| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziekuję Monsun bardzo lubie nieśmiertelniki szczególnie Waffen SS i musze sie postarać o jeszcze wiecej teraz przeszła mi blacha 12 SS HJ na Allegro wprawdzie była to tylko połowa no ale ... Crying or Very sad

Ta Totenkopf zalegała w starym dole ze śmieciami wraz z innymi aluminiowymi niestety ktos dawano temu śmieci podpalił no i kilka sie praktycznie stopiło wyszło zaledwie kilka w podobnym stanie jak moja.

Ta Kawalerii Florian Geyer wyszła w marcu 2006 roku w liczbie 25 sztuk wszystkie w jednym miejscu ! Sądze ze jeszcze cos tam wykopie mój znajomy ??

Bardzo sie ciesze z tej blaszki 9. Dywizji Pancernej SS Hohenstaufen !

Jak możesz to chetnie zobaczew twoje nieśmiertelniki Waffen SS mozesz dać w moim wątku lub w swoim ale daj heee Wink Wink

Czw 11 Sty, 2007 18:24

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
jak znajduję jutro czasu (a powinienem, ponieważ wziąłem sobie jeden dzień wolny od pracy) to wstawię nowy temat z moimi blaszkami, ale zdjęcia nieśmiertelników zrobię pod kątem i w mniejszej rozdzielczości, aby nie ułatwiać sprawy fałszerzom! Za jakiś czas pokaże też swoje odznaki, ale muszę je najpierw uporządkować na tablicach, bo zabrakło mi ostatnio miejsca Mr. Green

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 11 Sty, 2007 19:50

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W odznakach i odzaczeniach mam jeszcze braki ale cos tam juz mam wiec pokaże oczywiśce wszystki odznaczenia są oryginalne jesli ktoś ma pytania piszczie śmiało. Acha mam jeszcze odznake za rany II klasy w etui i nadanie do III klasy Wink


Opis załącznika:

Wto 16 Sty, 2007 1:08

Powrót do góry
pilot05
Chorąży

Chorąży





Posty: 152
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, fajna kolekcja.

Za rany to niemcy mówili "czarna, srebrna i zlota", w klasach raczej nie.
Mógl bys wstawic przyblizenie orzelka LW i ASA (z lewej od EK1).

Pozdrawiam
pilot05

Wto 16 Sty, 2007 11:13

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
może nie masz dużo, ale za to w miodnych stanach! Czy ta brązowa PKA, Panzerkampfabzeichen, to R.S. - Rudolf Souval ze złamanym haczykiem od Frozzera? Mogę prosić o dokładne zdjęcia tej odznaki?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 16 Sty, 2007 11:17

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun tak jest od Froza dokładne fotki dam w tygodniu jestem z niej bardzo zadowolony bo kupilem ja dość tanio jak na taki stan !

Wto 16 Sty, 2007 23:29

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obiecane fotki odzaczeń w większym zbizeniu jak widać odznaka pancerna oraz artylerii przeciwlotniczej wojsk ladowych jest tego samego producenta R.S i obie maja odłamany haczyk na dole, to standart dla tego producenta. Wink


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 19 Sty, 2007 17:13

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ariks - powiedz co to za miniaturka "Flakabzeichen"? Gdzie to było przypinana i na jakie okazje, bo prawdę mówiąc widzę coś takiego pierwszy raz w życiu?
Po 1957 roku Niemcy na baretkach nosili wojenne odznaczenia w podobnej formie, ale to chyba nie to Rolling Eyes

Czy to jest miniaturka do wpięcia w klapę cywilnego ubrania? Bo pamiętam, że hitlerowskie odznaczenia miały taką wersję - ale prawdę mówiąc odznakę artylerii przeciwlotniczej wojsk lądowych w takiej formie pierwszy raz widzę Zszokowany

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Pią 19 Sty, 2007 17:31

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odznakę kupilem wraz z miniaturką ja też nigdy nie widzałem na zdjeciach aby takie miniatruki były przypinane( ?) ale mnie wykluczone ze takie były ! Być może jest to też produkt po 1957 roku nie jestem w stanie tego jednak stwierdzić na 100 % traktuje to jako kolekcjonerką ciekawostę wazne ze Flakabzeichen jest z epoki mimo że nie jest mintowa ale ciesze sie z niej bardzo. Jeśl iktos ma cos do dodania w sprawie tej miniatury to prosze pisać ! Wink

Pią 19 Sty, 2007 18:09

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
muszę przyznać, że kolekcja jest imponująca tym bardziej, że miałem już okazję podziwiać całość Twoich zbiorów na innym forum. Jest oryginalna i schludnie wyeksponowana, po prostu profesjonalna. Przypatruję się jedynie sfastyce przy gapie Luftwaffe, czy wszystko jest z nią ok Question

Pią 19 Sty, 2007 19:29

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj !

Dziekuję za miłe słowa do profesjonalizmu to mi bardzo daleko ale cieszę sie tym co mam jeśli chodzi o gapę LW jest OK na bank oryginalna mam też tego samego producenta aluminową klamre do pasa, swastyka jest lekko wykrzywiona bo to alu. daltego moze tak dziwnie to wygląda Orzełek znalazł moj ojciec w trakcie remontu jedego z domów w Niemczech. Mr. Green

Pią 19 Sty, 2007 19:41

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skromny jesteś Wink ja o takim zbiorku mogę na razie pomarzyć. Wracając do gapki LW, to faktycznie uwagę przykuwa nienaturalny kąt pochylenia sfastyki, jej mniej dokładne wykończenie(w kontraście z gapą) i miejsce łączenia z ptaszyskiem patrząc od du-y strony. Nie mniej jednak pewne źródło pozyskania wyjaśnia tu wszystko.
Z życzeniami wytrwałości, uporu i konsekwencji w tym hobby pozdrawiam Piwo
Jeśli nie sprawi Ci problemu wstawienie foty klamerki LW to poproszę, chętnie spojrzę.

Pią 19 Sty, 2007 20:17

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam klamrę zwykłą aluminiową WH nie LW ale producent ten sam co z gapy LW Freidrich Linden Wink


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 20 Sty, 2007 15:10

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeszcze raz powiem - piękne fanty ARIKS! Ta pancerna jest miodna. Całość prezentuje się rewelacyjnie.

@Hary DZ - z gapą jest wszystko w porządku, tylko dolna część jest lekko wykrzywiona.

Pozdrawiam
Mosnun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 20 Sty, 2007 17:43

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może wykopał ktoś jakąś broń...jak sie uda to wrzuce fotke mausera z 1918:D stan świetny ale bez kolby którą dorobił dziadek znajomego
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Sob 20 Sty, 2007 19:29

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zeus99 - kolejny Twój post, który nie ma żadnego związku z tematem!!! Nie zaśmiecaj forum!!

Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 21 Sty, 2007 15:46

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzis pokaże Wam cos z ostatniej chwili co przyszło do mnie aż z Francji. Zawsze chciałem mieć cos związanego z walk w Normandii z 1944 roku i tym razm udało mi sie nabyc od znanego kolekcjonera bardzo ładna skrzynkę od MG 34/42 w malowaniu kamo trzy kolorowym typowym dla kamuflażu stosowanego w walkach w Normandii wszystkie barwy łacznie z piaskowym naniesione ''pistoletem'' ! Mr. Green

Z uzyskanych informacji dowiedzałem sie iz skrzynka pochodziła z miasta Bayeux leżacego nie daleko Cean. Jestem bardzo zadowolny z tego nabytku szczególnie iz skrzynka ma 98 % oryginalnego kamuflarzu i nie jest zniszczona Wink



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 21 Sty, 2007 17:44

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A można wiedzieć ile takie smaczne cudo kosztowało ?
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 21 Sty, 2007 18:32

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Troche kosztowało ponad 100 Euro plus paczka Laughing ale uważam ze warto było bo są to naprawdę bardzo rzadkie rzeczy zauważ ze kupic czy zdobyc zwykła skrzynkę MG w bdb stanie jest juz dzis bardzo ciezkie ! Wiadomo jesli gdzies na gospodarstie sie taka skrzynka znalazła od razu miała swoje przeznaczenie do innego użytku i tym samym ulega zniszczeniu co innego np. odzaczenia.

Nie 21 Sty, 2007 19:59

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ariks - ona jest piękna!!! - jak zwykle masz fanty najwyższej próby Wink Przy okazji, zupełnie nieświadomie bardzo mi pomogłeś, bo potrzebuję wzoru kamuflażu trójbarwnego na kanister do maski pgaz, z okresu walk w Normandii - a ten z Twojej skrzynki amunicyjnej jest świetny. W związku z tym mam prośbę - mógłbyś wrzucić fotkę swojej skrzynki w świetle dziennym zrobione?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Pon 22 Sty, 2007 14:09

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pierwsze dwa zdjecia są bez lampy z tego co pamietam i ostatnie też moge jeszcze zrobic ale najwczesniej w sobote bo jak z pracy wracam juz jest prawie ciemno

Pon 22 Sty, 2007 17:47

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Acha dla twojej wiadomosci mam ponad 350 zdjeć rożnych puszek w kamo w 99 % sa oryginalne

Pon 22 Sty, 2007 17:49

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wow Ariks! Tą skrzynką to mnie przywaliłeś! Bardzo fajny fant i na pewno wart tej kasiorki.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 25 Sty, 2007 20:27

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki jak wiesz uwielbiam fanty niemieckie w kamo a to trudno dostępny ''towar'' ! Dzis pokaże Wam moj skromną kolekcję ''nagrycia głowy'' oczywisce jesli chodzi o Niemcy nie jest tego duzo no ale cieszę sie z tego co mam !

Zacznę od góry

1. Hełm m 40 w bialym kamuflarzu - zimowym sam dzwon co ciekawe hełm pod biała warstwą farby ma piaskową znaleziony na strychu w okolicy Sandomierza

2. Polowa czapka wz 43 bez dat itp

3. Podhełmówka znaleziona przy poległych zołnierzach w okolicy Dukli w 1944 roku stan dobry ale pasuje jak ulał do mojej zimowej postaci. Mr. Green

Teraz na dole mamy Wyluzowany

1. Od lewej hełm m 42 około 70 % farby zachowana nawet nieźle kalka niestety pod nia postrzał hełm znaleziony w okolicy gdzie mieszkam

2. Helm m 42 bdb stan z 1943 roku sygnatura na fasunku 98 % zachowanej farby

3. Ostatni hełm to m 35 z widocznymi dwoma kolorami farby pierwsza jasna zieleń i druga o chropowatej struktórze. Wszystko wskazuje iz jest to hełm po Waffen SS po boku resztki kalki sugeruje to czarne 1 mm obramowanie oraz srebrny kolor - tarczki WH tego nie miały ! Tarczka nałożona po niewłasciwej stronie (czyzby ochotnik w Waffen SS) Wink



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 27 Sty, 2007 16:31

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedys zrobilem sobie takie fotki z manekinem w stylu ''Normandia 44'' oto kila z nich Wink


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 31 Sty, 2007 11:07

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.