| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy powinien przyjąć imie Jan Paweł III ??
Tak
 13%  [ 3 ]
Nie
 86%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 22

Autor Wiadomość
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Przy okazji zauważcie że cały świat zgodnie mówi: "Benedykt XVI to konserwatysta a więć kontynuacja linii J.P.2" Podczas gdy u nas dotąd generalnie negowano konserwatyzm J.P.2...


Moim zdaniem to jest tak - JP II byl konserwatywny. Postrzeganie Go u nas jako reformatora jest zwiazane wprost z uwarunkowaniami politycznymi. Zreszta podobnie jest odbierany wszedzie tam gdzie rzadzily rezimy totalitarne. Natomiast w krajach stabilnych demokracji jest niestety postrzgany jako konserwatysta. I chyba taka, a nie inna jest prawda. Po prostu nasze doswiadczenia ostatnich 25 lat i zaangazowanie JP II w tych wydarzeniach w naturalny sposob sytuuja Karola Wojtyle w gronie osob postepowych co niestety absolutnie nie przeklada sie na "postep" w rozumieniu Zachodu. Swiadcza o tym puste koscioly...

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 21 Kwi, 2005 8:28

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio dokonał słuszne spostrzeżenie JP II był konserwatystą.
Można polemizować na ile to jego światopogląd, a na ile jego doradców. Obraz nie jest taki wyraźny i jeszcze za jego życia ocena jego działalności jest problematyczna. Za kilka lat pojawi się ogrom wiernopoddańczych klerowi publikacji o życiu i pontyfikacie JP II. Te publikacje pewnie zatrą w naszej pamięci prawdziwy obraz umęczonego JP II, a stworzą nowy wyidealizowany obraz Papieża.
JP II praktycznie nie rządził od ponad 10 lat. Był starym schorowanym człowiekiem, w trybach ogromnej machiny watykańskiej polityki. Wiadomo, że większość decyzji zapadała za jego plecami od tylko pod danym projektami , ustawami, decyzjami składał swój podpis.
Jaki będzie nowy Papież, to mi lata bo nie będzie naszym rodakiem, i mam gdzieś czy w młodości był w HJ czy Wehrmachtcie, czy topił kotki.
Ale śmierć Papieża będzie miała wpływ na politykę w Polsce.
Ranga społeczna kościoła zmaleje. Dojdzie do podziałów w Polskim kościele. Te podziały były już widoczne na zwolenników Macharskieg i Glempa. Zwolenników ks. Jankowskiego, Rydzyka i Radia Maryja i ścieżki wytyczonej przez Episkopat polski. Popleczników Wałęsy, Lepera, Gedrycha , PiS-u. Póki żył JP II starał się utrzymać polski kościół w całości, łagodzi spory i jednoczył katolików. Teraz dojdzie do skłócenia w polskim kościele. To z kolei osłabi jego pozycje, co z kolei przy ortodoksyjnym nowym Papieżu może doprowadzić do spadku popularności kościoła w Polsce, a tym samym pomniejszenia jego roli politycznej w społeczeństwie. Może to być korzystne dla naszego narodu i dla jego dalszego rozwoju.
Kiedyś rządzili w Polsce czerwoni - wiemy jak to się skończyło, dzisiaj rządzą czarni a efekty widzimy na codzień. Podział społeczeństwa na zwolenników Rydzyka, Jankowskiego, Komunistów , katolików, LPR. Na tle wyrosłych podziałów awantury i nienawiść w parlamęcie i na ulicy w całym społeczeństwie, nie sprzyjają rozwojowi Polski.


Ostatnio zmieniony przez .... dnia Czw 21 Kwi, 2005 17:51, w całości zmieniany 1 raz

Czw 21 Kwi, 2005 9:18

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obyś miał rację Underground.. A jak się podzielą to ich zniszczymy do końca Wink
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 21 Kwi, 2005 17:05

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"IjonTihy"napisał-
Zobaczcie jak zareagowlai Niemcy na wybór rodaka: niby sięcieszą, ale jednak ważniejsze jest to co będzie robił a nie żę jest Niemcem. Trfaiło na normalny kraj, a nie jak u nas i już inaczej się na to patrzy. Są obawy odnośnie kapłaństwa kobiet, antykoncepcji, homoseksualizmy czy celibatu księży... Niemcy patrzą pod kątem: co papież zrobi dla nich, jak zmieni kościól, a nie tyak jak u nas wsszyscy się zachłysnęli RODAK!, RODAK!.
Przy okazji zauważcie że cały świat zgodnie mówi: "Benedykt XVI to konserwatysta a więć kontynuacja linii J.P.2" Podczas gdy u nas dotąd generalnie negowano konserwatyzm J.P.2...

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną kwestie o której w ferworze dyskusji wszyscy zapominamy kościół nie jest instytucją która ma się podobać wszystkim. Patrzenie Niemców na to co będzie robił Benedykt XVI nie ma większego sensu bo po pierwsze kościół jest instytucją ponadnarodową. Zresztą nawet jeżeli by na pewne zmiany zezwolił to nie zmieni to sytuacji kościoła w niemczech. Zachód Europy, a w niedalekiej przyszłości i nasz kościół czeka na ponowną chrystianizację. Nowinki typu kapłaństwo kobiet zapoczątkowały kościoły protestanckie spytajcie wielmożnych faroszów tych kościołów czy w jakikolwiek sposób wpłyneło to na ilość wiernych w świątyniach.
Mody przemijają, a kościół trwa Exclamation
Co nie znaczy, że pewne zmiany nie powinny być przeprowadzone, ale w głębszym sensie i nie myślę wcale o kapłaństwie kobiet tylko o pewnych doktrynach które nie mają żadnego uzasadnienia.
Bardzo szczęśliwy

Czw 21 Kwi, 2005 18:57

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra... Cos sie powaznie zrobilo Rolling Eyes

A wiecie jaka byla pierwsza decyzja nowego papierza?
Otoz nakazal zmiane wizerunku Chrystusa w kosciolach.
Teraz ma to byc blondyn z niebieskimi oczami Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 21 Kwi, 2005 19:56

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio.......??????

To z wizerunkiem Jezusa to jest żart!?
Bo o tym nie słyszałem.
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy......................................
Jeżeli to prawda to ma głupi pomysł teraz to zmieniać!

_________________

Czw 21 Kwi, 2005 20:10

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czemu nie , aryjczyk będzie

Czw 21 Kwi, 2005 20:14

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną kwestie o której w ferworze dyskusji wszyscy zapominamy kościół nie jest instytucją która ma się podobać wszystkim. Bardzo szczęśliwy


Dlaczego kościół nie ma się podobać wiernym ???

Jeżeli będzie się nie podobać wiernym to będą odwracać się od kościoła, a ci co zostaną będą mniej sypać na tace.
Jeżeli w kościół będzie tolerować homoseksualizm, pedofilię, życie kapłanów niezgodne z naturą, afery gospodarność, zakłamanie, pychę i butę kapłanów, i wiele innych przywar straci do końca swój autorytet.
Jeszcze przed wybuchem II WŚ kościół był dla społeczeństwa wyrocznią, co ksiądz powiedział było święte, obecnie młodzież ma wiele innych autorytetów i idolii.
Nie ma co się oszukiwać zupełnie inny mają obecnie ludzie stosunek do kościoła niż 50, czy 100 lat temu.
Przede wszystkim ludzie już nie boja się kościoła, nikt już nie wierzy w diabła z rogami podkładającego ogień pod kocioł gdzieś w czeluściach ziemi, nikt nie wierzy w aniołki na chmurkach.
Ludzie są wykształceni i świadomi nauki. Kościół nie może walczyć z zdobyczami nauki i techniki. Kościół musi się reformować zrewidować swoje poglądy.
Obecnie już wielu obstaje przy kościele tylko z tradycji i przyzwyczajenia. Wszyscy katolicy zostali ochrzczeni w wieku niemowlęcym, pod przymusem nikt ich wtedy nie pytał o zdanie decydowali rodzice pod presją rodziny. Było nie do pomyślenia co powiedzą inni w tym rodzina gdy dziecko będzie nie ochrzczone.
Komunia to kolejny mit, dla dzieci istotniejsze jest że dostaną rower, komputer niż to że przystąpią do sakramentu.
Ślub to znowu obciążenie przed rodziną na zasadzie co inni powiedzą , - no i tradycja.
Tradycja to też Boże Narodzenie, Wielkanoc, Zaduszki związane nawet nie z kościołem tylko pogaństwem.
No i śmierć, co będzie jak mnie ksiądz nie pochowa.
Mało ludzi jest obecnie prawdziwej wiary, większość to zastraszeni tradycjonaliści, którzy i tak łamią wszystkie przykazania boże gdy tylko maja okazję.
Skorumpowani, zdeprawowani przedstawiciele kościoła na pewno nie dają dobrego przykładu wiernym .
Biblia a nauka kościoła dawno się rozminęły. W kościele jest coraz mniej nauki Chrystusa, a coraz więcej nieetycznej polityki i własnych interesów koscioła.

Czw 21 Kwi, 2005 20:35

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podobać się nie musi. Tym bardziej mnie, który nie ma zamiaru korzystać z Jego nauk. Są tylko dwa ale:
- wpływ kościoła katolickiego na polską politykę ,a konkretnie na prawodawstwo.
Jeśli doktryna kościoła zakłąda że życie rozpoczyna się w momencie połączenia plemnika z komórką jajową to jest ich sprawa, któa jednakże mnie nie dotyczy. Ergo: abrocja powinna być dozwolona (do któregoś tam miesiąca/ tygodnia), a wierni niech będa sam na sam ze swoim sumieniem i ze spowiedzią... Prawo do aborcji nie oznacza jej obowiązku. Jak ktoś nie chce niech nei robi.
Jeśli doktryna kościoła uważa że związek soób tej samej płci jest "nienaturalny" to też jest to wewnętrzna sprawa kościoła i jego wiernych. Z podobnymi zastzreżeniami co przy aborcji, ergo: dozwolone dl tych co chą. Jak ktoś nie chce może się odwracać, może spluwać na widok, ale niech nikt nie reguluje tym ludziom życia.
Jeśli doktryna kościoła uważa że sex musi prowadzić do poczęcia nowego życia to także jest to porblem wiernych (teoretycznie o czym bedzie mowa w drugim 'ale'). Ja nie chcę mieć groamdki dzieci, a sex lubie jak koń owies Wink i nie życzę sobie aby przez czyjeś widzimisię gumki sprzedawano mi w co 4 kiosku spod lady.
- drugie 'ale'. Kościól ma wpływ również na życie codzienne ludzi, zwłaszcza w rejonach mniej wyedukowanych, np. w Afryce, lub na polskiej wsi. Jeśli misjonarz powie że gumka nie pomaga przy HIV, to wysiłek lekarzy idzie na marne, tym bardziej że księża często KŁAMI? że prezerwatywa pomaga zarazić się. Tak samo odnośnie planowania rodziny. Jeśli są rodziny chcące spełniać "idźcie i mnóżcie się" to niehc nie wyciągają rąk po kasę do pańatwa i po moje podatki, tylko niech wędrują pod plebanie...
Odnośnie kapłaństw kobiet czy celibatu księży to mi to lata nie powiem koło czego. Z jednym zastzreżeniem co do tego drugiego. 2/3 księży chodzi do burdeli, znaczna część z nich jest homoseksualna i/lub pedofilami. A na kazaniach głoszą zupełnie inne prawdy. A ja obłudy nigdy nie lubiłem...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 21 Kwi, 2005 21:35

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Krecio.......??????

karol napisał:
To z wizerunkiem Jezusa to jest żart!?
Bo o tym nie słyszałem.
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy......................................
Jeżeli to prawda to ma głupi pomysł teraz to zmieniać!


Zart??? Nie wiem... Zona mi tak rano powiedziala, a ja slucham sie zony Rolling Eyes

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 21 Kwi, 2005 21:40

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chyba zart z tym wizerunkiem...
skoro facet jest takim konserwa od spraw wiary to powinien wiedziec ze w Judei nikt nie rodzi sie blondynem o niebieskich oczach? Uśmiech
Przeciez taka akcja wywolalaby burze w calym wiecie chrzescijanskim. I narodzilaby sie nowa kontrreformacja, ktora pograzylaby watykan w kompletnym rozkladzie. Wybor byl polityczny. Swiat zachodu - niemcy i francja to zeswieczczone spoleczenstwa. czlowiek z ich ziemi mialby spowodowac wzrost wyznawcow. Moim zdaniem to papiez przejsciowy. Po energicznym JPII, konserwatysta ale o mniejszej charyzmie. Za kilka lat emocje opadna i przyjdzie czas na nowego liberala, ktory zezwoli wreszcie na malzenstwa w kosciele katolickim, wyswiecanie kobiet itp. itd. Dzis nie mozna tego zrobic to taka zmiana zlamalaby wiare zbyt wielu ludzi. Oznaczaloby to ze przez wieki kosciol sie mylil. A do czasu JPII panowala doktryna o nieomylnosci papieza. Wciaz zreszta istnieje doktryna mowiaca ze poza kosciolem katolickim nie ma zbawienia.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 21 Kwi, 2005 22:00

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Krecio.......??????

krecio napisał:
Zart??? Nie wiem... Zona mi tak rano powiedziala, a ja slucham sie zony Rolling Eyes

"........nie wierz nigdy kobiecie................."
Tylko tylko tyle, pozdro!

_________________

Czw 21 Kwi, 2005 22:08

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Zobaczcie jak zareagowlai Niemcy na wybór rodaka: niby sięcieszą, ale jednak ważniejsze jest to co będzie robił a nie żę jest Niemcem. Trfaiło na normalny kraj, a nie jak u nas i już inaczej się na to patrzy. Są obawy odnośnie kapłaństwa kobiet, antykoncepcji, homoseksualizmy czy celibatu księży... Niemcy patrzą pod kątem: co papież zrobi dla nich, jak zmieni kościól, a nie tyak jak u nas wsszyscy się zachłysnęli RODAK!, RODAK!.
...


W tym przypadku masz racje. Podobnie oceniam to zachowanie. Sa oczywiscie te glosy, ze to rodak. Ale to ucichnie.
Piszesz o obawach.........wiesz, no trudno jest to opisac. Ale w Polsce n.p. kobieta jako ksiadz........nie to nie przejdzie. W Niemczech sa kobiety ewangelickimi ksiezami czy pastorami jak kto woli oraz jest nawet 3 biskupEK Wink
Tylko nie wiem, czy w Kosciele Katolickim takie to jest w tej chwili wazne. Co do antykoncepcji, to naglaszaja ze to przez ostatniego papieza tyle ludzi na AIDS zachorowalo. Tylko o dziwo tam w Afryce jest 10% katolikow, a najwiecej choruje w poludniowej afryce (nie panstwie), gdzie przewage maja rozne wyznania protestanckie. Wiec to pic na wode naszych kochanych mediow.
Celibat ksiezy....................MYSLE ZE TO JEST TEMAT ktory moze zaskoczyc. Ale sam Ratzinger jako kardynal mowil jeszcze, ze zmiany w Kosciele beda. Ale to moze za 50 albo 100 lat. Radze przeczytac jego ksiazku, sa naprawde ciekawe.

Pią 22 Kwi, 2005 1:32

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zabane jest to ze rozwazamy to co 500 lat temu zmienil Luter i jego reformacja. 500 lat. To kawal czasu. Z drugiej strony co to za odkrycie z tym malzenstwem. Juz apostol Pawel nauczal ze biskup i diakon maja miez ZONY. Bo jesli nie potrafia zarzadzac wlasnym domem to jak maja zarzadzac kosciolem? (I List do Tymot. 3:2). Jednak doktryna jest doktryna i nikt jej nie zmieni z dnia na dzien. Tym bardziej obecny papiez ktory sprawowal urzad straznika doktryny.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 22 Kwi, 2005 6:39

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
zabane jest to ze rozwazamy to co 500 lat temu zmienil Luter i jego reformacja. 500 lat. To kawal czasu. Z drugiej strony co to za odkrycie z tym malzenstwem. Juz apostol Pawel nauczal ze biskup i diakon maja miez ZONY. Bo jesli nie potrafia zarzadzac wlasnym domem to jak maja zarzadzac kosciolem? (I List do Tymot. 3:2). Jednak doktryna jest doktryna i nikt jej nie zmieni z dnia na dzien. Tym bardziej obecny papiez ktory sprawowal urzad straznika doktryny.


Byly taki gadki, ze jak Papiez JPII byl w Niemczech to, ze usunie ekskomunikacje Lutra. Ale wlasnie wtedy kard.Ratzinger jego jakos od tego powstrzymal, ze to nie dobry czas i za wczesnie. Ciekawe, nie? A co do zonatych ksiezy, to tacy sa oficjalnie w Kosciele Katolickim. TAK! Uśmiech Tylko ze "obrzadku byzantyjskiego" albo tzw. "wschodniego". Jeden KOsciol dwa obrzadki. TAk to bywa.
A co do obecnego papieza........jestem naprawde ciekaw. To jest juz starszy czlowiek, wiec nie wiadomo ile jeszcze bedzie sprawowal lat poslugi. Ale zobaczymy...

Pią 22 Kwi, 2005 10:44

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rydz- śmigły napisał:
Co do antykoncepcji, to naglaszaja ze to przez ostatniego papieza tyle ludzi na AIDS zachorowalo. Tylko o dziwo tam w Afryce jest 10% katolikow, a najwiecej choruje w poludniowej afryce (nie panstwie), gdzie przewage maja rozne wyznania protestanckie. Wiec to pic na wode naszych kochanych mediow.


Ale zapominasz że misjonarze oddziaływują nie tylko na katolików, zwłaszcza jeśli mijsja kościelna połączona jest z punktem medycznym- a najcżęściej tak jest..
Poza tym do Afryki dochodzi Ameryka Pd. czy POLSKA! (ciemna zacofana Polska wieś, zwłaszcza w Polsce B).

Moderacja przez Dawid159:
nick napisał:
Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 22 Kwi, 2005 19:20

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kwestia antykoncepcji na czarnym lądzie to problem kiosków z prezerwatywami. Po prostu ich tam nie ma , nie ma gdzie kupić zwykłego kondona. Ludzie mieszkają w małych wioskach, do większych osad i misji czerwonego krzyża wędrują gdy są chorzy, większość z nich nigdy nie słyszała o prezerwatywach. Można by tym ludziom pomóc na styku ludności z misjami caritasu i czerwonego krzyża, ale te nic nie robią w tej sprawie bo są zdominowane przez kościół i realizują jego politykę prokreacji. Dlatego po wielu ludzi za ten stan rzeczy obwinia kościół katolicki.

Pią 22 Kwi, 2005 20:17

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"UNDERGROUND"napisał -

"Dlaczego kościół nie ma się podobać wiernym ???



Obecnie już wielu obstaje przy kościele tylko z tradycji i przyzwyczajenia. Wszyscy katolicy zostali ochrzczeni w wieku niemowlęcym, pod przymusem nikt ich wtedy nie pytał o zdanie decydowali rodzice pod presją rodziny. Było nie do pomyślenia co powiedzą inni w tym rodzina gdy dziecko będzie nie ochrzczone.
Komunia to kolejny mit, dla dzieci istotniejsze jest że dostaną rower, komputer niż to że przystąpią do sakramentu.
Ślub to znowu obciążenie przed rodziną na zasadzie co inni powiedzą , - no i tradycja.

Skorumpowani, zdeprawowani przedstawiciele kościoła na pewno nie dają dobrego przykładu wiernym .
Biblia a nauka kościoła dawno się rozminęły. W kościele jest coraz mniej nauki Chrystusa, a coraz więcej nieetycznej polityki i własnych interesów koscioła."

UNDERGROUNDZIE- wszyscy jesteśmy ludźmi dlatego dziwne będzie jeśli wśród kleru będą same aniołki. To, że mówi się w Polsce, że jest nas 95% katolików też jest przekłamaniem tylu jest ochrzczonych. Naprawdę praktykujących ludzi w naszym kraju jest ok.60%. Co do rozminięcia masz rację i dlatego w swoim poście zaznaczyłem, że kościół zmian potrzebuje, zmian, a nie uleganiu modom.

Pią 22 Kwi, 2005 20:46

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twierdze jedynie, że kościół musi dbać o swój wizerunek, Nie jest to bez znaczenia dla wiernych. Krytykuje kościół bo według mnie nie wolno milczeć jak są wypaczenia. Przemilczanie wad i ułomności kościoła niczemu nie służy. Udawanie, że jest dobrze, gdy jest źle pogłębi tylko kryzys w kościele. Aby zaszły pozytywne zmiany trzeba dyskutować o błędach i wypaczeniach i albo kościół się zreformuje albo sam się unicestwi.
Staram się zachować obiektywizm w wielu sprawach kościoła , faszyzmu , komunizmu, żydów itd. Jednak nie zamierzam przytakiwać wszystkim tylko dla tego ze pewna ocena faktów jest poprawna politycznie. Staram się obiektywnie myśleć i analizować fakty, a nie łykać papkę medialna jaką karmi się nasze społeczeństwo.
Zobacz co robi kościół http://info.onet.pl/1085964,11,1,0,120,686,item.html
Zdaje sobie sprawę, że są to wyjątki , ale ich jest coraz więcej. Radio Ryzyka sponsorował milioner polskiego pochodzenia który pomagał ucieczce zbrodniarzy wojennych przez Watykan. Z drugiej strony są materiały świadczące o tym że ojciec ks. Jankowskiego był w SS. Jak to ma się do obrazu kościoła i jego antysemickiej postawy ? Może o ks. Jankowskim napiszemy artykuł, gdy będziemy chcieli się zareklamować medialnie i zrobić szum koło gazety. Nie ma w historii spraw oczywisty: czarnych i białych są złożone problemy. Obecnie historią żaglują politycy którzy nie mają pojęcia o historii, ale na populistycznych hasłach próbują zbijać kapitał polityczny. Są ośrodki żydowskie i katolickie które dążą do podziału naszego narodu. Zburzyliśmy pomniki żołnierzy radzieckich w Polsce, a chcemy napisów w języku polskim na cmentarzu Orląt. Walczymy z rewizjonizmem a podważamy Jałtę, wzorujemy się na Republikach nadbałtyckich i Ukrainie które były sojusznikami Hitlera i nie chcemy świętować zwycięstwa nad faszyzmem, z Łotyszy którzy są bohaterami narodowymi robimy zbrodniarzy wojennych z powodu ich manifestacji w Rydze. Kogo interesują teczki IPN-u, po co się pisze że ktoś z kręgów kościoła donosił na Jana Pawła. Są dowody proszę bardzo niech będzie proces wobec winnych, ale po co szczuć dzisiaj sugerowac winnych a nie dostarczać dowodów. Czemu IPN wniósł oskarżenie przeciw W. Jaruzelskiemu za wprowadzenie stanu wojennego jeśli to nie ma podstaw prawnych http://info.onet.pl/1085530,11,1,0,120,686,item.html. Czemu ciągną się śledztwa w sprawie poległych w kopalni Wujek, gdy sami organizatorzy śledztwa mówią o wybaczeniu i zaniechaniu dalszych procesów http://info.onet.pl/1085687,11,1,0,120,686,item.html.

Pią 22 Kwi, 2005 22:43

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajna dyskusja sie zaczela...
No, to i ja cos dorzuce. Wies Kochanow. Rok 2002, pazdziernik. Ogladam sobie te wioche, kosciol, stol sadowy, dwor. Kolo kosciola jest cmentarz. W zasadzie nie lubie takich miejsc ale cos mnie podkusilo i wlazlem tam z kumplem. Znaczy na cmentarz. To, ze nowe groby polskie sa wykonane dokladnie na miejscu starych, poniemieckich to nawet mnie specjanie nie zdziwilo. Ot, taka juz widac nasza polska. stara tradycja w poszanowaniu smierci. Chodzimy, ogladamy i jakos w pewnym momencie zauwazyc sie dalo, iz ten cmentarz w rzeczywistosci byl kiedys znacznie wiekszy. Po prostu ze starego wydzielono tylko fragment, a reszta zwyczajnie zarosla i teraz jest to wysypisko smieci. Ciekawy, budujacy obrazek - stare groby, krzaki i smieci. Ale to nie wszystko. Otoz w krzakach za cmentarzem zauwazyc sie dalo jakies kolorowe swiecidelka. I wyraznie wygladaly na cos nowego. Podchodzimy tam i .... No, zbaranialem. Kilka malutkich grobow. Bez napisow ale za to z krzyzem, kwiatkami, swieczkami. Na pozniejsze pytania u miejscowych - co to jest? odpowiadali grymasem twarzy. W koncu ktos powiedzial - no jak, dzieci przeciez. I to wszystko w okresie gdzie na spotkania z JP II przchodzily w Polsce miliony. Czyzby miejscowy sposob na chrzescijanska kontrole urodzin? Nie rozumiem tego...

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sob 23 Kwi, 2005 8:54

Powrót do góry
admin
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

HEHE a Malowane Ptaki Kośińskiego czytałeś, to jest sedno - wile z tego zostało.

Nie 24 Kwi, 2005 22:25

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
HEHE a Malowane Ptaki Kośińskiego czytałeś, to jest sedno - wile z tego zostało.


"Malowany ptak" to literatura i mozna mowic, ze autor celowo cos przerysowal. A to powyzej to widzialem trzy lata temu. Embarassed

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Pon 25 Kwi, 2005 7:39

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak na Ziemiach Odzyskanych wszystko co niemieckie bylo wrogie. Jednak zdziwienie musi budzic fakt ze odnosilo sie to rowniez do kwestii religii i tak waznej dla narodu sprawy jak cmentarze.
Wiekszosc przykoscielnych cemntarzy bylo wyoranych, a plyty pamiatkowe poszly na nowe groby. Straszne. Na starych mapach niemieckich jest zaznaczony cmentarz a na naszych juz go nie ma Smutny
Z drugiej strony co sie dziwic. Duza czesc powojennej ludnosci Ziem Odzyskanych to przesiedlency. Biedni, dalecy od kontaktu z rozwinieta kultura. Tak wiec cmentarze, zamki i palace byly najpierw czyms co obchodzono z daleka, a pozniej miejscem szabru. Wytlumaczeniem wyrzutow sumienia bylo stwierdzenie ze to niemieckie...

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 25 Kwi, 2005 15:33

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój kumpel ze studiów, obecnie doktorant, zajmuje się cmentarzami niemiekcimi z I wojny światowej w Galicji. Ma zdjęcia stare i jeździ po kraju robiąc fotki obecnego wyglądu. Najczęściej na współczesnej fotce jest jakiś wzgórek, albo puste pole...
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 25 Kwi, 2005 16:48

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na miejscu cmentarza żołnierzy niemieckich w Jastarni na Helu stoi dziś ośrodek wypoczynkowy (zbudowany dla górników za Gierka). Kości zapakowali na wywrotki i wywieźli... Granitowe płyty z Mauzoleum Hindenburga poszły na budowę gmachu KC PZPR w Warszawie...
Pomiki upamiętniające poległych Rosjan zostały zapomniane i w efekcie zdewastowane - np w Parku Skaryszewskim - pomazany i pozrywane emblematy...
Nie szanujemy cudzych cmentarzy i pomników, ale domagamy się by inni szanowali nasze. A tymczasem Wegrzy pięknie odnowili pomnik "Oswoboditielom Budapeszta"...

A w temacie wątku: pierwszy dowcip o nowym papieżu:
Ratzinger pojechał do rodzinnego miasta. Po kazaniu zebrało mu się na wspominki z lat młodości. Siedzi sobie i opowiada:
- A tam za rogiem była żydowska cukiernia... Po maturze chodziliśmy tam z pochodniami...



Opis załącznika:
Pomnik ku czci wyzwolicieli Budapesztu. Położenie jakieś 500 metrów od węgierskiego parlamentu. Zdjęcie z sierpnia 2004.


Ostatnio zmieniony przez Owca dnia Pią 29 Kwi, 2005 0:03, w całości zmieniany 2 razy

Czw 28 Kwi, 2005 0:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.