| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
, "Udział bierze wielu uczestników nagrody dostaje Stara Gwardia".


Z tymi "nagrodami " to bym nie przesadzał , jak dotychczas na tym forum dostałem 2 , słownie: dwie . Czyli raczej liczy się zwycięstwo , ale z drugiej strony mam śwadomość że nadal zbyt intensywnie się udzielam , co bywa u niektórych powodem do irytacji i ataków ( Ciebie Brodeur nie mam na myśli ) . Z kolei wielu userów o olbrzymim zasobie wiedzy , rzadko , bądź w ogóle nie bierze w udziału w konkursach . Czyli na dwoje matka wróżyła. Być może pójdę w ślady Humana i maxiego-kaska i legnę na polach pełnych poziomek i rozpustnych hurys?

Wto 19 Lut, 2008 20:58

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nagrody dostają ci co przedstawiają największą wiedzę i odpowiadają na najwięcej pytań prawidłowo, więc w czym problem ?
Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 19 Lut, 2008 21:24

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dostałem dwie książki , ok. Pierwszą za 8 (?) miejsce w konkursie drugo wojennym w połowie 2007 , a drugą za 1 miejsce w XIX . Darowanej książce nie patrzy się między kartki , więc nie proś abym na forum mówił co dają za pierwsze miejsce. Mój udział jest dobrowolny i sprawia mi frajdę i niech tak pozostanie.
Co innego na jeżeli jest konkurs z nagrodami np. na Napoleon Gery/ Mówią Wieki , tam wiesz o jaka stawkę idzie i wszystko gra.

Wto 19 Lut, 2008 21:47

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, a jak jest z konkursem o średniowieczu? Czy ktoś posiada klasyfikację punktową?
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 26 Mar, 2008 22:40

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chcę otwierać nowego tematu więc napisze tutaj.
Chodzi mi o zagadki w konkursach co ras częściej występują zagadki ze zdjęciem,nie potępiam takiego zadawania zagadek jednak są one coraz bardziej męczące,przynajmniej dla mnie bo moja wiedza z historii jest nikła w stosunku do innych forumowiczów że mam duże problemy z pytaniem tego typ;kto to,co to zdjęcie przedstawia.Chciałbym jakiegoś może ograniczenia Question .

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Czw 27 Mar, 2008 20:55

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ale powinno być tak jak jest. Obrazki zawsze są z internetu, więc nie tak trudno odgadnąć pytanie.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 27 Mar, 2008 21:05

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Chodzi mi o zagadki w konkursach co ras częściej występują zagadki ze zdjęciem

Co raz częściej ? Na Zagadkach Morskich często pojawiają się zdjęcia do identyfikacji. Zresztą konkurs zaczął się właśnie od tego (Marmik, Ark(o) Piwo ), gdzie 2-3 osoby siedziały i godzinami kombinowały co za jednostka znajduje się na załączonym zdjęciu. Na Zagadkach Morskich serie pytań ze zdjęciami przychodzą falami, więc nie dominują non stop. Poza tym jeśli nic nie rusza się w temacie rzucane jest koło ratunkowe (fakt, czasem betonowe) i wtedy łatwiej zdjęcie zidentyfikować i podać odpowiedź.
zeus99 napisał:
nie potępiam takiego zadawania zagadek jednak są one coraz bardziej męczące

I dobrze, że nie potępiasz. A co do tego, że są męczące ? Nikt nie każe Ci nad nimi ślęczeć. Ale musisz zdać sobie sprawę, że tak jak np w moim przypadku, przegrzebywanie zasobów zdjęć na dysku przynosi mi radochę, bo zdjęcia w 75% już gdzieś widziałem, a teraz trzeba się wysilić i na nowo je odnaleźć.
zeus99 napisał:
przynajmniej dla mnie bo moja wiedza z historii jest nikła w stosunku do innych forumowiczów że mam duże problemy z pytaniem tego typ;kto to,co to zdjęcie przedstawia.

Też mam problemy z identyfikacją jednostek (wypowiadam się tylko o Zagadkach Morskich, bo nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek indziej brał udział w konkursie), ale to normalne, bo nawet najlepsza pamięć fotograficzna nie jest w stanie wszystkiego spamiętać. A jak masz problemy z odpowiedzią na podstawie samej tylko fotografii ? Na to tylko jedna rada - musisz czekać na podpowiedzi.
zeus99 napisał:
Chciałbym jakiegoś może ograniczenia

Znaczy jakiego ?

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Czw 27 Mar, 2008 21:08

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może mam inny pomysł.Do zagadek ze zdjęciem powinna być zawsze jakaś podpowiedz lub coś podobnego.ponieważ jak obserwuje to większość tego typu zagadek nie obchodzi się bez podpowiedzi.
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Czw 27 Mar, 2008 21:08

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Do zagadek ze zdjęciem powinna być zawsze jakaś podpowiedz lub coś podobnego.ponieważ jak obserwuje to większość tego typu zagadek nie obchodzi się bez podpowiedzi.

Zagadki Morskie prowadzone są wg. zasady, że przy braku odzewu po 24h ze strony odgadujących, autor pytania podaje podpowiedź, tak w przypadku zagadki identyfikacyjnej jak i innego typu.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Czw 27 Mar, 2008 21:11

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Opierasz się na zagadkach morskich.A wejdź do konkursu o średniowieczu,obecna zagadka ze zdjęciem,pada odpowiedz
Cytat:
Nie, to nie te klimaty. Kilkaset lat do tyłu.
.Kilkaset lat do tyłu,to trochę dużo Wink .
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Czw 27 Mar, 2008 21:16

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Opierasz się na zagadkach morskich.A wejdź do konkursu o średniowieczu,obecna zagadka ze zdjęciem,pada odpowiedz

Dlatego zaznaczyłem, że opieram się wyłącznie na ZM. Ale do sedna - ograniczenie wydaje się zbędne. Jedyne co pozostaje, można zmodyfikować w ten sposób zasady rządzące danym konkursem, aby przy zagadkach pojawiały się podpowiedzi. Jeśli nie od razu, to np po określonym czasie (np 24h). Ale znów wypowiadam się nt ZM, gdyż wiem jak powstawał i jak był modyfikowany regulamin w naszym konkursie. Inną sprawą jest czy uda się wprowadzić jakieś ustalenia do innych konkursów. Najpierw powinieneś przejrzeć regulaminy poszczególnych i ewentualnie odezwać się do jego opiekuna.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Czw 27 Mar, 2008 21:21

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
Może mam inny pomysł.Do zagadek ze zdjęciem powinna być zawsze jakaś podpowiedz lub coś podobnego.ponieważ jak obserwuje to większość tego typu zagadek nie obchodzi się bez podpowiedzi.


Spójrz na konkurs o drugiej wojnie światowej. Ostatnia moja zagadka bez zdjęcia, "wisiała" kilka dni i bez skutku mimo podpowiedzi. Kolejna ze zdjęciem ile minut? Wink
Konkurs o pierwszej wojnie światowej, o dwudziestoleciu międzywojennym... Podobna sytuacja. Nie ma żadnej reguły.
Pytania są trudniejsze i łatwiejsze. Wink
A mylić się przecież można. To nie egzamin. Wink

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Czw 27 Mar, 2008 21:22

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To akurat moje pytanie, ale podpowiedź dałem. To łatwe pytanie, ale trzeba trochę pomyśleć Wink Zeus99, nie mów, że ty masz dużo mniejszą wiedzę z historii w stosunku do innych forumowiczów, pomyśl, a na pewno odpowiesz na wszystkie pytania w konkursach. Mówię ci. Ty masz ogromną wiedzę, a mi też czasem pytania z rysunkami nie podchodzą.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 27 Mar, 2008 21:23

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zeus99 napisał:
A wejdź do konkursu o średniowieczu

Wszedłem i zerknąłem na zasady. Z grubsza standard, ale w na pierwszej stornie, w pierwszym poście odnośnik do zasad Grota, gdzie macie 48h na odgadnięcie zagadki (tutaj nie rozróżniono typu), w przeciwnym wypadku autor podaje poprawną odpowiedź. Na ZM początkowo też tak było, ale zostało to zmodyfikowane przez dodanie punktu dot. podpowiedzi po 24h. Tak więc jest tak - zadaję pytanie. W przypadku braku odpowiedzi, po 24h dodaję podpowiedź. Jeśli po kolejnych 24h nic się nie dzieje, wtedy podaję poprawną odpowiedź i zadaję nowe pytanie.

I tak jak 7TP zauważył - nie ma żadnej reguły - jedni zdjęcie skojarzą od razu, inni będą musieli poszukać. Z kolei innym razem może być odwrotnie.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Czw 27 Mar, 2008 21:28

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sumie masz racje harpoon,dzięki za uświadomienie Piwo .
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Czw 27 Mar, 2008 21:30

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Harpoon napisał:
Najpierw powinieneś przejrzeć regulaminy poszczególnych i ewentualnie odezwać się do jego opiekuna.
Powinno sie przede wszystkim ustalić jeden regulamin odnoszący sie do wszystkich konkursów. Wszak niczym sie one nie różnią, jedynie innym zakresem pytań.
Cytat:
Zagadki Morskie prowadzone są wg. zasady, że przy braku odzewu po 24h ze strony odgadujących, autor pytania podaje podpowiedź, tak w przypadku zagadki identyfikacyjnej jak i innego typu.
I w ZM jako podpowiedź dałeś kolejne zdjęcie i krótką informacja która nie daje nawet miejsca zaczepienia gdzie szukać właściwiej odpowiedzi. Osoba nie będąca w temacie nie ma szans na odpowiedź.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Czw 27 Mar, 2008 21:32

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz rację Brodeur. Mam wielki kłopot, już po raz kolejny, by z Zagadkach Morskich odpowiedzieć. Najwięcej jest tam pytań ze zdjęciami, a ja, jako, że tylko trochę się interesuję sprawami morskimi, mam trudności.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 27 Mar, 2008 21:37

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
Powinno sie przede wszystkim ustalić jeden regulamin odnoszący sie do wszystkich konkursów. Wszak niczym sie one nie różnią, jedynie innym zakresem pytań.

To chyba nie jest większym problemem, ale nie mnie o tym decydować.
Brodeur napisał:
I w ZM jako podpowiedź dałeś kolejne zdjęcie i krótką informacja która nie daje nawet miejsca zaczepienia gdzie szukać właściwiej odpowiedzi. Osoba nie będąca w temacie nie ma szans na odpowiedź.

Zaznaczyłem, że niektóre podpowiedzi są kołami betonowymi Wink Wszystko na tacy ma zostać podane ? Są zagadki łatwiejsze i trudniejsze Wink

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Czw 27 Mar, 2008 21:44

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Harpoon napisał:
Brodeur napisał:
Powinno sie przede wszystkim ustalić jeden regulamin odnoszący sie do wszystkich konkursów. Wszak niczym sie one nie różnią, jedynie innym zakresem pytań
To chyba nie jest większym problemem, ale nie mnie o tym decydować.
Mam nadzieje że daliśmy do myślenia górze Wink
Cytat:
Zaznaczyłem, że niektóre podpowiedzi są kołami betonowymi Wink Wszystko na tacy ma zostać podane ? Są zagadki łatwiejsze i trudniejsze Wink
Nikt nie wymaga żeby było na tacy podane. Jednak jakieś miejsce zaczepienia by sie przydało by móc spróbować znaleźć prawidłowa odpowiedź ale takiej możliwości nie ma. Ten kto jest zielony jest już przegrany na starcie a to ma sie nie jak z zapowiedziami łatwiejszych zagadek.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Czw 27 Mar, 2008 22:17

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ten kto jest zielony jest już przegrany na starcie a to ma sie nie jak z zapowiedziami łatwiejszych zagadek.

Z tego co pamiętam wszelkie konkursy mają wyłonić najlepszych, a nie być "ochronką" Wink Mają być pytania w stylu: jak nazywał się niemiecki lotniskowiec " GRAF ZEPPELIN"?

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 27 Mar, 2008 22:45

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie, takie nie. Ale pytania lepiej sformułowane, by wiedzieć, czego szukać. I by mniej główkować, bo ktoś może np. mnie wyprzedzić. Tak trzeba formułować pytania, by każdy miał równe szanse.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 27 Mar, 2008 22:52

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow czegoś nie rozumiesz. Konkurs jest po to aby wygrywali najlepsi, a nie ci którym się nie chce główkować.
Cytat:
Tak trzeba formułować pytania, by każdy miał równe szanse.

Może oświecisz mnie co masz na myśli? Nawet jeśli podasz pytanie z odpowiedzią, to i tak nie wszyscy będą mieli równych szans, bo nie każdy śledzi na bieżąco forum Laughing
Powiem jeszcze raz. Konkursy są dla ludzi z wiedzą, a nie dla ludzi z dysleksją, dyskgrafią czy wodogłowiem. Nie chcę nikogo urazić ani wprowadzać żadnych segregacji.
Po prostu konkurs ma wyłonić najlepszego, a nie być być szansą rehabilitacji dla niepełnosprawnych. Na zawodach sportowych też miałbyś pretensję, że przegrałeś bo przeciwnik był sprawniejszy?
Jeszcze raz: nie chciałem nikogo urazić, ani moja wypowiedź nie tyczy się bezpośrednio Twojej osoby.
Konkurs to zabawa- raz ci się uda , raz nie. W ciągu roku jest przeważnie ponad 100 pytań. Ucieknie ci kilka, nie ma co rozpaczać.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 28 Mar, 2008 0:00

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo, to każdy konkurs ma swojego opiekuna i my jako "góra" nie ustalamy reguł, tylko każdy konkurs rządzi się swoimi prawami ustalonymi przez danego opiekuna Uśmiech Jak na razie nie było zbyt wielu zastrzeżeń co do takiego stanu rzeczy, także nie wiem, czy będziemy wymuszać odgórnie jakieś zasady dla każdego konkursu Wink

Pią 28 Mar, 2008 0:36

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Regulaminy konkursów to efekt ustaleń opiekunów (czyli tych którzy założyli temat, tam są też regulaminy) i najaktywniejszych użytkowników w danych działach, plus konsultacje z odpowiednimi moderatorami.

Pytania są różne, owszem czasem nadużywane są zdjęcia mało znane (np z islandzkich monografii motorówek bocznokołowych Evil or Very Mad ) a czasem pytania są wieloznaczne. W tym drugim przypadku moderatorzy interweniują, w pozostałych działa niewidzialna ręka forum Twisted Evil
Poza tym w każdym konkursie zdarza się że zadajacy ma słabszy dzień i celowo daje łatwą zagadkę - taką na poziomie minimum liceum. Polecam trafić i się zemścić...

harpoon napisał:
bo nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek indziej brał udział w konkursie

a w XIX nie byłeś? Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 28 Mar, 2008 1:15

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur napisał:
I w ZM jako podpowiedź dałeś kolejne zdjęcie i krótką informacja która nie daje nawet miejsca zaczepienia gdzie szukać właściwiej odpowiedzi.

A widziałeś Wink Wracam do domu a tutaj strzał 7TP i od razu trafiona klasa i typ Wink Jednak znalazł gdzieś jakiś punkt zaczepienia, bo nie wydaje mi się, że strzelił sobie ot tak Wink
maxikasek napisał:
Z tego co pamiętam wszelkie konkursy mają wyłonić najlepszych, a nie być "ochronką"

Maxi ujął to najlepiej. Nigdy nie będzie pytań w stylu jakim Maxi zaproponował. Po prostu - raz się zna odpowiedź, innym razem nie.
żukow napisał:
I by mniej główkować, bo ktoś może np. mnie wyprzedzić.

Drogi Kolego - jak Ci się nie chce główkować, to proponuję sobie odpuścić konkurs morski. A pytanie nie zostanie sformułowane tak, aby wkleić je do Googla i od ręki znaleźć odpowiedź, bo nie tędy droga. A jak już zaczniesz główkować, to wtedy na pewno trafisz na jakieś pytanie, na które znajdziesz odpowiedź. Ja nie mogłem wstrzelić się w konkurs morski przez bardzo długi okres (praca, nauka i mnóstwo innych rzeczy), bo nie mogłem poświęcić zagadkom dużo czasu. I czy wtedy pisałem żeby obniżyć poziom pytań do zagadnień zaczerpniętych z podręczników z liceum ? Nie. Czekałem cierpliwie i wreszcie się udało - przeczytałem pytanie, znałem odpowiedź, więc od razu ją wklepałem i dostałem potwierdzenie poprawności. Konkurs trwa cały rok, pytań wiele (wiele z nich na pewno przeoczę i doczytam w wolnych chwilach), czasem się uda, a czasem nie.
IjonTihy napisał:
Polecam trafić i się zemścić...

ZM znają kilku takich Mścicieli Wink
IjonTihy napisał:
a w XIX nie byłeś?

Fakt, zdarzyło się Piwo . Czytam zagadnienia z całego Forum i akurat się trafiło. Też przykład dla żukowa - wszedłem, przeczytałem i odpowiedziałem poprawnie. A w większości przypadków jak sobie na ten konkurs zerknę to pytania są dla mnie trudne w tej materii, bo w niej nie siedzę Wink

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 28 Mar, 2008 7:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.