| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Beretta M950B dla Milicji.

Witam, w latach 70 ubiegłego wieku Milicja Obywatelska kupowała za granicą pistolety Beretta M950B kalibru 6,35 mm. Czy wiadomo coś więcej na ten temat, a szczególnie po co jej ta broń była potrzebna? Pozdrawiam. https://strzal.pl/2019/11/03/policja-kupuje-beretty-apx/

Sro 06 Lis, 2019 12:38

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik

Pochwał: 7

Re: Beretta M950B dla Milicji.

Robert05 napisał:
Witam, w latach 70 ubiegłego wieku Milicja Obywatelska kupowała za granicą pistolety Beretta M950B kalibru 6,35 mm. Czy wiadomo coś więcej na ten temat, a szczególnie po co jej ta broń była potrzebna?

Dzięki za ciekawą informację - nie słyszałem o tym chyba. Po co... zapewne jako miniaturowa broń do skrytego przenoszenia dla rozmaitych "tajniaków", agentów itp.

Nie 10 Lis, 2019 21:21

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 8

Witam, też się nad tym zastanawiałem, jednak wystarczająco mały do skrytego przenoszenia był P-64. Może nie chodziła tyle o rozmiar broni ale o amunicję. Beretta M950 strzelała amunicją 6,35 mm, wyróżniała się na tle innych "pistolecików" tego typu dość dużą pojemnością magazynka 8 nabojów. Co prawda mogły być uzbrojenie uzbrojenie problemy z zakupem takiej amunicją. Z tego co mi wiadomo z państwach komunistycznych, tylko w Czechosłowacji produkowano do lat 50 pistolety na tą amunicję. Jednak nie wiem czy jeszcze w latach 70 produkowano tam taką amunicje.
Jeżeli Beretty zostały zakupione do użycia na terenie PRL, to jedynym z bardziej prawdopodobnych zastosowań mogło być uzbrojenie uzbrojenie w nie ochrony samolotów LOT-u. W latach 70 i 80 samoloty LOT( zwane Liniami Okęcie-Tempelhof) były dość często porywane, w związku z tym miały na swoim pokładzie milicyjną ochronę. W takim wypadku uzbrojenie tej ochrony w broń 6,35 mm, a nie 9 mm Makarowa mogło by mieć sens. Pozdrawiam.

Pon 11 Lis, 2019 13:33

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: