| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
om79
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1401
Skąd: Bendsburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aukcja...

piękna kolekcja idzie w marcu u niemczyka Bardzo szczęśliwy

https://aukcjamonet.pl/auction/78/2713/falerystyka-ordery-odznaki-odznaczenia?sort=number&direction=asc

Wto 02 Mar, 2021 17:43

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Przeoczyłbym... Piwo
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 02 Mar, 2021 18:52

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Świadczy tylko o tym że następny kolekcjoner kończy albo już zakończył żywot.
_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 07 Mar, 2021 17:42

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Smutne ,ale prawdziwe.....mam nadzieje że wnuki ,jeśli będę miał bo teraz z młodymi to nic nie wiadomo ,będą kontynuowały moją pasje, czego wszystkim forumowiczom szczerzę życzę . A jeśli nie to pewnie też gdzieś się moje zbiory( skromne na razie) pojawią...
Tak moi Panowie trzeba ich "zarażać" , pasją do historii . Zabierać na rekonstrukcje historyczne, zloty pojazdów itp....inaczej utoną w "elektronice"
Pozdrawiam i życzę wielu kolekcjonerskich sukcesów.

p.s. a gdzie się podziały posty typu " w tym miesiącu zdobyłem'... bardzo lubiłem je oglądać Bardzo szczęśliwy

Nie 07 Mar, 2021 21:03

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kleinepanzerfaust napisał:


p.s. a gdzie się podziały posty typu " w tym miesiącu zdobyłem'... bardzo lubiłem je oglądać Bardzo szczęśliwy



nic nie stoi na przeszkodzie abyś zaczął marcowy wątek
Super

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Nie 07 Mar, 2021 21:53

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak żeś Pan mnie zagadał i podpuścił.......że to zrobię

Nie 07 Mar, 2021 22:10

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kupiłem kilka ładnych odznak na tej licytacji, niestety zaraz po jej zakończeniu do domu aukcyjnego wjechała policja i zarekwirowała wszystkie polskie odznaki z 2RP pod pretekstem wyjaśnienia pochodzenia... więc moja euforia po wygraniu aukcji szybko zgasła, i być może nigdy ich nie zobaczę... Smutny
Ciekawe, czy jakieś muzeum zachciało położyć łapę na tych unikalnych fantach i stąd cała akcja? Za obecnej władzy wszystko możliwe...
***** ***!!!

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sob 27 Mar, 2021 22:59

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety to prawda Hubert.Przyszedł nam czas chyba na konspirację. Nie wiadomo kiedy i z jakiej przyczyny możesz zostać ,,uderzony,,.Dotyczy to praktycznie wszystko co stare. Już nawet nie chodzi tylko o symbole. Przykład numizmatyka z Gdańska czy też chłopaków z wykrywaczami.A jeśli już uderzają w Niemczyka ,poważny i szanowany nie tylko w Polsce dom aukcyjny to co tu pisać....Wpadną do domu zabiorą i przy dobrych adwokatach może za 3 lata oddadzą.A stres ,nerwy i utrata zdrowia będzie tylko nasza.Pozdrawiam
_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 28 Mar, 2021 7:03

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bubba_Z napisał:
Kupiłem kilka ładnych odznak na tej licytacji, niestety zaraz po jej zakończeniu do domu aukcyjnego wjechała policja i zarekwirowała wszystkie polskie odznaki z 2RP pod pretekstem wyjaśnienia pochodzenia...


Zastanawiam się, dlaczego nie "wjechali" w chwili, gdy "powzięli podejrzenia" o nielegalnym pochodzeniu artefaktów lecz dopiero po aukcji? Dziki kraj i dzikie obyczaje!

Nie 28 Mar, 2021 8:55

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry !

Ale rozumiem ,że w przypadku takiej akcji dom aukcyjny zwraca licytantowi pieniądze? Oczywiście niemożność otrzymania nabytych fantów to juz ból a do tego jeszcze jakby forsa przepadła.....
Czyli wychodzi na to że zbierając polskie militaria jesteś potencjalnym złodziejem bo powinieneś oddać wszystko za free do muzeum. No ewentualnie jak będziesz miał szczęście to dostaniesz dyplom i uścisk ręki od ministra.
Zbierając III Rzeszę i np. Włochy ,Węgry czy też inne państwa osi jesteś faszystą.
Jeśli zbierasz ,łuski ,starą broń itp, nieważne że pozbawione cech bojowych łatwo można zostać mafiosem albo nawet i terrorystą.
Wychodzi na to ,że doczekaliśmy czasów kiedy zbieranie staroci stało się równoznaczne z wstąpieniem do ruchu oporu przeciw własnemu państwu.
Ale widzę też światełko w tunelu. Można zacząć zbierać dewocjonalia ,wtedy zawsze będzie można powiedzieć że jest się "rycerzem ojca Dyrektora " a przedmioty będą użyte w następnej wyprawie krzyżowej , ewentualnie w kolejnej " miesięcznicy"

Nie 28 Mar, 2021 10:10

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie zdążyłem zapłacić nawet bo policja wjechała następnego dnia po zakończeniu aukcji, która trwała do późnych godzin wieczornych, i Niemczyk od razu do mnie zadzwonił z przeprosinami i wyjaśnieniem sytuacji.. Zapłata jest dopiero na podstawie faktury wystawionej przez dom aukcyjny, a oni nawet tego nie zdążyli zrobić.
Ale nie o pieniądze tu chodzi, bo takich rzeczy nie da się kupić po prostu, nikt nie chce sprzedawać...

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 28 Mar, 2021 10:41

Powrót do góry
Kleinepanzerfaust
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 370
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To dobrze że nie doszło do utraty pieniędzy. Nigdy nie brałem udziału w aukcji. Myślałem że licytujesz i odrazu płacisz.

Nie 28 Mar, 2021 11:40

Powrót do góry
Sówka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 148
Pochwał: 1
Skąd: Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

https://wawalove.wp.pl/warszawa-ukradla-wojenne-odznaki-i-bizuterie-o-wartosci-ok-135-tys-zl-6621528839515008a

Nie 28 Mar, 2021 11:48

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sówka napisał:
https://wawalove.wp.pl/warszawa-ukradla-wojenne-odznaki-i-bizuterie-o-wartosci-ok-135-tys-zl-6621528839515008a


Jeśli tak jest jak napisali to działania policji całkowicie uzasadnione. Tylko teraz pytanie? Jak taki poważny dom aukcyjny dał się nadziać na taką minę. Chyba trochę to żle o nich świadczy?

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 28 Mar, 2021 12:12

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za artykuł, nie widziałem go wcześniej. Rozmawiałem z Niemczykiem i twierdzi co innego niż jest napisane w artykule. Wygląda to na jakąś waśń rodzinną z rozdrapywaną kolekcją w tle... zobaczymy, ale małe szanse na sukces.
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 28 Mar, 2021 12:41

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Okazuje się, że cała ta sytuacja nie jest jednoznaczna.
Nie do końca jasne jest posiadanie przez antykwariat przedmiotów ( co więcej - przedmiotów wystawionych na sprzedaż!!!). W tle mamy kłótnie rodzinną lub co gorsza kradzież przedmiotów.
Smutne jest natomiast jak niektórym nienawiść przesłania zdrowy rozsądek. Jest pierdylion innych spraw za których TRZEBA ***** ***!
Ale nie powinny one przesłaniać rozwagi, roztropności i trzeźwych ocen rzeczywistości....

pozdrawiam

Nie 28 Mar, 2021 13:54

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego Tajpan, osobiste wycieczki i oceny zostaw dla siebie albo pisz na priv, a jeśli Twoje sympatie polityczne zostały urażone hasłem ***** ***! to przepraszam , bo rzeczywiście forum to nie miejsce na takie dyskusje. Ja swojej oceny nie zmieniam, bo chodzi nie tylko o genezę tej sytuacji ale też o styl interwencji policji i inne szczegóły jak ferowanie wyroków przez jakiegoś aspiranta z pipidówy, cytowanego teraz przez media.
I jeszcze napisz mi proszę ale już na priv, w którym miejscu mój wpis był nienawistny? Bo osobiście ***** ***! uważam za wyraz patriotyzmu i troski o kraj, oraz w którym miejscu byłem nierozsądny, nieroztropny i nierozważny i nietrzeźwo oceniłem rzeczywistość?? Piwo
Do znanego i cenionego antykwariusza wjechała bez uprzedzenia policja i zarekwirowała artefakty traktując go jak pasera prawie. Jeśli przyjmujesz naiwnie, że ktoś taki jak Niemczyk nie sprawdził dokładnie przed aukcją pochodzenia tak szczególnych towarów, to najwidoczniej nie znasz tego rynku. Otóż sprawdził. I wszystko było ok. A że rodzina do której należy kolekcja się nie może dogadać i składają sprzeczne doniesienia na policję to już zupełnie inny temat.

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie


Ostatnio zmieniony przez Bubba_Z dnia Nie 28 Mar, 2021 17:21, w całości zmieniany 1 raz

Nie 28 Mar, 2021 16:29

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
osobiste wycieczki i oceny zostaw dla siebie


Nie była to osobista wycieczka, tylko analiza części społeczeństwa. Oceny nie będę zostawiał dla siebie. Jeżeli napisałeś coś publicznie - to spodziewaj się publicznego komentarza. Tak działa forum. Poza tym - "Wszystkim Nam Ust Nie Zamkniecie!"

Cytat:
a jeśli Twoje sympatie polityczne zostały urażone hasłem ***** ***! to przepraszam (i współczuję)


Nie masz za co przepraszać - współczucia też nie oczekuję. Nie jest to partia polityczna, która ma moje poparcie. Wprost przeciwnie.

Cytat:
Ja swojej oceny nie zmieniam, bo chodzi nie tylko o genezę tej sytuacji ale też o styl interwencji policji i inne szczegóły jak ferowanie wyroków przez jakiegoś aspiranta z pipidówy, cytowanego teraz przez media.


W ferowaniu wyroków pokazałeś, że to Ty, szanowny Kolego jesteś dobry. Oceniłeś sytuację zanim miałeś możliwość zapoznać się z artykułem.

Pozdrawiam

Nie 28 Mar, 2021 17:06

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry, edytowałem swój wpis jak Ty pisałeś swój...
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 28 Mar, 2021 17:23

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie nie znamy wszystkich faktów sprawy i się nie dowiemy. Nie ma o co kopi kruszyć koledzy .Na szczęście nikt na tym nie ucierpiał z kolekcjonerów /chyba/? Niech sobie wyjaśniają sprawę przy policji w gronie rodzinnym. Smutne jest to że ktoś kolekcjonuje całe życie piękne fanty a póżniej u kresu życia rodzina w tym przypadku działa jak sępy...Kasiora,kasiora,kasiora....
_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Nie 28 Mar, 2021 17:42

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po edytowaniu, Twój post Hubercie nabrał trochę innego znaczenia.
Szanowny Kolego - ja jestem ogólnie zmęczony wycieraniem sobie przez część społeczeństwa wszelkich życiowych niepowodzeń ośmioma gwiazdkami.

Cytat:
Bo osobiście ***** ***! uważam za wyraz patriotyzmu i troski o kraj

Tym zdaniem pokazałeś, że w Twoim przypadku jest "trochę" inaczej. Jako jeden z nielicznych potrafisz wyjaśnić dlaczego ***** ***! Wiele osób tego potrafi. Jebią z nienawiści, głupoty - bo tak trzeba!
Ja ( teraz po Twojej edycji) szanuję Twoje zdanie. Może nie do końca się z nim zgadzam przez inne spojrzenie na patriotyzm - ale rozumiem co miałeś na myśli.

Co do pana Niemczyka i jego aukcji - to niestety uważam, że coś "nie zadziałało" jak powinno. Nie chcę ferować wyroków czy wina jest tylko po stronie Rodziny. Może, tym razem - nie wszystko zostało sprawdzone, może powinno być więcej zrobione. Bo jakoś nie wierzę w to, że Antykwariatu nie dochodziły sygnały, że coś jest nie tak.

Co do działań policji ( temat rzeka Uśmiech ). Bez względu na to jacy ludzie rządzą tym krajem - to przedstawiciele tej instytucji nigdy nie byli "myślący" i "błyskotliwi".

Zgadzam się całkowicie z wypowiedzią Jerzego - w pełni się po tym podpisuję i jednocześnie uważam że Jego post to dobre zakończenie politycznej części tego wątku.

Pozdrawiam

Nie 28 Mar, 2021 18:09

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TAIPAN napisał:


Co do działań policji ( temat rzeka Uśmiech ). Bez względu na to jacy ludzie rządzą tym krajem - to przedstawiciele tej instytucji nigdy nie byli "myślący" i "błyskotliwi".


Bardzo elegancko acz delikatnie to ująłeś, Maćku Mr. Green Nie jestem zwolennikiem uogólnień, ale wnioski nie należą, generalnie, do budujących.

Nie 28 Mar, 2021 18:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.