| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do najwyższego dowództwa tego forum...

@Do najwyższego dowództwa tego forum (Redakcja, Administrator...)@

Nie chcę pisać na priv, bo obawiam się, że owa prośba może być wtedy potraktowana jak niby nic...

Chyba znowu jestem za bardzo śmiały, ale według mnie porządek musi być! Zaznaczam, że nie jestem w tej chwili pod wpływem żadnych środków alkoholizujących ani narkotyzujących, ale nie podoba mi się jedna rzecz...

Mianowicie… Skoro możliwą rzeczą jest dotychczasowego moderatora uczynić zwykłym użytkownikiem, chciałbym się dowiedzieć, czy może być odwrotnie...?

Zauważyłem zaś jedną małą nieprawidłowość. Wielu (nie chodzi mi o wszystkich) „moderatorów” nie wypełnia w ogóle swoich obowiązków (chyba, że ja źle rozumuję definicję tego słowa). Mało tego… Ostatnio zauważyłem istnienie użytkowników z „zielonymi nickami”, którzy odwiedzają forum od święta..., jeżeli nie rzadziej. Podczas gdy wielu zwykłych (niezwykłych) userów wyróżnia się: sporą częstotliwością przebywania na forum IOH, wysokim poziomem swoich postów, ogromną wiedzą, a nawet niejednokrotnie wyręczaniem modów w ich obowiązkach (co zazwyczaj jest naprawdę na miejscu).

Ten post oczywiście nie jest insynuacją z mojej strony, że chcę zostać moderatorem, raczej ma na myśli teraz wielu wyróżniających się użytkowników, którzy zasługują niewątpliwie na to zaszczytne stanowisko...


Nie wiem, co decydowało na początku istnienia tego forum, że zdecydowaliście się mianować co niektórych moderatorami... ale jeżeli to uczyniliście, to Ci Panowie powinni to docenić i wypełniać swoje obowiązki... bo w tej chwili przypomina mi to grę naszych polityków…

Wątpię, czy coś wskóram tym moim postem, ale proszę o jedno… poważnie się nad tym zastanowić…

Sob 16 Lut, 2008 16:18

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dużo prawdy w tym, co napisałeś. Na forum jestem od niedawna, nie minął jeszcze rok, ale właśnie to mnie zastanawiało.
Już pisząc o konkursach wspomniałem o tym.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 16 Lut, 2008 16:28

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też bym się chętnie dowiedział, jakie są/były kryteria doboru kadry moderatorskiej na forum, a także czy zamierzane są w tym kierunku jakieś zmiany? Czy też władze forum uważają, że tak jak jest, jest dobrze?
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 16 Lut, 2008 17:00

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiele razy już dyskutowałem na poruszony tutaj temat ze szponiastym... Nasze zdania są w tej kwestii dość różne, dlatego też robienie jakichkolwiek zmian jest dość ciężkie... Na pewno będziemy się uważnie przyglądać tej dyskusji i wyciągać z niej wnioski... Wink

Pozdrawiam
Dawid

Sob 16 Lut, 2008 18:09

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Całkowicie popieram Domarasca. Na forum jest pełno ludzi, którzy moderowaniem zajmują się od przypadku do przypadku. Ja nie chcę wymieniać nikogo z nazwiska, ale i tak wiadomo, że swoją robotę sumiennie wykonuje jedynie kilku moderatorów. Pozdrawiam
_________________
Imię jego 40 i 4...

Sob 16 Lut, 2008 19:40

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Również bym się pod tym podpisał..... Exclamation
DOMARASC popieram w 100%....... Piwo

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Sob 16 Lut, 2008 19:48

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
Na pewno będziemy się uważnie przyglądać tej dyskusji i wyciągać z niej wnioski
Normalnie wypowiedź na miarę polityka Wink Pytanie czy wnioski te pociągną za sobą jakieś zmiany?? Wink
DOMARASC napisał:
Ostatnio zauważyłem istnienie użytkowników z „zielonymi nickami”, którzy odwiedzają forum od święta
Na forum jest opcja "ukryj moją obecność" więc ten argument bym sobie odpuścił. Poza tym funkcja moderatora nie zobowiązuje do zabierania zdania w każdej dyskusji. Jednak w pozostałej kwestiach zgadzam sie z Tobą.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 16 Lut, 2008 20:01

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Na forum jest opcja "ukryj moją obecność" więc ten argument bym sobie odpuścił. Poza tym funkcja moderatora nie zobowiązuje do zabierania zdania w każdej dyskusji.

Jeśli ktoś jest ukryty, nie jest podana data ostatniej aktywność. Gdy jednak jest ona w profilu, wiemy że wtedy dany użytkownik ostatni raz odwiedził forum.

Sob 16 Lut, 2008 20:05

Powrót do góry
DOMARASC
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 592
Skąd: Sztutowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Na forum jest opcja "ukryj moją obecność" więc ten argument bym sobie odpuścił.


Może to nie zabrzmi skromnie, ale mój argument jest cacy. Nawet jeżeli ktoś jest ukryty, to w profilu można zobaczyć proporcję: Liczba wizyt - Liczba dni na forum. Nie zobaczymy zaś tylko daty i godziny ostatniej wizyty ukrytego użytkownika.


Brodeur napisał:
Poza tym funkcja moderatora nie zobowiązuje do zabierania zdania w każdej dyskusji.


To mnie akurat nie "bolało" w poprzednim poście. Nie chodzi mi o częste udzielanie się na forum, lecz raczej nadzór moderatorów na tym, co pisze się w ogóle na forum... Zniesmaczony

Sob 16 Lut, 2008 20:25

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

częściowo macie racje, ale
Niektóre działy nie wymagają częstych interwencji moderatora, co nie oznacza że on tego działu nie monitoruje
Sprawdziłem kto się kiedy ostatnio logował z modów i wcale nie jest tak źle, poza drobnymi wyjątkami, poza tym nie każdy ma czas 7 dni w tygodniu, czasem ktoś musi gdzieś wyjechać i dłużej go nie ma.
Ja np czasem wyjeżdżam na miesiąc-dwa z powodu zawodu, ale jak jestem w domu to zaglądam praktycznie codziennie.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 16 Lut, 2008 21:10

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To mnie akurat nie "bolało" w poprzednim poście. Nie chodzi mi o częste udzielanie się na forum, lecz raczej nadzór moderatorów na tym, co pisze się w ogóle na forum..
I boleć nie miało. Musze przyznać że na IOH sytuacja z kultura osobistą użytkowników wygląda bardzo dobrze i nie widzę zbyt często sytuacji potrzebujących interwencji moderatorów, choć zdarzają sie sytuacje gdy nie obędzie sie bez ich reakcji. A często odbieganie dyskusji od głównego tematu stało sie tu już rzeczą oczywistą Wink Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 16 Lut, 2008 21:37

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja, jeśli mogę, zgłaszam się na moderatora jednego z wolnych działów. Chcę coś zrobić dla tego forum i pomóc Dawidkowi w poprawy sytuacji wypowiedzeń, pisowni etc, etc. Proszę o odpowiedź na priva.

P.S. Chyba już jestem bardziej doświadczony niż w październiku 2007 roku, kiedy też zgłaszałem się na moderatora.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Pią 29 Lut, 2008 21:46

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow, niestety, ale jak się swego czasu dowiedziałem, administracja nie widzi konieczności zmian w gronie moderatorów czy jego poszerzania. To dosyć dziwne, zważywszy że takie kwiatki ciągle są na forum i jakoś nikt nie kwapi się do ich usunięcia:

Cytat:
Podobnie jak Sandra mysle ze Rzeczypospolita Obojga Narodów mogłaby odżyć w przeogromnej sile. Jednak chcialbym udzielic paru rad ówczesnym włodarzom naszego pięknego kraju położonego nad Wołgą-
Zacznijmy od XVI wieku kiedy to o tytuł prezydenta RP ubiegali sie Towarzysz Lenin oraz Mike Tyson, jak wiadomo wygral Lenin i od razu wprowadzil szereg reform zwany pierestrojką. W rok przed potopem szwedzkim wybudował Pałac Kultary i Sztuki w małej miejscowosci pańszczyźnianej o nazwie Warszawa. Miał być tak wysoki, aby podszas potopu szwedzkiego smerfy mogly sie wdrapac na szczyt w celu unikniecia utopienia i posłuchania melodii "Kiedy ranne wstają...". Podczas Potopu sytuacja się zmieniła. Z USA powrocił kandydat Mike Tyson wraz z Temudzynem i admirałem Yotomoto, zatopili arke Noego dowodzoną przez Józefa Pisudskiego oraz Bismarca dowodzonego przez najbardziej proniemieckiego kapitana i ministra spraw zagranicznych Becka. Dobra inwesycją było obsianie konopią indyjską terenów mazur przez prezydenta Lenina. Był to dobry gospodarz jendak gorzej mu szło z nabijaniem leveli na Tibii. Jego nick to "NaPalonyna_polske". Po zamachu stanu do rządów doszła partia braci Adolfa Hitlera i Donalda Tuska(dziadka). Bracia nie tolerowali prawostronnego ruchu na Polskich drogach. Hitler urządzał pikiety a Tusk lizał d.... prezydentowi USA Amerigowi Vespuciemu. Polsakm miała szansę się odrodzić....


Cytat:
Janusz Radziwiłł nie chciał zdradzać Polski lecz szwedzi zaproponowali mu internet 1 mb/s za 10 złotych bez ograniczeń (należy przypomnieć że w Rzeczpospolitej był 15 zł za 1 mb/s). Ponadto do tego Karol Gustaw dorzucał darmową kablówkę z programem Animal Planet (wiadomo że Radziwiłł prowadził badania na zwierzetach dotyczące zwalczania cellulitu, dlatego interesował się zwierzętami). Ostatecznie przekonał go samochód marki Wolwo który uzyskał 15 na 10 możliwych punktów w testach zderzeniowych.


Cytat:
Wszyscy wiedzą dlaczego Kościuszko przegrał bitwę. Grał do późna w GTA San Andreas na największych detalach ( gra mu się cieładlatego rano nie rozpoznał swoich żołnierzy). Ponadto dzień wcześniej uczestniczył w imprezie u Tuchaj-Beja gdzie podobno za jednym razem wciągnoł wiadro amfetaminy. Stare egipskie źródła podają, że Kościuszko był stryjecznym bratem z czwartego pokolenia Juliusz Cezara co oznacza że powinien wypijać litr wódki na raz i nie być pijanym więc Kościuszko na pewno nie był pijany.


Czy ktoś się raczy odnieść do tych jawnych kpin z forum?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 01 Mar, 2008 14:18

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Żukow, niestety, ale jak się swego czasu dowiedziałem, administracja nie widzi konieczności zmian w gronie moderatorów czy jego poszerzania. To dosyć dziwne, zważywszy że takie kwiatki ciągle są na forum i jakoś nikt nie kwapi się do ich usunięcia:
De Villlars czyżby pojawił sie beton, którego ruszyć sie nie da?? Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 01 Mar, 2008 15:19

Powrót do góry
Tofik2
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 380
Skąd: Zalesie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To dosyć dziwne, zważywszy że takie kwiatki ciągle są na forum i jakoś nikt nie kwapi się do ich usunięcia:


Za to wielu kwapi się do wyśmiania Mr. Green

_________________
Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za swoje poglądy, to przecież nie on, a jego rozsądek decyduje o tym, co myśli o czymś :]
www.historia.org.pl/forum

Sob 01 Mar, 2008 15:27

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś się raczy odnieść do tych jawnych kpin z forum?

Przecież bejbe został już zbanowany dawno. A widać posty zostawili moderatorzy jako ostrzeżenie dla następnym żartownisiów.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 01 Mar, 2008 15:27

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale to nie odnosi się tylko do użytkownika bejbe. Jest jeszcze wielu, którzy nie powinni się tutaj znaleźć, a piszą głupie i niedorzeczne posty lub itp.. Trzeba tylko przeszukać dobrze całe forum. Moderatorzy tego nie zauważają i wynikają z tego różne konsekwencje, m.in. kłótnie. Wiele razy przy takich przypadkach interweniowałem. Ale bez skutku, bo tamci dalej się kłócili, a modzi NIC.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sob 01 Mar, 2008 15:50

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie no Maxi, nie żartuj. Przecież coś takiego to kpina w żywe oczy, jeśli znajduje się w działach merytorycznych. Jeśli chcecie to zostawić w formie przestrogi, to przenieście do osobnego działu czy tematu np. p.t. "kiepski humor", z odpowiednim komentarzem, oczywiście. W każdej innej formie pozostawienie tego na forum stwarza jak najgorsze wrażenie. Że już nie wspomnę że nie są to jedyne przypadki tego typu twórczości...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 01 Mar, 2008 16:18

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak, kolego, masz rację. Teraz wiem, dlaczego znasz się niektórzy śmieją. Powinniśmy zrobić wybory na nowych modów i po sprawie. Bo tak nie może być. Duma naszego forum nie może dalej cierpieć. Mam rację, de Villars?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sob 01 Mar, 2008 16:22

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow, jeżeli ktoś się kłóci to nie musisz interweniować, wystarczy poinformować moderatora działu.

Sob 01 Mar, 2008 16:29

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale jeśli ten moderator nie jest na forum od dłuższego czasu lub jego to nie obchodzi, to co zrobić? Pomyśl logicznie. Jeśli chodzi o ciebie jako o moderatora, to jesteś najlepszym z tych modów, którzy działają na forum IOH-u. Pozdr Bardzo szczęśliwy
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sob 01 Mar, 2008 16:34

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety (a może na szczęście) na forum nie ma demokracji i możemy sobie co najwyżej apelować... Wybory na moda - pomysł ciekawy ale chyba bez szans Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 01 Mar, 2008 16:35

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Demokracja? Na forum? DV nie rozśmieszaj mnie Wink . Forum należy do gazety. Jest prowadzone przez admina, który ma stosowną wiedzę w zakresie informatycznym oraz redakcję i moderatorów (mówię o tej części, która wie, że o niej mówię) z odpowiednim przygotowaniem.
Chcecie demokracji? Załóżcie własne fora i tam sobie kreujcie nawet anarchię.

Dopominanie się o wybranie na moda jest co najmniej śmieszne i taką właśnie reakcję wywołuje u mnie. Coś na zasadzie: "Jeszcze ja! Jeszcze ja!", ewentualnie ze Shreka: "Ja znam drogę, ja znam. Wybierz mnie".

Dajcie se na luz.

BTW Bycie modem niekoniecznie musi być przyjemne. Można trafić na takie same przygody jak będąc zwykłym userem.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.


Ostatnio zmieniony przez Marmik dnia Sob 01 Mar, 2008 16:59, w całości zmieniany 1 raz

Sob 01 Mar, 2008 16:56

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik, chcę dla forum dobrze. Jeśli normalnymi sposobami nie można, to trzeba takimi jak moja, niekonwencjonalnymi. A, jeszcze mój apel:

Moderatorzy! Jeśli chcecie być nimi to róbcie bądźcie, ale nie od czasu do czasu lub w ogóle. Bo będą śmiać się z nas dalej, a nikt tego nie chce, prawda?

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sob 01 Mar, 2008 17:02

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow, wybacz, że zabrzmi to protekcjonalnie, ale czy nie jesteś za młody by być "wujkiem dobra rada"? (To jest pytanie retoryczne!)
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sob 01 Mar, 2008 17:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.