| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jednak tendencja i proszę nigdy więcej wybielania.

Nie udał wam się artykuł Bitwa pod Gruszką.

Smutek, wdarła się manipulacja. I jak dalej manipulacja taka będzie leciała, to sądzę, że młodzi czytelnicy OH -apu wpadną w moralną rozterkę duchową, polecam książkę:

Tajne oblicze GL-AL. PPR. I takich gniotów już nie drukujcie.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 02 Lip, 2005 21:51

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Smutek, wdarła się manipulacja. I jak dalej manipulacja taka będzie leciała, to sądzę, że młodzi czytelnicy OH -apu wpadną w moralną rozterkę duchową.



Cykl art. dotyczący bitw partyzanckich ma głównie za zadanie przybliżyć te miejsca eksploratorom. Bitwa pod Gruszką została opisana bez żadnych manipulacji tak jak miało to miejsce, nie opisujemy charakterystyki personalnej dowódców, ani ich morale.
Co do przytoczonej charakterystyki d-cy I Bryg. Al. „Ziemi Kieleckiej” to przypomina ona grę teczkową IPN-u. Notatka ta sporządzona została, przez Komitet woj. w Kielcach, z samej notatki wynika że H. Poławiak naraził się już jesienią 44 sekretarzowi obwodu kieleckiego PPR, do którego jak twierdził nie miał zaufania.
Autor notatki z 1953 roku twierdzi, że: mimo, że niektóre bataliony otrzymały rozkaz okopania się nie wykorzystano właściwie obrony okrężnej. Bo w przeddzień bitwy były imieniny Albinki, pito wódkę i grano na harmonii. Co sekretarz PZPR rozumie przez „właściwą obronę okrężną”, czy według niego żołnierze mieli spać przed bitwą. Może nie wie że picie wódy na leżach było na porządku dziennym wszystkich oddziałów partyzanckich.
O tym, że list ten miał skompromitować Połowiaka, świadczą ostatnie sentencje notatki, jakoby dzięki Połowiakomi miało otrzymać partyzanckie odznaczenia wielu skompromitowanych AK-owców, a nie zasłużonych członków AL. No i jeszcze to :”zanim wstąpił do GL, należał do organizacji ZWZ.

Opis samej bitwy w ujęciu faktograficznym jest prawdziwy i bez żadnych zahamowań. W przeciwieństwie do sporej ilości publikacji wydanych przez archiwistów IPN, którzy chcą być politycznie poprawni i modni robiąc kariery naukowe na bazie wyrwanych z kontekstu materiałów archiwalnych. Oceniając daną osobę trzeba brać pod całokształt działalności i wszystkie dostępne dokumenty oraz zbadać okoliczności ich powstania.

Wto 05 Lip, 2005 13:34

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...UNDERGROUND,

a to wszysto przez masonów, cyklistów i nie wiadomo, kogo tam jeszcze, daj spokój Ziutek, rozumiem chyba przez Ciebie przemawia poprawność polityczna, obawiasz się, że jak podskoczysz - to gazeta leży, ale spoko... po co te emocje... ja to trawię i chyba dlatego z Ciebie wychodzi różowy lud... wazelina też musi być, i rozumiem... AL, GL i PPR niosła ze sobą wolność Rolling Eyes na czerwinych bagnetach...
– ja Ciebie szanuję, poprostu - taki masz punkt widzenia i koniec, mnie nic do tego. Embarassed i do przodu... Zszokowany
i tak trzymać, aby rosła w dostatku Rolling Eyes, ale co?

Wto 05 Lip, 2005 22:46

Powrót do góry
katani
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

UNDERGROUND

dobrze, że masz poczucie H U M O RU Laughing --- spoko :idea: bo ja juz nie mam... Rolling Eyes

Pią 08 Lip, 2005 22:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.