| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PPSH 43 Potrzebuje Informacji

Witam,

potrzebuje Informacji o PPSH 43, znalazlem cos takiego i chcialbym to odrestaurowac, Lufa i Zamek sa w 99% dobrym stanie, a reszta jest tak sobie. Jaki Kaliber dokladnie ona miala, i czy mozna gdzies taka Amunicje kupic? Uśmiech

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Czw 18 Sty, 2007 0:13

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pepeszka ma naboje identyczne do amunicji z Mausera C96 tylko pociski zamiast 7,63 sa 7,62 mm i płaszcz pocisków z tombaku - złoty kolor.

Sądzę że jak poprosisz w "ogłoszenia" na forum to ktoś ci za freee wyśle ten badziew - tzn amunicje do tego Uśmiech ja nie mam - nie zbieram tego.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 18 Sty, 2007 0:17

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę o PPSh 43!
Albo PPSh-41 (ППШ-41), albo PPS-43 (ППС-43).
Amunicja była do nich ta sama - pistoletowa 7.62mm.Taka, jak do pistoletów TT.Z jej zakupieniem w Niemczech (o ile masz pozwolenie na broń) nie powinno być żadnych problemów.Nie przyznawałbym się jednak na Twoim miejscu do posiadania broni automatycznej.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 18 Sty, 2007 1:47

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gwoli ścisłości. 7,65x25 Borchardt, 7,65x25 Mannlicher, 7,63x25 Mauser czy 7,62x25 wz.30 to jeden i ten sam kaliber. Różnice w nazwach wynikają z prawa handlowego. Różnią się od siebie wielkością ładunku prochowego. Oryginał to Borchardt, skopiował go MAuser i wprowadził swoją nazwę. Choć wszystkie wymiary i masy (oprócz ładunku prochowego) mieściły się w granicach tolerancji. Potem skopiował go MAnnlicher. Wreszcie Rosjanie, zaś nazwa wynika z ujednolicenia nazewnictwa . Radziecki ma jeszcze silniejszy ładunek od Mausera.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 18 Sty, 2007 2:13

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa bron na bardzo dobry naboj, jesli mowimy o PPSh41.

Wez przejrzyj sobie ten link:

http://www.ppsh41.com/

Czw 18 Sty, 2007 7:18

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja przepraszam za małą złośliwość...
A może jednak PPSz, skoro to się pisze ППШ?
Bo PPSh to by było ППСх...

Twisted Evil

Pzdr

Grzesiu

Czw 18 Sty, 2007 10:50

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzesio napisał:
A ja przepraszam za małą złośliwość...
A może jednak PPSz, skoro to się pisze ППШ?
Bo PPSh to by było ППСх...

Twisted Evil

Pzdr

Grzesiu


wiesz, jako ze kolega z początku tematu nie bardzo się orientuje w temacie więc nikt zbytnio nie chciał go najeżdżać o szczegóły tym bardziej że nie mieszka u nas tylko na zachodzie i ten sprzęt raczej nie jest tam tak dobrze znany jak u nas. Oczywiście że jest PPSZ 41, choć trochę daliśmy plamy że nie wtrąciliśmy jednak poprawnego nazewnictwa Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 18 Sty, 2007 12:46

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ano fakt, nie zwróciłem uwagi na tę zagranicę. Embarassed
Tym niemniej podanie, choćby mimochodem Wink , prawidłowej transkrypcji ma tę zaletę, że ułatwia potem korzystanie z wyszukiwarki...

Pzdr

Grzesiu

Czw 18 Sty, 2007 13:23

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stosując na Google polską transkrypcję uzyskujemy taki oto wynik:
Cytat:
Results 1 - 10 of about 13,900 for PPSz 41

Stosując transkrypcję angielskojęzyczną:
Cytat:
Results 1 - 10 of about 119,000 for PPSh 41

Drobiazg.Niemal 100000 stron.Ot dlaczego pozostałem przy zapisie anglojęzycznym.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 18 Sty, 2007 16:04

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki za info ze on jest jako PPSz lub PPS, i za informacje Municji.

Kliknij tu aby zobaczyc : http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_PPS

Chociaz bym pozwolenie na Bron mial to itak jest zabronione cos takiego posiadac bo to jest jak Grendel pisze "Bron Automatyczna". Unas wolno to posiadac jako Deko, to znaczy Lufa zaspawana i przewiercona, a Zamek na 45 Stopni przeciety.

Prosze o wiecej Informacji dotyczace Amunicji, np. czy Naboje z 1945 sa jeszcze do urzytku jerzeli byly w suchym miejscu przechowywane? Jest jakas Bron w Dzisiejszych Czasach ktura urzywa takie Naboje?

Tuta jest cos podobnego jak Ebay lub Allegro, tylko Bron i Wojskowe rzeczy. Kliknij tutaj: http://www.egun.de/market/index.php

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Czw 18 Sty, 2007 19:23

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

F.C. von Waldow napisał:

Prosze o wiecej Informacji dotyczace Amunicji, np. czy Naboje z 1945 sa jeszcze do urzytku jerzeli byly w suchym miejscu przechowywane? Jest jakas Bron w Dzisiejszych Czasach ktura urzywa takie Naboje?


Naboje z 2 wojny światowej oczywiście że mogą być sprawne o ile są suche.
w tej chwili nie stosuje się tej amunicji w dzisiejszych konstrukcjach, ale nadal się jej używa, armia i policja chyba nadal ma jeszcze pps na wyposażeniu (w latach 80-tych na pewno miała bo sam się tym miałem okazje pobawić.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 18 Sty, 2007 19:32

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:

Naboje z 2 wojny światowej oczywiście że mogą być sprawne o ile są suche.
w tej chwili nie stosuje się tej amunicji w dzisiejszych konstrukcjach, ale nadal się jej używa, armia i policja chyba nadal ma jeszcze pps na wyposażeniu (w latach 80-tych na pewno miała bo sam się tym miałem okazje pobawić.



A jezeli byly mokre a teraz sa wysuszone, dzialaja? Ty sie takimczyms bawiles? jakie masz doswiadczenie tej Broni, dobre lub zle?

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Czw 18 Sty, 2007 19:45

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zabawy drugowojenną amunicją ZDECYDOWANIE ODRADZAM!Nawet taką fabrycznie konserwowaną i przechowywaną w suchym miejscu!
Choćby dlatego, że będzie działała erratycznie.
Amunicję tego typu produkuje się wciąż w Chinach, na Kubie i w Korei Północnej.Niedawno zapasów pozbywały się Czechy, Słowacja, Chorwacja i dużo tej amunicji jest wciąż w obiegu.Niemniej - jej kupno również odradzam - jest stara.Nadaje się do pistoletów.Do pistoletów maszynowych - nie.
To warto przeczytać
Nie wspominając już o tym, że jeśli ta pepesza ni była ślicznie zakonserwowanym strychowcem, zdecydowanie odradzałbym wszelkie próby strzelania!Chyba, że chce się stracić oczy, palce, a w przypadku pecha nawet życie.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 18 Sty, 2007 20:26

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Indiana Jones"]

Cytat:
Naboje z 2 wojny światowej oczywiście że mogą być sprawne o ile są suche.
Witam, zdecydowanie należy podkreślić słowo "mogą", mogą ale nie muszą. Amunicję z tego okresu należy taktować jako zabytek lub niewypał. Ostatnia rzeczą jaką należy z nią robić, to z niej strzelać.
Cytat:
w tej chwili nie stosuje się tej amunicji w dzisiejszych konstrukcjach, ale nadal się jej używa, armia i policja chyba nadal ma jeszcze pps na wyposażeniu (w latach 80-tych na pewno miała bo sam się tym miałem okazje pobawić.
Amunicja z lat II wojny światowej na pewno się nie używa w wojsku lub policji. PPS i PPSz były jeszcze w uzbrojeniu w latach 80, ale dziś już ich nie ma, może są zapasach mobilizacyjnych, chociaż też wątpię. Jeżeli strzelałeś z PPS w latach 80, to na pewno amunicja była powojennej produkcji. Amunicja jak każdy produkt, również ma okres gwarancji. Pozdrawiam.

Czw 18 Sty, 2007 20:34

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

F.C. von Waldow napisał:
Ty sie takimczyms bawiles? jakie masz doswiadczenie tej Broni, dobre lub zle?


Miałem wtedy pare latek, ktoś z rodziny był w woju i stał z tym na warcie, bawiłem się oczywiście z pustym magazynkiem, dla takiego dzieciaka to była niezła atrakcja Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 18 Sty, 2007 21:35

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Indiana Jones"]

Cytat:
Miałem wtedy pare latek, ktoś z rodziny był w woju i stał z tym na warcie, bawiłem się oczywiście z pustym magazynkiem, dla takiego dzieciaka to była niezła atrakcja Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Witam, na warcie nigdy nie stoi się z pustym magazynkiem Uśmiech , wartownik na przy sobie tylko załadowane i to ostrą amunicją. Musiałeś się bawić załadowana bronią? Pozdrawiam.

Czw 18 Sty, 2007 21:46

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:
Witam, na warcie nigdy nie stoi się z pustym magazynkiem Uśmiech , wartownik na przy sobie tylko załadowane i to ostrą amunicją. Musiałeś się bawić załadowana bronią? Pozdrawiam.

Miał kilka magazynków z czego jeden pusty, pusty na 100% bo bylem na tyle sprytny że ten magazynek nawet rozebrałem Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 18 Sty, 2007 22:17

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amunicję kasuje się bodajże po 30 latach (pewien nie jestem). Ze względu na to, że m.in. amoniak zawarty w prochu, powoduje pękanie mosiądzu.
Żołnierz na warcie ma jeden magazynek pusty. Wychodzi z nim podpiętym do broni z wartowni do punktu przeładowania broni i po powrocie z warty na tym samym odcinku. A jakieś 3-4 lata temu AMW sprzedała ostatnie bodajże 30 tys. szt. PPSz-41 do USA i Czech na rynek kolekcjonerski. Broń kasuje się po 50 latach, ze względu na zmiany zachodzące w stali z której jest zrobiona. Podobno robi się krucha.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 18 Sty, 2007 22:52

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PPS na początku lat osiemdziesiątych miała co najwyżej straż przemysłowa i "zastępcze" jednostki wartownicze (nie pamiętam już jak się to nazywało - kierowano tam ludzi z najniższą możliwą kategorią zdrowia).Pilnowali oni rozmaitych magazynów żywnościowych, składów węgla i temu podobnych obiektów o znaczeniu strategicznym ;o)
Zdarzało się, że takim wartownikom nie wydawano amunicji wcale lub wydawano "ślepaki".
Nie przypominam sobie, by jakakolwiek jednostka liniowa LWP miała na stanie PPS.W wojskach pancernych/zmotoryzowanych były RAK'i wz.63.W pozostałych służbach były karabinki kałasznikowa (AK i AKMS).
Pozdrowienia
Grendel

Czw 18 Sty, 2007 22:53

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Broń kasuje się po 50 latach, ze względu na zmiany zachodzące w stali z której jest zrobiona. Podobno robi się krucha.


To ma znaczyc ze naprzykld MP40 niepowinno sie uzywac bo jest za stara?moja jest z 1944 a ostatnio strzelalem z niej w 2002? jest to ryzykowne?
Ta PPSz43 jest w dobrym stanie tylko ze brakuje Naboji.

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Czw 18 Sty, 2007 23:05

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
PPS na początku lat osiemdziesiątych miała co najwyżej straż przemysłowa i "zastępcze" jednostki wartownicze (nie pamiętam już jak się to nazywało - kierowano tam ludzi z najniższą możliwą kategorią zdrowia).Pilnowali oni rozmaitych magazynów żywnościowych, składów węgla i temu podobnych obiektów o znaczeniu strategicznym ;o)
Zdarzało się, że takim wartownikom nie wydawano amunicji wcale lub wydawano "ślepaki".
Nie przypominam sobie, by jakakolwiek jednostka liniowa LWP miała na stanie PPS.W wojskach pancernych/zmotoryzowanych były RAK'i wz.63.W pozostałych służbach były karabinki kałasznikowa (AK i AKMS).
Pozdrowienia
Grendel

Były tez w zapasach mobilizacyjnych dla wojsk III rzutu i obrony cywilnej (chyba tylko w UW była uzbrojona OC Laughing ). Miały też jednostki OTK. Koleś w 88-ym miał PPS wz51. Dodatkowo na w "zetenie" czyścił MAxima wz1910 na kółkach Rolling Eyes . Na przełomie 80/90 skreślono ze stanu wojska rusznice PTRD i PTRS- to dopiero był hicior Laughing .
Zaś RAKi to PM wz.63 (dla niewtajemniczonych)- RAK to nazwa półoficjalna. Podobnie jak CZAK dla pistoletu wz.64.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 18 Sty, 2007 23:15

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, PPS był używany do końca lat 80 w wojskach radiotechnicznych, lotniczych i innych formacjach tyłowych. Stanowił także, podstawowe uzbrojenie MO, SOK, Służby Więziennej i straży przemysłowej.
Cytat:
Zdarzało się, że takim wartownikom nie wydawano amunicji wcale lub wydawano "ślepaki".
Nigdy o czymś takim nie słyszałem? Wydaje mi się to nieprawdopodobne, gdyby takiego wartownika zaatakowano i w śledztwie okazało się, że nie miał amunicji to odpowiedzialny oficer poszedł by "siedzieć". Jako ciekawostkę można podać , że w Polsce w latach 1951 - 1953 wyprodukowano 275 000 tych pm. PPSz wyprodukowano w latach 1952 - 55, 111 000 z czego większość wyeksportowano, znaczne ilości tej broni miało MSW i używało jej ZOMO jeszcze na początku lat 80. Pozdrawiam.

Czw 18 Sty, 2007 23:45

Powrót do góry
Snaiper
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 349
Skąd: Cantario, kiedys Szczecin-Pogodno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj bylem popykac ze swojego Mosina Naganta 1890/35.
Nie moglem uwierzyc, ze ta bron wciaz strzela skupienie pieciokulowe ze
swoimi beznadziejnymi przyrzadami optycznymi na 100m rzedu 5cm Zszokowany

Jedyny problem to bron wysoko nosi kule, po zalozeniu bajonetu juz lepiej.

Rosjanie potrafia czesto zlozyc cos szybko, tanio i dobrze Bardzo szczęśliwy

Pią 19 Sty, 2007 0:45

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Robert05 napisał:

Cytat:
Zdarzało się, że takim wartownikom nie wydawano amunicji wcale lub wydawano "ślepaki".
Nigdy o czymś takim nie słyszałem?

Kochany - nie tylko takie "kwiatki" się w kochanym PRL'u zdarzały.
Ślepaki straży przemysłowej miały narobić huku by zaalarmować pobliską wartownię.
A "szwejom" pilnującym magazynów żywnościowych w 1978 roku w Przemyślu nie wydawali żadnej amunicji, żeby sie sami (i nawzajem) nie pozabijali.
I nie był to wymysł dowódcy warty, a rozkaz wyższego szczebla.
Widziałem i wiem co piszę.

Pozdrowienia
Grendel

Pią 19 Sty, 2007 4:17

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Probowalem zalatwic taka Amunicje ale bez sukcesu, nigdzie nieidzie unas dostac tedo, ale jeszcze sprouboje w Belgii.
Szkoda mi tej Broni ze jest bez Amunicji bo bym ja chetnie wyprobowal.

_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Wto 23 Sty, 2007 0:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.