| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kozienice + przyczółek warecko-magnuszewski

Witam ! Jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem forum, więc na początku chciałbym sie z Wami przywitać i gorąco pozdrowić.

Jak w temacie, interesują mnie poszukiwania w okolicach Kozienic. Nie nastawiam się zbytnio na militaria. Może koleżanki i koledzy posiadają jakąś wiedzę o tym terenie i propozycję poszukiwań. Posiadam mapy terenu z 18 wieku oraz mapy z okresu 2 wojny światowej. Warto zaznaczyć, iż w pewnym terenie oddalonym od Kozienic o 8 km znalazłem 2 boratynki, podczas prac przy budowie działki. Dziwi mnie tylko, że znajdowały się na głębokości 1.5 metra... Możliwe byłoby również spotkanie z chętnym na poszukiwania w tym terenie. Niestety obecnie jest tu masa śniegu, ale wczesną wiosną planuję jakiś konkretny wypad.

Zainteresowanych poszukiwaniami militariów mogę pokierować w nie daleko położone tereny, usiane pociskami z 2 wojny światowej. Spędzałem tam sporo czasu na grzybobraniu i wiem, że jest to 100% "pewniak". Swego czasu pociski walały się nawet na piaszczystej ziemi, niczym nie pokryte. Dla mnie to jednak zbyt ryzykowne.

Pozdrawiam !!

Nie 03 Sty, 2010 13:46

Powrót do góry
polishcinema
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: Pionki
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj
Jestem z tych okolic i zacząłem się interesować właśnie wspominanymi przez Ciebie terenami. Jeżeli jesteś w dalszym ciągu chętny podzielenia się informacjami napisz do mnie. Pozdrawiam

Nie 21 Mar, 2010 10:08

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hej hej!

czy interesują Cię te bardziej militarne tereny czy ogólnie okolice kozienic ? jeśli militarne to mógłbym objaśnić na podstawie map z googli lub podesłać współrzędne geograficzne, jeśli ogólne ciekawostki to podesłałbym linki do map jakie udało mi się znaleźć.

pozdrawiam !

Nie 04 Kwi, 2010 23:11

Powrót do góry
Brinx
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miejscówka

Czy mógłbyś podzielic się tymi miejscówkami w okolicach magnuszewa? Jestem z tych okolic

Czw 07 Lip, 2011 13:10

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

polecam lasy pod Strzyżyną, ale ostrzegam o niebezpieczeństwie, na drugim miejscu Mariampol, lasek położony najbliżej trasy na Brzózę i około 800 metrów od głównej drogi na zachód. Jak wrócę z urlopu podeślę Ci na priv dokładniejsze współrzędne, żebyś mógł sie rozeznać na mapkach z googli.

Pozdrawiam !

Czw 07 Lip, 2011 20:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.