| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czołgista68
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Skąd: Południe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Virtuti Militari

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy co prawda miałem tu już konto ale zapomniałem hasła itd. No ale do rzeczy interesuje mnie taka sprawa jak nadawanie żołnierzom polskim podczas I-wojny krzyża Cnocie Wojskowej. A nadawanym od 1 sierpnia 1919r krzyżem Virtuti Militari. Czy uprzednie odznaczenie to to samo co Virtuti.Ponieważ spotkałem się w kilku wspomnieniach o żołnierzach z tego okresu gdzie wymienia się ich zasługi np.za zdobycie ckm i wzięcie do niewoli przeciwnika w dn 03 07 1915r... w bitwie pod... został odznaczony krzyżem Virtuti Militari.

Wto 15 Sty, 2013 13:48

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3166
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.grawerapanasiuk.pl/virtuti.htm

pozdr



Opis załącznika:
Dwa pierwsze z lewej

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Wto 30 Lip, 2013 6:27

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Virtuti Militari

[quote="czołgista68"interesuje mnie taka sprawa jak nadawanie żołnierzom polskim podczas I-wojny krzyża Cnocie Wojskowej. A nadawanym od 1 sierpnia 1919r krzyżem Virtuti Militari. Czy uprzednie odznaczenie to to samo co Virtuti.Ponieważ spotkałem się w kilku wspomnieniach o żołnierzach z tego okresu gdzie wymienia się ich zasługi np.za zdobycie ckm i wzięcie do niewoli przeciwnika w dn 03 07 1915r... w bitwie pod... został odznaczony krzyżem Virtuti Militari.



Takie zdarzenie mogło mieć miejsce. Co prawda order ustanowiono dopiero po zakończeniu Wielkiej Wojny, ale okres, za który był nadawany dotyczył nawet powstania styczniowego, a nie tylko pierwszej wojny światowej.

Sro 31 Lip, 2013 11:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.