| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
łysiaty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prośba o ocenę szabli wz. 34

Witam!

Proszę o ocenę oryginalności tej szabli.

Zdjęcia nie najlepsze, ale wygląda na to, że stal w bardzo dobrym stanie. Mogę zapytać właściciela o więcej zdjęć np. cechowanie.

Czy da się na podstawie tych zdjęć ocenić oryginalność? Jeśli się nie da, to o jakie dodatkowe zdjęcia powinienem prosić?

Z góry dziękuję!

Pon 09 Sie, 2021 8:39

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem,
po tych zdjęciach mogę napisać jedynie, że nie "pachnie dobrze". Musisz zrobić zdjęcia ostre rękojeści z obu stron na wprost nie pod kątem i zdjęcia sygnowań. Choć moim zdaniem niewiele to zmieni, ale może ...

_________________
Pozdrawiam
Alek

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sro 11 Sie, 2021 22:46

Powrót do góry
łysiaty
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panie Alku, przeczytałem wiele Pana postów na tym forum i jestem bardzo wdzięczny, że miał Pan czas i chęć odpowiedź na moje pytanie!

Dołączam więcej zdjęć.

Co mnie niepokoi:
- Różnica w pionie cyfr na tylcu głowni znacząco się nie zgadza z pozycją cyfr na pochwie
- Numery na tylcu głowni są do góry nogami - są czytelne, gdy trzyma się szablę w lewej ręce, a nie w prawej jak każda inna szabla tego wzoru, którą widziałem
- Drewno trzonu nie jest równe z mosiądzem w wielu miejscach (chociaż być może tylko trzon został wymieniony)
- Litera "S" i cyfra "4" są wybite w innej czcionce niż na innych szablach tego wzoru (gdyby wyło widać więcej liter, to na pewno one też byłyby niepoprawne)
- Śruby za bardzo wystawiają z trzonu i chyba są za grube
- Litery w "H.LUDWIKÓW" wydają się trochę cienkie

Czy mam rację niepokoić się z powyższych powodów?

Pozdrawiam

Czw 12 Sie, 2021 16:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.