| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KTO PYTA TEN UMIERA!!!???

Poszukiwanie dzieł sztuki zagrabionych lub ukrytych w czasie ostatniej wojny nigdy nie było zajęciem bezpiecznym.Interesują się nimi służby specjalne wielu państw,w tym także polskie,tajemnych schowków strzegą kolejne pokolenia strażników gotowe nawet zabić.
Czy warto w to wierzyć?
Czy istnieją strażnicy?
Pojawiają się od czasu do czasu informacje o próbach sprzedaży jakiegoś zabytku znajdującego się w rękach mieszkańców powiatu świdnickiego.
Ten wątek już prezentowałem na innym forum i były bardzo ciekawe wypowiedzi.Czekam na wasze opinie.
KTO PYTA TEN UMIERA Wink

Sro 30 Maj, 2007 22:03

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tia.

Ciekawe jakim więc cudem chociażby Zbigniew Dawidowicz jeszcze żyje, mimo, że przez chyba 30 lat zajmuje się kompleksem Riese. Warto też zapytać jak to się stało, że niejaki Kudi, czyli J. Robert Kudelski, przypadkiem moderator na tym forum ciągle żyje. Ale o tym może się sam wypowiedzieć i to nie zza grobu Laughing

Sro 30 Maj, 2007 22:49

Powrót do góry
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też myślę, że to jest jedna wielka ściema... może widzieliście kiedyś na TVN, jeden z odcinków Nie Do Wiary był poświęcony "strażnikom" z Gór Sowich (o ile dobrze pamietam to ludzie z telewizji spali w nocy w namiocie i ktoś tam biegał z nożem koło nich) Laughing Ludziom podobają się takie niewyjaśnione opowieści, dojdzie jeszcze morderstwo, media nagłośnią i już jest jakas sensacja.

Sro 30 Maj, 2007 23:20

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzisz żyją ci co nic nie znaleźli a szukają, umierają ci którzy znajdują a chodzi tylko o kupę kasy o nic więcej , jak zbyt duży skarb znajdziesz i zgłosisz na milicję to nawet oni Ciebie sproszkują. Celowo napisałem milicja jakby co , a strażnicy byli ale wyzdychali, teraz to tylko problem dużych pieniędzy, nie notowanych ot tyle.

Sro 30 Maj, 2007 23:33

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ten nawiedzony gość przede mną chyba ma rację , bo depozyty istnieją

Sro 30 Maj, 2007 23:40

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...

Human napisał:
Tia.

Ciekawe jakim więc cudem chociażby Zbigniew Dawidowicz jeszcze żyje, mimo, że przez chyba 30 lat zajmuje się kompleksem Riese. Warto też zapytać jak to się stało, że niejaki Kudi, czyli J. Robert Kudelski, przypadkiem moderator na tym forum ciągle żyje. Ale o tym może się sam wypowiedzieć i to nie zza grobu Laughing
Widocznie Pan Zbigniew szuka w złych miejscach.A tak na poważnie to strażnikiem może zostać każdy z nas.Wyobraźcie sobie że odnaleźliście jakąś skrytkę.Zabieramy skarb do domu? po co?Aby ktoś zobaczył i mieć problemy?! Chyba nie.Więc zostawiamy to w tej skrytce i powoli wysprzedajemy to co można sprzedać.Ale jak zobaczymy że ktoś się zbliża do naszej skrytki to robimy wszystko aby jej nie odkrył.Przedstawiam link warto przeczytać.
http://www.dziennik.swidnica.pl/historia061.php

Czw 31 Maj, 2007 22:15

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja polecam przeczytać podpis. To wspomniany J. Robert Kudelski, który zasadniczo w/g teorii ze strażnikami nie powinien żyć. A jednak żyje, pisze artykuły, książki i ma się całkiem dobrze Laughing

Czw 31 Maj, 2007 22:36

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strażnicy

Wiele wątków na ten temat pojawia się głównie w artykułach publikowanych na łamach prasy.Niejednokrotnie nie podpisywanych imieniem i nazwiskiem autora. Temat Gór Sowich jest ciągle aktualny, dlatego też nowe pokolenia dziennikarzy i publicystów eksponują ten aspekt sprawy, aby dodać .... nieco grozy swoim, niejednokrotnie płytkim publikacjom. Nie mają zbyt wiele materiałów, a pragną zaistnieć.
I to udaje się niejednokrotnie udaje.....dzięki legendarnym "strażnikom skarbów". A o tym, że jeszcze żyję można przekonać się na stronie:
http://zbigniewdawidowicz.republika.pl/index.html.
Serdeczne dzięki Panu Robertowi, za to że autorytatywnie stwierdza, że jeszcze istnieję na tym nieco dziwnym padole.

Pią 22 Cze, 2007 12:54

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To wszystko to bajki dla niegrzecznych dzieci!!! Może zaraz po wojnie te "skarby" miały swoich strażników, ale 63lata po zakonczeniu działań wojennych oni wszyscy musieli odejść z tego świata!!!Takie opowieści budzą nielada emocje i raczej po to są tworzone Mr. Green Czołg2 :czolg:

Pią 22 Cze, 2007 17:25

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powinienem czuć się zagrożony? Uśmiech
Nigdy nie mówię (piszę) wszystkiego. To jasne. Ale też przyznaję nie znalazłem jeszcze TEGO skarbu, za który mógłbym stracić głowę. Zdarzały się jednak przypadki w ostatnim dziesięcioleciu, że ludzie umierali za swoją wiedzę związaną z ukrytymi depozytami. Ot choćby T. Steć, przewodnik sudecki, który pod koniec lat 40 penetrował Wielisławkę, był opiekunem zamku Bolków i uczestniczył w odnalezieniu akt zdeponowanych przez Niemców w Radomierzycach. Zginął również "Cygan" za jajo Faberge, które miało pochodzić z mitycznej "Szczeliny". Słyszałem o facecie, który dzień przed śmiercią pochwalił się kolegom, że po miesiącach mieszkania i poszukiwań w MRU, znalazł jakieś ciekawe miejsca.
Oczywiście nie zawsze są to Strażnicy, czyli potomkowie nazistów. Czasami to przestępcy, którzy mordują dla zysku. W Strażników osobiście wierzę. Pomijając dzieła sztuki i prywatne skrytki, myślę, że na terenie dzisiejszej Polski są miejsca, w których mogą się jeszcze znajdować "skarby" na tyle cenne, by poszukiwali ich lub chronili nie tylko nasi koledzy, ale i potomkowie tych, którzy je ukrywali.
Jak komuś będzie się chciało zajrzeć do mojej książki "Zaginiony konwój SS", będzie wiedział, że niektórych depozytów warto szukać Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 23 Cze, 2007 8:54

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak komuś będzie się chciało zajrzeć do mojej książki "Zaginiony konwój SS"


Komuś się będzie chciało, ale na razie przeszkodą wydaje się być fakt, iż chyba nie jest jeszcze dostępna.

Sob 23 Cze, 2007 10:25

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlatego użyłem czasu przyszłego Uśmiech
Książka powinna być już od tego tygodnia w księgarniach "tematycznych". Zawsze można kupić od wydawcy - Technol. Szukać jest czego. Z Warszawy Niemcy wywieźli więcej złota niż z banków wrocławskich. Wierzę, że jeszcze dużo jest do odnalezienia. Nawet złota w sztabach Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 24 Cze, 2007 13:42

Powrót do góry
Imperator
Chorąży

Chorąży





Posty: 166
Skąd: Biała Podlaska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oby pan Robert nie wywołał kolejnej gorączki złota Bardzo szczęśliwy

Nie 24 Cze, 2007 17:01

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w trakcie czytania książeczki pt. "Milionerzy III Rzeszy". Czyta się super ale nie żebym zaraz zaczą szukać klejnotów Evy Braun!!!A może ktoś z Was już je znalazł???Uśmiech Na pewno też sięgnę po "Zaginiony konwój SS" Pozdro dla kudi!!! Piwo
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Nie 24 Cze, 2007 17:25

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj nie wiem Imperator. Chodzi o 13 ciężarówek Uśmiech
Gdyby jeszcze prawo było bardziej liberalne to możnaby się zająć poszukiwaniami ambitniej.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 24 Cze, 2007 19:12

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...

Moim zdaniem jak jest coś ukryte w Górach Sowich to zostanie znalezione przypadkiem.
Ps.W sierpniu wybieramy się w góry na tydzień pod namiot.Morze coś odkryjemy?? Mr. Green

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Nie 24 Cze, 2007 19:31

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czego dokładnie zamierzacie szukać??? Może sie przyłączę!!!??? Za Twoim pozwoleniem Dawide!!! Laughing
_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Nie 24 Cze, 2007 19:39

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko co jest ukryte.
Nie jestem wybredny.
Bardzo szczęśliwy

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Nie 24 Cze, 2007 19:55

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, że najlepszym miejsce na poszukiwanie dużych depozytów są Góry Sowie. Za dużo świadków, wiadomo, że tym terenem musieli interesować się Rosjanie. Raczej kiepska kryjówka.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 24 Cze, 2007 20:17

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jaka jest Twoja propozycja Question
Gdzie można szukać Wink

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Nie 24 Cze, 2007 20:24

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na poprawkę proponuję wziąść to że..... duża część skarbów to bajki , 60% było w Szwajcari... a sporo wywiezli ruscy i nigdy się nie przyznali Wink

PS Kudi widzę że Warszawa , kopiesz gdzieś po okolicach ??

Nie 24 Cze, 2007 20:25

Powrót do góry
dawide
Porucznik

Porucznik





Posty: 627
Pochwał: 2
Skąd: MILANO
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co napisałeś można wywnioskować że jeszcze coś zostało.
A ta niewielka ilość dla poszukiwaczy takich jak ja to ogromny skarb. Zszokowany
I mam nadzieje że zostanie odkryty Piwo

_________________
MASZERUJ
ALBO
ZDYCHAJ

Nie 24 Cze, 2007 20:44

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tarcho
w okolicy Warszawy chyba już nie ma dziury do przekopania Uśmiech
niezbyt często gdzieś zabieram wykrywacz. Jeśli już to szukam raczej metali kolorowych Uśmiech A i nie ma teraz ekipy żeby gdzieś pojechać razem ze sprzętem.

Osobiście wierzę, że Sudety to wciąż miejsce, które może być schronieniem dla niejednego depozytu.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 25 Cze, 2007 23:48

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli nawet gdzieś są te "skarby" to odnalezienie ich jak dla mnie jest mało możliwe. Leży gdzieś np. w jakimś jeziorze pod kilu metrową warstwą mułu, lub jakiejś zawalonej jaskini czy starej sztolni. Co do tych strażników wątpię by jeszcze istnieli, a jeśli nawet żyją to dzisiejsi ludzie opowieści o ukrytych skarbach traktują jako wymyślone historie staruszków dotkniętych czasem.

Pzdr Brodeur

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 26 Cze, 2007 12:50

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewne rzeczy nie tracą na ważności. A nawet jeśli te skarby leżą pod ziemią czy wodą, to są do wydobycia. Dlatego tak ważne są osoby, które znają te lokalizacje. Dla drugiej strony taka wiedza jest zagrożeniem i stąd w przeszłości zadarzały się sytuacje, że ktoś zginął bo za dużo wiedział.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 03 Lip, 2007 12:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.