| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak łatwo się domyśleć jest to żart. Żart ma kaliber 3,7cm

Wto 12 Sie, 2008 20:38

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam, może kolega zada nowe pytanie. Pozdrawiam.

Sob 30 Sie, 2008 23:29

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No cóż to może coś takiego. Co my tu widzim proszę wycieczki? Chodzi oczywiście o eksponat na środku zdjęcia z zamazaną tabliczką.

Nie 31 Sie, 2008 19:59

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Eichhorn napisał:
No cóż to może coś takiego. Co my tu widzim proszę wycieczki?
9-mm (9 mm x 18) pistolet maszynowy z NRD - Kleinst-Maschinenpistole Mod. IX. Parteitag, wyprodukowany z okazji IX Zjazdu SED.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Czw 18 Wrz, 2008 10:29

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

By być precyzyjnym to klein -Maschinenpistole 11. Parteitag der SED ale poza tym absolutnie tak. W Twoje ręce.

Czw 18 Wrz, 2008 15:37

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Eichhorn napisał:
By być precyzyjnym to klein -Maschinenpistole 11. Parteitag der SED ale poza tym absolutnie tak.
Tak poza tym, to nie jesteś precyzyjny. Nie jedenasty, a dziewiąty i nie Klein-, a właśnie Kleinst-Maschinenpistole, co łatwo sprawdzić.


_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Czw 18 Wrz, 2008 18:32

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cóż z mojego zdjęcia wynika jednak, że 11. zjazd NSPJ

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2612ca24d59da222

Zdjęcie pochodzi z Wehrtechnischer Studiensammlung z Koblencji i śmiem twierdzić, że mają tam pojęcie o tym co pokazują.

Czw 18 Wrz, 2008 19:13

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Eichhorn napisał:
Cóż z mojego zdjęcia wynika jednak, że 11. zjazd NSPJ. Zdjęcie pochodzi z Wehrtechnischer Studiensammlung z Koblencji i śmiem twierdzić, że mają tam pojęcie o tym co pokazują.
A ja bez wahania twierdzę, że się w Koblencji po prostu... pomylili. Widzisz, tak się dziwnie składa, że IX Zjazd SED odbywał się od 18 do 22 maja 1976, co jest oczywiście zgodne z czasem powstania prototypu, zaś XI Zjazd to 17-21 kwiecień 1986, czyli dziesięć lat później w zupełnie innej epoce. To tak, aby być całkowicie precyzyjnym i pokazać, że niekoniecznie zawsze trzeba ufać tabliczkom informacyjnym w niektórych muzeach, pełniących dla niektórych rolę ostatecznych autorytetów, bo mogą jednak się mylić Wink
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 19 Wrz, 2008 9:19

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A co jest źródłem podanej przez Ciebie informacji? Bo według tego co wiem to fala różnych "antyterrorystycznych" cudeniek w NRD to właśnie lata 80 te, co zdawałoby potwierdzać wersję WTS.

Pią 19 Wrz, 2008 10:49

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Eichhorn napisał:
A co jest źródłem podanej przez Ciebie informacji?
Podpis z muzeum w Suhl (czyli w miejscowości, gdzie broń powstała) i czytany niegdyś artykuł bodaj z DWJ (Deutsches Waffen-Journal).
Cytat:
Bo według tego co wiem to fala różnych "antyterrorystycznych" cudeniek w NRD to właśnie lata 80
Nie jestem pewny, o czym w ogóle piszesz, poza tym - co to ma do rzeczy?
Cytat:
co zdawałoby potwierdzać wersję WTS.
Na siłę szukasz uzasadnienia błędu z muzeum w Koblencji.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 19 Wrz, 2008 11:17

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mówiąc o "antyterrorystycznych" cudeńkach miałem na myśli SSG 82 i Wieger'a czyli typach broni przeznaczonej dla MfS i MdI NRD. Logicznym wydaje mi się uzupełnienie zestawu, karabinek snajperski, karabinek automatyczny, subkarabinek automatyczny- pistoletem maszynowym i dlatego uznałem, ze potwierdza to wersję WTS.

Natomiast zupełnie nie rozumiem dlaczego Twoja informacja, podana początkowo ex cathedra, miałaby być lepsza od mojej. Od chwili gdy podałeś źródło, faktycznie być może lepsze niż moje, choć nie jestem do końca przekonany uznaję Twój argument.

Pią 19 Wrz, 2008 11:37

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Eichhorn napisał:
Mówiąc o "antyterrorystycznych" cudeńkach miałem na myśli SSG 82 i Wieger'a czyli typach broni przeznaczonej dla MfS i MdI NRD. Logicznym wydaje mi się uzupełnienie zestawu, karabinek snajperski, karabinek automatyczny, subkarabinek automatyczny- pistoletem maszynowym
Przecież one powstawały na przestrzeni dekady, to jak rzekomo miały być połączone, pomijając już, że wszystkie te konstrukcje wymienione przez Ciebie były do amunicji 5,45 mm x 39, gdzie tutaj miejsce na pistolet maszynowy do zupełnie innego naboju?
Cytat:
Natomiast zupełnie nie rozumiem dlaczego Twoja informacja, podana początkowo ex cathedra, miałaby być lepsza od mojej.
Ale ja nie mam do Ciebie zarzutu, że sprawdzasz rozmówcę czy też wierzysz bez zastrzeżeń w poprawność opisu muzealnego (choć wielokrotnie byłem świadkiem, że są to zapisy błędne, więc nie ufam im z założenia).
Cytat:
Od chwili gdy podałeś źródło, faktycznie być może lepsze niż moje, choć nie jestem do końca przekonany uznaję Twój argument.
A co miałoby Cię niby do końca przekonać? Co spowoduje, że jednak uwierzysz, że na tabliczce muzealnej może być błąd. Nawet - baczność! - w Koblencji, której ufasz bez zastrzeżeń - spocznij!? Skądinąd w muzeum w Suhl ta konstrukcja była wystawiana zaraz obok książeczki z IX Zjazdu SED właśnie Wink


_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 19 Wrz, 2008 12:27

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

OK. Po namyśle jestem bardziej przekonany. Design wskazywałby faktycznie bardziej na lata 70 te.
A co do produktów ostatniej dekady NRD zdaję sobie sprawę, że IX/XI zjazd NSPJ jest na inną amunicję i nie ma z pozostałymi konstrukcyjnie nic wspólnego ale chodziło mi o to, że tworzyły one pewne, nie wiem dokładnie jak to ująć, spektrum/ gamę typów broni składające się na logiczną koncepcję wyposażenia oddziałów policyjnych. I tyle.
Koblencji ufam jako, że jest jednostką podległą Urzędowi ds Techniki Wojskowej i Zakupów BWB i to co ma otrzymuje w znacznej części z niemieckiego odpowiednika jednostek badawczo- rozwojowych, które dana rzecz wymyśliły, opracowały, sprawdziły a następnie centrala czyli BWB kupiła.

Pią 19 Wrz, 2008 12:49

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

OK, co to jest, kto wymyślił i gdzie Wink


_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 19 Wrz, 2008 14:56

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To jest ukm Nikitina PM skonstruowany w 1957 r.

Pią 19 Wrz, 2008 15:40

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No, odpowiedź w okolicach prawdy, choć nieco nieścisła (7,62-mm karabin maszynowy PN (Nikitina), a nie żadne PM). W każdym razie zadajesz pytanie.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 19 Wrz, 2008 23:39

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Przepraszam mego przedmówcę , literówka.
Co widzim na tem zdjenciu proszę wycieczki?
[url] [/url]

Sob 20 Wrz, 2008 12:57

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Czyżby to były głowice BLU-107 Durandal ?
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Czw 09 Paź, 2008 0:09

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie. Nie jest to amunicja lotnicza.

Czw 09 Paź, 2008 6:17

Powrót do góry
Tarantoga
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 136
Skąd: z podróży
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Coś wystrzeliwane z armaty, ale nie wiem co. Rosyjskie czy NATOwskie?

Pią 10 Paź, 2008 12:02

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nieszczęsny MGM-51 Shillelagh.

Pozdrowienia
Grendel

Pią 10 Paź, 2008 15:33

Powrót do góry
Eichhorn
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 250
Skąd: Warushawa City
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Bez wątpienia mości Grendel. Ale cóż was tak długo zatrzymywało?

Pią 10 Paź, 2008 18:53

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trzeba dać szansę młodszym.
Przeważnie włączam się w konkursy, tak, by dobre pytanie się nie marnowało.Prócz tego - niespecjalnie znam się na prototypach sowieckiej czy niemiecko-bolszewickiej broni strzeleckiej ;O)
A tera pora na nowa zagadkę:
Na fotografii poniżej widać dwie ogromne armaty obrony wybrzeża, o bardzo charakterystycznym kształcie.Należały one w latach 60-tych XIX-go stulecia do najpotężniejszych armat świata.Były gładkolufowe.Mogły jednakże, prócz sferycznych kul, strzelać absolutnie wówczas nowymi pociskami "cylindrycznymi" (powiedzmy, że "cylindrycznymi" - bez wdawania się w szczegóły).
Dzięki swoim specyficznym właściwościom możliwe było stosowanie w nich sporo większych niż we wcześniejszych ciężkich armatach ładunków prochowych.
Proszę powiedzieć, jak nazywa się ten typ dział, skąd właśnie taka nazwa oraz jaki kaliber liczyły sobie największe wyprodukowane lufy tego typu.

Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Fotografia nie oddaje prawdziwej wielkości tych armat.Kaliber ich luf to 15 cali!

Sob 11 Paź, 2008 1:37

Powrót do góry
7TP
Major

Major





Posty: 1605
Pochwał: 3
Skąd: Choszczno
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Daję sobie rękę uciąć, że te armaty widziałem już na forum na zdjęciach Twojego autorstwa. Tylko gdzie? Nie pamiętam Wink
EDIT:
Działo to Rodman od nazwiska Thomasa Jacksona Rodmana. Największy kaliber - 20 cali.
http://www.nps.gov/archive/fowa/mammoth.htm

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek

Sob 11 Paź, 2008 20:39

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tiaaa...Zamieściłem je kiedyś.
Te, bardziej popularnego, niemniej i tak gargantuicznego kalibru 15-cali, znajdują się w Fort Moultrie, koło Charleston w Południowej Karolinie.
Mają tam ładną kolekcję konfederackiej artylerii.

Twój punkt i Twoje pytanie.

Pozdrowienia
Grendel

Sob 11 Paź, 2008 23:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Następny Strona 20 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.