| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poraj
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Skąd: Bogoria
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rejestry poborowe

Witam
Poszukuję opracowań na temat rejestrów poborowych powiatu i woj. sandomierskiego z okresu XVI i XVII wieku. Szczególnie interesuje mnie "Rejestr poborowy powiatu sandomierskiego z 1629 roku"
Opracowania rejestrów wydawane były w tekachach historycznych jednak z uwagi na moje miejsce zamieszkania nie mam do nich dostępu. Jeżeli ktoś posiada informacje w tym zakresie bardzo proszę o pomoc. Chcę bowiem przede wszystkim sprawdzić tę informację:"Mikołaj Spytek Ligęza. Miał 1 miasto (Bogoria) i 3 wsie całe" umieszczoną w Wikopedii. Interesuje mnie również sprawa istnienia przed rokiem 1600 mojej miejscowości.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez poraj dnia Sob 05 Kwi, 2008 17:24, w całości zmieniany 1 raz

Sob 05 Kwi, 2008 9:44

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogoria_%28powiat_staszowski%29

Cytat:
Początkowo była to wieś należąca do rodu Bogoriów ze Skotnik. W 1578 r. wieś miała 7 łanów i była zamieszkiwana przez 7 kmieci, 2 zagrodników, 3 komorników oraz 6 ubogich.


Tam masz jeszcze bibliografię: "Miasta polskie w Tysiącleciu", przewodn. kom. red. Stanisław Pazyra, Zakład Narodowy imienia Ossolińskich, Wrocław - Warszawa - Kraków, 1965-1967

To jeśli chodzi o historię Bogorii przed 1600 rokiem.

Jeśli chodzi o rejestr zgłoś się do Urzędu Gminy w Bogorii lub Urzędu Powiatowego w Staszowie. Nie wiem, może coś będą mieli w Rzeszowie lub Sandomierzu, ale nie wiem dokładnie, do kogo trzeba się zwrócić. Jak będę miał odpowiednie informacje na ten temat, to dam Ci znać. Pozdrowienia dla obywatela świętokrzyskiego! Razz Mr. Green

Sob 05 Kwi, 2008 12:12

Powrót do góry
poraj
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Skąd: Bogoria
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drogi mprzyjacielu z świętokrzyskiego ja nie chcę bajek z wikopedii tylko wiedzy historycznej. Jeżeli korzystam z wiadomości zawartych w wikopedii to staram się je sprawdzić w źródłach poważnych, dlatego zwróciłem się o pomoc osób posiadjących materiały źródłowe. Te informacje, które przytaczasz z wikopedii dotyczą Bogorii Skotnickiej, choć wpisane są przy Bogorii, która była miastem (jest to cytat z Pawińskiego). Jak więc widzisz, zanim podasz wiadomość sprawdź ją. Twoja rada aby zasięgać informacji w gminie chyba nie jest do końca przemyślana. Która gmina ma pracownika zajmujacego się na poważnie historią ? Gminy korzystaja z wiedzy obiegowej i piszą na swych stronych niebywałe rzeczy a mnie chodzi o prawdę historyczną.
pozdrawiam

Sob 05 Kwi, 2008 17:23

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego poraj, przykro mi, ale trudno jest dotrzeć do takich materiałów historycznych. Tych książkowych jak i internetowych. Najlepiej skontaktuj się z dobrym historykiem znającym historię dzisiejszego woj.świętokrzyskiego, np. z Piotrem Sławińskim. Życzę powodzenia, żukow Wink Uśmiech

Sob 05 Kwi, 2008 17:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.