| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OPUSZCZONE CMENTARZE

Podczas ostatnich naszych z Kajką eskapad po kraju, trafiliśmy na opuszczone poniemieckie cmentarze. Każdy inny, bo i taki klasyczny na Mazurach, ale i taki w środku Polski, po kolonistach. Z obydwu niewiele zostało. A przecież jest sporo takich zniszczonych cmentarzy - łemkowskich, bojkowskich, żydowskich... Jak macie takie fotki, zapraszam, możemy dowiedzieć się niesamowitych rzeczy o miejscowościach niby dobrze znanych.
Na początek mazowiecka Płatkownica i mazurski Pilec.



Opis załącznika:
Pilec niedaleko Świętej Lipki i Reszla. Miejscowi pokazują jedyny cały nagrobek - ponoć należał do młynarza

Opis załącznika:
Płatkownica niedalego Broku.
Jedyny nagrobek z napisem, który da się odczytać. Kolonistów niemieckich sprowadził tam w 1829 hr. Zamoyski

Nie 04 Lis, 2007 23:42

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: OPUSZCZONE CMENTARZE

[quote="kellerman"]ale i taki w środku Polski, po kolonistach. quote]


po Kolonistach Question tak sie w Dzisiejszym Czasie nazywamy Question

Respekt Wink

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Pon 05 Lis, 2007 0:59

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nisko upadly "hrabiowskie" obyczaje jesli juz musi sie owy domagac czegos takiego jak "respect". I nawet jezykow juz JWM Pan hrabia nie zna? Znajdz sobie koles inne miejsce do swoich wynurzen bo Pan Kellerman nie dla ciebie ten watek zalozyl. Do dziury Exclamation Exclamation Exclamation Czołg2
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 05 Lis, 2007 20:41

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

von.....
Cytat:
po Kolonistach tak sie w Dzisiejszym Czasie nazywamy


Tak Was zawsze autochtoni nazywali , KOLONIŚCI . Zdziwiony Waść jesteś ????

Pon 05 Lis, 2007 20:57

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Nisko upadly "hrabiowskie" obyczaje jesli juz musi sie owy domagac czegos takiego jak "respect". I nawet jezykow juz JWM Pan hrabia nie zna? Znajdz sobie koles inne miejsce do swoich wynurzen bo Pan Kellerman nie dla ciebie ten watek zalozyl. Do dziury Exclamation Exclamation Exclamation Czołg2



Tym Slowem Respekt niemialem namysli aby sie starac o Respekt tylko unas sie wypowiada to Slowo jak u was "Super" - "Cool" albo cos takiego, wiec to niezrozumiales tak jak ja to chcialem okreslic.

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Pon 05 Lis, 2007 21:56

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
von.....
Cytat:
po Kolonistach tak sie w Dzisiejszym Czasie nazywamy


Tak Was zawsze autochtoni nazywali , KOLONIŚCI . Zdziwiony Waść jesteś ????




Ta wypowiedz jest dosyc spierana przez 2 Narodowosci - pytanie jest - kto Kolonista byl - a kto Kolonista nadal jest. Laughing

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Pon 05 Lis, 2007 22:00

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ci koloniści o których pisałem - pozostali kolonistami. Przez lata się nie zasymilowali, nigdy nie czuli się związani z Polską. W czasie Powstania Styczniowego współpracowali z Rosjanami a w międzywojniu mieli tajna organizacje wojskową z radiostacją na wieży kościoła. Jak Niemcy weszli mieli wszystko jak na tacy.
Dlatego Ci Niemcy byli i będą dla mieszkańców Sadownego i okolic kolonistami. Tak jak rodzice prezydenta Niemiec dla mieszkańców Skierbieszowa.
Proponuję zakończyć ten temat w tym miejscu. Ma być o zapomnianych cmentarzach a nie obsesjach mieszkańców Luksemburga.

Pon 05 Lis, 2007 22:16

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kellerman napisał:
Ci koloniści o których pisałem - pozostali kolonistami. Przez lata się nie zasymilowali, nigdy nie czuli się związani z Polską. W czasie Powstania Styczniowego współpracowali z Rosjanami a w międzywojniu mieli tajna organizacje wojskową z radiostacją na wieży kościoła. Jak Niemcy weszli mieli wszystko jak na tacy.
Dlatego Ci Niemcy byli i będą dla mieszkańców Sadownego i okolic kolonistami. Tak jak rodzice prezydenta Niemiec dla mieszkańców Skierbieszowa.
Proponuję zakończyć ten temat w tym miejscu. Ma być o zapomnianych cmentarzach a nie obsesjach mieszkańców Luksemburga.



Moze o Polskich Okolicach kturych piszesz zostana Kolonistami, ale na Masurach napewno nie.

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Pon 05 Lis, 2007 22:35

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokój panowie. Wink Myślę, że ataki są niepotrzebne z żadnej strony.

Christoph myślę, że znana ci jest miejscowość Mierzęcin. Jest tam zapomniany cmentarz. Niewiele z niego zostało. Kilka nagrobków, na których zostały napisy, dwa charakterystyczne krzyże-jeszcze ich złomiarze nie ukradli. Jest też rozpadające się mauzoleum rodziny von Waldow. Po stronie pałacowej kilka nagrobków rodziny von Waldow. Paliły się tam znicze 1 listopada, chyba kierownictwo pałacu o to zadbało. Jest też w parku mogiła jednego z ostatnich właścicieli pałacu, chyba z żoną -zdjęcie.

Bywam tam. Postaram sie zrobić trochę zdjęć. Ale to za kilka tygodni. Sam pałac jest nieźle obfotografowany. W sieci jest sporo zdjęć, ale cmentarz zapomniany.



Opis załącznika:
Mogiła w parku.
?ródło:http://www.palacmierzecin.pl

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pon 05 Lis, 2007 23:19

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Pokój panowie. Wink Myślę, że ataki są niepotrzebne z żadnej strony.

Christoph myślę, że znana ci jest miejscowość Mierzęcin. Jest tam zapomniany cmentarz. Niewiele z niego zostało. Kilka nagrobków, na których zostały napisy, dwa charakterystyczne krzyże-jeszcze ich złomiarze nie ukradli. Jest też rozpadające się mauzoleum rodziny von Waldow. Po stronie pałacowej kilka nagrobków rodziny von Waldow. Paliły się tam znicze 1 listopada, chyba kierownictwo pałacu o to zadbało. Jest też w parku mogiła jednego z ostatnich właścicieli pałacu, chyba z żoną -zdjęcie.

Bywam tam. Postaram sie zrobić trochę zdjęć. Ale to za kilka tygodni. Sam pałac jest nieźle obfotografowany. W sieci jest sporo zdjęć, ale cmentarz zapomniany.


Hallo, naturalnie Znam Mierzecin i nasz Cmentarz, Super ze aby jeden ta miejscowosc zna. Ty z tamtad pochodzisz albo co tam robiles pierwszego, watpie w to aby Kierownictwo te Swiece zapalili po ostatniej Akcji miedzy Novakovski a moim Pokrewnionym.

Ps. mam zdjecia z Palacu z lat 96-97 jak sie jeszcze bylo oco starac.

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Pon 05 Lis, 2007 23:31

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moja rodzina pochodzi z tych terenów. Od bardzo dawna. No nie cała rodzina. Sprawę pałacu znam bardzo dobrze. Nawet lepiej niż ci się pewnie wydaje Wink
A znicze nikt inny by nie zapalił, bo były tylko na grobach po stronie pałacu, a po stronie obecnego cmentarza wiejskiego nic się nie paliło. Bo chyba wiesz, że dawny cmentarz jest podzielony na dwie części.
A Nowakowski wykazuje i tak wiele dobrej woli. Chyba przyznasz, że twój (chyba) wujek Alexander przeszarżował.

Cytat:
Ps. mam zdjecia z Palacu z lat 96-97 jak sie jeszcze bylo oco starac.


Czyżbyś twierdził, że teraz to ruina? Teraz to własność firmy z Poznania.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pon 05 Lis, 2007 23:43

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Moja rodzina pochodzi z tych terenów. Od bardzo dawna. No nie cała rodzina. Sprawę pałacu znam bardzo dobrze. Nawet lepiej niż ci się pewnie wydaje Wink
A znicze nikt inny by nie zapalił, bo były tylko na grobach po stronie pałacu, a po stronie obecnego cmentarza wiejskiego nic się nie paliło. Bo chyba wiesz, że dawny cmentarz jest podzielony na dwie części.
A Nowakowski wykazuje i tak wiele dobrej woli.


Kaszdy ma swoje przezycie i doswiadczenie z pewnymi Osobami, ja osobiscie tam ostatni raz bylem w 2001-2002 roku.

Nie teraz to niejest Ruina, ale powrut w Rece naszej Rodziny jast nierealny.

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Pon 05 Lis, 2007 23:46

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie teraz to niejest Ruina, ale powrut w Rece naszej Rodziny jast nierealny.


To chyba logiczne. Myślę, że czas do tego się przyzwyczaić. Ale niektórzy żyją wciąż fantazjami. Były czasy, kiedy Alexander von Waldow był przyjmowany w pałacu jak gość, a teraz jest persona non grata. Po co to było? Można było współpracować, aby ocalić, jak najwięcej z historii i tradycji rodziny. Na przykład to zniszczone mauzoleum na cmentarzu.

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Pon 05 Lis, 2007 23:53

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

7TP napisał:
Cytat:
Nie teraz to niejest Ruina, ale powrut w Rece naszej Rodziny jast nierealny.


To chyba logiczne. Myślę, że czas do tego się przyzwyczaić. Ale niektórzy żyją wciąż fantazjami. Były czasy, kiedy Alexander von Waldow był przyjmowany w pałacu jak gość, a teraz jest persona non grata. Po co to było? Można było współpracować, aby ocalić, jak najwięcej z historii i tradycji rodziny. Na przykład to zniszczone mauzoleum na cmentarzu.


Wiec Wujek Alexander tez jest u was znany.

Ps. wyslalem ci PW

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Wto 06 Lis, 2007 0:02

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Waldow, jak na kogos kto usilnie chce uchodzic za kogos "lepszego", posiadajacego blekitny odcien krwi, wykazujesz bardzo powazny stopien zakompleksienia oraz zajadlosci. Absolutnie brak ci dystansu do siebie i historii. A to wlasnie czynilo kiedys pewna grupe ludzi kims lepszym. Tego ty nie posiadasz. Snujesz tu durne i wyimaginowane wizje, bajasz o malo identyfikowalnej przeszlosci, a ponad wszystko nie wykazujesz odrobiny zrozumienia dla tego jaki los zgotowala takim jak ty historia.
Clakiem niedawno mialem niewatpliwa przyjemnosc oraz zaszczyt (dla mnie) obcowac z rzeczywista Graeffin von (...). Powtarzam - rzeczywista. Prostota w jej zachowaniu, naturalny dystans do otoczenia, a jednoczesnie pewien niedefiniowalny sposob oddzialywania na inne osoby byl tym co w sposob jednoznaczny wskazywalo, ze stoi za nia kilka setek lat dziedzictwa rodu. Kobieta ta bedac w palacu, w ktorym sie urodzila potrafila powiedziec "to nie jest moje". I nie bylo w tym stwierdzeniu zadnej zajadlosci czy pretensji. Ot, taki los sie Jej rodzinie przytrafil.
Natomiast ty zatruwasz jadem swoich kompleskow to forum oraz w sposb nieuprawniony atakujesz jego polskich uczestnikow. Uwazam, ze juz dawno powinienes mioec dozywotni zakaz wstepu tutaj. Bo czym innym jest posiadanie pogladow, a czym innym obrazanie z pobodek narodowych. A ty wlasnie tylko z tej przyczyny tutaj jestes - bezkarnie obrazasz.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Lis, 2007 11:19

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Waldow, jak na kogos kto usilnie chce uchodzic za kogos "lepszego", posiadajacego blekitny odcien krwi, wykazujesz bardzo powazny stopien zakompleksienia oraz zajadlosci. Absolutnie brak ci dystansu do siebie i historii. A to wlasnie czynilo kiedys pewna grupe ludzi kims lepszym. Tego ty nie posiadasz. Snujesz tu durne i wyimaginowane wizje, bajasz o malo identyfikowalnej przeszlosci, a ponad wszystko nie wykazujesz odrobiny zrozumienia dla tego jaki los zgotowala takim jak ty historia.
Clakiem niedawno mialem niewatpliwa przyjemnosc oraz zaszczyt (dla mnie) obcowac z rzeczywista Graeffin von (...). Powtarzam - rzeczywista. Prostota w jej zachowaniu, naturalny dystans do otoczenia, a jednoczesnie pewien niedefiniowalny sposob oddzialywania na inne osoby byl tym co w sposob jednoznaczny wskazywalo, ze stoi za nia kilka setek lat dziedzictwa rodu. Kobieta ta bedac w palacu, w ktorym sie urodzila potrafila powiedziec "to nie jest moje". I nie bylo w tym stwierdzeniu zadnej zajadlosci czy pretensji. Ot, taki los sie Jej rodzinie przytrafil.
Natomiast ty zatruwasz jadem swoich kompleskow to forum oraz w sposb nieuprawniony atakujesz jego polskich uczestnikow. Uwazam, ze juz dawno powinienes mioec dozywotni zakaz wstepu tutaj. Bo czym innym jest posiadanie pogladow, a czym innym obrazanie z pobodek narodowych. A ty wlasnie tylko z tej przyczyny tutaj jestes - bezkarnie obrazasz.



Ta Kobieta z ktura sie moze spotkales jest napewno Starsza anizeli ja, ma inne poglady i duzo innych zeczy, a Ty przestan z takimi glupotami jak Krew Blekitna itd. wez sobie naprzyklad Prinz Harry ! co tu duzo opowiadac , ta blekitna Krew nam jest do D... potrzebna, my niejestesmy w Starozyciu aby sie zachowywac bo mamy Status symboliczny.

Ps. ta Kobieta cie w konia robila muwiac " to nie moje " , a myslala co innego tylko niechce tego opisywac, to samo przezycie i ja jako 15 Letni w 1997 mialem .

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Wto 06 Lis, 2007 11:48

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zrozumiales niczego z tego co napisalem.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Lis, 2007 12:22

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
Nie zrozumiales niczego z tego co napisalem.



moze i nawet lepiej ze niezrozumialem.

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Wto 06 Lis, 2007 16:56

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj, krecio jadem to są podszyte twoje wypowiedzi w tym temacie. Trochę spokoju. Zauważ, że dyskutuję z nim na ten temat, nie próbując go obrażać. Bo jaki to ma sens? F.C. von Waldow ma problem, że nie może zrozumieć, że to już nie jego własność i nie odzyska tego, co było jego kiedyś. A raczej jego krewnych.
krecio - myślę, że dystans jest potrzeby również i tobie. Taki wizerunek Polski chyba nie jest nam potrzebny. Polski zakompleksionej i z zakazami.
Trochę dystansu.

Czas na opuszczone cmentarze. Bo taki jest temat Wink

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Wto 06 Lis, 2007 19:14

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To juz Twoj problem 7TP. Chcesz sobie z nim dyskutowac to nic mi do tego. Ja od jakiegos czasu, praktycznie od samego poczatku obserwuje tego goscia i dziwie sie, ze nadal, z uporem maniaka saczy swoje bzdety na tym forum. Najczesciej otrzymuje mocna kontre i na jakis czas cichnie, ale jak widze jest uparty. Guzik mnie obchodzi to czy on moze czy nie potrafi lub nie chce czegos zrozumiec. Ja do takich postaw dystans moge posiadac tylko wowczas gdy nie sa one prezentowane publicznie. Na dodatek na polskim forum historycznym. Bo jak juz wczesniej napisalem - odrozniam posiadanie pogladow od uprawiania wrednej propagandy. Jesli nie chcesz przyjac do wiadomosci, ze osobnika tego "na dzien dobry" personifikuje" haslo z jego podpisu to... no coz. Wystarczy poszukac. Oczywiscie pod warunkiem, ze nie jest sie fanem osobnikow zamawiajacych od razu piec piw czy fanatykow z kregow "white power". Zreszta ten problem byl juz poruszany parokrotnie na forum. Jesli zaglebilbys sie takze w tekst www jaki podaje w swoim profilu ten "niby-graf" to szybko bys zrozumial jaka mistyfikacje ten osobnik uprawia. Slyszales kiedys o dziedziczeniu tytulow przez boczne linie w sytuacji gdy prawowity dziedzic zyje? Na ile znam sie na tym to takich przypadkow historia nie zna. Ale osobiscie mam gdzies czyjes urojenia w takim zakresie. Czy ktos go takim bedzie widzial to zalezy tylko od tego "ktosia".
Wizerunku Polski mi tu do jakiegos obrzempala nie mieszaj. Nie on jest w tym wzgledzie opiniotworczy. Nie od takich (...) ten wizerunek zalezy. Akurat jestem jak najdalszy od ksenofobii i resentymentow, zwlaszcza niemieckich. Wystarczy spojrzec na moje www Ale nie potrafie przejsc obojetnie wobec jawnej ignorancji i klamstw ktorych finalny efekt jest przypisywany moim rodakom ergo mnie rowniez. Tyle w tej sprawie. Mam nadzieje, ze polhrabek znajdzie sobie inne miejsce dla snucia swych wizji.

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 06 Lis, 2007 22:23

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i po to właśnie jest na forum taki człowiek jak ja, żeby dać wszystkim w tym momencie ostrzeżenie. Wątek miał inny temat więc proponuję do niego powrócić. Jeśli ktoś chce podyskutować na tematy genealogiczne to zapraszam do działu "heraldyka" lub "ogólne".
Szacunek dla innych uber alles.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 06 Lis, 2007 22:39

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
No i po to właśnie jest na forum taki człowiek jak ja, żeby dać wszystkim w tym momencie ostrzeżenie.

Ciekawe dlaczego wszystkim Zszokowany
To F.C. von Waldow rozwiną inny temat .
krecio Brawo
Jestem z Tobą Wink

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Wto 06 Lis, 2007 22:55

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję kudi. Tak liczyłem, że szybko się znajdzie moderator, który skończy obrażanie innych bez względu na poglądy i narodowość. Brrr...nie myślałem, że spotkam się z czymś takim na tym forum.

Jak widać w moich postach tylko jeden nie dotyczył cmentarza. Ten, w którym nie mogłem wysłuchiwać obrażania. Można go wyciąć. Ostrzeżenie więc chyba nie dotyczy mnie. Nikogo nie obrażałem,dyskutowałem na temat. Mam nadzieję, że nie stosujesz odpowiedzialności zbiorowej, bo to bez sensu.

W najbliższym czasie postaram się zamieścić zdjęcia cmentarza, który wywołał całą dyskusję i cieszę się, że wracamy do tematu. Raz już do tego zachęcałem. Wink

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sro 07 Lis, 2007 9:09

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostrzeżenie, żeby nie pogubić się w wyrażaniu swoich poglądów.
Założony watek był ciekawy do czasu prywatnych wycieczek. Proponuje powrócić do sedna sprawy.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 07 Lis, 2007 16:03

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Herr von Waldow, prze przyjzec sie tematyce glosowania w Warmii i Mazurach po I Wojnie Swiatowej. Sprowadzano ludzi z Bawarii i kazalo im glosowac w plebiscycie. Tak miala wygladac demokracja a la "Weimarer Republik"???
A to juz wiemy jak Niemcy rozumieja demokracje.

Sro 02 Sty, 2008 15:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.