| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomihar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj słyszałem że pod Mikolinem, w bagnie jest jakiś czołg. Nie miałem okazji tego sprawdzić, lecz według mnie mógł się zachować. Wojsko tego próbowało, lecz wyciągnięcie czołga z bagna jest bardzo trudne. Jeśli się czegoś więcej dowiem, to dam znać. :czolg3:
_________________
Mówienie bez myślenia to jak strzelanie bez celowania!

Pią 28 Mar, 2008 20:01

Powrót do góry
Skorogoszczyk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamek w Skorogoszczy

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć co zostało po pałacu w Skorogoszczy Crying or Very sad to zapraszam na stronę >>> Link

Nie 04 Maj, 2008 14:32

Powrót do góry
Tomihar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tym razem bez dwóch zdań był jeszcze jeden pałacyk w okolicach Skorogoszczy. Niestety został wysadzony. Pałacyk ten był Na Niwie wsi niedaleko Skorogoszczy. Jeśli ktoś miałby informację kto tam mieszkał i dysponował jakimś zdjęciem proszę o kontakt.
_________________
Mówienie bez myślenia to jak strzelanie bez celowania!

Nie 06 Lip, 2008 20:00

Powrót do góry
Tomihar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twierdza

jms-bytom napisał:
A tu fota pomnika desantu na Odrze pod Skorogoszcza- lodziami.Wspanialy monument-szkoda ze popada w ruine.

Kiedys szukalem resztek tej twierdzy i jakos nic nie znalazlem???Albo nie trafilem.

Nie znalazłeś ponieważ trudno teraz dopatrzyć się w Skorogoszczy jakichkolwiek umocnień. Tu jest więcej o twierdzy http://www.skorogoszcz.fora.pl/historia-skorogoszczy,10/twierdza-pruska,54.html

_________________
Mówienie bez myślenia to jak strzelanie bez celowania!

Nie 06 Lip, 2008 20:14

Powrót do góry
Tomihar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio nie mam nic o zamku ale za to o jego gospodarstwie się trochę dowiedziałem. Otóż niedaleko zamku na ulicy Zamkowej są stare magazyny. Do jednego można wejść przez okno. Trzeba przyznać że w każdej chwili magazyn może się zawalić. Oprócz skrzynek z butelkami i izolatorami na słupy były tam stare krzesło, telewizor i... Puste skrzynie z napisami( widział ktoś chyba skrzynkę wypełnioną trocinami i z niemieckimi czysto "wojennym" charakterem). Macie jakieś pomysły co tam mogło być?? Zresztą to co tam było dawno zniknęło ale gdzie?
_________________
Mówienie bez myślenia to jak strzelanie bez celowania!

Czw 06 Lis, 2008 21:02

Powrót do góry
Tomihar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No cóż do zamku ani dostępu, a przynajmniej do piwnic. Przydały by się plany tej budowli ale niestety nie posiadam. Najgłupszym pomysłem władz było wybudowanie szkoły na fundamentach których nie sprawdzano i nie odkopywano żeczy które tam były. A było coś na pewno bo już przy budowie natknięto się na pozostałości talerzy porcelanowych ze znakiem SS. Zniesmaczony Cóż nic na to nie mogę poradzić. Odkryłem jednak coś ciekawego. Jest to tak jagby kanalizacja ale dlaczego z czerwonej cegły? Umiejscowiona jest niedaleko zamku w parku. Widać kilka "dziur" czyli wylotów tego tunelu. Znajdują się one w kilku miejscach równolegle do siebie. Postaram się o zdjęcia. I tu prośba do was czy budowano kanalizację z czerwonych cegówek? Można powiedzieć że są to pozostałości po bramie ale ja w to nie wierzę bo do tych dziur zmiescił by się człowiek a są też dosyć głębokie. Więc jak myślicie?
_________________
Mówienie bez myślenia to jak strzelanie bez celowania!

Czw 26 Lut, 2009 19:48

Powrót do góry
aga53
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dot.zamek w Skorogoszczy.Urodzilam sie 1953 r.pod koniec lat 50-tych bawilismy sie w ruinach zamku ktore zostaly w tym czasie rozparcelowane "material budowlany "zostal zekomo wyslany na odbudowe Warszawy ? Mieszkalismy w poblizu bunkra i oczywiscie to byl tez nasz plac zabaw."Nowa szkola nie stoi na fundamentach zamku a zekome magazyny na ul Zamkowej to byle stajnie konskie ktore byly przebudowane na Klub i Biblioteke z drugiej polowy budanku mialo powstac kino ale zabraklo funduszy to bylo na przelomie lat 60/70-.Ostatni raz bylam w Skorogoszczy w roku 2006 i bylo mi zal , ze " nasz Klub " to ruina ! Skorogoszcz byl bardzo " zywa " miejscowoscia !! Dom Dziecka bral zywy udzial w roznych imprezach kulturalnych i Kaskada tez nie byla bez znaczenia !! Skoda ze tak jest jak jest ! Napewno zyja ludzie ktorzy pamietaja historie przed i powojenna i jezeli ktos zaczol te historie to jest wspaniale ale nie powinno sie zmieniac faktow.Ja niesteta wszystkiego nie pamietam a moja matka niestety nie zyje , urodzona byla w Skorogoszczy i znala dokladnie dzieje zamku czesto nam opowiadala jak to bylo.Dziekuje za wspomnienia z moich lat nawet jesli sa troche niezodne z zeczywistoscia.

Pią 12 Cze, 2009 20:15

Powrót do góry
Skorogoszczyk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pałac

Witam Pani Agnieszko!Uśmiech

Bardzo zaciekawiła mnie Pani wypowiedź, zachęcam do odwiedzenia strony www.skorogoszcz.fora.pl - jest to Forum Skorogoszczy, na którym zgromadziłem już dość sporo informacji dotyczących Skorogoszczy. Większość z nich pochodzi z książki Pana Dariusza Zięby pt "Skorogoszcz - zarys dziejów". Zapraszam do odwiedzenia strony i w miarę możliwości proszę o napisanie kilku wspomnień Uśmiech - w wątku o historii. Pozdrawiam serdecznie:)

Nie 14 Cze, 2009 9:51

Powrót do góry
Tomihar
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

.

Co do wypowiedzi pani Agnieszki, fakty nie zawsze przeżywają próbę czasu, a i od źródeł zależy jakie są. Dlatego każda osoba która może to sprostować jest na wagę złota, i za to też pani dziękuję.
_________________
Mówienie bez myślenia to jak strzelanie bez celowania!

Czw 28 Sty, 2010 17:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.