| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Szybki Ban?

Coraz częściej na forum nowe niedoświadczone osoby dostają szybkiego bana np jak Mannlicher, który chciał zabłysnąć na forum pisząc dużo postów które nie wnosiły nic do forum ale ja na początku robiłem to samo,tworzyłem nowe tematy,czasem zdarzył mi się spam Embarassed ale dostałem słowne ostrzeżenie i pomogło,myślę że w przypadku Mannlichera powinno być to ostrzeżenie a nie natychmiastowy Ban.
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Wto 27 Lis, 2007 21:51

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Obawiam się że w tym przypadku nie pomogły ostrzeżenia i prośby, dostał 3 nagany i spowodowało to ban. Nie ma szybkich banów, dla wszystkich jest to samo prawo , trzy nagany ( czerwone minusy ) i dopiero ban , z reguły po pierwszym ostrzeżenie dostaje na prv prośbę poprawę postawy, jak to nie działa to leci ostrzeżenie i tak dalej.

Wto 27 Lis, 2007 22:46

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja to widzę tak:
Wielu młodych użytkowników wpada na forum i zachwyca się wszelakimi ozdobnikami. Mieliśmy tu nawet takiego, który wraz z szybkimi "awansami" zmieniał stopień na otoku czapki postaci na jego awatarze. Jeżeli tacy użytkownicy nie reagują na jedno bądź drugie upomnienie zarabiają czerwoną kreseczkę, która ma im pokazać, że zasady zobowiązują. W takiej sytuacji są dwa warianty wydarzeń:
- optymistyczny - użytkownik zrozumie i zrobi się ostrożny. Po kilku miesiącach otrzaska się z forum i będzie dobrze.
- pesymistyczny - zarobi drugie ostrzeżenia i tydzień blokady pisania postów - to czas na dłuższą refleksję. Nie podziała? Użytkownik nie rokuje lub rokuje małe nadzieje na współpracę na forum. Po kolejnej prośbie/groźbie należy go usunąć z forum po to by pokazać, że reguły są po to by je przestrzegać.

Sam raz przerobiłem przypadek, gdy po drugim, szybkim ostrzeżeniu użytkownik opanował się i choć nie śledziłem dalszego rozwoju "kariery" tuszę, że nadal jest na forum.

Pobłażliwość dla niesłuchających i stosowanie zbędnych marchewek (tak, tak Ijon - to Twoja wina Twisted Evil ) skutkuje "syndromem igły" czyli przetrzymywaniem na forum zakompleksionych, niedouczonych małolatów tłukących setki postów o zerowej wartości merytorycznej.

Nie twierdzę, że czasem nie ustrzeli się kogoś, potencjalnie porządnego, ale potrzebującego dłuższej chwili do namysłu. Niemniej uważam, że trzeba ustalić jakąś granicę, a tą wyznaczają Moderatorzy. Zakładam, że wszystkie ich czynności mają na celu dobro forum.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Wto 27 Lis, 2007 22:54

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To prawda , pięknie to ująłeś i tak to przebiega.

Wto 27 Lis, 2007 23:00

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jeden z modów z DWS zbanował się sam Laughing Laughing Ja sam dostałem tam tygodniowego bana za utarczki słowne z modem. Cóż, bany są potrzebne do tego, by wyprostować jednego, czy drugiego delikwenta. Twisted Evil

Wto 27 Lis, 2007 23:15

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na przykładzie Mannlichera,on dostał bana jakby w jeden dzień,(na forum staram się wchodzić codziennie)
Cytat:
zarobi drugie ostrzeżenia i tydzień blokady pisania postów - to czas na dłuższą refleksję
jakoś nie widziałem żeby miał on tygodniowy zakaz pisania postów.Nie żebym go tak bronił ale z mojego punktu widzenia dostał zbyt szybko bana.

Cytat:
Ja sam dostałem tam tygodniowego bana za utarczki słowne z modem

1 moderator ma zawsze racje
2 jak nie ma racji patrz pkt 1 Laughing

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Wto 27 Lis, 2007 23:19

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeden z modów z DWS zbanował się sam

Wiedziałem, że na DWS różne cuda się dzieją, ale coś takiego Zszokowany Laughing Pamiętasz może który to taki zdolny? Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 27 Lis, 2007 23:21

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wojaroth napisał:
Jeden z modów z DWS zbanował się sam Laughing Laughing

Akurat to forum nie jest dla mnie najlepszym przykładem rozsądnej polityki moderowania. Nie będę się zagłębiał w szczegóły, bo nie o to chodzi, ale klimat DWS mi nie służy. I nic nie wskazuje na to by sytuacja miała się zmienić, bo loguję się tam incydentalnie, przeważnie w celu podjęcia próby rozpracowania jakiegoś zagadnienia. 92 posty przez 15 miesięcy to chyba wiele wyjaśnia.

Zupełnie inaczej jest na FOW. Niemal pełna wolność, a chłamu mało. Może to zasługa wąskiego zakresu tematycznego i dość wysokiego poziomu dyskusji? Nie wiem, ale tam piszę częściej.

Jednak najczęściej zaglądam tutaj (to chyba widać).

zeus99 napisał:
Na przykładzie Mannlichera,on dostał bana jakby w jeden dzień,(na forum staram się wchodzić codziennie

W tydzień. Możliwe, że to za szybko, bo drugie ostrzeżenie to zakaz pisania na taki okres (oczywiście może "jak zwykle" nie działać). Ale nie mamy takiego zakresu informacji jak moderatorzy, którzy podjęli decyzję o banie. Może reakcje Mannlichera na prośby o poprawę były opryskliwe i na ich podstawie oceniono, że szkoda zachodu? Nie nam to oceniać! Przyjmijmy, że był istotny powód by ban został ustanowiony.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Wto 27 Lis, 2007 23:32

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak: jeśli ktoś dostaje bana na tak w sumie liberalnym forum jak IOH, to napewno musiał zdrowo przegiąć, choć zapewne świadkami tego był ograniczony krąg osób... (PW)
ps. DWS to drugi biegun polityki moderowanai - zamordyzm i załatwianie osobistych porachunków za pomocą banów i ostrzeżeń Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 27 Lis, 2007 23:37

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Widzisz, Marmiku, że pozwolę sobie na tę poufałość, mam te same wrażenia vide DWS.
Jeden z tamtejszych, młodocianych modów wykazał się kompletną ignorancją w temacie czeskiego ruchu oporu (nie słyszał o Kubisie i Gabcziku). To właśnie ten fakt, a nie tygodniowy ban, zniechęcił mnie do pisywania tam. Pozdrawiam.

@de Villars. To był chyba Tołdi Laughing Laughing

Wto 27 Lis, 2007 23:41

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jednym słowem - popełnił moderatorskie seppuku Mr. Green
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 27 Lis, 2007 23:44

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Zupełnie inaczej jest na FOW. Niemal pełna wolność, a chłamu mało. Może to zasługa wąskiego zakresu tematycznego i dość wysokiego poziomu dyskusji? Nie wiem, ale tam piszę częściej.
Tam mamy tematykę tak fachową że ciężko nawet spama napisać Wink Zaglądam tam już od dłuższego czasu ale w dziale okręty DWS wciąż jestem całkowicie zielony Wink
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 28 Lis, 2007 17:01

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Prosta sprawa - jest regulamin forum, można chwilę popatrzeć jakie posty piszą inni userzy, w końcu każdy ma chyba trochę oleju w głowie. Post w stylu "Książki o I wojnie - są jakieś?" powoduje, że albo pisze się odpowiedź "nie, nie ma takich książek" i zamyka temat, albo automatycznie wnioskuje się o bana.
Nie każdy jest idealny, ja sam popełniam wiele gaf, ale jakiś minimalny poziom trzeba trzymać, bo inaczej obrażamy sami siebie. Paru userow, z początku piszących dość słabo, znacznie się poprawiło i teraz przyjemnie ich się czyta.

Sro 28 Lis, 2007 17:42

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wink
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 28 Lis, 2007 18:23

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak już o banach mowa, to user bejbe znowu kontynuuje swoją działalność Twisted Evil
http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=8141&start=25

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 09 Gru, 2007 14:41

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kolega o nicku ARTURIUS często lubi pisać w wątkach które jego odpowiedzi nie wymagają, przy czym nie pisząc nic konstruktywnego. Przykład mamy tutaj : http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=5862

Nie chcę nic sugerować, ale kilku userów tutaj trzeba trochę przyhamować.

Nie 09 Gru, 2007 15:23

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja na miejscu mojego przedmówcy bym się raczej nie wypowiadał, gdyż on sam zasługuje na mocne przyhamowanie Laughing

I nie mówię tu tylko o postach w rodzaju "stopnia PFC w czasie dwś nie było" i tym podobnych, ale o ogólnej jednozdaniowej nadaktywności w dziale ogólnym.

Nie 09 Gru, 2007 15:35

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przytoczmy może sprawę niejakiego tuniego, prawdopodobnie szpiega z Historicusa i dobrego znajomego Admirała Nelsona/vel żukowa/vel mnie, de Villarsa, Scypiona oraz malyxxla. Wszyscy zostaliśmy na w/w forum zbanowani a nasze posty przeniesiono do działu "Głupich postów i wątków". Wysłano go najpewniej na przeszpiegi i tak trafił na wątek w wątku "Medale..." Tam to zaczął ubliżać nie tylko nam, ale też całemu forum IOH. Dostał więc ostrzeżenie. Ale gość chciał jeszcze, więc rozpoczął cyrk na całe nasze forum. W końcu wyszło tak, że nawet dawid się z niego śmieje. A tuni cały czas powtarza, aby go zbanować. Ale IOH to nie Historicus. Teraz nasz przyjaciel jakoś się nie odzywa, a nawet może i dobrze, bo nie chcę tej paplaniny.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 18 Gru, 2007 0:05

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mnie molestuje ciągle przez PW. Jakiś zboczeniec chyba Laughing
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 18 Gru, 2007 0:07

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zaraz, to jest to forum, gdzie Panowie namiętnie dyskutują o zestrzeleniach polskich myśliwców w czasie BOA, a potem okazuje się, że przez trzy strony nikt nie słyszał o niejakim J.B. Cynku?? Że o bredniach, które tam wypisują nie wspomnę Laughing

I gdzie można przeczytać coś takiego?

Cytat:
Redaktorzy tego magazynu wydali już kilka pozycji pt. Konflikty Zbroje


Dajcie dzieciom spokój!

Wto 18 Gru, 2007 0:17

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To napisał pan tuni w wiadomym wątku w wątku:
Cytat:
Tak sobie bredzimy, papramy ładny temat, to ja na koniec napiszę do kolegi ,,ulubionego'' de villarsa.
widzisz de Villarsie - ja wracam na swoje ulubione, poważne forum, na którym dominuje porządek, dyscyplina, i świetna atmosfera, niemal każdy post jest, swego jak biały kruk historii.

Ty zaś będziesz tu zbierał tu jakieś medale który znaczenie pewnie do dziś nie pojmujesz jedynie za to, że wchodzisz na to forum, a jeśli znów zechcesz wejść na historicusa, to tylko tylnymi drzwiami, bo oficjalnie znów cię wyleją...żałosny jesteś i tyle.


Jego cyrki nie znają granic Laughing Laughing Laughing

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 18 Gru, 2007 0:31

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak lubią szybko wszystkich banować to już ich sprawa Wink

Dorzucam obrazek, myślę, że odpowiedni do sytuacji Wink



Opis załącznika:
:)

Wto 18 Gru, 2007 1:25

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niemal każdy post jest, swego jak biały kruk historii.

Ciekawe co to znaczy Laughing

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 18 Gru, 2007 9:45

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

E ja też zostałem szybko zbanowany po dyskusji że coś mi się nie podoba,napisałem do niego na PW no i dostałem mądrą odpowiedz "Ble ble ble i tak mi mów . dziecko drogie." Neutral .
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Wto 18 Gru, 2007 12:27

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Interesujące, że usera tuni nie ma na historicusie Laughing
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 18 Gru, 2007 13:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.