| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azazel
Porucznik

Porucznik





Posty: 762
Pochwał: 1
Skąd: Obleśnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Filimer napisał:
[b]Obecnie celem ochrony dziedzictwa historyczno-archeologicznego w Polsce będzie zapewne kwestia całkowitego zakazu poszukiwań przy użyciu wykrywaczy metalu i wpisanie jak największej ilości stanowisk nowożytnych do rejestru zabytków - za dużo już zostało zniszczone i zbyt wielka ilość danych przepadła, aby dalej tak to sobie mogło funkcjonować.[b] Pogotowie Archeologiczne KOBiDZu jako pierwsze pójdzie pod nóż i nie ochroni go nawet pozycja rodziców jednego z jego "działaczy" - po prostu zadarło z jedną z komisji PAN-u więc prędzej czy później należy się spodziewać interwencji ze tej strony lub bezpośrednio ze strony ministerstwa. A Lobby przeciw poszukiwaczom w placówkach naukowo-badawczych i muzeach jest - wbrew pozorom - bardzo silne, tylko na razie nie ma w nim woli decyzji co do podjęcia konkretnych działań w tej sprawie.

Z super pięknego forum dla archeologów zawodowców Laughing
http://www.archeologiczne.fora.pl/ochrona-stanowisk-archeologicznych,21/rodzaje-zagrozen-mozliwosci-ochrony,378-105.html

Stwierdzę tylko tak co za oszołomy są na tym forum Uśmiech W życiu to nie przejdzie.Według słów tego ktosia to nawet archeolodzy by wykrywek nie używali to typowy archeologiczny beton.

_________________
Na imie mam Legion a obliczem moim miliony-monetek Uśmiech .

Czw 13 Gru, 2007 22:04

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oszołomy czy nie takie mamy prawo w Polsce.....wypadało by coś w tym kierunku zmienić........ Crying or Very sad
_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Pią 14 Gru, 2007 1:05

Powrót do góry
himera515
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Matejko napisał:
Witam Szponiasty !

Napisalem.:"Mogę sobie łazić, i mogą mi .... "
I w moim wypadku tak jest.

Przeczytaj uwaznie tekst zaznaczony na czerwono.

Nie wiem jak Ty, ale ja nie zbieram rzeczy ukrytych lub porzuconych, to wbrew prawu...
Ja zbieram jedynie to, co ktoś kiedyś zgubił... Nie ukrył lub porzucił.

Zrozumialeś sens ustawy...? Wink

Pozdrawiam Matejko


Tak więc w świetle prawa przywłaszczasz sobie czyjeś mienie co jest karalne , no chyba że masz zamiar to coś oddać , lub przekazać policji

Nie 05 Cze, 2011 20:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.