| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OWI78-OWI78
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 52
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Minensucher Kriegsabzeichen-Dobry

Dobre to odznaczenie ja tak to jaki to producent i z jakiego materiału wykonany-z gory dziekuje za odpowiedz


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 30 Maj, 2011 20:52

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wg mnie cynk. producent do tej pory nieznany (niektórzy twierdzą, że Adolf Scholze). poczekaj na @Bubba_Z. On Ci wszystko pięknie wyjaśni... Piwo
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pon 30 Maj, 2011 21:13

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2956
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tym że firma Adolf Scholze istnieje do dzisiaj i zaprzecza jakoby używała takiego logo.Sama odznaka jest dobra i w ładnym stanie Piwo

Pon 30 Maj, 2011 21:32

Powrót do góry
Myszka_Pik
Porucznik

Porucznik




Posty: 583
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Minensucher Kriegsabzeichen-Dobry

OWI78-OWI78 napisał:
Dobre to odznaczenie ja tak to jaki to producent i z jakiego materiału wykonany-z gory dziekuje za odpowiedz


Witam,
wg mnie to dobry cynkowy A.D. Schwerdt, Stuttgart.
Pozdrawiam
Myszka_PiK

Pon 30 Maj, 2011 22:16

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Minensucher Kriegsabzeichen-Dobry

OWI78-OWI78 napisał:
Dobre to odznaczenie ja tak to jaki to producent i z jakiego materiału wykonany-z gory dziekuje za odpowiedz


Witaj,
Bardzo ładny cynkowy Minensucher, tzw. "AS w trójkącie", wersja sygnowana, matryca z drugim wzorem orła. Cynkówki tego producenta były produkowane z dwóch matryc, te bite z matrycy z pierwszym wzorem orła były grubsze i zawsze niesygnowane. Twoje odznaczenie pochodzi z drugiej matrycy, są też takie same wzory tylko niesygnowane. Co najdziwniejsze, wersja tombakowa tego producenta, zawsze niesygnowana, ma znacząco inny wzór niż późniejsze wersje cynkowe.
Najwięcej argumentów jest za tym, że za tymi odznaczeniami kryje się dotąd nieznany producent z Gablonz lub Adolf Scholze z Grunwald. To prawda co napisał Nordland, że firma Adolf Scholze istnieje do dzisiaj i zaprzecza jakoby w czasie wojny używała takiego logo, ale nadal są argumenty, że może to być Adolf Scholze, a ich oświadczenie, po tylu latach może zostało przygotowane bez właściwego sprawdzenia.
Ja osobiście bardziej przychylam się do nieznanego producenta z Gablonz.
Załączam do porównania wszystkie wersje tego producenta z mojej kolekcji: 1) tombak, 2) cynk wz1, 3) cynk wz2 sygn (taki jak Twój), 4) cynk wz2 niesygn
pzdr,
Bubba_Z



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 31 Maj, 2011 12:07

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Minensucher Kriegsabzeichen-Dobry

Myszka_Pik napisał:
OWI78-OWI78 napisał:
Dobre to odznaczenie ja tak to jaki to producent i z jakiego materiału wykonany-z gory dziekuje za odpowiedz


Witam,
wg mnie to dobry cynkowy A.D. Schwerdt, Stuttgart.
Pozdrawiam
Myszka_PiK


Hej Myszka_PiK,
Są takie opinie, ale moim zdaniem nieuzasadnione, bo bazują tylko na sygnaturze - a ta może oznaczać zarówno AS jak i SA, mamy więc przynajmniej kilku potencjalnych kandydatów:
1. Anton Schenkl - Vienna.
2. Assmann&Sohne - Ludenscheid.
3. Adolf Scholze - Grunwald/Gablonz.
4. AD Schwerdt - Stuttgart.
i jeszcze pewnie kilku by się dopasowało Uśmiech
Raczej nie jest to Adolf Scholze, bo wtedy, ta niewielka skądinąd firma musiałaby produkować prawie równocześnie 6 rodzajów pancerek:
- 3 różne wzory sygnowane A.S. (100% Adolf Scholze): tombakowa wytłoczka, cynkowa wytłoczka, cynkowa półwytłoczka; oraz
- 3 różne wzory cynkowych półwytłoczek sygnowane 'AS w trójkącie'.
Ja tak jak pisałem jestem za opinią, że to nieznany producent z Gablonz ze względu na cechy szczególne wzorów, wykonania, wykończenia i wykorzystywanych zapięć, które są charakterystyczne dla grupy producentów z Gablonz.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 31 Maj, 2011 14:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.