| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wrocław - Stowarzyszenie Poszukiwaczy

Szukam osób z Wrocławia i okolic mających chęć wyjścia z "podziemia".
Idealny kandydat musi jedynie być pewien, że chce AKTYWNIE współtworzyć stowarzyszenie i ... ( o tym później Wink )

Do założenia stowarzyszenia potrzeba 15 osób co może być problemem. Alternatywą jest założenie stowarzyszenia zwykłego
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie#Stowarzyszenia_zwyk.C5.82e

Temat wałkowany był wiele razy - co z tego wyszło każdy wie Smutny więc proszę do sprawy podejść poważnie. Nie szukam osób chcących nabić sobie kolejnego posta.

Wiem, że wrocławskie środowisko poszukiwaczy jest w ogóle niezorganizowane, może właśnie założenie stowarzyszenia zapoczątkuje integrację.

Czw 02 Sie, 2007 8:21

Powrót do góry
smarker
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja jestem z dzierzoniowa niedaleko wrocka, tutaj nie mam z kim chodzic z wykrywka a we wrocku studiuje wiec, z checia moglbym wychodzic wspolnie z wykrywka

Czw 02 Sie, 2007 11:53

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj smarker. No właśnie chodzi mi nie tylko o chodzenie z wykrywaczem.
Chyba przyszła pora aby porobić coś legalnie. Mam dość anonimowych i skrytych poszukiwań oraz tego że muszę wstydzić się za wszystkie kanalie identyfikowane przez ogół społeczeństwa jako "poszukiwacze skarbów".
Dlatego poszukiwania poszukiwaniami ale trzeba też "podziałać" społecznie i popracować nad poprawą wizerunku poszukiwaczy.
Dlatego szukam ludzi którzy:

1. Po pierwsze - nie boją się udostępnić swoich danych (wymóg przy zakładaniu stowarzyszenia)
2. Po drugie - mają czas by udzielać się społecznie (akcje w stylu zasypywania dołków po innych "poszukiwaczach" http://odkrywca.pl/akcja-antydolki-,488670.html#488670 czy też nieodpłatna współpraca z archeologami na stanowiskach archeo.

Są chętni na coś takiego??

Czw 02 Sie, 2007 12:10

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ludzie którzy mieszkają od Wrocka z 60 km dalej też mogą się przyłączyć ? :]

Czw 02 Sie, 2007 21:10

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko pełnoletni Wink Tak więc zapraszam za rok Piwo

Czw 02 Sie, 2007 21:43

Powrót do góry
DJ MHz
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Skąd: Polkowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e rok szybko minie Razz, A może by tak własne stowarzyszenie tutaj u mnie założyć :] hmm, było by nas z 6 więc chyba można ?

Czw 02 Sie, 2007 21:59

Powrót do góry
smarker
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja jestem pełnoletni, z jednej strony mógłbym sie pisac, tylko wiadomo jak to jest nie zawsze mógłbym pomóc. Studia praca troche czasu mi zajmują. Uśmiech

Pią 03 Sie, 2007 11:37

Powrót do góry
miro5671
Kapitan

Kapitan





Posty: 1077
Skąd: ,,Brzegers,,
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nieodpłatna współpraca z archeologami na stanowiskach archeo.

Nie możesz pisać,że będziesz współpracował z archeo.nieodpłatnie....
Właśnie wróciłem już z drugich wykopalisk - ręczę ci ,że są to bardzo kosztowne wyprawy. Dlatego mamy zwracane wszystkie koszta - bo w przeciwnym razie zaliczylibyśmy natychmiastową padakę. Na tej wyprawie wykopaliśmy tyle bezcennych przedmiotów / niestety nie mogę powiedzieć jakich - obowiązuje mnie tajemnica /, że ministerstwo musi dać nam zwroty kosztów - jesteśmy dla nich bardzo opłacalni - za każdym razem są negocjowane warunki współpracy,nikt nie musi dokładać do interesu Skar.Państ.

pozdrawiam
Miro.

_________________
Strona z info.O Zlotach Poszukiwaczy Skarbów : https://www.facebook.com/ZlotyPoszukiwaczy

"...Poszukiwanie skarbów jest nie tyle zawodem, co stylem życia.
- Howard Jennings

Sob 04 Sie, 2007 13:34

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki Miro za rzucenie swiatla na te sprawe. Do tej pory myslalem, ze skoro i tak kopie to moge przy okazji na cos sie przydac archeologom. Radocha ze znalezienia czegos starego i tak by byla pomimo oddania fantow do dalszych badan (zawsze zostaja zdjecia) a i tak zapewne takie rzeczy jak np przedwojenne fenisie czy marki moglbym wziazc dla siebie ( bo po co to komus? tylko my jestesmy takimi wariatami zeby to zbierac Uśmiech ) Ale jesli mowisz ze jest mozliwy zwrot pieniedzy np za paliwo to ekstra, tym lepiej dla wszystkich poszukiwaczy wspolpracujacych z archeologami.
Szkoda tylko, ze jest taki slaby odzew na pomysl zalozenia stowarzyszenia. Ale ja sie nie poddaje Wyluzowany bo jesli nie bedzie stowarzyszenia to bede probowac jako osoba niezrzeszona nawiazac wspolprace z WKZ.

Sob 04 Sie, 2007 17:22

Powrót do góry
Wraith
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 232
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo chętnie w to wchodzę, zresztą wcześniej też powzięty został już wcześniej pomysł na założenie stowarzyszenia (spotkanie w jasiu i małgosi) ale niewypaliło. Niestety jest u mnie jedno ale, mam teraz niepewną sytuację z pracą nie wiem jak mi się ułoży tu i czy czasem nie wyjadę ponownie za granicę.

Nie 05 Sie, 2007 11:34

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, jest nas juz trzech (a za rok z DJ MHz czterech Wink ) To wystarczajaca liczba osob aby zalozyc stowarzyszenie zwykle. Proponuje spotkanie na wykopkach w najblizszym terminie w celu omowienia calej sprawy. Moze w przyszla sobote? Dajcie znac czy termin wam pasuje.

Nie 05 Sie, 2007 13:23

Powrót do góry
Wraith
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 232
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nie dam rady dziś wyjeżdżam nad morze i wracam w przyszłą niedzielę, ale jeśli coś zostanie uzgodnione proszę o informacje Piwo Później mam wolne w zasadzie cały sierpień (prócz weekendu 25-26-ty) i bardzo chętnie się spotkam.

Nie 05 Sie, 2007 13:59

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to moze w sobote 18 08 2007. Mialem juz w sumie plany na ten dzien ale cale szczescie sa one zwiazane z poszukiwaniami. Jesli pasuje wam ten dzien to ruszymy w troche dalsza wyprawe poszukiwawcza i w wiecej osob.

Nie 05 Sie, 2007 14:10

Powrót do góry
Wraith
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 232
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Choć wieczorem 18tego mam wieczór kawalerski przyjaciela, to spokojnie do popołudnia wyjazd pasuje. Postaram się od ojca wydębić auto i wtedy mogę kogoś zabrać.

Nie 05 Sie, 2007 14:17

Powrót do góry
broker
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 109
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chetnie bym sie przyłaczył
_________________
Veni, vidi, vici

Pon 06 Sie, 2007 6:45

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cieszę sie ze w końcu wykazaliście jakieś zainteresowanie pomysłem stowarzyszenia. Właśnie sie dowiedziałem ze mam kolejne dwie pewne osoby które dołączą do naszego grona, parę osób wykazało zainteresowanie i też w miarę możliwości będą starali się dołączyć do nas. Z paroma osobami jeszcze nie rozmawiałem ale myślę, że będą z nami. Tylko adamto jak zwykle szyderczo mnie wyśmiał, ale innej reakcji z jego strony nie spodziewałem się Twisted Evil W sumie i tak wiem, że do nas przystanie.
Wszystkich zainteresowanych stowarzyszeniem zapraszam na wspólne poszukiwania w sobotę, 18 sierpnia. Będzie można omówić wiele rzeczy, no i się poznać. Dokładne informację na temat wypadu umieszczę w tygodniu.

Pon 06 Sie, 2007 21:06

Powrót do góry
adamto
Chorąży

Chorąży





Posty: 165
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

palacz napisał:
Tylko adamto jak zwykle szyderczo mnie wyśmiał, ale innej reakcji z jego strony nie spodziewałem się Twisted Evil W sumie i tak wiem, że do nas przystanie.

Sercem jestem z Tobą, a i zapału pewnie na niejedno wystarczy Wink

Wto 07 Sie, 2007 6:25

Powrót do góry
Mateuss
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: Mirków k/Wrocławia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jest to mój pierwszy post na forum, choć śledzę je od pewnego czasu. Jeżeli jest taka możliwość, chętnie dołączyłbym do takiej inicjatywy jaką jest stowarzyszenie.

Pozdrawiam

Sro 08 Sie, 2007 17:12

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Mateuss. Tak jak pisalem dolaczyc moze kazdy wiec zapraszam. Mieszkasz w Mirkowie, bardzo czesto ruszam stamtad na wykopki. Dokladnie to z ulicy Spacerowej. Fajne miejscowki masz kolo siebie Uśmiech bo jedne z lepszych moich fantow pochodza wlasnie z tych rejonow. Jak dasz rade to wybierz sie z nami na wypad 18 sierpnia.

Sro 08 Sie, 2007 21:40

Powrót do góry
sir_piotr
Sierżant

Sierżant





Posty: 98
Skąd: Okolice GTI2500
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich zainteresowanych, wiec z nowosci dot stowarzyszenia prowadzone sa rozmowy z konserwatorem zabytkow oraz z kilkoma wroclawskimi muzeami celem zalozenia stowarzyszenia, na dzien dzisiejszy 18.08 bedzie pierwszym nieformalnym spotkaniem. Szczegoly u kolegi Palacza - rozmowy sa juz owocne Laughing

Czw 09 Sie, 2007 11:33

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Piotrze. Bardzo sie ciesze ze jestes z nami bo potrzebujemy wlasnie ludzi z inicjatywa. To Twoj pierwszy post w tym watku a w sprawie stowarzyszenia rozmawiales z tyloma osobami z muzeum i WZK ze az mnie zamurowalo. Oby tak dalej a nagroda Cie nie ominie Piwo Piwo

Czw 09 Sie, 2007 11:51

Powrót do góry
grmar
Sierżant

Sierżant





Posty: 86
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Choć czasu wolnego nie mam za wiele chętnie się przyłączę do Stowarzyszenia. Na najbliższym "zebraniu" nie będę obecny - urlop nad morzem - ale na kolejnych postaram się być Uśmiech .

Czw 09 Sie, 2007 18:36

Powrót do góry
Mateuss
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: Mirków k/Wrocławia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Palacz to by wyjaśniało dlaczego nic nie mogę znaleźć, po prostu wszystko mi już wykopałeś Laughing Oczywiście chętnie się z kolegami spotkam.

Pozdrawiam

Sob 11 Sie, 2007 11:35

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam po weekendzie. Nie wiem jak u was ale u mnie przelalo sie troche Piwo Piwo Piwo co niestety wplynelo na niska ilosc znalezisk. Jesli chodzi o temat spotkania w sobote to jest on jak najbardziej aktualny. Na 100% bede ja, Grzechotnik, Piotr. Postaram sie skontaktowac z kazdym z was z osobna w celu wyciagniecia was na te pierwsze nieoficjalne spotkanie stowarzyszenia.

P.S Mateuss - mam zamiar w niedlugim czasie pokopac za jeziorkiem. Byles tam kiedys na wykopkach?

Sro 15 Sie, 2007 18:51

Powrót do góry
krzychu719
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 77
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!!! Co do stowarzyszenia brzmi ciekawie i checia moja jest coby do Was sie przylaczyc.... Ale co do soboty nie jestem pewien bo juz na niedziele robie maly wypad... a i z rodzinka trzeba troszke pomieszkac.. chyba ze na krotko.. Uśmiech mysle ze jeszcze sie dowiem o ktorej spotkanko i gdzie.. pozdrawiam!

Czw 16 Sie, 2007 0:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.