| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
groszek
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jako ogólnie wiadomo interesuję się historią SS /piszę interesuję nie mylic z pasjonuję zakupiłam pozycję
Adrian Weale 'SS -Historia pisana na nowo'
Zakupiłam ja ze względu na osobę autora , ktora wydaje sie wiarygodnym historykiem./oficer armii , dziennikarz autor książek dotyczacych II sw.
Oraz poniewaz napisano:
..........Zbrodnie popełnione przez SS sa tak potworne ze dzis trudne do wyobrażenia/a moze i nie/ .Niniejsza książka to próba zrozumienia , jak i dlaczego do nich doszło.
Tu z wszech wiki Wink
http://en.wikipedia.org/wiki/Adrian_Weale
Co do recenzji ww ksiązki.
Cytat:
Autor: Adrian Weale
Tytuł: SS. Historia pisana na nowo
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2012
ISBN: 9788324590698
Wymiary: 16.5 × 24.0 cm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 344
Cena: ok. 49,90 zł
Ocena naszego recenzenta: 7/10
(jak oceniamy książki?)

Za każdym razem, biorąc książkę o tematyce „Czarnego zakonu” nazistowskich Niemiec, czyli SS i oczywiście Waffen SS, zastanawiam się, czy można jeszcze coś nowego na ten temat napisać. A przede wszystkim: jakie pytania badawcze zadał sobie autor, co chce nowego przedstawić? A może jedynie pragnie zaprezentować jakąś nową tezę lub ukazać Czytelnikowi temat w inny, ciekawy sposób? I mam w tym miejscu problem – o czym poniżej.

W tym roku za sprawą dobrze wszystkim znanego Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazała się książka Adriana Weale'a, angielskiego pisarza, dziennikarza i publicysty. Parę ładnych lat temu wydawnictwo Bellona wydało jego książkę, swoja drogą bardzo dobrą, zatytułowaną: „Renegaci. Anglicy w służbie Hitlera”. Tym razem Weale wziął na swój bardzo dobry warsztat pisarski historię SS.

Autor podzielił swoją pracę na dwadzieścia pięć tematycznie ułożonych rozdziałów: od powstania małej stuosobowej grupki ochroniarzy Adolfa Hitlera po wszechobecną i masową organizację, która decydowała o życiu i śmierci milionów ludzi w Rzeszy i w całej okupowanej Europie, mającą swoje komórki wywiadowcze oraz delegatury na niemal całym globie. Książka została bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z wieloma ciekawymi zdjęciami, niczego nie można jej też zarzucić od strony edytorskiej i redakcyjnej.

Jedną z najmocniejszych stron pracy jest jej narracja i język. Lektura jest czystą przyjemnością, wywody i poszczególne akapity są spójne i przejrzyste. Autor nie zalewa Czytelnika ogromem faktografii, jednak mimo tego przekazuje bardzo dużo niezbędnych i ciekawych informacji. Dla autora każda przywoływana postać, niezależnie od jej znaczenia, nie jest tylko imieniem i nazwiskiem; nawet o tych najmniej istotnych dopisuje chociażby dwa – trzy zdania. Tym samym w dużej części książka ta staje się historią nie tylko instytucji, ale i poszczególnych osób, które konsekwentnie realizowały, często nawet bez wyraźnego odgórnego planu władz nazistowskich Niemiec, swoje mniej lub bardziej ambitne i makabryczne plany. Wielokrotnie okazywało się, że wcielano pomysły w życie, zanim ktokolwiek zdążył je rozważyć. Książka okraszona jest wieloma ciekawostkami, mało lub w ogóle nieznanymi, jednak nie rzutuje to na resztę fachowo i rzetelnie przekazywanych informacji. Weale uczynił coś, co zdarza się rzadko: nawet rozdział o rozwoju organizacyjnym SS, Waffen SS, RSHA czy SD potrafił napisać w ciekawy sposób. To się chwali. Autor pisze na podstawie nie tylko świetnie znanej literatury przedmiotu, pamiętników i wspomnień, ale także na podstawie źródeł archiwalnych (również niedawno odtajnionych akt służb wywiadowczych SS oraz części akt wywiadu brytyjskiego). Inną sprawą jest zakres wykorzystania tych źródeł.

Na ogólnej ocenie książki Adriana Weale'a zaważą na pewno dwie sprawy. Po pierwsze, mimo wielu plusów, większość informacji zawartych w tej pracy jest już dobrze znana, czego nie zmieni nawet podanie ich w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Druga sprawa, która naprawdę mnie zdziwiła, to rozdziały pod tytułem: „Gottlob Berger i powstanie Waffen SS” oraz „Zagraniczni ochotnicy i kryminaliści w Waffen SS”. Oczywiście autor zaznacza, że nie jest to historia Waffen SS, a sam wątek rozrostu i powstania sił zbrojnych SS, konkurencyjnych dla Wehrmachtu, przeplata się i w innych rozdziałach. Sam rozwój ilościowy i narodowościowy tejże formacji jest jednak najszerzej zaprezentowany poprzez ukazanie angielskich i hinduskich ochotników oraz brygady Dirlewangera, które przecież nie wyróżniały się liczebnością. Autor dał się w tym miejscu ponieść własnym zainteresowaniom, nie zważając na proporcje. Reszta ochotników z Europy i ze świata została podsumowana w dwustronicowej tabeli. O niektórych znacznie bardziej znanych i licznych formacjach nie ma ani słowa!

To dobrze napisana i skomponowana praca, która pozwala zrozumieć cały długofalowy i złożony proces oraz historię powstania i działalności SS. Adrian Weale napisał ciekawą książkę o trudnej tematyce, w przystępny sposób poruszając ważne i bolesne problemy. Czy jednak powinna mieć ona podtytuł „Historia pisana na nowo”? Raczej nie.

http://histmag.org/?id=6841

Wędruje po nim kot uczony...

Pią 03 Sie, 2012 21:23

Powrót do góry
kisi0
Plutonowy

Plutonowy

zgłaszam

zgłaszam jako ciekawa lekturę "Dzieci Hitlera", którą obecnie czytam. Ciekawa analiza młodzieży niemieckiej, która poprzez indoktrynację od HJ po Waffen SS stała się zarówno katem, jak i przez małoletność, ofiarą reżymu.

Czw 16 Sie, 2012 14:38

Powrót do góry
mr_dragoon1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Tygrysy.

Ma ktoś na stanie tygrysy (książeczki o drugiej wojnie światowej wydawane kiedyś przez min. obr. narodowej) oraz chciałbym wiedzieć ile tego jest i jeszcze tytuły jak się da bo ja mam: daleki rajd 15/1967, śmierć przychodzi po wojnie 12/1978, ochotnicza warszawa 1/84.

Czw 16 Sie, 2012 18:53

Powrót do góry
mr_dragoon1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Przepraszam ale powinno być ochotnicza warszawska.

Czw 16 Sie, 2012 18:56

Powrót do góry
wojo
Chorąży

Chorąży

Pochwał: 3

Mówisz i masz Uśmiech
Poniżej stronka ze spisem wszystkich książeczek "żółtego tygrysa"
Chcesz je wszystkie zebrać ?

http://karol.pilch.w.interia.pl/tygrys/spis.htm

Czw 16 Sie, 2012 22:03

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 35

O serii "Żółtego Tygrysa" rozmawiamy również na forum IOH w dziale Literatura;

https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=6303&start=0

Zapraszam do dzielenia się informacjami dotyczącymi tej serii.

Pią 17 Sie, 2012 11:38

Powrót do góry
mr_dragoon1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

wojo napisał:

Chcesz je wszystkie zebrać ?

A jak myślisz? Bardzo szczęśliwy

Pią 17 Sie, 2012 19:46

Powrót do góry
mr_dragoon1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Dzięki wam za pomoc. Super

Pią 17 Sie, 2012 19:59

Powrót do góry
darek613
Szeregowiec

Szeregowiec

Witam

Sob 18 Sie, 2012 22:46

Powrót do góry
darek613
Szeregowiec

Szeregowiec

To prawda

Sob 18 Sie, 2012 22:48

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

darek613;

Cytat:
To prawda

Prawda to pojęcie relatywne Rolling Eyes

Najpierw kilka ciepłych słów o książce: "D-day. Bitwa o Normandię" autorstwa Antoniego Beevora.
Przeczytałem te marne 580 stron szybko a wrażenia były raczej przyjemne. Zatem polecam tą książkę na letnie i jesienne wieczory.
Beevor to solidny rzemieślnik i w przypadku tej pozycji zwyczajowo przygotował się dobrze. Chociaż temat jest już oklepany, bo Ambrose zrobił co mógł, to i ten tekst broni się nad podziw dobrze. Główne wtopy są jak zwykle winą nonszalanckiego tłumaczenia. Otrzymujemy w wyniku tego np. Czarną Straż w której straszą Szkoci Laughing Widzimy też nazwy własne pisane z małej litery, typu pantera, tygrys czy mustang, jakby zasady ortografii nagle przestały obowiązywać. Ale nic to. Czyta się lekko, wrażenia są pozytywne a błędy merytoryczne nie tak straszne aby je malować. Warto sięgnąć po ten tytuł.

Antony Beevor "D-day. Bitwa o Normandię" wydawnictwo Znak 2010. Cena 69,90. Cena realna w sieci supermarketów maksymalnie 25 złotych.

Żeby nie było za słodko na drugi ogień idzie reklamowana w TV nowość pt. Dowódcy II Wojny Światowej. Wydane przez Hachette.
Pierwsze dwa numery za 9,90 Rommel i Kutrzeba. Okładki tekturowe, stron 49, ilustrowane.
Autorami jak i redagującymi są ludzie z "Mówią Wieki" w składzie męskim. Wynik jest słaby, lub taki sobie.
Tekst jest przeciętny, a podpisy pod zdjęciami karygodnie złe i głupie. Opisy nadanych odznaczeń śmieszne i irytujące zarazem. Dowiadujemy się że Rommel otrzymał Medal Pamiątkowy za Powrót z Kłajpedy. Podobnych kwiatków jest więcej. A że nerwy mam słabe to mnożył głupot nie będę. Szkoda że takie przedsięwzięcie sygnuje swoimi nazwiskami zespół z "Mówią Wieki" Wszak kasa to nie wszystko panowie Evil or Very Mad Nie polecam.

Pon 20 Sie, 2012 20:25

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady

Dziś w księgarni przeglądałam książkę Akcja Wisła 1947 praca zbiorowa w publikacji wykorzystano archiwa ukraińskie .
Ciekawa jestem opinii o niej czy warto zakupić / jest droga w każdym razie jak dla mnie . Czy jest miarodajna ? na tyle ile w tym temacie można zachować bezstronność .
Wiem / dowiedziałam się/ że ksiązka /autor Motyka Od Rzezi Wołyńskiej do Akcji Wisła jest napisana w miare bezstronnie i obiektywnie a poniewaz ja wznowiono kupię ale te wypisy archiwalne zapowiadają sie intrygująco .
Tu jest zajawka "Akcja Wisła 1947"
http://www.motyleksiazkowe.pl/index.php/s/karta/k//id/3864

Swego czasu czytalam "Kaputt " Malaparte... to co tam napisał ..pewne jest poniewaz wydaje się niemożliwe. A widził to jako korespondent wojenny . Czy Archiwa zawieraja prawdę ?

Pon 27 Sie, 2012 21:40

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 2

Ja właśnie jestem w trakcie czytania książki "Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944".Co mogę powiedzieć,przypadła mi ona do gustu,przyjemnie się czyta.Posiada liczne wspomnienia które bardzo cenię.Polecam

"Ile wart jest człowiek"J.Kiersnowska-Gorąco polecam wspomnienia kobiety która przeżyła Rosyjskie łagry.Książka zawiera ciekawe rysunki.Naprawdę warto.

Sob 01 Wrz, 2012 22:52

Powrót do góry
wojo
Chorąży

Chorąży

Czytałem i lubię wracać do tych książek :
B.Romanowski "Torpeda w celu"
Z.Neugebauer "Wracajcie szczęśliwie do bazy"
Książki J.Meissnera , B.Arcta
K.O.Borchardt "Znaczy kapitan","Krążownik spod Somossiery","Szaman morski"

Nie 02 Wrz, 2012 0:16

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 36

Cytat:

Tylko pamiętaj, że to swoista beletrystyka i choć pięknie napisana- bywa że mija się z prawdą.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 02 Wrz, 2012 15:49

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

Ktoś czytał ZSRR pod okupacją Sokołowa? i może mi ją polecić?.

Nie 02 Wrz, 2012 16:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

zeus99;

Cytat:
Ktoś czytał ZSRR pod okupacją Sokołowa? i może mi ją polecić?.

Szczerze mówiąc nie wiem czy bym polecił ten tytuł. Przeczytałem i czuję duży niedosyt. Bibliografia słaba, wszystko potraktowane niejako po łebkach. Merytorycznie bez zarzutu, co prawda bez przypisów, ale z sensem. Powiedziałbym że ta książka to ledwo przyczynek to istoty zagadnienia. Jako że w tej chwili można nabyć jeden egzemplarz za 20 złotych to może i warto ?

Nie 02 Wrz, 2012 18:51

Powrót do góry
JG300_vonKresky
Gefreiter

Gefreiter

Czytałem................

Czytałem Neugebauera. Rzeczywiście bardzo dobra książka obrazująca życie polskich lotników w czasie wykonywania misji i w czasie wolnym po walce

Nie 02 Wrz, 2012 21:09

Powrót do góry
wojo
Chorąży

Chorąży

maxikasek napisał:
Cytat:

Tylko pamiętaj, że to swoista beletrystyka i choć pięknie napisana- bywa że mija się z prawdą.

Starałem się wymienić tylko tytuły i autorów . Nie oceniam tych książek gdyż mogłaby to być ocena subiektywna a nie w tym rzecz . Najlepiej jeśli ktoś ma ochotę przeczyta sam i sam oceni .

Nie 02 Wrz, 2012 21:09

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan

A ktoś może mi polecić solidną książkę na temat frontu wschodniego?.Mam kilka opcji ale jestem ciekaw waszego zdania.

Pon 03 Wrz, 2012 13:54

Powrót do góry
Irkowaty
Marynarz

Marynarz

A ja jestem właśnie w trakcie lektury książki "Armia duchów. Tajny oddział armii amerykańskiej na frontach II wojny światowej" Jack Kneece. Czyta się całkiem przyjemnie. Nie wiem tylko na ile jest wiarygodna, gdyż oparta głownie na wspomnieniach żołnierzy tej jednostki a tłumacz od czasu do czasu wyłapuje pewne nieścisłości.

http://merlin.pl/Armia-duchow-Tajny-oddzial-armii-amerykanskiej-na-frontach-II-wojny-swiatowej_Jack-Kneece/browse/product/1,867181.html

Sob 15 Wrz, 2012 18:27

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 7

re

Co do twórczości prof. Cambridge Adrian Weale i wydanych jego książek o SS to zgodnie z tym co napisano na
http://www.bookdepository.co.uk/search/advanced?searchAuthor=Adrian+Weale

wydał o w 2010r./potem w 2012
Cytat:
The SS: A New History 496.str

*cena od 9-13 funtów

jest to kompilacja wiedzy na temat powstania ,rozwoju i działania "tej maszyny smerci" w Rzeszy Hitlera. Nie powiem czyta sie przyjemnie i szybko, ale ..... czegoś w niej brakuje.?
Jest to typowe "zachodnie" spojrzenie na ten problem.(moja opinia)
To takie uporządkowanie faktów związanych z jedną z najbardziej zbrodniczych organizacji w dziejach ludzkości.

Wydał także inną ksiązkę
Cytat:
Army of Evil: A History of the SS

gdzie rozbudował udział SS w programie Holocaustu i innych zbrodnii wojennych.

także w 1994 wydał
Renegades. Hitler’s Englishmen
czyli o udziale ob.brytyjskiego pochodzenia w służbie SS-Waffen,małego pododziału przez który od (oficjalnie) 1.04"1944 przewineło sie 39-obywateli Wspólnoty Brytyjskiej (British Commonwealth).
Początkowo w (britisches-freikorps) było ich 6-u i hauptstfuhrer Hans Werner Ropke.
Walczyli potem na Ostfroncie w 3.Germanisches SS-Panzer Korps, dywizji Nordland.Po kapitulacji w ok.Schwerin (w ręce wojsk zach.) przekazano ich Rosjanom (27-osób) ... i otrzymali oni średnio po 8-10-15 lat obozów pracy _Workuta. Większość uwolniono po śmierci Stalina 1953r.

(wg.Rosjan Корпус Свободных Британцев (КСБ))

Opis załącznika:
Ta druga książka

Opis załącznika:

Opis załącznika:
britisch waffen SS

Sob 29 Wrz, 2012 12:12

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

re

Co do książki : Akcja Wisła -praca zbiorowa .. wydana staraniem IPN !
(Autorzy ?)
Cena co prawda 50zł. , zamówiłem poczytam to się wypowiem.
Dla mnie napisanie w recenzji (notabene wszędzie prawie tak samo ..nawet na http://www.ipn.poczytaj.pl/29566) )

[Wysiedlenie ludności postawiło UPA w trudnej sytuacji. Bez zaplecza kadrowego i żywnościowego ukraińscy żołnierze nie byli w stanie stawiać czoła miażdżącej przewadze wojsk polskich. Mimo trudnych warunków UPA jeszcze przez kilka lat walczyła z komunistycznym wojskiem polskim, zadając mu niejednokrotnie dotkliwe ciosy. Ostatnie wysiedlenia miały miejsce w 1951 roku. Do tego czasu działalność UPA na terenie Polski zakończyła się. Część ukraińskich powstańców przedostała się na Zachód, pozostali w większości zginęli. Książka zawiera publikacje dokumentów tyczących się akcji "Wisła"

już jest symptomem jednoznacznego spojrzenia na problem > oczami strony drugiej (UPA i jej "poprawionych/wygładzonych na przestrzeni ostatnich lat" archiwów(czyli w Літопис УПА)

Czy jest to dokładne przybliżenie tej trudnej i bolesnej tematyki szerokiemu gronu czytelników, niekoniecznie znających najnowszą historię.???
czy "integracja i pojednanie w wykonaniu oun-upa-swoboda."

Bowiem patrząc na obchody 65-rocznicy "Akcji Wisła" Obchody w Jaworznie_wrzeień 2012 odnosza wrażenie ,że oparto się głównie na pracach
Cytat:
autor monografii pod tytułem "Akcja Wisła", Pan Eugeniusz Misiło,

**zaś ów p.E.M to za ( http://pl.wikipedia.org/wiki/ )
Cytat:
Eugeniusz Misiło (ukr. Євген Місило) (ur. 1954 w Lechowie) - ukraiński historyk działający w Polsce, dyrektor prywatnego centrum dokumentacji tzw. Fundacji Archiwum Ukraińskiego (ukr.“Український архів”) w Warszawie, były pracownik Polskiej Akademii Nauk, współpracownik Naukowego Towarzystwa im. Szewczenki w Nowym Jorku i we Lwowie oraz ukraińskiej gazety wydawanej w Polsce pt. Nasze Słowo (“Наше слово”).

...Eugeniusz Misiło twierdzi, że po stronie polskiej zginęło nie więcej niż 35 tysięcy (bez w ojewództwa lwowskiego)

Jego opracowanie _obszerne p.Misiło _jego "Akcja Wisła"
i jego wnioski z
Cytat:
"pomniejszanie wagi " działalności UPA" , przy podkreśleniu wojskowej słabości tej formacji (dzisiaj mówi się tylko o : (на території Закерзоння кількість вояків УПА не перевищувала 1700 осіб).) i ignorowaniu przestępczych działań przeciw polskiej ludności cywilnej, wyolbrzymianie brutalności Wojska Polskiego, milicji i tajnej policji. W efekcie czytający jego książki otrzymuje portret niewinnych Ukraińców, brutalnych, okrutnych polskich komunistów i powszechnego polskiego poparcia dla wysiedleń. Misiło pisze tylko o konflikcie polsko-ukraińskim na terytorium obecnej Polski. Pozwala mu to ignorować wszelką antypolską akcję OUN-UPA na Wołyniu i w Galicji.

Eugeniusz Misiło, The UPA in Light of Polish Documents. The Military Court of the Operation Group "Wisła". Toronto, Litopys UPA, 1992., ISBN 0-920092-34-9.
[oryginał : Літопис УПА, том 22: УПА в світлі польських документів. Книга перша: Військовий суд Оперативної групи “Вісла”, ред. Євген Місило / Торонто, 1992 / ISBN 0-920092-34-9 / с. 630 / 3919-3920 / H-22 / H-22Б – № 4108]

????? ????
_ _ _ _

Poczekamy ..Poczytamy ... Zobaczymy.

Należy tylko pamiętać (bo ten temat _polski WĄTEK w relacjach polsko-ukraińskich jest ..celowo zapominany i spychany na pobocze historii )
Przed Akcją "Wisła" był Wołyń i .....

Gdy zabraknie historii - zastępuje ją bajka ...
11 lipca 1943 - polski "holocaust" na Wołyniu

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Tak wygląda owy Litopis 22 z 1992r. /niestey nie zakupiłem na aukcji przebito mnie ,szkoda
Było by co porównać

Opis załącznika:
jedna z foto tych wysiedleń

Pon 01 Paź, 2012 10:24

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady

Ted napiał:
Cytat:
Co do książki : Akcja Wisła -praca zbiorowa .. wydana staraniem IPN !
(Autorzy ?)
Cena co prawda 50zł. , zamówiłem poczytam to się wypowiem.
Dla mnie napisanie w recenzji (notabene wszędzie prawie tak samo ..nawet na http://www.ipn.poczytaj.pl/29566) )

Ted..ale czy to to samo ?..hmm..cena sie nie zgadza.. Mr. Green
Tu w tej ksiązce wykorzystano archiwa ukraińskie dotyczące A.W.
Cytat:
Historia, Dokument / Paradokument
Akcja "Wisła" 1947
Praca zbiorowa

ARCHIWUM UKRAIŃSKIE
data wydania: 2012 r.
data wprowadzenia do oferty: 23.08.2012
format: 170 x 240 mm; 1248 str.
ISBN: 978-83-935429-0-1
oprawa: twarda

28 marca 1947 r. w rejonie wsi Jabłonki w powiecie leskim w zasadzce zorganizowanej przez niezidentyfikowany wówczas oddział zbrojny zginął wiceminister obrony narodowej gen. Karol Świerczewski. W kilkanaście godzin pózniej Biuro Polityczne Komitetu Centralnego PPR , nie czekając na wyniki śledztwa, podjęło decyzję o wysiedleniu Ukraińców...w tym roku mija okrągła rocznica tej akcji o kryptonimie "Wisła"

http://www.motyleksiazkowe.pl/index.php/s/karta/k//id/3864

Opis załącznika:

Pon 01 Paź, 2012 15:28

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

re

Czyli rozmawiamy o książce za 90pln czyli p.Eugeniusz Misiło (ukr. Євген Місило)
Cytat:
Eugeniusz Misiło, Akcja "Wisła". Dokumenty, Warszawa 1993, wyd. II rozszeżone 2012
Wydawcą książki jest Archiwum Ukraińskie oraz Managment Academy Group
Objętość książki: 1248 stron,

ISBN 978-83-935429-0-1

Okładka się zgadza> patrz
http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2012/09/07/akcja-wisla-1947-eugeniusz-misilo/

- nowy wstęp (200 stron)
- 500 tajnych do niedawna dokumentów Wojska Polskiego, Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Sztabu Grupy Operacyjnej “Wisła”, władz ZSRR, w tym 250 publikowanych po raz pierwszy, pochodzących z archiwów IPN
np. taki
ukrócenia samowolnych powrotów osób wysiedlonych/ z 1952r.

- liczne dokumenty dot. obozu koncentracyjnego w Jaworznie

Tak o niej napisano w recenzji
Cytat:
"pomniejszanie wagi " działalności UPA" , przy podkreśleniu wojskowej słabości tej formacji (dzisiaj mówi się tylko o : (на території Закерзоння кількість вояків УПА не перевищувала 1700 осіб).) i ignorowaniu przestępczych działań przeciw polskiej ludności cywilnej, wyolbrzymianie brutalności Wojska Polskiego, milicji i tajnej policji.
W efekcie czytający jego książki otrzymuje portret niewinnych Ukraińców, brutalnych, okrutnych polskich komunistów i powszechnego polskiego poparcia dla wysiedleń.
Misiło pisze tylko o konflikcie polsko-ukraińskim na terytorium obecnej Polski.
Pozwala mu to ignorować wszelką antypolską akcję OUN-UPA na Wołyniu i w Galicji.

Podobnie
http://histeriahistorii.fm.interia.pl/text/akcja.pdf
http://www.archives.gov.ua/Sections/VISLA/ * z archiwum sympozjum z 2006r.

Bowiem wspomniana praca IPN kosztowała50pln
http://www.ipn.poczytaj.pl/29566
Cytat:
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Ilość stron: 880 s.

ISBN: 83-89078-93-7

p.s

Postaram sie ja zakupić to tylko ok. £20
Link_95pln
lub Link_za 90pln
lub Avalon_za 85pln
+ kwestia przesyłki ?

Na Allegro widziałem wydanie z 1993r, za 39+przesyłka

Tak widzi to : Mity_ vs.( АКЦІЯ “ВІСЛА” )
(Roman Drozd – profesor Akademii Pomorskiej w Słupsku, wiceprzewodniczący Ukraińskiego Towarzystwa Historycznego w Polsce)
Mity_wg ZUP

Tak wyglądała okładka wydania książki z 1997r. w N.York-Toronto
Cytat:
Львів-Нью-Йорк: Видавництво Отців Василіан "Місіонер", 1997. 574 с.
ISBN: 5-7707-8504-7
Місило Є. (ред.). Акція Вісла. Документи

jest jako torrent (niestety j.ua , trochę zajmie przetrawienie)

Opis załącznika:
Wydanie NY-Toronto 1997

1349120218_nu_03_04_2007.pdf
 Opis załącznika:
Z miesięcznika Nowa Ukraina ...trochę o spojrzeniu na Akcję W.

Pobierz
 Nazwa pliku:  1349120218_nu_03_04_2007.pdf
 Rozmiar:  2.78 MB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 864 raz(y)

1349122788_shapoval.pdf
 Opis załącznika:
Opracowanie z Kijowa _2000r. o UPA i OUN w latach 1944-47 na terenie PL

Pobierz
 Nazwa pliku:  1349122788_shapoval.pdf
 Rozmiar:  955.31 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 1385 raz(y)

Pon 01 Paź, 2012 22:22

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następny Strona 23 z 26

Skocz do: