| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FC, sprobuj odnalezc kogos, kto sklada pestki i popros go, zeby Ci zlozyl troche. Z samymi luskami nie powinno byc problemow, a reszta dla
skladacza to juz przyjemnosc.

Wto 23 Sty, 2007 15:31

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do używania PPSz i PPS to Tata opowiadał że jak koło stanu wojennego był w wojsku to Bib miał je na uzbrojeniu
_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Wto 23 Sty, 2007 19:06

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę sprawy zdobywania/produkowania amunicji do nielegalnej broni załatwiać poza forum, a posty wyedytować samemu nim będzie się tym musiał zająć moderator.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 23 Sty, 2007 19:18

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tylko ze jest drobne "ale" Grendel - oni nie są w polsce, nie wiem jak tam jest z prawem ale sadze ze jest zdecydowanie mniej restrykcyjne jak u nas
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 23 Sty, 2007 19:57

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Unas mozna miec kazda Bron Automatyczna legalnie jako Deko, (Lufa i Zamek sa przerobione) a czy masz podwujne to nikt niewie, w USA wyglada to calkowicie inaczej.Unas wolno miec Dluga Bron Strzeleckan bez pozwolenia, a z Amunicja jest to obojetne. Grendel bys musial donas przyjechac do LaGlaize na Targowisko Wojskowe raz w roku, to bys nieznalazl zadnego stoiska gdzie by niebyla Bron lub Amunicja i to legalnie, gorzej jest w Niemczech.
_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Wto 23 Sty, 2007 20:21

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
tylko ze jest drobne "ale" Grendel - oni nie są w polsce, nie wiem jak tam jest z prawem ale sadze ze jest zdecydowanie mniej restrykcyjne jak u nas

Ja też nie jestem, ale redakcja gazety mieści się w Polsce.Tam też jest serwer, który obsługuje to forum.Niestety, przynależność państwowa forumowiczów ma tu mało do rzeczy.
Podobnie - to, czym handluje się na luksemburskich giełdach kolekcjonerskich ma mało wspólnego z tym forum.
Możemy tu wymieniać zdania o amunicji, uwagi o jej skuteczności, sile, czy przebijalności, ale NIE MOŻEMY tłumaczyć jej produkcji, ani propagować miejsc, gdzie i od kogo można ją kupić.
Jeśli sie mylę - niech mnie redakcja poprawi.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 23 Sty, 2007 21:34

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel,
rozumiem Twoje uwagi. Z tym, ze musisz wiedziec, ze w Polsce mozna legalnie, czyli zgodnie z prawem skladac amunicje.
Problem w Polsce rozbija sie o skladowanie prochu i transport tegoz komponentu.
Jako dziecko, robilem to wraz z ojcem, kupujac komponenty w sklepach Jednosci Lowieckiej, ktorych co prawda juz nie ma.
Problematyczne dla forum, byloby gdyby ktos zamiescil recepture, lub kolejne czynnosci zwiazane z ta dzialalnoscia.

PPsh urzywa 7.62x25, takie same jak TT33, dlatego nie rozumiem z czym problem, ta amunicja powinna byc dostepna, a kolega, ktory napisal
o tym nie jest w temacie i dlatego dostal troche taka wykretna odpowiedz ode mnie. Wiedzac, ze nie znajdzie nikogo,kto mu moze pomoc,
i rowniez, zeby sam mogl sie zaangazowac w szukanie tego, o czym nie wie, ze istnieje.

Klaniam sie

Sro 24 Sty, 2007 19:25

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Snaiper napisał:


PPsh urzywa 7.62x25, takie same jak TT33, dlatego nie rozumiem z czym problem, ta amunicja powinna byc dostepna, a kolega, ktory napisal
o tym nie jest w temacie i dlatego dostal troche taka wykretna odpowiedz ode mnie. Wiedzac, ze nie znajdzie nikogo,kto mu moze pomoc,
i rowniez, zeby sam mogl sie zaangazowac w szukanie tego, o czym nie wie, ze istnieje.

Klaniam sie


Snajper, Dzieki ze mi tak pomuc chciales chociarz odpowiedz znales!Dzieki!
Smutny

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Sro 24 Sty, 2007 20:54

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdybyś przeczytał uważniej mój pierwszy post w tym wątku, wiedziałbyś to od dawna ;o)
Przeczytaj też uważnie artykuł z linku, który zamieściłem, żebyś się brzydko nie zdziwił przy strzelaniu czechosłowacką (i inną) amunicją...
Pozdrowienia
Grendel

Sro 24 Sty, 2007 21:16

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel zauwazylem te "TT", tyko niewiedzialem oco idzie bo z Rosyjska Bronia mam dopiero pierwszy Raz doczynienia, awiec moze bedzie szynsa dostac taka Amunicje w Belgii.
_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Sro 24 Sty, 2007 21:23

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem tego pewny.
Przeczytaj jednak artykuł z linku.
Pozdrowienia
Grendel

Sro 24 Sty, 2007 21:52

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Herr FC von Waldow,
badz ostrozny z rosyjska ammo, bo potrafi sama raz do roku wystrzelic Bardzo szczęśliwy
Troche sie juz z niej nastrzelalem.

A na serio, Rosjanie i Amerykanie moim zdaniem sa mistrzami w wykonaniu czegos
prostego i dzialajacego super, co nie moge powiedziec o Niemcach, ktorzy na sile
probuja zmienic kolo, choc ich bron ktora mam na stanie lubie. Nie podoba mi sie cena ktora musze za nia placic.
Np. Sig P226 czy kazdy Sauer, albo Walther

Bedziesz zadowolony z PPsh, super zabawka, nie zapominaj o tym co napisalem Ci o ich ammo, o
i jeszcze jedno, zawsze kieruj lufe w bezpieczne miejsce i jesli nie chcesz strzelac, to nie kladz palca na spust.

Klaniam sie Wink

Sro 24 Sty, 2007 22:31

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Snaiper napisał:
A na serio, Rosjanie i Amerykanie moim zdaniem sa mistrzami w wykonaniu czegos prostego i dzialajacego super
Rosjanie tak. Amerykanie - nie bardzo. Nie znam prostej i dobrze działającej amerykańskiej broni od czasu M14 (czyli unowocześnionego M1 Garand) i AR-18. Cała reszta, może do MagPul Masada czy Kel-Tec RFB to ani nie proste, ani nie działające super. Raczej przekombinowane i podatne na zacięcia.
Cytat:
co nie moge powiedziec o Niemcach, ktorzy na sile probuja zmienic kolo
A możesz podać przykłady?
Cytat:
Nie podoba mi sie cena ktora musze za nia placic. Np. Sig P226 czy kazdy Sauer, albo Walther
SIG nie jest niemiecki, ale tak szwajcarski jak Milka wyciskana z fioletowych krów i zegar z kukułką.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Wto 13 Lut, 2007 2:18

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

REMOV napisał:
Snaiper napisał:
A na serio, Rosjanie i Amerykanie moim zdaniem sa mistrzami w wykonaniu czegos prostego i dzialajacego super
Rosjanie tak. Amerykanie - nie bardzo. Nie znam prostej i dobrze działającej amerykańskiej broni od czasu M14 (czyli unowocześnionego M1 Garand) i AR-18. Cała reszta, może do MagPul Masada czy Kel-Tec RFB to ani nie proste, ani nie działające super. Raczej przekombinowane i podatne na zacięcia.
Cytat:
co nie moge powiedziec o Niemcach, ktorzy na sile probuja zmienic kolo
A możesz podać przykłady?
Cytat:
Nie podoba mi sie cena ktora musze za nia placic. Np. Sig P226 czy kazdy Sauer, albo Walther
SIG nie jest niemiecki, ale tak szwajcarski jak Milka wyciskana z fioletowych krów i zegar z kukułką.


I wciaz ta bron jest uzywana. M14 narodzil sie na nowo w Iraku, pod nazwa Socom II. Tak samo pistolety 1911, sa proste i niezawodne, szkoda, ze sie ich juz nie urzywa. M16tki mi sie podobaja i sa celne, ale zgodze sie, ze ich funkcjonalnoscia bywa roznie, w odroznieniu do AK47, ktory moze jest mniej celna bronia, ale na pewno o wiele skuteczniejsza.
Problem u Rosjan to ich kiepskie wykonanie, czego nie mozan zarzucic Amerykanom, wiadomo, ze bron Rosyjska ulepszona przez Finow stawala sie jeszcze o "szalke" wydajniejsza.

Niemcy,
rzuc okiem na Blasery, Heymy, Merkle. To Niemcy wypracowali najdoskonalszy zamek, w ktorym duzo sie nie ulepszy, ale wciaz kombinuja i nie mysle, ze jest to dobre.
Uwazam, ze bron taktyczna produkcji niemieckiej tj jak MP5 type jest znakomita. Podoba mi sie ulepszony niemiecki M16, czyli HK416.

Sig P226, zaprojektowany w Szwajcarii, produkowany w _ _ _ _ _ _?

Klaniam sie

Wto 13 Lut, 2007 2:57

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Snaiper napisał:
I wciaz ta bron jest uzywana. M14 narodzil sie na nowo w Iraku, pod nazwa Socom II.
Raczej przeżywa drugą młodość i bynajmniej nie zaczęło się to od Iraku. DMR wprowadzać zaczęto w 2001 dla USMC. To samo dotyczy Mk 14 Mod 0 EBR rozwijanego dla USN.
Cytat:
Tak samo pistolety 1911, sa proste i niezawodne, szkoda, ze sie ich juz nie uzywa.
Zmodyfikowane M1911A1 nadal używane są w USMC - w MEU(SOC).
Cytat:
M16tki mi sie podobaja i sa celne, ale zgodze sie, ze ich funkcjonalnoscia bywa roznie, w odroznieniu do AK47, ktory moze jest mniej celna bronia, ale na pewno o wiele skuteczniejsza.
Akurat funkcjonalnością to każdy M16 przewyższa AK, tutaj nie o to chodzi, ale o podatność na zacięcia i specyficzne rozwiązania mechanizmów wewnętrznych.
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Czw 22 Lut, 2007 18:07

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Remov,
czy czasem nie przerzucili sie na HK w .45ACP?
czy myle oddzialy?
Co do funkcjonalnosci, to wlasnie o to mi chodzilo, ze sie zacina, a AK47 jest bronia wrecz zrodzona
do walki w roznych warunkach pogodowych.

Pytanie na boku, jak AK47 spelnia sie w duzych mrozach syberyjskich, takich ponizej -30 stopni?
Wiem, ze w Kanadzie tej polarnej wciaz urzywaja na polnocy broni z zamkiem czterotaktowym.

Klaniam sie

Czw 22 Lut, 2007 18:28

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Snaiper napisał:
czy czasem nie przerzucili sie na HK w .45ACP? czy myle oddzialy?
Moim zdaniem troszeczkę mylisz - 11,43-mm pw Mk 23 Mod 0 został kupiony przez Dowództwo Operacji Specjalnych (US SOCOM), nie zaś przez USMC (choć desygnata wskazuje na USN, ale "specjalni" tak mają). Ale i dla nich okazał się za drogi. Stąd też próby poszukiwania kolejnej broni kalibru 11,43 mm (.45 ACP), w ramach JSP, niestety jak na razie nieudane. Stąd też Marines z MEU(SOC) używają podrasowanych Coltów M1911A1.
Cytat:
Co do funkcjonalnosci, to wlasnie o to mi chodzilo, ze sie zacina, a AK47 jest bronia wrecz zrodzona do walki w roznych warunkach pogodowych.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - to nie jest tak, że się zacina, ale, że podatność na zacięcia jest statystycznie większa. Owszem, częścią legendy kbk AK jest rzekoma niezawodność tej konstrukcji, co znajduje w dużej mierze potwierdzenie w faktach, ale obecnie i wówczas każdy karabinek miał funkcjonować w warunkach zimowych (po to Amerykanie wszystkie swoje konstrukcje testują na Alasce właśnie, w temperaturach i rzędu -50°C).
_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Pią 23 Lut, 2007 11:27

Powrót do góry
mat49
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 11
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Służyłem w armii do X 1980, na uzbrojeniu miałem PPS 43 (jednostka radiolokacji), a podczas wizyty w batalionie w Chojnicach, zobaczylem podczas alarmu jak chłopcy wyciągają z magazynu uzbrojenia (nie ZN) Maxima (zresztą i tak mieli prz.. bo też mieli PPS ale 43/52). Szczena mi walneła by o ziemię gdyby nie to że w Olsztynie na szkole podoficerskiej podczas przemarszu na strzelnicę zobaczyłem pluton (nie wiem co to była za jednostka) wracający ze strzelania z DP ... A i jeszcze jedno - kadra w mojej jednostce miała na uzbrojeniu TT, a ja dowodziłem drużyną WKM DSzK. Wiem od kolegów że jeszcze w końcówce lat 80 mieli w jednostkach PPS i nie były to jednostki budowlane Uśmiech To taka info dla tych co myślą że PPS i inne konstrukcje zostały wycofane z WP w latach 60-70. I jeszcze jedno - ckm Vickers został wycofany z armii i przekazany dla obrony cywilnej w Anglii ok 1968 ( prawie 60 lat w służbie) czyli nie jesteśmy tak zacofani Uśmiech

Sro 30 Maj, 2007 21:31

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mat49 napisał:
Służyłem w armii do X 1980, na uzbrojeniu miałem PPS 43 (jednostka radiolokacji), a podczas wizyty w batalionie w Chojnicach, zobaczylem podczas alarmu jak chłopcy wyciągają z magazynu uzbrojenia (nie ZN) Maxima (zresztą i tak mieli prz.. bo też mieli PPS ale 43/52). Szczena mi walneła by o ziemię gdyby nie to że w Olsztynie na szkole podoficerskiej podczas przemarszu na strzelnicę zobaczyłem pluton (nie wiem co to była za jednostka) wracający ze strzelania z DP ... A i jeszcze jedno - kadra w mojej jednostce miała na uzbrojeniu TT, a ja dowodziłem drużyną WKM DSzK. Wiem od kolegów że jeszcze w końcówce lat 80 mieli w jednostkach PPS i nie były to jednostki budowlane Uśmiech To taka info dla tych co myślą że PPS i inne konstrukcje zostały wycofane z WP w latach 60-70. I jeszcze jedno - ckm Vickers został wycofany z armii i przekazany dla obrony cywilnej w Anglii ok 1968 ( prawie 60 lat w służbie) czyli nie jesteśmy tak zacofani Uśmiech


Masz racje.
Ja "bawilem" sie poczciwymi "pepeszkami" w latach 80-tych, kiedy to ojciec wpuscil mnie do magazynu. Zawsze mi sie podobaly, zreszta polskie kalachy tez.
CO do uzytkowania broni ze starych zapasow.
W Kanadzie, tutejsi Rangersi, czyli sluzby strzegace rozleglej czesci Kanadysjkiego polnocnego terytorium, gdzie temperatury latem dochodza do +10 a zima do -70 stopni w niektorych miejscach, uzywaja Lee Enfieldow No4MkI lub II w kalibrze .303 British.
To wciaz dobrze dziala. Zszokowany

Sro 30 Maj, 2007 22:03

Powrót do góry
REMOV
Porucznik

Porucznik





Posty: 637
Pochwał: 4
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ramach żartu

Hi Res

_________________
War is a game played with a smile; if you can`t smile, grin.
If you can`t grin, keep out of the way until you can. [Winston Churchill]

Nie 01 Lip, 2007 13:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.