| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Eurofighter jest drozszy ale jest dosyc lepszy od F-16 z tego co muwia Niemcy lub Francuzi.


haha no nic dziwnego ze tak mówią, skoro sami go produkują Laughing Laughing Laughing

Czw 28 Wrz, 2006 23:18

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale mi sie wydaje ze F-16 jest na tym samym Poziomie co Eurofighter.


A co maja Rosjanie w Dzisiejszych czasach?? dalej ich MIG??nowsze Modele??

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Czw 28 Wrz, 2006 23:20

Powrót do góry
RSOOST
Chorąży

Chorąży




Posty: 181
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Kol. Jones niech nie czyta taką prasę jak NIE czy Fakty i Mity to nie bedzię żygal. A Caritas to pomaga ale nie z ich kasy tylko z naszych podatków i darowizm. Pozdrawiam.

Czw 28 Wrz, 2006 23:34

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
Eurofighter jest drozszy ale jest dosyc lepszy od F-16 z tego co muwia Niemcy lub Francuzi.

haha no nic dziwnego ze tak mówią, skoro sami go produkują

i analogicznie - skoro Amerykanie robią F-16 to i twierdzą, że jest lepszy...
ale to by znaczyło, że skoro my robimy np. Iskry, i twierdzimy że są najlepsze to co? kupować? Wink
dwa najprostsze fakty:
F-16 moze startować tylko z betonu - Grippen też z asfaltu i lotnisk "polowych" np. DOLów
obsługa naziemna F-16 jest o wiele liczniejsza od obsługi Grippena. I bardziej wyspecjalizowana i wykfalifikowana - czyli droższa i dłuższa do szkolenia.

Cytat:
A co maja Rosjanie w Dzisiejszych czasach?? dalej ich MIG??nowsze Modele??

też. i to takie, które F-16 biorą ze złożonymi skrzydłami Wink np. MIG-29, MIG-31, oraz planowane (chyba jeszcze?) MIG-33 i MIG-35

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 29 Wrz, 2006 0:44

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

też uważałem że o wiele lepsze byłoby kupno Grippena (Właśnie ze względu na DOLe) niż konstrukcji znanej od 30 lat Twisted Evil . Której możliwości modernizacji lekko się wyczerpują. Ale to była decyzja polityczna. Dobrze że nikt nie wpadł na pomysł aby poprosić o podarowanie Phantomów albo Sabre Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 29 Wrz, 2006 1:29

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Jako osoby cywilne a jak sobie wyobrażasz np. mszę żołnierzy w afganistanie odprawiana przez księdza jako osobę cywilną??

Question Question Question
Ja sobie to wyobrażam. Przychodzi na mszę i robi swoje. Że niby do czego mu gwiazdki?

Jones napisał:
Po drugie nie ksiądz che pełnić funkcje duszpasterskie, tylko część żołnierzy chce żeby to robił .

Tylko czy ta część żołnierzy wymaga by był majorem Zszokowany ?.

Piotrek napisał:
To samo powiesz o psychologach, którzy w wojsku mieli zastapić kapłanów?

Olbrzymia większość psychologów to pracownicy cywilni wojska.
Mieliby zastąpić? Skąd ten pomysł?

Piotrek napisał:
Czemu pozbawiać ich opieki duchownego, skoro tego potrzebują?

A kto tu mówi o pozbawieniu Zszokowany . Czyli podzielam zdziwienie de Villarsa.

maxikasek napisał:
też uważałem że o wiele lepsze byłoby kupno Grippena (Właśnie ze względu na DOLe)

Nie będę się sprzeczał co do tego co lepiej: Grippen czy F-16 bo raczej podzielam zdanie przedmówców. Jedno jednak mnie intryguje. A ile mamy w Polsce owych DOLów, że tak bardzo jest to istotne???
Nie zapominajcie, że szwedzki system bazowania lotnictwa jest jedynym w swoim rodzaju na świecie.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pią 29 Wrz, 2006 5:19

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odnośnie F-16. Wersja zakupiona przez RP to F-16 Block 52+. Jest to jedna z najnowocześniejszych wersji tego samolotu. Nowocześniejsze są tylko F-16 Block60 zakupione przez Arabie Saudyjską. Zakupiliśmy 48 sztuk. W październiku bądź listopadzie(nie wiem dokładnie) przylecą do Polski 2 sztuki F-16C i jedna F-16D(dwumiejscowa). Najwięcej przyleci do Polski F-16 w 2007r, a dostawy skończą sie w 2008.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 29 Wrz, 2006 12:13

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co z Eurofigter? nikt sie niewypowiada na ten Temat, albo jeszcze nieznany?

Maja Rosjanie teraz tez juz takie same Wyposarzenie jak F-16? albo sa 20 Lat do tylu?

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Pią 29 Wrz, 2006 12:51

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam. Kol. Jones niech nie czyta taką prasę jak NIE czy Fakty i Mity to nie bedzię żygal

Nie czytam takiej prasy tylko znam kogoś kto czyta i ciągle narzeka na Kościół a o rozmowę merytoryczna z nim trudno bo jego argumenty są mierne
Cytat:
Że niby do czego mu gwiazdki?

Za przytoczonymi słowami napisałem ze jestem za duńskim rozwiązaniem ze stopniem kapelan który powinien być wyłączony poza hierarchię stopni

Pią 29 Wrz, 2006 14:44

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem na myśli że jeden czynny jest obecnie koło Goleniowa- an drodze na CHoszczno. Ale masz rację koniec tych OT.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 29 Wrz, 2006 17:01

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Miałem na myśli że jeden czynny jest obecnie koło Goleniowa- an drodze na CHoszczno.


Ty znasz Choszczno??

Proszę nie używać czerownego koloru. Do cytowania służy komenda QUOTE - IjonTihy

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Pią 29 Wrz, 2006 18:43

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Cytat:
Że niby do czego mu gwiazdki?

Za przytoczonymi słowami napisałem ze jestem za duńskim rozwiązaniem ze stopniem kapelan który powinien być wyłączony poza hierarchię stopni

Zatem kolego poczytaj ustawę o służbie wojskowej i od razu pytanie z jakiego etatu płacić im kasę Question Wink.
Kończę OT.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 30 Wrz, 2006 23:46

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pracownik cywilny?
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 30 Wrz, 2006 23:58

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
pracownik cywilny?

Toć o tem przeca cały czas trąbię Mr. Green. I to wystarczy na pół etatu Wink .
Lub jak to wspominałem przeszkolenie wojskowe i "ćwiczenia" rezerwy (wtedy kasa od stopnia za faktyczny czas pracy).

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Nie 01 Paź, 2006 0:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.