| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Atlantyda leżała na Antarktyce Razz

Wto 27 Gru, 2005 22:55

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co to Antartyka skrżyżowanie Arktyki z Antarktydą???
Laughing Moim zdaniem ta wyspa może być albo bujdą albo prawdą a to tylko geolodzy i inni naukowcy mogą ustalić Zniesmaczony

Wto 27 Gru, 2005 23:01

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomieszały mi się języki Mr. Green Oczywiście chodziło o Antarktydę.

Sro 28 Gru, 2005 0:16

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

heh...sadze ze nie ! Ja mysle ze to bajka, typu sredniowiecznej Utopi.
Antartyda to nic innego jak opowiadanie moze i cos z tego jest ale watpie

_________________

Zachęcam do Rejestracji

Sro 28 Gru, 2005 2:39

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne,

To samo było z Troją - też bajka i co ,
Albo z królestwem no tego co mniał ośle uszy.

Sro 28 Gru, 2005 11:51

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ze wszystkich teorii tylko Antarktyda wydaje się najbardziej logiczna.
wielki kontynent, mało zbadany - jest tam dużo miejsca.
Helgoland itp. wyspy są za małe. Wysoko rozwinięta cywilizacja potrzebuje większy "Lebensraum" Wink
sama nazwa --> Atlantyda-Antarktyda Mr. Green
Trochę więcej tutaj (prawie na samym końcu, szukajcie "Rand"):
http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=146
http://images-eu.amazon.com/images/P/3426772892.03.LZZZZZZZ.jpg
Razz

Sro 28 Gru, 2005 16:52

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam program "Atlandyda w Andach" leci co jakiś czas na discovery. Jak dla mnie moja zmora - problem Atlantyda, której poświęciłem ogromną ilość czasu Laughing został rozwiązany, trzeba czekać na dalsze odkrycia. Pewnie jeszcze wiele nas zadziwi.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pon 27 Lut, 2006 17:47

Powrót do góry
mianoraf
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Maciejowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja tam w Atlantyde nie wierze, to była mitologia cos w rodzaju stworzenia świata. Nie powiem bardzo rozwinieta jak na tamte czasy i fajnie sie je czy ta ( te informacje) Uśmiech
_________________
Królestwo Elderlandu
II WW

Pon 29 Maj, 2006 17:58

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze dla USA byłoby jakby los Atlandydy podzieliła Kuba. zbV - nazwa mogła pochodzić równie dobrze od "Atlantyk" .

Sob 03 Cze, 2006 19:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l&m napisał:
Co to Antartyka skrżyżowanie Arktyki z Antarktydą???
Laughing


Antarktyka to Antarktyda wraz z okolicznymi wyspami np . Szetlandy południowe Bardzo szczęśliwy W sumie w opracowaniach naukowych nazwa Antarktyka jest częsciej stosowana niż Antarktyda Bardzo szczęśliwy

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 03 Cze, 2006 20:26

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moze ciut off-topic, ale ostatnio wpadla mi w rece ksiazka, w ktorej autorzy dowodzili, ze Iliada, tudziez Odyseja to opis prawdziwych zdarzen w basenie Morza Baltyckiego. Zreszta calkiem sensownie (na ile moge stwierdzic z przekartkowania) w ksiegarni tego dowodzili. Sorry za zbaczanie z topicu, ale jakos mi sie tak skojarzylo.

Pozdrawiam

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Sro 07 Cze, 2006 12:24

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l'Aquila napisał:
Moze ciut off-topic, ale ostatnio wpadla mi w rece ksiazka, w ktorej autorzy dowodzili, ze Iliada, tudziez Odyseja to opis prawdziwych zdarzen w basenie Morza Baltyckiego. Zreszta calkiem sensownie (na ile moge stwierdzic z przekartkowania) w ksiegarni tego dowodzili. Sorry za zbaczanie z topicu, ale jakos mi sie tak skojarzylo.

Pozdrawiam

l'A

A ja myślałem że Ilidada i Odyseja rzeczywiście trzyma się faktów, tylko że chodzi o Troje... Czyżby Heinrich Schliemann został wprowadzony w błąd??? Podaj tytuł tej książki to może być ciekawe. Ale mam nadzieje że nie dowodzą tego radzieccy naukowcy?? Bardzo szczęśliwy Bo ja z kolei miałem kiedyś książke Historia ZSRR od prehistorii po współczesność (Dwa Tomy!!) Bardzo szczęśliwy
A co to Atlantydy. Podejrzane jest M. Sargassowe. Kiedyś z kolei czytałem że Atlantyda była krajem w Afryce. Być morze Grecy przejęli tę opowieść od Fenicjan a Ci z kolei mieli swoje kolonie w Afryce poza słupami Heraklesa. choć też słyszałem że mogła to być wyspa Korfu, albo nawet Kreta. (Tyle że wtedy Platon nie zanał się na Geografii)

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sro 07 Cze, 2006 16:02

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przejde sie do tej ksiegarni w weekend, mam nadzieje, ze jeszcze bedzie ta ksiazka. Autorzy sa Wlochami.

Pozdrawiam

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Sro 07 Cze, 2006 16:23

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"Atl" to azteckie słowo oznaczające wodę (chociaż nie jestem pewien czy wodę, ale na pewno coś niebieskiego Laughing ), a "Antis" to inkaskie słowo oznaczające miedź. Skąd Platon znał dwa słowa pochodzące z Ameryki Płd? Ameryka Południowa to właśnie Atlantyda, bo na Świecie nie ma miejsca na zaginiony kontynent, a wygląd płaskowyżu Altiplan w 100% zgadza się z opisem Platona.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 04 Sie, 2006 12:54

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na Świecie nie ma miejsca na zaginiony kontynent

hmmm. A pokrywa lodowa? poszukaj jej wielkości i zobacz jaki to procent Ziemi. Pomyśl też że żaden człowiek ze znanej nam historii nie widział tego co pod lodem...

Cytat:
wygląd płaskowyżu Altiplan w 100% zgadza się z opisem Platona

o? masz jakieś większe dane?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 04 Sie, 2006 23:48

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na tym płaskowyżu znaleziono pozostałości okrągłego muru zgodnego z opisem Platona, ale co najciekawsze trafiono na pozosgtałości cywilizacji mającej 12 tys. lat. Był kartograf pracujący dla RAFu Jim Allen od kilkudziesięciu lat się tym zajmuje i na pewno niedługo ogłosi swe wyniki, ale na razie najlepszym źródłem wiedzy o tym zagadnieniu jest (bo nie wiem czy jakaś związana z tym tematem książka ukazała się w Polsce) program dokumentalny "Atlantdya w Andach". Naprawdę polecam, a na razie jedyne co mogę polecić to http://www.dziennik.krakow.pl/public/?1999/12.10/Nauka/nau7/nau7.htm, niestety tekst nie jest dostępny w całości Crying or Very sad .Ale szukając na zagranicznych stronach można natrafić na wiele więcej informacji o stanowisku archeologicznym w Andach.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sob 05 Sie, 2006 11:10

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak a propos...

kudi napisał - "A czy ktos odkryl slady Kolosa z Rodos? Przeciez tak potezny twor musialby miec nawet dzis jakies potwierdzenie w odczytach sonaru czy innego sprzetu. " - z tego co wiem Arabowie zabrali resztki które zostały po kolosie ( po trzęsieniu ziemi) i potem prawdopodobnie je przetopili .

Pon 30 Kwi, 2007 19:18

Powrót do góry
Michał z Sarmacji
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 411
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

John w tym co mówisz jest dużo racji, sam skłaniam się ku hipotezie Allena. Jednak jest jeszcze jedna wersja wydarzeń która łączy ze sobą Atlantydę i biblijny Potop - obydwa te wydarzenia, to w zasadzie jedno, którego przyczyną było przerwanie przez Ocean Atlantycki (to właśnie jego nazwa pochodzi od atlantydy, a nie odwrotnie) Słupów Heraklesa, czyli dzisiejszego Gibraltaru i zalanie przez wodę kultur, których należy szukać na dnie Morza Śródziemnego i Czarnego - znajduje tam się szczątki nie tylko osad, ale też MIAST!!! Fala wielkiej powodzi dotarła do Mezopotamii i część wody zasiliła Zatokę Perską. Co wy na to?
Tutaj też zdecydowana większość elementów układanki się zgadza, tak jak przy ameryce Pd. Rozumiem, że wersja z Therą i Kretą odpada - w końcu to forum wielbicieli tajemnic historycznych Wink
A te wysepki to raczej za mało na pożądną tajemnicę xD

_________________
"Czerwień na ulicy pali.. A Ty tańczysz!!!"

Wto 15 Maj, 2007 11:49

Powrót do góry
ernest
Schütze

Schütze




Posty: 5
Skąd: wstyd sie przyznac
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

koledzy!
polecam kosidowskiegio, kondratowa i inne książki o zaginionych cywilizacjach. wnioskami jakie można wyciągną to to że istnieją wyraźne analogie miedzy religiami, mitami, legendami itd. w neolitycznych i starożytnych cywilizacjach(?) całego globu. niektórzy wiec dopatrywali się jakiejś prakultury... to bujda ludzie wszędzie tego samego chcą i są tacy sami...
a Atlantyda to nie biblijny i nie tylko biblijny raj??? lub odpowiednik?
ludzie chcą sobie wmówić że kiedyś było super tylko nie teraz. albo że będzie po smierci super... albo że kiedyś żyli ich potężni dziadowie a my jesteśmy spadkobiercami ich potęgi. Atlantyda to romantyczna bajka dla naiwnych. natomiast Atlantyda to mógł być faktycznie archipelag lub zamieszkana wyspa na Atlantyku...

czyż nie?

Pon 02 Lip, 2007 18:49

Powrót do góry
Rudy
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 37
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie ciekawi fakt że aztekowie wierzyli że jacyś biali ludzie dali im cywilizację. Czy mogli to mieszkancy atlantydy? Może tym lądem za Atlantydą była Ameryka?

Czw 12 Lip, 2007 15:50

Powrót do góry
Imperator
Chorąży

Chorąży





Posty: 166
Skąd: Biała Podlaska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mnie ciekawi fakt że aztekowie wierzyli że jacyś biali ludzie dali im cywilizację. Czy mogli to mieszkancy atlantydy? Może tym lądem za Atlantydą była Ameryka?

Atlantyda była w Andach,więc bardzo możliwe

Czw 12 Lip, 2007 16:57

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mnie ciekawi fakt że aztekowie wierzyli że jacyś biali ludzie dali im cywilizację.

hmmm Aztekowie czy Majowie wierzyli że ucywilizowali ich "biali latający bogowie". Tych samych odnajdujemy w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, a nawet w Europie (choćby zatłoczone niebo Greckie). Wszystkie wierzenia przedchrześcijańskie opierały się na tym że bogowie stworzyli życie i rozum, przebywali wśród ludi a następnie odlecieli tam skąd przybyli, obiecawszy powrócić. ale to juz nam zahacza o paleoatronautykę...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 19 Lip, 2007 12:17

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W numerze 14 będzie o Atlantydzie , na całego - art wyjaśni wiele kwestii tu poruszanych.

Czw 19 Lip, 2007 16:42

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Teorii na temat Atlantydy było wiele, ale według mnie najciekawszą przedstawił Alan Alford w książce "Zagadka Atlantydy rozwiązana". Łączy on mit o Atlantydzie z kosmiczną tragedią, eksplozją tzw. Dwunastej Planety naszego układu słonecznego. Alford czerpie wiele z teorii izraelskiego sumerologa Zeharii Sitchina który jako pierwszy na podstawie sumeryjskich eposów wysuną teorię o 12tej planecie. Na ten temat można by wiele dysputować, temat bardzo ciekawy.
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Pią 20 Lip, 2007 20:16

Powrót do góry
Lewak z kibice.net
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 62
Skąd: Żółto-Czarne dzielnice Bytomia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem Platon napisał opowieśc o państwie idealnym którego nigdy nie było a które mu się po prostu marzyło.
To samo zrobił przecież Tomasz Morus z swoją Utopią. Czy ktoś szuka dzisiaj Utopii?

Nie 22 Lip, 2007 22:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.