| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malinka 1
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piasecznik na trasie Suchań - Choszczno


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez malinka 1 dnia Sob 10 Kwi, 2010 11:41, w całości zmieniany 1 raz

Pią 09 Kwi, 2010 7:57

Powrót do góry
malinka 1
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zieleniewo koło Bierzwnika


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez malinka 1 dnia Sob 10 Kwi, 2010 22:02, w całości zmieniany 2 razy

Pią 09 Kwi, 2010 11:07

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...


Ostatnio zmieniony przez groszek dnia Pią 29 Lip, 2011 21:30, w całości zmieniany 1 raz

Pią 23 Kwi, 2010 1:48

Powrót do góry
gerberg
Kapral

Kapral




Posty: 42
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam a oto moja wyprawa na mazury... cmentarz odnaleziony podczas wędrówki w okolicach PGR-u Ostrów niedaleko wioski Skomack Wielki... niestety bardzo bardzo zniszczony i splądrowany cmentarz


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 23 Kwi, 2010 5:47

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

.....
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...


Ostatnio zmieniony przez groszek dnia Pią 29 Lip, 2011 21:36, w całości zmieniany 2 razy

Pią 23 Kwi, 2010 9:11

Powrót do góry
gerberg
Kapral

Kapral




Posty: 42
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mam trochę fotek z wakacyjnych wędrówek i nie ma problemu żebym się podzielił zdjęciami... ale muszę to wszystko przepatrzeć, przejrzeć... posegregować, bo jest tego kilka giga;)

Pią 23 Kwi, 2010 11:08

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto kilka smutnych fotek z pozostałości niemieckiego cmentarza w Muchowie. Stan aktualny - niestety.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 29 Kwi, 2010 11:07

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie trochę w temacie. W Podlesiu, który jest uważany za przysiółek Olszyńca (Góry Sowie w pobliżu Wałbrzycha) jest poniemiecki cmentarz, a właściwie zdewastowany teren z chaszczami. Kilkanaście m dalej stoi pomnik z łamanego kamienia w postaci 2 prostopadłościennych słupów 3 metrowych połączonych 2 metrową ścianą z napisem UNSERE GEFFALEN 1914-1933. Moje pytanie. Jakim poległym jest poświęcony pomnik? Pierwsza to data sugerująca ofiary Wojny Światowej, a druga data? Do czego się odnosi? Często oglądałem pomniki ofiar 1WW, ale takiego datowania nie spotkałem. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Sob 22 Maj, 2010 13:01

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...


Ostatnio zmieniony przez groszek dnia Pią 29 Lip, 2011 21:37, w całości zmieniany 1 raz

Sob 22 Maj, 2010 13:57

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widziałem ten pomnik na starej pocztówce w Hydralu i różni się od setek innych (zachowanych rzecz jasna) swoim rozmachem. Dlatego myślę, że data 1933 (pocztówka jest z 1934) może mieć ideologiczną przyczynę w związku z dojściem Hitlera do władzy (oto kończy się zła epoka poniżania narodu niemieckiego itp). Co do Powstań Śląskich to powinno być 1914 -1921. A w żadnej innej Niemcy wojnie do 1933 nie brali udziału, Hiszpania była później

Sob 22 Maj, 2010 14:50

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fotki nie mam, widziałem ten pomnik już jakiś czas temu, ale chyba opisałem go dobrze, o ile mnie pamięć nie myli? Niech może Kellerman potwierdzi lub zaprzeczy albo wstawi link do fotki z Hydralu jeśli łaska? Też myślałem, że może mieć jakiś związek z dojściem Hitlera do władzy, ale nie wiedziałem, jakich zwiazków pomysłodawcy pomnika się doszukują w tej dacie. Pozdrawiam

Sob 22 Maj, 2010 15:05

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proszę bardzo
http://wroclaw.hydral.com.pl/198092,z,536004,1,foto.html

Sob 22 Maj, 2010 17:43

Powrót do góry
GRE
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Skąd: Gliwice
Archiwum: zawsze za małe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę zapomniane, Porąbka Uszewska .


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 31 Maj, 2010 20:56

Powrót do góry
GRE
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Skąd: Gliwice
Archiwum: zawsze za małe
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cmentarz 1-wojenny Brzesko Okocim


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 03 Cze, 2010 14:27

Powrót do góry
mirekk75
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 263
Pochwał: 1
Skąd: Krakow, obecnie New Jersey, USA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Haverstrw, stan New York. Niedaleko torow kolekjowych ktorymi jezdze znajduje sie stary opuszczony cmentarz. Najstarsza data smierci jaka znalazlem to 1805.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Have you ever had this feeling that you wanted to go and you still had this feeling that you wanted to stay!!!

Nie 13 Cze, 2010 4:06

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mirku,
Dawna NYCRR West Side Line jest bardzo delikatnie rzecz ujmując - wyjątkowo piękna i ciekawa.Przejeżdża przez Iona Island, która to wyspa przez pierwszą połowę XX wieku służyła jako ogromny skład amunicji US Navy.Przejeżdża przez West Point, z jego niesamowitą kolekcją XIX-wiecznej artylerii i resztkami (choć naprawdę ciężko jest je odnaleźć) kościuszkowskich fortyfikacji!
Jechałem tamtędy jedynie raz, w Lakeshore Limited, tak z 15 lat temu.

Poniżej kilka fotografii z maleńkich, na wpół zapomnianych (lub zupełnie zapomnianych), często - rodzinnych cmentarzyków, jakich pełno na Południu.Te znajdują się na terenie Mammoth Cave National Park w Kentucky.Nazwa jednego z nich jest cudowna - Little Hope Cemetery :)

Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 21 Cze, 2010 4:31

Powrót do góry
mirekk75
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 263
Pochwał: 1
Skąd: Krakow, obecnie New Jersey, USA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czesc.
My to nazywamy Riverline Subdivision. Nasze tory prowadza dokladnie przez wymienione przez ciebie miejsca. Przez West Point jest tunel ktorym jezdzimy. Podobno bibloteka West Point znajduje sie dokladnie nad tunelem. Sa tu pozostalosci lancucha ktorym byla rzeka Hudson zamykana. Iona Island jest tez super. Zawsze jest tu pelno takich co robia nam zdjecia. Teraz znajduje sie tam jakis osrodek pomocy dla Bold Eagle czy cos tam jeszcze. Swoja droga czesto sie trafiaja. Szczegolnie koniec stycznia i luty. Piekne ptaki. Wogule cala trasa ktora jezdze to wielka historia. Masz West Point i Fort Montgomery, Iona Island, Cornwal landing site. Miasto Kingston (pierwsze stolica stanu Nowy Jork). Czasy walki o niepodleglosc i wojny secesyjnej przeplataja sie tu co kawalek.
Lakeshore limited jezdzi z drogiej strony rzeki. U nas nie znajdziesz pociagow pasazerskich. Poza jakimis specjalnymi. A w West Point byles? Codziennie widuje przyszlych oficerow armii Stanow Zjednoczonych. Kto wie moze ktorys z nich i generalem zostanie. Bardzo szczęśliwy Piwo
Pozdrowienia.
Mirek.

_________________
Have you ever had this feeling that you wanted to go and you still had this feeling that you wanted to stay!!!

Pon 21 Cze, 2010 6:17

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mirku,
W West Point byłem wielokrotnie (choć tam nie studiowałem) - miejsce jest niezwykłe :).A Lakeshore wtedy jechał po zachodnim brzegu Hudson, pamiętam to dobrze :)
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 21 Cze, 2010 15:52

Powrót do góry
Toki
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: z Planety Ziemi
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem nowym użytkownikiem forum, więc jeśli powstaną błędy wynikające z omylnego interpretowania, przeoczenia, bądź zwykłego zapomnienia treści zawartych w regulaminie, faq lub innych nakazach i przykazach proszę o wyrozumiałość, łagodne potraktowanie i sprawiedliwy wymiar kary Wink
Zaciekawił mnie temat starych cmentarzy ( piąteczka dla twórcy ) więc chciałem podzielić się swoimi materiałami na ten temat.
Pochodzę z Polski PD więc na początek najbliższe mi rejony.
Tyle tytułem wstępu.
Pierwszy cmentarz mieści sie w Żarkach ( woj. Śląskie ) powiat Myszkowski przy ulicy Polnej. Wg informacji zawartych na tablicy przy wejściu do nekropolii jest to największy kirkut jurajski ( 700 nagrobków ) na powierzchni 1,5 hektara.
Obecnie zachowany został założony w 1821 r. i był to trzeci cmentarz w Żarkach. Obecnie jako jedyny zachowany nie jest ogrodzony i wstęp na jego teren nie jest problemem.
Zapraszam do zdjęć a więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie:
http://www.kirkuty.xip.pl/zarki.htm
bądź:
http://www.polskaniezwykla.pl/attraction/10272.id



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 04 Lip, 2010 9:37

Powrót do góry
Toki
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: z Planety Ziemi
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Następny cmentarz mieści sie w Opolu ( Opolskie ) przy ul. Wrocławskiej.
Jest to cmentarz obecnie można powiedzieć opuszczony ( silą rzeczy nie wszyscy mogli go opuścić Wink )aczkolwiek podczas powodzi w 1997 r. można przypuszczać że co poniektórzy mogli go opuścić. Nie ma na to dowodów ale przypuszczenia są i będą. Woda sięgała na pewno ponad krzyże na nagrobkach dokładnie nie jestem w stanie określić gdyż nie było mnie w tym czasie w Opolu. Posiłkuje sie realcjami naocznych świadków.
Wracając do tematu.
Cmentarz powstał w roku 1813 i w latach świetności rozciągał sie na przestrzeni 8 ha, a do dnia dzisiejszego zachowało sie tylko 6,5 ha. Naliczono w roku 1984 około 2700 nagrobków z czego ponad 2500 pochodziło z okresu po 1945 r. Przy cmentarzu znajdowało sie miejsce straceń lecz nieudało mi sie go zlokalizować, może dlatego że byłem tam późno w nocy ( około 23 )i to raczej w celu zrobienia klimatycznych zdjęć a nie doszukiwania sie historii w tym miejscu. Przy bramie znajduje sie sporych rozmiarów kaplica cmentarna ( nietóre kościoły sa mniejsze ), niestety albo i stety w dość opłakanym stanie ( powybijane szyby, sypiące sie mury )Na szczęście wejście do niej jest niemożliwe. Pisze na szczęście bo okolica nie cieszy sie dobra sławą a na wyprawę proponuję nie udawać się samemu. Klimat w tym miejscu pomimo bliskości ulicy jest niesamowity. Polecam
Więcej o cmentarzu znajdziecie na stronie :
http://www.cmentarze.opole.pl/index.php?go=02
zapraszam.



Opis załącznika:
Kaplica jaka jest każdy widzi :)

Opis załącznika:
no comment

Opis załącznika:
Nagrobki sióstr zakonnych.

Opis załącznika:
siostra Ilga.. Liga ?

Opis załącznika:
Kaplica od cmentarza.

Opis załącznika:
Kaplica od drogi.

Opis załącznika:
Kaplica z punktu widzenia mieszkańca.

Opis załącznika:
buuu oczy. Pytanie czyje ...


Ostatnio zmieniony przez Toki dnia Nie 04 Lip, 2010 21:09, w całości zmieniany 2 razy

Nie 04 Lip, 2010 10:41

Powrót do góry
Toki
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 6
Skąd: z Planety Ziemi
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

(baczność) Tak jest pani Kapitan Groszek. Szeregowy Toki melduje że szcun przyjęty, podziw wprawdzie nieuzasadniony ;P ale również przyjęty. Krótkim żołnierskim słowem... dziękuję!.(spocznij)
A tak na marginesie co to O.T czy mam sie bać moderatora?mam nadzieję że nic nie przeskrobałem :/ Co do fotek Groszek to takie miejsca nabierają "soczystości" w pewnych warunkach. Klimat musi być tak gęsty że trzeba niemal sie przez niego przedzierać żeby zrobić zdjęcie. Noc, mgła, otoczenie, godzina, historia miejsca Uśmiech KLIMAT. Marzy mi się taka fota. Sęk w tym żeby w zwykłym Miejscu pokazać jego niezwykłość.
P.s to zdjęcie z Aniołem stróżem nad grobem też ma coś w sobie.
Dziękuję za miłe przywitanie Uśmiech

Nie 04 Lip, 2010 20:59

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem pod wrażeniem pięknych zdjęć kolegi Toki Piwo Piwo Piwo Och i ach......tyle mogę powiedzieć......

Małe pytanko mam do groszka, czy wiadomo do kogo należał jedyny ohel na gdańskim kirkucie ??? Ten:



Opis załącznika:

Nie 04 Lip, 2010 21:00

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

.

...


Post ten jak i poprzednie usunęłam na życzenie założyciela wątku...
pozdr.groszek

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...


Ostatnio zmieniony przez groszek dnia Pią 29 Lip, 2011 21:41, w całości zmieniany 1 raz

Nie 04 Lip, 2010 22:43

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...


Ostatnio zmieniony przez groszek dnia Pią 29 Lip, 2011 21:42, w całości zmieniany 1 raz

Pon 05 Lip, 2010 20:20

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...:
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...


Ostatnio zmieniony przez groszek dnia Pią 29 Lip, 2011 21:44, w całości zmieniany 1 raz

Sob 17 Lip, 2010 17:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.