| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konserwacja Klingi

Witam serdecznie dziś troszeczkę z innej beczki , może banalne pytanie ale nie do końca
Koledzy macie jakieś swoje sprawdzone lubrykaty do konserwacji kling ?
FAJNIE KONSERWOWANE BYŁY NOŻE WZ55 czy bagnety tym jasnym smarem
ale to już raczej nie do dostania

i jeszcze jedno pytanie teraz sobie przypomniałem znajomy przysłał mi fotki bym mu rozszyfrował taki oto sztylet , a że paradnych nie zbieram zupełnie się nimi nie interesuję
dla mnie są bezużyteczne to nie bardzo wiem , wygląda mi on na paradny

Preußischer Parade-Feuerdolch WKC

pochwy brak niestety a jeszcze bym zapomniał wyceniony przez sprzedawcę na 1800zł
czy to dużo czy mało moim zdaniem niewarty by sobie nim zawracać głowy
a i czy to nie kopia ,
Za wszystkie odpowiedzi z góry wszystkim dziękuje

Nie 21 Mar, 2021 14:54

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W mojej opinii (po tych paru zdjęciach) oryginalny Fire Official's Dirk - WKC - urzędnika straży pożarnej. Znak WKC jest datowany na okres 1929-1930 roku.
Potrzebne więcej zdjęć aby z większym zdecydowaniem ocenić jego oryginalność.

Co do ceny... to rzadki kawałek, jak dla mnie, mimo że bez pochwy przy drobnej negocjacji wart ceny.

A ja konserwuje tym woskiem:
https://allegro.pl/oferta/renaissance-200ml-wosk-mikrokrystaliczny-do-metalu-9685128413

_________________
Poszukuje szabli paradnych/prywatnych Wehrmachtu - szczególnie produkcji Eickhorn Solingen - Seria Field Marshall.
Szable Wehrmachtu innych producentów też poszukiwane!

Nie 21 Mar, 2021 16:16

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Kol Madagaskar , jestem w szoku,odnośnie ceny ja bym za to nie dał więcej niż 700 zł niestety nie posiadam więcej fotek , mi osobiście szkoda by było wydać tyle na kordzik paradny podczas gdy na allegro w podobnych cenach można kupić już naprawdę fajny bagnet , co prawda licytacja jeszcze trwa , ale są ludzie którzy się tym interesują ,i dobrze , też myślę że to oryginał nie sądzę by ktoś zadał sobie tyle trudu by skopiować taki kordzik i jeszcze logo rycerza wytarte , pewnie to oryginał , chociaż nigdy nic do końca nie jest pewne , dziwi mnie ten kordzik pochwy brak ale czerwony odbój został , taka stara rzecz więc co jak co ale tego odboju tam nie powinno być dawno powinien się zgubić , porównałem sobie z przykładowym z google to troszeczkę się jednak różni przy rączce , ale pewnie było kilka rodzajów

https://allegro.pl/oferta/bagnet-nieznany-z-oznaczeniami-zb-i-kr-i-4glowic-10492552986

Nie 21 Mar, 2021 17:10

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyjrzałem się temu kordzikowi już na większym ekranie, bo na telefonie nie wszystko widać. I muszę niestety stwierdzić że to kopia. Zarówno szczegóły jelca, trawienie i znak WKC to lipa totalna. Podejrzewam że dodatkowe zdjęcia głowicy i uchwytu tylko by to potwierdziły. Porównaj sobie z oryginałem:

http://www.wwiidaggers.com/44494.htm

_________________
Poszukuje szabli paradnych/prywatnych Wehrmachtu - szczególnie produkcji Eickhorn Solingen - Seria Field Marshall.
Szable Wehrmachtu innych producentów też poszukiwane!

Nie 21 Mar, 2021 17:51

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest cały urok kolekcjonowania , taki badziew jeszcze żeby podrabiać ,gdybym miał to kupować ja bym się nabrał bo to wygląda na mega stary kordzik , może różnica wynika z innych lat produkcji , nie znam się kompletnie , poproszę o jakieś dodatkowe fotki może uda mi się wstawić , bo sam jestem zaciekwiony , mi nie pasuje obręcz rączki w porównaniu z tym z linka logo też słabo wybite , i ogólnie ten kordzik niby paradny a nic się nie świeci , dziwne jakby ten nikiel cały był wytarty

zobaczymy czy uda mi się jakieś fotki jeszcze wstawić

JUŻ NAWET NIE POTRZEBUJE FOTEK skubana kopia
pewnie jakaś indyjska bo za dobra jak na chińczyka

Nie 21 Mar, 2021 18:59

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kol Madagaskar wielkie dzięki jeszcze raz , chyba nie ma takiej rzeczy z militariów , którą by nie kopiowano

Nie 21 Mar, 2021 19:23

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kurcze a czy to możliwe że jest to kordzik Cesarstwa Niemieckiego

No nie wygląda mi to na kpię , nie wiem

https://www.antique-swords.com/ac80-imperial-prussian-german-fire-officials-dagger/

Pon 22 Mar, 2021 19:50

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.