| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chiny kupują 150 śmigłowców w PZL Świdnik

link
Cytat:
Chińczycy zamówią przynajmniej 150 helikopterów trzech typów w PZL Świdnik - donosi "Rzeczpospolita". Wartość kontraktu wyniesie prawie pół miliarda dolarów. Dziesięcioletni kontrakt przewiduje dostawę partii gotowych śmigłowców, a potem produkcję helikopterów z polskich części.

Świdnik nie ujawnia wartości kontraktu, ale jeden śmigłowiec Sokół w podstawowej wersji kosztuje ponad 4 mln dolarów. Lubelska firma dotąd nie sprzedawała helikopterów w Chinach, nie miała też za granicą montowni swoich wyrobów.

Według ekspertów, polski producent idzie w ślady europejskiego śmigłowcowego potentata Eurocoptera, a także lotniczych potęg, które przenoszą montownie do Państwa Środka.

Niedawno Chińczycy poinformowali, że budowa montowni w Jiujiang właśnie się rozpoczęła. Szefowie chińskich zakładów w umowie ze Świdnikiem zastrzegli, że zainteresowani są oprócz sokołów także najnowszą konstrukcją PZL - taksówką powietrzną SW 4 i wielozadaniowymi kaniami.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 01 Mar, 2008 17:29

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja czekam aż ktoś to potwierdzi (Altair, Magnum-X, Kagero, ktokolwiek), a potem dopiero będę się cieszył, że coś im się udało.

Sob 01 Mar, 2008 18:11

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sino Daily
A tu ze strony Ministerstwa Gospodarki
Cytat:
PZL Świdnik S.A. zawarł ze stroną chińską umowę o współpracy przy produkcji i sprzedaży na rynku chińskim śmigłowców PZL Sokół, PZL Kania i PZL SW-4. Strona polska zobowiązała się dostarczyć w ciągu 10 lat, 150 śmigłowców trzech wymienionych typów. Po stronie polskiej umowę podpisali Mieczysław Majewski, prezes PZL Świdnik i Ryszard Cukierman, członek zarządu firmy, natomiast po stronie chińskiej – Li Xu, prezes Zakładów Lotniczych w Jiujiang.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 01 Mar, 2008 18:20

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiesz, dalej poczekam na potwierdzenie wydawnictwa branżowego, o którym słyszałem Laughing

Sob 01 Mar, 2008 18:21

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a co, altairowi też zarzucają że publikuje kaczki dziennikarskie...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 01 Mar, 2008 18:27

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NA stronie Ministerstwa GOspodarki masz chyba nawet fotkę z podpisania umowy Wink ALe Ty i tak będziesz czekał na potwierdzenie z Żołnierza Polskiego Laughing
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 01 Mar, 2008 18:28

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z czego?? Żartujesz ze mnie? Toto w ogóle jeszcze istnieje?? Przecież to prowadziła moja ulubiona "RW"!!

Przejrzałem (w tym momencie) stronę ministerstwa gospodarki. Sprawdziłem wiadomości dwa miesiące wstecz (tak na wszelki wypadek). 27 lutego nie znalazłem żadnej informacji o kontrakcie. Znalazłem za to (28 lutego) wiadomość o wizycie delegacji chińskiej i zaciśnianiu współpracy między polskimi i chińskimi miastami. Nic więcej.

Sob 01 Mar, 2008 18:42

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiadomość ciekawa. Szczególnie wzmianka o SW-4 który w tamtym rejonie ma cieszyć sie popularnością, kiedyś Korea Płd była nim zainteresowana ale sprawa jakoś dziwnie przycichła. No i zastanawiam sie na czym polega ta wielozadaniowość Kani, bardziej to określenie pasuje dla Sokołów, który np. doczekał sie wersji VIP.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 01 Mar, 2008 18:53

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przejrzałem (w tym momencie) stronę ministerstwa gospodarki. Sprawdziłem wiadomości dwa miesiące wstecz (tak na wszelki wypadek). 27 lutego nie znalazłem żadnej informacji o kontrakcie. Znalazłem za to (28 lutego) wiadomość o wizycie delegacji chińskiej i zaciśnianiu współpracy między polskimi i chińskimi miastami. Nic więcej.

15 stycznia. link
Obok umów na eksport miedzi do CHin i produkcji chińskich komputerów Lenovo (dawniej IBM Wink ) pod Legnicą.
1,5 miesiąca spece z Altair nic nie "wywęszyli"? Wink

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 01 Mar, 2008 20:15

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cudownie, pomiędzy miedzią i chińskimi komputerami Laughing

Mnie zastanawia jedno- strona polska ma dostarczyć 150 śmigłowców tak?? Ale kontraktu na zakup nie ma, tak?? Znaczy mamy dostarczyć 150 śmigłowców, ale nie wiadomo czy ktoś je kupi!

Bo realnego kontraktu nie ma. Może dlatego nikt poważny w branży się tym jeszcze nie zajął??

Sob 01 Mar, 2008 21:56

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ściślej mówiąc mamy dostarczyć je w częściach, zaś montownia ma powstać w Chinach.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 01 Mar, 2008 23:26

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cudownie, znaczy znowu daliśmy się zrobić.

Zadam jeszcze jedno głupie pytanie:

Linia produkcyjna Kanii jest zamknięta. Linia produkcyjna silników do Kanii jest zamknięta i prawdopodobnie zdemontowana. Jakim cudem nagle będziemy tłuc Kanie, kto za to zapłaci??

P.S. Walić przed Tobą w dach nie mam zamiaru i nie będę Piwo

Sob 01 Mar, 2008 23:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Linia produkcyjna Kanii jest zamknięta. Linia produkcyjna silników do Kanii jest zamknięta i prawdopodobnie zdemontowana. Jakim cudem nagle będziemy tłuc Kanie, kto za to zapłaci??

A wogóle produkowaliśmy silniki do KAnii w POlsce? Pytam bo nie orientuję się. Zresztą KAnia moze wspominana była jako propozycja modernizacji chińskich Mi-2. Nie ma sensu robić ciągle klona Mi-2. Zresztą na stronie Świdnika wciąż figuruje. Zresztą silnik musi być gdzieś produkowany, skoro Argentyńczycy oblatali rok temu dla armii nowy śmigłowiec napędzany tym silnikiem. Niektórzy z producentów śmigłowców którzy go używali (seria MD-500) zastępują go silnikiem takim jak w SW-4, więc chyba tak tragicznie nie jest.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 02 Mar, 2008 0:31

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie problem polega na tym, że nie produkowaliśmy. Mieliśmy w nich silniki Allisona, ale to właśnie z nimi jest problem. Natomiast zastąpienie go jest problemem- Nie sądzę żeby Świdnik był sobie obecnie pozwolić na całą fazę B+R. A zmiana silnika pewnie by ich wymagała. Trudno jest znaleźć motor o takich samych gabarytach i podobnej mocy.

Nie 02 Mar, 2008 1:20

Powrót do góry
Kosek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Silniki do Kani są amerykańskie (firmy Rolls-Royce ... dawniej Allison), więc nie ma mowy o zaprzestaniu ich produkcji.
Te same silniki używane są do śmigłowca SW-4.
A co do zaprzestania produkcji Kani i Mi-2 to potwierdzam.
Są tu jak widzę również posty dotyczące współpracy z chińczykami - to też potwierdzam - niestety.
Mam jedynie nadzieję, że Agusta-Westland to ukróci.

Nie 07 Wrz, 2008 21:46

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ależ jest, bo one docelowo mają być produkowane już tylko w Brazylii. Z jakością pewnie będzie jak z ichnimi Garbusami- rozłóż sam od postaw i zrób go sam Laughing
_________________
We are the Pilgrims, master we shall go, always a little further it may be.
Beyond that last blue mountain barred with snow, across that angry or that glimmering sea.

Nie 07 Wrz, 2008 22:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.