak ona - jest nielegalny. Ale nie przesadzajmy z tym urywaniem palców i oczu, i wzywaniem patrolu do jednej niezbitej spłonki. Utop to gdzieś...

Pozdrawiam.

Wto 29 Kwi, 2008 14:20

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Loslau,
Szkoleń saperskich przeszedłem kilka, tyle, że w języku angielskim i z polską terminologią bywa u mnie różnie niestety.
Dziękuję za uściślenie - w tym wypadku pomyliłem zapalnik z detonatorem.Muszę wreszcie skądś zdobyć jakiś porządny słownik.
Wracając do DZ.35 - spłonka detonująca (na rycinie - "percussion cap") wygląda na sporo większą od używanej w amunicji strzeleckiej ;o)
Spłonki amunicyjne (.50 i większe) potrafią poparzyć i przy odrobinie pecha uszkodzić oczy.Sądzę, że w tym przypadku byłoby co najmniej podobnie.
Jak pisałem w poprzednim poście - nazywanie tego zapalnika "urwiłapką" było przenośnią, niemniej zabieranie go do domu i czyszczenie (nie mając pojęcia co zacz) - głupotą.
Pozdrowienia
Grendel
P.S.
Przepraszam za nieco chaotyczny styl - dopiero co wstałem, a kawa jeszcze sie nie zaparzyła...

Wto 29 Kwi, 2008 14:50

Powrót do góry
@Cross@
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale ja tego nie znalazłem i nie czyściłem dostałem to od kumpla i leżało długo na półce.

Wto 29 Kwi, 2008 18:19

Powrót do góry
matt
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 131
Skąd: Vinnona
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cross sam juz nie wiesz co piszesz.Poprzednio bylo ze znalazlem teraz ze dostalem od kumpla.Cos z toba nie tak.Milego dnia Matt

Wto 29 Kwi, 2008 18:42

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z pierwszego postu:
@Cross@ napisał:
niedawno znalazłem taką oto rzecz

"Niedawno" i "znalazłem"....

Mam prośbę - niech kolega nie pisze już już więcej postów w dziale "Znaleziska" - wyjdzie to na zdrowie dla wszystkich.

W zasadzie trzy wątki otwarte przez kolegę podpadają pod paragrafy.

Pozdrowienia
Grendel

Wto 29 Kwi, 2008 19:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.