| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz, biorąc pod uwagę, że mieli tylko konnicę...

Pon 08 Lut, 2010 21:28

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aaaa Celtowie i ich wola walki...ja tez ich lubię zważywszy że do boju często owładnięci szałem bojowym szli odziani t y l k o w torquesy . Eeeeeech czemu nie mogę przenieść się w przeszłość choć na chwilę i popatrzeć sobie Wink Mr. Green
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 08 Lut, 2010 22:21

Powrót do góry
Jubenser
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 23
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie dlatego jazda Sarmacka była najlepsza bo przez to że nie dysponowali oni żadnymi innymi formacjami doprowadzili do perfekcji tą którą posiadali. Kiedy przechodziłem grę pt: Rome - Total War to zawsze jako najemników głownie szukałem Sarmackiej jazdy i fanatycznych wojowników Celtyckich, a jeszcze było to zasilić np: kohortą Rzymskich pretorian bądz dwiema falangami greków i bitwa wygrana Uśmiech Uśmiech

Wto 09 Lut, 2010 20:56

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jubenser:

Cytat:
Kiedy przechodziłem grę pt: Rome - Total War


To przynajmniej tłumaczy skąd kolega posiadł tak wszechstronną wiedzę na temat jednostek starożytnych. Szacun. A ja głupi książki czytam, zamiast zabrać się za jakąś strategiczną grę. Wstyd, seth, wstyd Embarassed
Szanowny Kolego. Czy nie jest dziwnym, że w jednej wykreowanej w komputerze grze, walczą przeciwko sobie : Sarmaci, Rzymianie, Celtowie i Grecy ? Czy taka sytuacja, w realu, czyli historii miała miejsce? Jeżeli tak, to proszę o podanie lokalizacji tej bitwy.

Wto 09 Lut, 2010 21:25

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Właśnie dlatego jazda Sarmacka była najlepsza bo przez to że nie dysponowali oni żadnymi innymi formacjami doprowadzili do perfekcji tą którą posiadali.
A właśnie, że nie dlatego. U Scytów nie istniały żadne formacje. Byli to typowi koczownicy i tak jak koczownicy prowadzili wojnę. Odradzam pisanie postów na podstawie gier.

Wto 09 Lut, 2010 22:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.