| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co to za armatki ???

Zdjęcie naturalnie prezentuje armaty zdobyte przez agresorów na armii irackiej w 2003 roku. Co to za działa? Zszokowany


Opis załącznika:

Czw 09 Lis, 2006 12:44

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To pierwsze od lewej wygląda zupełnie jak amerykańska haubica M1A1. Tyle, że ja z trudem odróżniam lufę od lemieszy, więc mogę się mylić.

Czw 09 Lis, 2006 13:20

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ładne składowisko, ciekawe co z tym zrobią(albo zrobili) ?? Wyślą do III Świata czy przerobią na klamki i rurki dla Irakijczyków ??

Czw 09 Lis, 2006 15:31

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
To pierwsze od lewej wygląda zupełnie jak amerykańska haubica M1A1. Tyle, że ja z trudem odróżniam lufę od lemieszy, więc mogę się mylić.

Mylisz się.Jest to amerykańska haubica 105mm (dotąd się zgadza) M2A1 ;o)
Na drugim planie dwie jugosłowiańskiej produkcji haubice 105mm M56.
W dalszym tle zdaje się (ale tutaj już nie jestem pewny) włoskiej budowy haubice 105mm model 56 (mogły być rozkładane do transportu/desantowania, podobnie, jak armaty/haubice górskie).
Pozdrowienia
Grendel


Ostatnio zmieniony przez Grendel dnia Czw 09 Lis, 2006 16:24, w całości zmieniany 1 raz

Czw 09 Lis, 2006 16:13

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l&m napisał:
ładne składowisko, ciekawe co z tym zrobią(albo zrobili) ?? Wyślą do III Świata czy przerobią na klamki i rurki dla Irakijczyków ??

Cześć roześlą do amerykańskich muzeów, sprzęt lepszej jakości do hut, a gorszej dadzą nowej irackiej armii.

Czw 09 Lis, 2006 16:22

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KK napisał:

Cześć roześlą do amerykańskich muzeów, sprzęt lepszej jakości do hut, a gorszej dadzą nowej irackiej armii.

Bzdura.
Sprzęt za młody i zbyt powszechny na muzealny.Jednocześnie zbyt archaiczny by miało sens trzymanie go w rezerwie.
Stan, który widać na zdjęciu wskazuje jednoznacznie, że nadają się wyłącznie do zezłomowania.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 09 Lis, 2006 16:28

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
KK napisał:

Cześć roześlą do amerykańskich muzeów, sprzęt lepszej jakości do hut, a gorszej dadzą nowej irackiej armii.

Bzdura.
Sprzęt za młody i zbyt powszechny na muzealny.Jednocześnie zbyt archaiczny by miało sens trzymanie go w rezerwie.
Stan, który widać na zdjęciu wskazuje jednoznacznie, że nadają się wyłącznie do zezłomowania.
Pozdrowienia
Grendel

A goździki, akacje, BRDMy, i T-72 z Iraku które powendrowały do muzeów nie są młode i powszechne?

Czw 09 Lis, 2006 16:53

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ile ich powędrowało?
15 sztuk?20?
Nie demonizuj tych muzów, bo można Twoją wypowiedź zrozumieć tak, jakby w każdym amerykańskim miasteczku powyżej 5 tysięcy mieszkańców stały co najmniej dwie ukradzione arabom sztuki broni ;o)
W Patton Museum (a to największe amerykańskie muzeum broni pancernej) jest raptem jeden T-72 (z pierwszej wojny irackiej), popiersie Saddama Wielkiego (również z pierwszej) i kilka sztuk broni krótkiej (plus afgański FT-17 - cudem uratowany przed chińskimi hutami).
Pozdrowienia
Grendel

Czw 09 Lis, 2006 17:14

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
(plus afgański FT-17 - cudem uratowany przed chińskimi hutami).
Pozdrowienia
Grendel


Wcale nie uratowany tylko zagrabiony dzielnemu ludowi Afganistanu, gdzie powinien stanąć w muzeum narodowym (choć jeszcze nie wiadomo którego narodu), bo w nim szejk xxx palił pierwszą swoją trawkę Twisted Evil Piwo

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 09 Lis, 2006 18:12

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam przyjemność grzebać się przy remoncie tego zagrabionego FT-17 i jako-tako znam jego historię ;o)
Coś tam planuję o nim napisać, ale to dopiero po zakończeniu prac, co potrwa.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 09 Lis, 2006 18:42

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Cześć roześlą do amerykańskich muzeów, sprzęt lepszej jakości do hut, a gorszej dadzą nowej irackiej armii.

Nowa Armia Iracka używa ruskich czołgów prawda ?? Jeżeli chodzi o armaty : chętnie wykupie i walnę parę razy w okolice ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Czw 09 Lis, 2006 20:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a tak przy okazji mały OT- wiesz Grendel co się stało z tą CV-33 z IRaku?
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 09 Lis, 2006 20:32

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem.Przypuszczam, że stoi gdzie stała, czyli w irackim muzeum.Przynajmniej mam taką nadzieję.Chyba, że jakiś obrotny, arabski patriota sprzedał już ją jakiemuś kolekcjonerowi.
Może tak byłoby jednak lepiej.Przynajmniej by nie zgnił.
Swego czasu proponowano mi kupno wielu ciekawych, irackich militariów (tudzież starożytności).Nie - nie amerykańscy rabusie mi to oferowali, ale arabscy patrioci.

Pozdrowienia
Grendel

Czw 09 Lis, 2006 22:53

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hełm Vadera z Gwardii Republikańskiej trzeba było sobie sprawić Mr. Green Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 09 Lis, 2006 23:08

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Hełm Vadera z Gwardii Republikańskiej trzeba było sobie sprawić Mr. Green Piwo

Właśnie, ciekawi mnie to, kto na kim się wzorował Bardzo szczęśliwy Irakijczycy na Star Wars czy odwrotnie Uśmiech

A co do tych pojedynczych egz. irackiego sprzętu w muzeach, to np. w Imperial War Museum w Duxford stoi 5 irackich pojazdów pancernych (T-72, BRDM-2, 2S1, i coś tam jeszcze ale już nie pamiętam) i nawet jedna ciężarówka, wszystkie zdobyte w czasie Pustynnej Burzy. A skoro nawet takie "prowincjonalne" muzea mają tyle sprzętu to trochę tego poszło.

Czw 09 Lis, 2006 23:32

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KK napisał:
A co do tych pojedynczych egz. irackiego sprzętu w muzeach, to np. w Imperial War Museum w Duxford stoi 5 irackich pojazdów pancernych (T-72, BRDM-2, 2S1, i coś tam jeszcze ale już nie pamiętam) i nawet jedna ciężarówka, wszystkie zdobyte w czasie Pustynnej Burzy. A skoro nawet takie "prowincjonalne" muzea mają tyle sprzętu to trochę tego poszło.

Jeśli Duxford to muzeum prowincjonalne, to ja przepraszam...
Bardzo bym chciał pokręcić się kilka dni po ich magazynach ;o)
I fotografować!Fotografować!
A na serio - dużo więcej irackiego sprzętu trafiło do muzeów (i nie tylko) po pierwszej awanturze arabskiej.Widziałem tego sporo nie tylko w muzeach, ale np. jako pomniki przed zbrojowniami/bazami stanowych Gwardii Narodowych itp. Są to jednak głównie pojazdy pancerne.
W Patton Museum na stanie mamy trochę więcej sprzętu niż napisałem, ale jest on wypożyczony do innych muzeów i tam eksponowany (chińskiej budowy YW531C i Type 69-II, czechosłowackie BMP, T-55, zdaję się, że jeszcze jeden (sowieckiej budowy) T-72M pochodzi z Iraku i przynajmniej jeden BRDM.
Zdaje się, że w Aberdeen Proving Ground też co nieco jest eksponowane, co nieco jest zmagazynowane i jeszcze więcej jest wypożyczone.
Wszystko to trafiło do Stanów z Kuwejtu.
Nie wiadomo mi w zasadzie o niczym, co trafiłoby do kolekcji jakiegokolwiek muzeum z ostatniej awantury.
Acha - sporo irackiego złomu trafiło do prywatnych kolekcjonerów w drugiej połowie lat 90-tych od handlarzy złomy w Kuwejcie - kiedy już uprzątnięto pobojowiska.Udało mi się pojeździć odremontowanym (niestety permanentnie rozbrojonym) "Goździkiem", który trafił do stanu Michigan właśnie w ten sposób.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 10 Lis, 2006 18:35

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4539
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Grendel"]
Cytat:
Na drugim planie dwie jugosłowiańskiej produkcji haubice 105mm M56.
Witam, Grendel może znasz parametry taktyczno - techniczne tych haubic?. Pozdrawiam.

Sob 11 Lis, 2006 11:51

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Grendel napisał:
Na drugim planie dwie jugosłowiańskiej produkcji haubice 105mm M56.
Witam, Grendel może znasz parametry taktyczno - techniczne tych haubic?. Pozdrawiam.
Jugosławiańskie M56 to po prostu kopia amerykańskich 105-mm haubic M101A1, wpisz to ostatnie do Google'a i dostaniesz dane jakie tylko zechcesz.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Sob 11 Lis, 2006 13:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.