| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ViS

Witam, nie wiem czy tu jest odpowiednie miejsce ale nic lepszego nie znalazlem. W jednym z niemieckich domow aukcyjnych sprzedana VISa Model 1935 za...... 75 tysiecy Euro.To jest ponad 300 tysiecy zl.Czy kto ma pojecie dlaczego ktos zaplacil taka sume za ten pistolet ???Pozdrawiam.

Sob 09 Paź, 2021 10:30

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Herman Historica który wystawił tego Visa opisał go jako egzemplarz z serii prototypowej, ta cena to cena proponowana, czy się sprzeda, tego nie wiemy
Jacek

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pon 11 Paź, 2021 8:21

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VIS

To cena sprzedazy.Dostalem aktualny katalog i pisza o osiagnietych cenach.

Pon 11 Paź, 2021 11:59

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie : )
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1848752761964058&id=709276359245043
Niedawno Bertman sprzedał pięknego VIS'a z 1939 za 30000 pln. a ten z Herman Historica to egzemlarz przedprodukcyjny

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pon 11 Paź, 2021 18:10

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: ViS

Torunczyk5919 napisał:
dlaczego ktos zaplacil taka sume za ten pistolet ???


Ależ odpowiedź jest bajecznie prosta! Bo miał i chciał Wink Ot, cała filozofia Mr. Green

Wto 19 Paź, 2021 9:09

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twoja inteligencja powala mnie !! Wymililes to sam czy mama pomogla ?

Wto 19 Paź, 2021 20:44

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Torunczyk5919 napisał:
Twoja inteligencja powala mnie !! Wymililes to sam czy mama pomogla ?


Forum na psy schodzi. Zleciały się rozmaite przybłędy o poziomie rynsztoka i zanieczyszczają swymi kalekimi płodami tę przestrzeń...

Wto 19 Paź, 2021 20:56

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Torunczyk5919 napisał:
Twoja inteligencja powala mnie !! Wymililes to sam czy mama pomogla ?


Forum na psy schodzi. Zleciały się rozmaite przybłędy o poziomie rynsztoka i zanieczyszczają swymi kalekimi płodami tę przestrzeń...


Masz siebie na mysli ty zapchlony kundlu ?

Wto 19 Paź, 2021 21:13

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Torunczyk5919 napisał:


Masz siebie na mysli ty zapchlony kundlu ?


Oooo, jak tu ładnie nam się "pan" prezentuje! Mr. Green Łaknę więcej! Super

Wto 19 Paź, 2021 21:48

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Torunczyk5919 napisał:


Masz siebie na mysli ty zapchlony kundlu ?


Oooo, jak tu ładnie nam się "pan" prezentuje! Mr. Green Łaknę więcej! Super


Wszystko bierzesz z polykiem. Tak sie zastanawialem , Polak a taki orczyk ?? Ale dopiero teraz zobaczylem , ze ze Slaska wiec czego tu morzna oczekiwac.
P.S.Moja prezentacja to tylko odpowiedz na twoja.

Wto 19 Paź, 2021 21:55

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Torunczyk5919 napisał:


Wszystko bierzesz z polykiem.


Jeszcze! Jeszcze! Mr. Green Zdrój wysokiej kultury na me serce!

Wto 19 Paź, 2021 22:35

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Torunczyk5919 napisał:


Wszystko bierzesz z polykiem.


Jeszcze! Jeszcze! Mr. Green Zdrój wysokiej kultury na me serce!

Ty nie masz mozgu a piszesz o sercu ?? Nie bede juz tracil mego czasu na takie cos jak Ty !!!!

Sro 20 Paź, 2021 11:34

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dalej, kocmołuszku, dalej! Nie odchodź! Mr. Green

Sro 20 Paź, 2021 11:56

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Dalej, kocmołuszku, dalej! Nie odchodź! Mr. Green

Niestety , ty spermojadzie , ale na prawde nie mam czasu dla osiadlego na slasku " zabugowca ". Daj moim jajcom buzi i rozejdzmy sie w zgodzie !Amen.

Sro 20 Paź, 2021 12:24

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tym "zabugowcem" to akurat pudło lecz nie ma to najmniejszego znaczenia.

Zaś w kwestii meritum: Jeszcze! Jeszcze! Mr. Green

Torunczyk5919 napisał:
Daj moim jajcom buzi i rozejdzmy sie w zgodzie !Amen.


Czy ladaco z Torunia nie jest aby xiędzem? Takie zamiłowanie do perwersyj idące w parze z bliskością świętego Radia... Hmmmm...

Sro 20 Paź, 2021 18:26

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Z tym "zabugowcem" to akurat pudło lecz nie ma to najmniejszego znaczenia.

Zaś w kwestii meritum: Jeszcze! Jeszcze! Mr. Green

Torunczyk5919 napisał:
Daj moim jajcom buzi i rozejdzmy sie w zgodzie !Amen.


Czy ladaco z Torunia nie jest aby xiędzem? Takie zamiłowanie do perwersyj idące w parze z bliskością świętego Radia... Hmmmm...

Z tym " zabugowcem" to pudlo ? No nie wiem !! Ale ciesze sie , ze to pierwsze sie zgadza !
Co to jest "perwersyj " ? Jestes po 4 klasach slaskiej podstawowki ?
" xiedzem " ?Widze ,ze boisz sie pisac otwartym tekstem ! Szczekasz a nie gryziesz.Czy pedofil ze slaska jest xiedzem ?

Sro 20 Paź, 2021 19:06

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem, że toruński tłumok słuchający miejscowego Radia nie słyszał nic o języku polskim sprzed reform pierwszej połowy XX wieku, ale żeby udawać mądrego i samemu nie stosować polskich znaków? Wstyd! A może nie stać kocmołucha na polską klawiaturę? Pierwszy wpis z lamentami o cenie pistoletu mógłby to sugerować. Niestety, nie pomogę materialnie, bowiem swe dobroczynne datki wpłacam tylko na reintrodukcję głuszca. Ale doradzę: Wziąć się w garść, następnie za jakąś normalną pracę, otrząsnąć się z marazmów oraz frustracyj i spróbować-na ile to w tak drastycznym przypadku możliwe-normalnie żyć.

Sro 20 Paź, 2021 19:30

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Ja rozumiem, że toruński tłumok słuchający miejscowego Radia nie słyszał nic o języku polskim sprzed reform pierwszej połowy XX wieku, ale żeby udawać mądrego i samemu nie stosować polskich znaków? Wstyd! A może nie stać kocmołucha na polską klawiaturę? Pierwszy wpis z lamentami o cenie pistoletu mógłby to sugerować. Niestety, nie pomogę materialnie, bowiem swe dobroczynne datki wpłacam tylko na reintrodukcję głuszca. Ale doradzę: Wziąć się w garść, następnie za jakąś normalną pracę, otrząsnąć się z marazmów oraz frustracyj i spróbować-na ile to w tak drastycznym przypadku możliwe-normalnie żyć.

Ja chetnie bym pomogl slaskiemu pedofilowi ale pracy w domu dziecka mu nie zalatwie.Jezykiem polskim z pierwszej polowy XX wieku posluguja sie chamy " zza buga " . " farmazow oraz frusracyj " ? Co na to mowi psychiatra ?? Pozdrowienia dla meza !

Sro 20 Paź, 2021 19:40

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, nieuk z Torunia się myli, bo polszczyzna sprzed reform nie była mową potoczną warstw tzw. "niższych" lecz językiem jak najbardziej literackim. Czy "chamami zza buga" (piszemy "zza Bugu", cymbale!) są także np. przedwojenni profesorowie uniwersytetu we Lwowie?

Niestety, ale ze słowotwórczego chaosu, jaki nam tu prezentuje Osoba, wnioskuję, że poziom szaleństwa się pogłębia. Zioła! Zalecam zioła!

Torunczyk5919 napisał:
Ja chetnie bym pomogl slaskiemu pedofilowi ale pracy w domu dziecka mu nie zalatwie.


Więc teraz może nieco poważniej. Rad jestem, że nerwy. niczym zwieracze, puściły do reszty. Osoba, mniemam, ma oczywiście świadomość, jak poważne oskarżenia rzuca i czym się to skończy.

Sro 20 Paź, 2021 20:18

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Panów.
W związku z tym, że dyskusja zeszła na mało merytoryczne tory to jako potomek " chamów z zza buga" pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze.

Art.  212. 
§  1. 
Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§  2. 
Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§  3. 
W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§  4. 
Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Sro 20 Paź, 2021 20:35

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Oczywiście, nieuk z Torunia się myli, bo polszczyzna sprzed reform nie była mową potoczną warstw tzw. "niższych" lecz językiem jak najbardziej literackim. Czy "chamami zza buga" (piszemy "zza Bugu", cymbale!) są także np. przedwojenni profesorowie uniwersytetu we Lwowie?

Niestety, ale ze słowotwórczego chaosu, jaki nam tu prezentuje Osoba, wnioskuję, że poziom szaleństwa się pogłębia. Zioła! Zalecam zioła!

Torunczyk5919 napisał:
Ja chetnie bym pomogl slaskiemu pedofilowi ale pracy w domu dziecka mu nie zalatwie.


Więc teraz może nieco poważniej. Rad jestem, że nerwy. niczym zwieracze, puściły do reszty. Osoba, mniemam, ma oczywiście świadomość, jak poważne oskarżenia rzuca i czym się to skończy.

Czym to sie skonczy ? Masz dowody na co kolwiek ?

Sro 20 Paź, 2021 22:08

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 368
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: ViS

Dobry wieczór

I pomyśleć ,że cała wojna zaczęła się od niewinnego zdania / żartu "Ależ odpowiedź jest bajecznie prosta! Bo miał i chciał Wink Ot, cała filozofia Mr. Green

w którym tak naprawdę nie ma nic obraźliwego, wulgarnego czy choćby tylko niestosownego. W szoku
A zaczyna ocierać się o prokuratora.....
Panowie lepiej napić się dobrego Piwo , każdy z osobna bo razem ( to oczywiście żart) byście się pozabijali .
A siedząc i popijając piwko można sobie popatrzeć na to ,aż boje się pomyśleć ile to może kosztować ,pewnie więcej niż cały mój "życiowy dorobek" w sensie finansowym oczywiście
https://www.weitze.net/militaria/44/Waffen_SS_kleiner_Ordens_und_Fotonachlass_aus_dem_Besitz_von_SS_Brigadefuehrer_Sylvester_Stadler__404144.html
Pozdrawiam !

Sro 20 Paź, 2021 22:12

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Torunczyk5919 napisał:
Masz dowody na co kolwiek ?


No właśnie... Masz dowody, że dokonywałem bądź dokonuję przestępstw o charakterze pedofilskim?

Do Kolegów, którzy włączyli się w dyskurs:
Jak słusznie zauważył mój Przedmówca-napisałem komentarz w pewnej mierze żartobliwy, ale w gruncie rzeczy prawdziwy. Bo stety lub niestety w kolekcjonerce tak bywa. Za coś rzadkiego płacimy dużo. Często za dużo na daną chwilę. Ale czy rzeczywiście tak jest? Pamiętam, kilka lat temu zapytałem Jurka czy warto kupić EKII sygn. 23 za 400 zł. Otrzymałem odpowiedź, że to chora cena i rzeczywiście JurEK znalazł mi tenże EK za (o ile pamiętam) 280 zł. A dziś? 500-700 zł. uchodzi już za normę. W swej wypowiedzi nie minąłem się z prawdą. Aby coś kupić, należy na to mieć środki oraz tego zakupu chcieć. Zasada prosta nawet dla niegramotnego przedszkolaka. Tym bardziej, wypowiedź ta nie nosiła i nosić nie miała żadnych negatywnych wydźwięków względem Osoby z Torunia. Skąd więc taka reakcja? Pytanie bardziej dla psychoanalityka niźli skromnego pedagoga od dawna niepracującego w zawodzie Wink

Czw 21 Paź, 2021 7:50

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Torunczyk5919 napisał:
Masz dowody na co kolwiek ?


No właśnie... Masz dowody, że dokonywałem bądź dokonuję przestępstw o charakterze pedofilskim?

Do Kolegów, którzy włączyli się w dyskurs:
Jak słusznie zauważył mój Przedmówca-napisałem komentarz w pewnej mierze żartobliwy, ale w gruncie rzeczy prawdziwy. Bo stety lub niestety w kolekcjonerce tak bywa. Za coś rzadkiego płacimy dużo. Często za dużo na daną chwilę. Ale czy rzeczywiście tak jest? Pamiętam, kilka lat temu zapytałem Jurka czy warto kupić EKII sygn. 23 za 400 zł. Otrzymałem odpowiedź, że to chora cena i rzeczywiście JurEK znalazł mi tenże EK za (o ile pamiętam) 280 zł. A dziś? 500-700 zł. uchodzi już za normę. W swej wypowiedzi nie minąłem się z prawdą. Aby coś kupić, należy na to mieć środki oraz tego zakupu chcieć. Zasada prosta nawet dla niegramotnego przedszkolaka. Tym bardziej, wypowiedź ta nie nosiła i nosić nie miała żadnych negatywnych wydźwięków względem Osoby z Torunia. Skąd więc taka reakcja? Pytanie bardziej dla psychoanalityka niźli skromnego pedagoga od dawna niepracującego w zawodzie Wink


Czyzbys czul sie o o takie czyny posadzony ? Nie ma ani slowa ze ja ciebie posadzam o takie czyny. Napisalem :..przeciez pracy wdomu dziecka MU nie zalatwie.MU a TOBIE to jest roznica.Pisalem o osobie trzeciej.Ja juz tez nie pracuje od kilku i ze wzgledu ,ze to ja bylem agreswniejszy i mimo ,ze jestem starszy wyciagam pierwszy dlon na zgode.Jesli przesadzilem to przyjmnij moje przeprosiny.

Czw 21 Paź, 2021 8:28

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Torunczyk5919 napisał:
Jesli przesadzilem to przyjmnij moje przeprosiny.


Oczywiście, że przyjmuję, bo w żadnym razie nie były moim celem jakiekolwiek utarczki. Rzecz jasna, i ze swej strony przepraszam i ubolewam nad słowami, jakie spod mej klawiatury wyszły.

Czw 21 Paź, 2021 9:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.