| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qwerqaz
Kapral

Kapral





Posty: 46
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Gontowa (Sokolec) - jeden z kompleksów Riese

Gontowa jest jednym ze znanych kompleksów należących do Riese. W porównaniu z innymi jest mało "rozreklamowany", ale uważam, że bardzo ciekawy. Sam nie raz udawałem się w jego rejon by z bliska pooglądac sztolnie i obiekty naziemne... Znacie jakieś ciekawe informacje na ten temat?

Sob 12 Maj, 2007 21:50

Powrót do góry
sebastiank
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Aktualnie wejść można do sztolni nr 1, 2 i 3. Z tym że sztolnia numer 3 jest dostępna na odcinku może 2 metrów i jest zalana.


Opis załącznika:
Wejścia do kompleksu Gontowa

Sro 17 Cze, 2009 12:22

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Proponuję zajrzeć na forum "Tropiciele tajemnic", gdzie w styczniu 2007 r. założyłem wątek o kompleksie "Sokolec". Przez 2,5 roku zdążył się mocno rozrosnąć Uśmiech

http://www.tropiciele-tajemnic.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=556&start=0

Pią 03 Lip, 2009 18:17

Powrót do góry
ewolf.wwa
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 250
Pochwał: 1
Skąd: Warszawa/Wüstegiersdorf
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Proponuję zajrzeć na forum "Tropiciele tajemnic", gdzie w styczniu 2007 r. założyłem wątek o kompleksie "Sokolec". Przez 2,5 roku zdążył się mocno rozrosnąć Uśmiech

http://www.tropiciele-tajemnic.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=556&start=0


Leuthen.
Bardzo pięknie, ale bez zalogowania nie da rady przeczytać. W końcu ub. roku i na początku obecnego próbowałem się zarejestrować na forum TT.
Otrzymałem tylko info, że otrzymam potwierdzenie rejestracji od admina. Czekałem, czekałem az się wkurzyłem i napisałem grzeczny list, że jeśli mnie nie zarejestrują w ciągu 14 dni (tak trochę urzędowy termin, to już po tym czasie nie sobie nie robią fatygi. Mam jeszcze do tej pory kopię tego listu, jak i wcześniej wysłanego zapytania, co stoi na przeszkodzie, żeby dokonać rejestracji. Na co także nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Zatem mogłem sie poczuć ciutek zignorowany przez Adminów. Od pewnego czasu wątki na forum TT są dostępne tylko dla użytkownikow zarejestrowanych. Pytanie - dlaczego??? Czyżby na forum TT informacje są Geheim/Ściśle tajne/Poufne/Top secret/00 ???

_________________
Pozdrawiam,Wojtek.

Sro 22 Lip, 2009 18:30

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

ja miałem te same problemy z rejestracją. 2 razy próbowałem i nic... Administrator nic nie odpisał...

Pon 27 Lip, 2009 15:12

Powrót do góry
k2t4s
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wejścia do sztolni nr 1 i 2 wyglądają w tej chwili tak:
(zdjęcia z końca marca 2010r.)







Sob 08 Maj, 2010 22:31

Powrót do góry
k2t4s
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Spojrzałem teraz na tą tabliczkę informacyjną i teoretycznie sztolnia powinna być już otwarta.

Sob 08 Maj, 2010 22:34

Powrót do góry
grzes
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 39
Skąd: Jugów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziś natknąłem się w internecie na ten oto filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=S9q81avAxjc

Jest to według opisu udokumentowanie wędrówki po podziemiach Gontowej razem z Panem Macanko, który jest przewodnikiem. Już na samym początku oznajmia, że do tego kompleksu prowadzi 9 wejść na 3 poziomach (kolejno 5, 3 i 1) i wchodząc w podziemia zaprowadzi wycieczkę 6 km dalej na drugą stronę góry na przestrzał. Uparcie się też tego trzyma pod koniec filmiku kiedy stoi od wewnątrz przy wyjściu nr 1 a weszli wejściem nr 2 (oddalone o kilkadziesiąt metrów!). W Gontowej byłem wiele razy- przyznaje, że całości nie przeszedłem, no ale wciskanie takiego kitu to chyba przesada!

Obejrzyjcie, może wyłapiecie inne bajki tego Pana Rolling Eyes

Pią 10 Lut, 2012 19:22

Powrót do góry
k2t4s
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Taa... oglądałem to parę miesięcy temu. Koleś nieźle nagina rzeczywistość, no cóż każdy orze jak może. Facet prowadzi agroturystykę i oprowadza chętnych po sztolniach wciskając im takie właśnie kity, swoją drogą ciekawe ile bierze za taką wycieczkę?

Pią 10 Lut, 2012 23:30

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O Gontowej możecie sobie coś tam przeczytać na moim blogu, tych info nie znajdziecie nigdzie indziej, niektórzy gmerają o sztolni z dolnego poziomu, która jest od zakończenia wojny niedostępna.. W każdym razie poczytajcie sobie, jest mapka, jest opis.. Jednak pewnych pytań proszę nie zadawać, na niektóre rzeczy o Gontowej muszę trzymać mordę na kłodkę Rolling Eyes

Nie 16 Gru, 2012 12:10

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu pewien specjalista zajmujący się tematyką Riese od wielu lat - Wojtek OKI pisał na swoim blogu o kierunku Gontowa - Góra Włodzicka, a konkretnie chodziło o podejrzenia J.Karalusa. Mocno to zweryfikowaliśmy (GES), nie powiem, żeby nie było nic na rzeczy. Naszych odkryć na Gontowej nie odtajnimy nigdy, natomiast to co dotyczy Góry Włodzickiej (i kierunku Gontowa..) już, póki co macie prolog tu: www.pj-blog.pl

Czw 27 Gru, 2012 15:52

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A tak pozatym co się tam dzieje odkopywali sztolnie nr.3 z Harendy i cisza,czy ktoś z kolegów wie jak są prace zaawansowane.

Czw 27 Gru, 2012 19:14

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Odnośnie 3-ki, z tego co ja wiem to prace stanęły w miejscu bo ponoć coś tam nie do końca legalnie było robione. To jednak nie sprawdzona informacja więc proszę to brać z dużym przy mrużeniem oka i traktować na razie w kategorii plotki. Podobnie jak to, że prace stanęły bo trafiono na..przodek (koniec sztolni, a miała być betonowa i zawierać skarby Rolling Eyes ). Generalnie nie byłem nie widziałem. O Gontowej naprawdę dużo wiem, niestety tym co wiem to akurat tym chwalić się zbytnio nie mogę Wink

Czw 27 Gru, 2012 22:37

Powrót do góry
Fortwroclaw
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 26
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

czyli z całą sympatią i poważaniem, dzień jak co dzień.

Czw 27 Gru, 2012 22:51

Powrót do góry
Jakub_AK77
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Skąd: łódzkie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
O Gontowej naprawdę dużo wiem, niestety tym co wiem to akurat tym chwalić się zbytnio nie mogę Wink


A kolega może napisać dlaczego wie , ale nie powie ? Jakaś tajemnica ? Utrzymywanie w takiej tajemnicy informacji powoduje, że opisy kolegi stają się mało wiarygodne. Przydały by się jakieś konkrety.

Pozdrawiam

Pon 21 Sty, 2013 14:04

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jakub_AK77 napisał:
Paweł_J napisał:
O Gontowej naprawdę dużo wiem, niestety tym co wiem to akurat tym chwalić się zbytnio nie mogę Wink


A kolega może napisać dlaczego wie , ale nie powie ? Jakaś tajemnica ? Utrzymywanie w takiej tajemnicy informacji powoduje, że opisy kolegi stają się mało wiarygodne. Przydały by się jakieś konkrety.


W tej kwestii (Gontowa) nie będę się przejmował tym, że będziesz uważał moje opisy za mało wiarygodne, naprawdę. Informując o naszych dokonaniach na Gontowej niewiele możemy zyskać w odniesieniu do tego ile możemy stracić, więc ten temat jest zamknięty. Przynajmniej na razie.
Rolling Eyes

Pon 21 Sty, 2013 18:50

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://odkrywca.pl/tajemnica-sztolni-na-gontowej-kolejny-zawal-pokonany,714650.html#714650

ciekawe zdjęcia pokazały się na forum w odkrywcy szczególnie to pierwsze z jakimiś dziwnymi płytami na bokach oraz długością i wysokością sztolni.Prawdopodobnie ta sztolnia to będzie rodzynek roku.Czy ktoś z kolegów będzie w stanie wytłumaczyć co to są za płyty i do czego służyły.

Nie 10 Lut, 2013 10:01

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

To są te ich drewniane podesty, służą im do chodzenia po nich żeby sie w błotku nie taplać gdy już kogoś delikatnego oficjalnie wprowadzają do środka.

Ta sztolnia ma się do tej w Soboniu w stosunku jak 1 do 30 (Gontowa), a Tomalkiewicz do kamery powiedział, że na Soboniu to jest największe odkrycie od 60 lat Laughing

Jak znajdę chwilkę czasu wolnego to podjadę tam do Harendy (mam blisko) i dowiem się co nie co Wink

Nie 10 Lut, 2013 13:24

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł trochę nie rozumiem o których podestach mówisz chodzi mi o to zdjęcie pierwsze gdzie na ścianach wiszą jakieś prostokątne płyty na wysokości kabla oświetleniowego po zatym widzę ze pod spodem są takie same

Nie 10 Lut, 2013 13:39

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum26/gontowa.jpg

o te płyty mi chodzi na tym linku powyżej

Nie 10 Lut, 2013 13:42

Powrót do góry
Bolek i Lolek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 18
Skąd: z nikąd
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Na tym zdjęciu na ociosie wiszą chodniki zbite z desek. Wiszą żeby ta ich wywrotka nie połamała. PJ ci to pisał już.

Pon 11 Lut, 2013 18:30

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Acha teraz zrozumiałem,w życiu by mi to do głowy nie przyszło ze wpadli na taki pomysł Zszokowany

Pon 11 Lut, 2013 18:41

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

http://www.tvklodzka.pl/site/telewizja/1/1/10/361/n.html

Ciekawy materiał o pracach w sztolni nr 3 w Gontowej. Wygląda na to, że mają na celu zbadanie tej sztolni od A do Z, czyli wybranie i oczyszczenie jej do ostatniego kamienia - to się nazywa profesjonalizm (a nie odwalanie popeliny..). Powstanie tam trasa turystyczna - też dobrze. Być może w tym czasie uruchomiony do zwiedzania zostanie również Hemluth ?? Łącznie będzie to niezły rejon turystyczny.

Nie 24 Mar, 2013 12:09

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Paweł ponoć mieszkasz niedaleko Ludwikowic ,nie wiesz jak idą prace nad zawałami tych trzech korytarzy

Nie 24 Mar, 2013 19:31

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie ponoć tylko na milion % tu mieszkam czcigodny Powolniaku Uśmiech nie zaglądałem tam, pochłonęły mnie ważkie sprawy w ostatnim czasie, w tym eksploracyjne. Oni robią swoją robotę, my robimy swoją, z tą różnicą, że o wynikach ich prac dowiesz się wcześniej czy później, a o naszej nie dowiesz się nigdy Razz Trochę tego żałuję, bo wiem, że jesteś wielkim miłośnikiem tematu bez interesu w tym, takim jak ty warto sie pochwalić, gdybyś zobaczył to kopara by ci do ziemi opadła, ale skąd ja mam pewność, że nie chlapniesz o tym jęzorem.. Neutral tak więc sam widzisz. Skończyły się te czasy, że cokolwiek o naszych pracach informowałem. Z tego co mi jednak wiadomo prace przez Margo tam prowadzone cały czas posuwają się do przodu, a dalej jak będzie to trudno przewidzieć.. Ponoć w kwietniowym wydaniu "Odkrywcy" będzie zamieszczony aktualny schemat sytuacyjny tej sztolni. Ja nie czytam "Odkrywcy", za to mam znajomego który czyta, jak będzie to rzucę okiem jak wygląda. Ostatnio w marcowym numerze też coś pisali o Gontowej, widziałem, nie zdążyłem jednak przeczytać bo przeczytałem to co napisali o Soboniu i zamknąłem zaraz, oddając gazetę, mówiąc, że więcej jej do ręki nie wezmę.. Kciuk w dół i tyle.

Nie 24 Mar, 2013 21:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.