| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hetzer

Witam!
Miło mi poinformować, że dzisiaj 26 maja 2007 r. (sobota) kolegom z Pomorza udało się wydobyć wrak niemieckiego niszczyciela czołgów Hetzer!

Sob 26 Maj, 2007 18:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tutaj galeria.

Fajny ten Hetzer. Coraz ciekawszy sprzęt u nas wychodzi.

Sob 26 Maj, 2007 19:04

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak poradzą sobie z pociskiem tkwiącym w lufie , oby nasi saperzy nie postanowili to to wysadzić . Pikny ten Hetzer .

Sob 26 Maj, 2007 21:56

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piękny , a kto tego dokonał ?

Sob 26 Maj, 2007 21:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

szponiasty

Cytat:
Piękny , a kto tego dokonał ?



Tu www.odkrywca.pl

Sob 26 Maj, 2007 21:59

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Uśmiech Kawał fajnej roboty , dobrze że jest w końcu kasa na to by wyciągać sprzęt legalnie... no i trafiał we właściwe ręce..

PS Wars jak możesz i znasz to przybliż nam historię tej sztuki.

PS2 No cóż sprzętu wszelkiej maści przetoczyło się u nas co nie miara..

Ostatnio wyczytałem o zniszczeniu tj. wysadzeniu przez niemców 22 tygrysów przy moście w Grudziądzu. Wie ktoś coś o tym ?? Nie jest to jakaś bajka wyssana z palca ??

Sob 26 Maj, 2007 22:30

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piękna sprawa.Gdyby jeszcze znalezc srodki aby On jezdził?Bo stan jest fantastyczny.

Sob 26 Maj, 2007 23:00

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Akcję przeprowadzała fundacja "Latebra".
Tarcho. Tutaj pieniądze (a dokładniej sprzęt + operatorów + paliwo) wyłożyli sponsorzy. I to dzięki nim Latebra miała koparkę i WZT-ę.

Historia pojazdu? Jeden z niewielu ocalałych ze styczniowej zawieruchy pojazdów dotarł na Hel i tu bezczynnie doczekał jego kapitulacji. Został porzucony na brzegu. I tak sobie stał i z roku na rok pogrążał się w brzegowym piasku...

Co do tych legendarnych Tygrysów, to włóż to między bajki. Było ich kilka, ale przed porzuceniem zostały zniszczone (rozsadzone).

Niezorientowany. Piękny stan? Laughing Polemizowałbym. Bryła jest cała, ale jak się dokładniej przyjrzeć to się dostrzeże uszkodzenia. Smutny
Tak, więc o jeździe to można zapomnieć.

Jak mawia mój znajomy: kawał dobrej, ale nikomu niepotrzebnej roboty.
Sztuka jest. Ale słona woda i przybój zrobiły swoje.
Czołg2

Sob 26 Maj, 2007 23:54

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars ja nie mówiłem o tym że kasa jest od państwa Uśmiech nie łudzę się na takie czyny heheh..... Wiesz dobrze że jest od solidnych sponsorów i są ludzie z kasą którzy zarobione pieniądze chcą przeznaczać na takie cuda.
Na zachodzie wiele podobnych prac jest finansowanych z prywaty i nic w tym dziwnego.

Nie 27 Maj, 2007 0:16

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu się zgadzamy Tarcho. Uśmiech

Nie 27 Maj, 2007 0:19

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak, więc o jeździe to można zapomnieć.


To się nazywa defetyzm. Za kierownika za to strzelali. 1.5 miliona dolarów i będzie jak nowy.

Cytat:
Jak mawia mój znajomy: kawał dobrej, ale nikomu niepotrzebnej roboty.


A dlaczego? Można go całkiem nieźle zakonserwować. Wyjmowano rzeczy w gorszym stanie i wyglądają całkiem nieźle.

Nie 27 Maj, 2007 0:22

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Cytat:
Tak, więc o jeździe to można zapomnieć.


To się nazywa defetyzm. Za kierownika za to strzelali. 1.5 miliona dolarów i będzie jak nowy.

Cytat:
Jak mawia mój znajomy: kawał dobrej, ale nikomu niepotrzebnej roboty.


A dlaczego? Można go całkiem nieźle zakonserwować. Wyjmowano rzeczy w gorszym stanie i wyglądają całkiem nieźle.


Iii tam zaraz defetyzm... Realizm, ot co! Ja myślałem o zakonserwowaniu. To jak najbardziej się da wykonać.

Nie 27 Maj, 2007 0:27

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

eeeeeeeee wszystko można naprawić , ja złożyłem motor mając kilka kawałów silnika , kwestia zacięcia

Nie 27 Maj, 2007 9:47

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że można. Można jak widać wyciągnąć coś w jednym kawałku i to nie z rzeki dupawki. Przepraszam Rgilewki. I to z jedną koparką i jakimś starym wynalazkiem, przepraszam WZT, a nie sprzętem, którym można by próbować ciągnąć z dna "Andreę Dorię".

Tylko niech mi nikt nie mówi, że Stug był zassany, mokry piasek ssie jeszcze mocniej, do tego dochodzi występowanie takiej drobnostki jak pływy. A jakoś się dało. Może ktoś pomyślał zanim zaczął ciągnąć?

Nie 27 Maj, 2007 10:08

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human. Nie porównuj akcji o różnych poziomach trudności. Neutral
Hetzer leżał w piasku, przy brzegu, morze było spokojne i wystarczyła tam koparka i WZT-1 + nurkowie.
StuG zaś leży pod dnem rzeki na głębokości ok. 4-5 metrów, obok jest most kolejowy na międzynarodowej linii kolejowej Berlin-Warszawa-Moskwa, kawałek dalej linia średniego napięcia, kable od semaforów, kabel teleinformatyczny, podmokłe torfowe łąki, kilkunastu właścicieli gruntu i sama rzeczka.

Szponiasty. Pewnie można, ale ile z tego Hetzera pozostałoby w Hetzerze? Twisted Evil

Nie 27 Maj, 2007 10:57

Powrót do góry
tarcho
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 277
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chyba jednak torf czy błoto jest gorsze do ekploracji niż piasek na dnie morza.... nie mówiąc już o gabarytach i głębokości spoczynku... Hetzer jednak ciut mniejszy coś mi się wydaje Uśmiech Poza tym różnica warunków , pusta pochyła plaża... a wąski stromy kanał/rzeka z rożnymi cudami obok to dwie różne rzeczy Uśmiech

Nie 27 Maj, 2007 11:16

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hetzer leżał w piasku, przy brzegu, morze było spokojne i wystarczyła tam koparka i WZT-1 + nurkowie.


No właśnie. Leżał w morskim piasku. Pływy są pływami. Stan morza nie ma tu nic do rzeczy.

Cytat:
Pewnie można, ale ile z tego Hetzera pozostałoby w Hetzerze?


Pewnie dużo. W końcu na wyspie Mann chłopaki zespawali jednego Shermana z dwóch, czy nawet trzech. Wheatcroft z Panterą robi jeszcze lepsze numery.

Nie 27 Maj, 2007 14:00

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human. To, że i z 10 Hetzerów można zrobić jednego sprawnego to ja doskonale wiem, ja się jednak pytałem Ciebie o coś zupełnie innego i dobrze o tym wiesz, więc nie odwracaj kota ogonem. Z tego nie pozostałoby za wiele. Jego stan jest mniej niż dobry i oględziny podczas prac konserwacyjnych tylko to potwierdzą. I taka jest prawda.

Nie 27 Maj, 2007 14:28

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie sobie obejrzałem galerię i powiedziałbym, że mimo upływu czasu i działania wody morskiej to stan jest świetny. Oj naprawdę świetny.

http://www.odkrywca.pl/slajd.php?gn=433&f=hetzer188.jpg

Proszę bardzo. Ja wiem, że niektórym nie mającym pojęcia o czym mowa może się wydawać, że to całkowity wrak, ale stan tego spawu jednoznacznie wskazuje na coś innego. Teraz pozostaje problem jak najszybszego zakonserwowania stali, bo po wyjęciu z soli zacznie się utleniać w zastraszającym tempie.

Inna sprawa, że w środku to naprawdę ruina.

kolejna galeria tutaj.

Nie 27 Maj, 2007 15:53

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human. Przedni spaw wiosny jeszcze nie czyni. Widziałeś pozostałe spawy (a raczej to co po nich pozostało)?

Nie 27 Maj, 2007 16:02

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Human. Przedni spaw wiosny jeszcze nie czyni. Widziałeś pozostałe spawy (a raczej to co po nich pozostało)?


Spaw czyni wiosnę, bo powinien się najbardziej utleniać. Jak się utlenił w tak małym stopniu, to znaczy, że płyty są w całkiem niezłym stanie (poza wierzchnią warstwą rdzy). A reszta spawów? Spaw można zawsze naprawić. Kwestia doboru odpowiednich metod/materiałów, użytych do spawania. Bardziej mnie martwi układ jezdny, a konkretniej koła napędowe. Nie wiem jak prawe (nie miałem czasu dokładnie obejrzeć), ale lewe nie istnieje.

Nie 27 Maj, 2007 16:25

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie to zebym się zmnał ale pierwszy raz słysze o pływach w Bałtyku.Co innego morze północne czy kanał la manche.Ale nie Bałtyk.Tu można mówic jedynie o falowaniu morza.Po drugie gdzieś w sieci trafiłem na zdjęcia spawówktóre wiszą jak firanki.Po trzecie wbrew pozorom koła napędowe istnieją a brak jest kół napinających.Po czwarte po dokładnym przyjrzeniu się zdjeciom z odkrywcy widac ze tam nie ma co odbudowywac.Lepiej poszukac innego Hetzera do odbudowy gdzies na śródlądziu.Na pewno taki istnieje.

Nie 27 Maj, 2007 18:51

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niezorientowany. Widzę, że w kwestii kondycji pojazdu zgadzamy się w 100%.
Bardzo szczęśliwy


Ostatnio zmieniony przez wars98 dnia Nie 27 Maj, 2007 20:47, w całości zmieniany 1 raz

Nie 27 Maj, 2007 20:42

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie to zebym się zmnał ale pierwszy raz słysze o pływach w Bałtyku.Co innego morze północne czy kanał la manche.


A mi się idiocie zdawało, że w każdym morzu występują pływy. Może nie tak spektakularne, ale występują. To podobno ma coś wspólnego w fazami księżyca, jak mnie uczono. Falowanie nie ma nic do tego.

Cytat:
Po trzecie wbrew pozorom koła napędowe istnieją a brak jest kół napinających.


Fakt, nie wiem dlaczego i co mi się ubzdurało, ale pomyliłem koła Embarassed Pewnie przez to, że było akurat +29 stopni.

Cytat:
.Po czwarte po dokładnym przyjrzeniu się zdjeciom z odkrywcy widac ze tam nie ma co odbudowywac.


E tam. Widziałem gorsze budy, które robili. Problemem jest brak wnętrza.

Cytat:
Lepiej poszukac innego Hetzera do odbudowy gdzies na śródlądziu.


Jakby tak było, to by nie przerabiali G-13 na Hetzery.

Nie 27 Maj, 2007 20:45

Powrót do góry
niezorientowany
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 249
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human poczytaj to http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82ywy_morskie a potem wskaz mi w którym miejscu na Bałtyku(jesli nie wiesz jest to morze zamknięte ciesninami duńskimi) takie zjawisko występuje.Bo wiesz ja tylko jakies 27 lposiadam stopień zeglarski i kilka razy zdazyło mi sie z bliska morze Bałtyckie widziec.Parę razy nawet cumowałem w portach Bałtyku i jakoś nie przypominam sobie koniecznosci pracy cumami w czasie przypływu i odpływu.Ale nie twierdzę ze sie znam na wszystkim.

Nie 27 Maj, 2007 21:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.