| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Muzeum Powstania Warszawskiego - magazyny etc.

W sobotę 9 czerwca 2007 miałem przyjemność, wraz z grupą wybrańców związanych mniej lub bardziej z Forum Muzeum Powstania Warszawskiego, wziąć udział w specjalnym spotkaniu, podczas którego dane nam było wejść w miejsca zazwyczaj niedostępne zwiedzającym.
Dzięki Dyrekcji Muzeum mogliśmy zobaczyć np. magazyny obrazów o PW, archiwum z taką ilością zdjęć, że szczęki nam poopadały Zszokowany (w tym oryginalne negatywy z Powstania!), przygotowywaną nową cześć ekspozycji pod roboczym tytułem "Niemcy" oraz magazyny broni i innego sprzętu! Zszokowany Rewelacja! Zwłaszcza, że nie było ograniczeń w bezpośrednim kontakcie z bronią! Bardzo szczęśliwy
Kapitalna sprawa, duże przeżycie! Wielkie dzięki, że mogłem tam być! Piwo

Kilka zdjęć ogólnych, żeby nie zaśmiecać za mocno forum:

1. W magazynie obrazów.


2. W magazynie broni.


3. Część szczęśliwców "pod bronią"

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 12 Cze, 2007 11:22

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

następnym razem jak będziesz miał na oku jakiś fajny wypad daj znać po sąsiedzku Uśmiech O ile praca pozwoli... ja zawsze chętnie do muzeum PW.

Pozdrawiam

Wto 12 Cze, 2007 12:04

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chętnie, ale w powyższym przypadku to nie ja decydowałem o składzie, a Dyrekcja MPW oraz "Zawiadowcy" Forum MPW. Na tym to polegało. Wyluzowany
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 12 Cze, 2007 12:32

Powrót do góry
speculator
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super!!!! ja byłem tylko tam gdzie wszyscy, ale i tak muzeum zrobiło na mnie wrażenie. Powinno być więcej takich inicjatyw. Myślę że jest to jedna z niewielu rzeczy o ile nie jedyna, która wyszła naszym decydentom. Kiedyś również byłem w jednym z muzeów na zapleczu i to co tam się znajdowało tysiąckroć przebijało eksponaty w gablotach udostępnione zwiedzającym. Stąd wiem na jakie skarby często nie jest nam dane patrzeć.

Wto 12 Cze, 2007 14:16

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

E tam. Złom jak złom. Ale fajne macie forumowiczki Wink Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 12 Cze, 2007 14:54

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

poznaje dwoch ludkow, Jaska Kusza i Pol Mrowki. Pozdrow goraco Mrowka ode mnie Uśmiech

p.s.
gratulacje, na pewno bylo zacnie!

Wto 12 Cze, 2007 15:39

Powrót do góry
mianoraf
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Maciejowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam właśnie zamiar się wybrać do Muzeum Powstania Warszawskiego. Co trzeba zrobić, żeby dostać się do magazynów? Opcja wejścia tam bardzo by mnie satysfakcjonowała.

Ma może ktoś kontakt (e- mail) z panem oprowadzającym po magazynie (pierwsze, drugie czwarte zdjęcie z magazynów broni )/ w zielonej koszuli, łysy/

Ostatnio spotkałem go w Sobolewie gdzie występowała jego grupa rekonstrukcji historycznej ( bodajże GRH Zgrupowanie "Radosław" )

_________________
Królestwo Elderlandu
II WW

Sro 13 Cze, 2007 15:47

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się jest z "Radosława" - niestety decyzję o możliwości wejścia do magazynów i terminie podejmuje Dyrekcja MPW, więc obawiam się, że niewiele mogę pomóc ...
Żeby wszystko było jasne dla większości osób był to dowód uznania za aktywność na forum MPW, a dla kilku z nas po prostu za "inne zasługi" tak to nazwijmy.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 13 Cze, 2007 16:21

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od 2 lat się wybieram do tego muzeum, albo brak czasu, albo nie mam z kim, a samemu mi się nie bardzo chce Neutral
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 14 Cze, 2007 20:26

Powrót do góry
mianoraf
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Maciejowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też jeszcze tam nie byłem, ale będąc Polakiem należałoby tam iść.
_________________
Królestwo Elderlandu
II WW

Czw 14 Cze, 2007 20:38

Powrót do góry
Mrówek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

yorke napisał:
poznaje dwoch ludkow, Jaska Kusza i Pol Mrowki. Pozdrow goraco Mrowka ode mnie Uśmiech

O istnieniu tego wątku dowiedziałem się od Boda, dziękuję więc za pozdrowienia - nie wiedziałem nawiasem mówiąc, że przywiało Cię do stolicy, może będzie okazja się spotkać kiedyś? Oprócz yasmana miał być jeszcze z osób Ci znanych Roody102, ale ostatecznie zrezygnował.

I o samej wycieczce jeszcze słowo. Idea jej zorganizowania wyszła na początku tego roku od dyrektora Muzeum i w początkowym zamyśle (z uwagi na limitowaną liczbę miejsc) miała być przeznaczona dla najbardziej zasłużonych uczestników forum MPW (http://1944.forum.pl). Później z uwagi na to, że sporo osób się wykruszyło, w tym część w ostatniej chwili, ściągnięte zostały też osoby rzadziej udzielające się na forum, a i tak parę miejsc pozostało niewykorzystanych. Szkoda, ale wycieczka i tak była rzeczywiście bardzo udana, a eksponaty, szczególnie w magazynie broni były imponujące. Co zresztą widać na werttrewowych zdjęciach - więcej fotek, także od drugiej połowy zwiedzających, można obejrzeć na forum MPW i na forum WERTTREW-a . Dodatkowo pan z GRH "Radosław" , który opowiadał nam o broni czynił to bardzo ciekawie i z niewątpliwą znajomością rzeczy.

W przyszłości planowane są też inne atrakcje dla użytkowników forum MPW (pewnie tak nie aż tak fajne jak powyższa, chociaż kto wie, może kiedyś uda się zrobić powtórkę?) , zachęcam więc do trzymania ręki na pulsie wydarzeń, zawsze jest szansa, że może się na nie załapać ktoś słabiej związany z tamtym forum, tak jak było tym razem :> .

Pozdrawiam.
Mró.

Sob 30 Cze, 2007 1:44

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sama wycieczka wygladala imponujaco, dlatego zgodnie z Twoja sugestia reke na pulsie trzymac bede Uśmiech

w tym momencie wybywam na urlop na 2 tygodnie, ale zlapie Cie niebawem i sie ustawimy Uśmiech

pozdrowka

Sob 30 Cze, 2007 8:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.