| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obchody rocznicy Katynia

3 kwietnia-niedziela-w Warszawie odbeda sie ochody 65 rocznicy zbrodni katynskiej.
Msza swieta w katedrze polowej WP przy ul. Dlugiej o 10.00
Zlozenie ziemi z miejsc kazni przy Pomniku Katynskim przy pl. Zamkowym o 11.30
Uroczystosci przy Grobie Nieznanego Zolnierza o 12.00
Uroczystosci w Dolince Katynskiej na cmentarzu wojskowym na Powazkach o 13.00
Uroczystosci przy pomniku Poleglym i Pomordowanym na Wschodzie na ul. Muranowskiej o 17.00
Zapraszam

Sro 30 Mar, 2005 16:45

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cały świat chce od Rosji kupować REBCO (typo ropy występujący tylko na Syberii). Rosyjskie koncerny mają podpisane kontrakty na najbliższe 15 lat z całym światem. Polska chce zmniejszyć transport bo to ruska ropa. Pierwszy raz przez 60 lat Polska ma okres pokoju. To zasługa Jałty. My ją chcemy przekreślić. Wszystkie państwa ścciągają jak najwięcej koncernó paliwowych bo to obniża ceny poprzez konkurencję. Polska zabrania wręcz koncernom rosyjskim inwestycji. Rosjanie zapraszają nas do Moskwy na obchody rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem- tylko dwie armie w historii zdobyły Berlin- w tym Polska, i oni to rozumieją. My w odpowiedzi zabraniamy niemal prezydentowi jechać do Moskwy i zarzucamy Mu że jedzie po swoje teczki. Żądamy pokajania się Rosji za Katyń, ale sami wydajemu oświadczenia w sprawie śmierci Maschadowa- człowieka któy przez cały świat uznany jest za terrorystę i który ma na sumieniu całkiem sporo istnień ludzkich.
MIŁEJ ROCZNICY!

P.S. w listopadzie jest rocznica antypolskiego powstania w Moskwie z 1613 roku. Możnaby kwiaty wysłać....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 30 Mar, 2005 19:47

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Katyń

IjonTihy- zgadzam się z tobą, że na rocznicy być musimy, ale ocena Jałty którą przedstawiłeś? Daruj, ale trąci mi ona dawnymi czasami, gdy zdanie partii było zdaniem narodu. A o Katyniu pamiętać musimy"historia to korzenie narodu". Tylko nie można jej traktować wybiórczo. Dotyczy to także 1613r.
Bardzo szczęśliwy
Zwłaszczo, że jeszcze niedawno słówka o Katyniu nie było Wink
z wiadomych powodów

Sro 30 Mar, 2005 20:45

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale ocena Jałty którą przedstawiłeś? Daruj, ale trąci mi ona dawnymi czasami, gdy zdanie partii było zdaniem narodu


Przecież to tylko moje zdanie, nie musisz się, narodzie, z nim zgadzać. Wink
Weź(cie) pod uwagę to, że negacja Jałty to nie tylko negacja podporządkowania nas ZSRR ale też negacja granicy zachodniej, południowo-zachodniej i północnej. Dla mnie bomba, bo może wreszcie w Toruniu byłaby Bundesliga Wink
Popatrz(cie) na Jugosławię- Tito komunizmem połączył różne religie i różne narody na 50 lat. Od Jego upadku są tam bezustanne spory a wręcz wojny.
Byliśmy zależni, ale też byliśmy pod ochroną. Niemcy siedizeli cicho a teraz podnoszą głowy- owszem jest to margines ale jednak. Mieliśmy spokój i na wschodnich granicach- mniejszości Ukraińskie, Białoruskia i kwestia Litewska.
Jałta zaprowadziła pokój w Europie od 1945 roku do 1989. Trudno szukać drugiego takiego okresu pokoju na Starym Kontynencie.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 30 Mar, 2005 22:49

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój dziadek zginal z reki NKWD.......................wiec mam o ZSSR zdanie.
A ze prez. Kwasniewski do Moskwy jedzie, to mnie szlak trafia.

Sro 30 Mar, 2005 23:03

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz więc osobistą urazę, która powoduje że z góry do spraw wschodnich podchodzisz w określony sposób. Rozumiem. Ale historią - jej pisaniem- nie zajmuj się.
Kwaśniewski jest prezydentem kraju a to wiąże się z pewnymi obowiązkami i osobiste urazy Alekandra K. musi schować do kieszeni.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 30 Mar, 2005 23:20

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy,
zadziwiasz mnie swoimi pogladami.
Czy myslisz ze Stalin wyzwalal polske bo mu na tym zalezalo?
To byla najkrotsza droga do Berlina.
Myslisz ze pozwolil sformowac polska armie by polacy mogli wyzwalac swoj kraj?
Kurcze to naiwne myslenie.
ZSRR nie walczylo z niemcami dla wyzwolenia polski tylko dla dominacji. Stalin juz wczesniej chcial zaanektowac pare krajow a sojusz z aliantami tylko mu pomogl. Nikt nie podniosl krzyku jak po kolei podporzadkowane zostaly kolejne panstwa. Taktyka Zachodu nic sie nie zmienila od lat 30. Przeciez znane sa dzis dokumenty rzadu Chambelreilna, ktory byl gotow poswiecic polske. On poswiecil ja dla Hitlera, a Churchil i Roosevelt dla Stalina. Sami tylko zyskali. Bo zboze albo cud znad wisly-ziemniaki, to mogli kupic gdzie indziej.
Obchody 9 maja dla Rosjan sa zupelnie czyms innym niz dla nas!
Dla Rosji 9 maja to poczatek imperium. Rzeczywiscie wielkie swieto. Zwyciestwo nad hitlerem to uwienczenie planu stalina. Najsmieszniejsze jest to ze w ZSRR ludzi z Zachodu nazywano "imperialistami". hehe szatanskie...
Dowodem ze Rosjanie traktuja 9 maja inaczej niz my sa ostatnie "nieporozumienia" dyplomatyczne. Rosja nie chce uznac Katynia za ludobojstwo, choc konwencja genewska jasno to okresla. Tak samo wygladala sprawa z szefostwem AK, a pozniej zwyklymi zolnierzami tej formacji.
Wyjazd w takiej sytuacji jest przyznaniem racji Putinowi. racji, ze oni nam przeciez pomogli wygrac wojne... a pomogli nam tak ze po 60 latach od konca wojny nie mozemy sie wygrzebac z biedy i dziadostwa, i ze jeszcze ze 2 pokolenia beda za to placic.
Rosja nie chce uznac suwerennosci zadnego z krajow, ktore byly jej poddane. Kto niby zmasakrowal buzke Juszczence? Zona?
Dzis ujawniono dokumenty ze 3 prosowieckie wywiady zaplanowaly zamach na papieza. Za co chcieli go zabic? Za poswiecenie pomnika? Czy za pocalunek plyty lotniska budowanego rekami robotnikow? W dosc interesujacym momencie naszej historii mial miejsce ten zamach.
Napawde wierzysz w dobrodusznosc rosyjskich przywodcow?

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 30 Mar, 2005 23:52

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do Prezydenta Kwasniewskiego, to mam na mysli nie osobe, tylko PREZYDENTA. Nie powinien jechac do Moskwy

Czw 31 Mar, 2005 0:35

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najlepiej w ogóle niech prezydent nie jeździ do Moskwy, ani też nikt inny z rządu. Po co jeździć do komuchów. Niech jeżdżą do nich Niemcy, Francuzi, Angole, Amerykanie i cała reszta Świata. Oni mają wspólne interesy, my dumę narodową. Jak przestaniemy jeździć to na pewno Ruscy to zauważą i się przestraszą - będą nas prosić na kolanach, aby wysłać do ich kraju jakiegoś naszego zafajdanego pajaca.

Raz już polski rząd na ucieczce, obraził się na tow. Stalina i doprowadził do zerwania stosunków z ZSRR,- po tym fakcie do dziś nie możemy dojść do siebie.

Mr. Green

Czw 31 Mar, 2005 1:42

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rosja nie chce uznac Katynia za ludobojstwo, choc konwencja genewska jasno to okresla.


Konwencja Genewska określa co jest zbrodnią ludobójstwa a nie że Katyń do nich nalezy. Katyń był osądzony (jescze przeciwko Niemcom) w Norymberdze na podstawie Karty Międzynarodowgo Trybunału Wojskowego i zaklasyfikowany jako zbrosnia wojenna. A na mocy konwencji ONZ z 26 listopada 1968 roku zbrodnie wymienione w statycie Trynunału Norymberskiego (przeciw pokojowi, wojenne i przeciw ludzkośći) nie podlegająprzedawnieniu, podobnie jak zbrodnia ludowbójstwa.
Po co więc znów kombinujemy, skoro kflifikacji prawnej i tak nie zmienimy?

A co do reszty wypowiedzi tow. Kudiego to dla nas, sla Polaków 9 maja jest rocznićą zwycięstwa nad faszyzmem. A główny w nim udział miało ZSRR. Chcesz zaglądać w serca polityków? Plan MArschalla nie był z dobroci lecz aby odbudować Europę i stworzyć barierę dla ZSRR oraz zdobyć nowe rynki zbytu dla przemysłu amerykańskiego... Gwarancje Angli i Francji z 1939 nei były z dobrego serca lecz czystej politycznej kalulacji. To tylko dwa przykłady. Znajdź mi w historii przykłąd traktatu, porozumienia, wojny itp u której podłoża leży sentyment.

Cytat:
Myslisz ze pozwolil sformowac polska armie by polacy mogli wyzwalac swoj kraj?
Kurcze to naiwne myslenie.

i co z tego? Anglicy wyprowadzili armię Andersa z ZSRR na Bliski Wschód teżnei z troski lecz z dlatego że groziło im powstanie w Palestynie a nie mieli dość własnych wojsk. Tego im nie pamiętamy, zwracamy uwagę tylko na efekt.
Polskie dywizjony myśliwskie w Anglii w 1940 też nei z miłośći do nas lecz z kalkulacji że własnych pilotów może zabraknąć...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 31 Mar, 2005 20:53

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy,
no zgadzam sie praktycznie absolutnie Uśmiech
9 maja jest rocznica zwyciestwa nad faszyzmem ale rownoczesnie rocznica "oficjalnego" przejscia pod "opieke" Stalina. Wiec wyjazd do Moskwy by swietowac jedno zapominajac o drugim wydaje sie raczej niezreczny.
Czy zaproszenie Jaruzelskiego nie uwazasz za kolejna prowokacje?
Nie naleze do ugrupowan skrajnie prawicowych ale takie kopanie w kostke ze strony Rosji moze byc denerwujace.
Co do klasyfikacji prawnej Katynia chyba musze Ci przyznac racje. Byc moze sie zagalopowalem. Co prawda prawo nie dziala wstecz, ale nie jestem pewien czy klasyfikacji tego typu zbroni nie mozna zmienic...
Co do zachodnich aliantow masz zupelna racje Uśmiech Mam podobny punkt widzenia. Szczerze mowiac mam wiekszy zal do Anglii i Francji niz do Sowietow. Wykorzystali nas bez zastanowienia.
Tylko to w dalszym ciagu nie tlumaczy obchodzenia 9 maja w Moskwie. Dla nas to inna rocznica bo koniec jednego byl skutkiem drugiego nieszczescia, a dla Rosjan koniec nieszczescia byl zwyciestwem planu imperium.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 31 Mar, 2005 21:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.