| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dobrze ze zrobiles zblizenia Arek. Ja nie pisalem ze to jest pasek od maski - tylko HAK od maski Uśmiech

widzialem takie paski robione od podstaw z oryginalnej party - bardzo podobne do tego. Na tych zdjeciach co podales - wyglada na oryginalny pasek !

_________________
pozdrawiam !! michal

Pią 22 Sie, 2008 15:00

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cieszę się że mam oryginalne szeleczki bo coraz trudniej je dostać tutaj miałem farta. Michał jak sadzisz po ich wykonaniu który to rocznik ? Mr. Green

Sob 23 Sie, 2008 19:49

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odgrzewajac temat.. Pod-koniec strony 5. Arek prezentowal tablice rejestracyjna SS z numerami:


SS
962?5



Dzieki KFZ Nummerschilder der SS ustalilem, ze byl to pajazd z SS-Unterführerschule Lauenburg.




Sro 05 Lis, 2008 13:23

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wow Super Ady Mr. Green

Sro 19 Lis, 2008 23:52

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś chcę pokazać Wam moje najnowsze zdobycze wszystko późna a nawet bardzo późna wojna.

zaczynam od pojemnika z maską pgaz pojemnik bardzo rzadki posiada sygnature na zapięciu 45 jak wiadomo tego typu pojemniki z datą 45 charakteryzowały się kilkoma szczegółami widoczymi na zdjęciach. Mr. Green Szkiełka w schowku są z roku 1944 sam schowek ledwie się trzyma fatalne wykonanie jest na nim mało wyraźna sygnatura. Paski od kompletu w stanie dobrym. Co ciekawe ma bardzo erzatzowy krótki pasek z drucianym hakiem pasek jest z 1944 roku. Maska z 1936 roku składak.

Bardzo się cieszę z tego nabytku długo szukałem tej wersji z 1945 roku

Kolejna późna rzecz ta manierka w późnym włoskim pokrowcu Razz z brązowymi paskami na jednym z nich na dole trzy numery odciśnięte tuszowo. Sama butla emaliowana bez dat itp. Natomiast na pasku od zakrętki jest producent AEMA oraz data hmm 4 i albo 4 albo 5 nie wiadomo myśle że 44. Zobaczcie na totlanie erzatzowy emaliowany brązowy kubek bez uchwytów do trzymania.

I na koniec mój skromny zbiór manierek wszystko późna wojna od lewej

manierka z 1945 kolejna z 1944, z brązowym kubkiem 44/45, i ostatnia z niebieskim kubkiem z 43 roku z zakładów Oskara Schindlera Wyluzowany

cdn... Question



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 22 Lis, 2008 16:33

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

i jeszcze to Mr. Green


Opis załącznika:

Sob 22 Lis, 2008 16:41

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Śliczne fanciki przygarnąłeś. Moje gratulacje.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 22 Lis, 2008 18:18

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajne fanciki Mr. Green

Kurde, miałem kiedyś taką puchę, nie wiedziałem ze to jakieś żadsze, poszła sobie w świat pare lat temu.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 22 Lis, 2008 19:45

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Długo szukałem z ekwipunku końca wojny typowej menażki w emalii w końcu w jednym tygodniu trafiłem na dwie kazda inna chodzi o kolor emalii

Aby było jasne menażki te nie są powojenne lecz z końca wojny 44/45 z tym że widziałem menażkę w emalii z 43 roku AEMY

Moje są nie sygnowane być moze są sygnatury i daty ale emalii to zasłania ? Mimo wszystko uważam iz warto mieć taką jeśli chodzi o ekwipunek z końca wojny.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 23 Lis, 2008 17:20

Powrót do góry
bandurka1945
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 353
Pochwał: 2
Skąd: Rybnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładnych gratków się dorobiłeś Mr. Green fajne te menachy z końca wojny, ja mam w granatowej emali z 1 wojenki i też sygnatur na niej nie widać pozdrawiam Piwo
_________________
Pod Grunwaldem Polacy i Krzyżacy skrzyżowali swoje interesy, ponieważ Polacy mieli większe, wygrali.

Nie 23 Lis, 2008 21:41

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Mr. Green menachy w emalii są mało doceniane u nas może tylko dlatego że nie widac sygnatur chociaż są i z widocznymi. Teraz pozostaje mi tylko znajść jakąś wczesna oraz sygnowana datą 1945 Question

Wto 25 Lis, 2008 18:48

Powrót do góry
bandurka1945
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 353
Pochwał: 2
Skąd: Rybnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a w ogóle to były z jasnej emalii jakieś coś na kształt tego http://www.germanmilitaria.com/Imperial/photos/G12255.html Question
_________________
Pod Grunwaldem Polacy i Krzyżacy skrzyżowali swoje interesy, ponieważ Polacy mieli większe, wygrali.

Wto 25 Lis, 2008 21:33

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Raczej nie ja się spotkałem tylko z czarnymi, szaro- błękitnymi oraz zielonymi ustaliłem że było co najmniej czterech producentów emaliowanych menażek. Większość z nich były pokrywane zieloną farbą ktora niestety szybko schodziła z emalii na mojej czarnej pozostały właśnie takie ślady. Zdobyć taką menachę w farbie jest szalenie ciężko mimo iż przeszła mi koło nosa za 50 E Mr. Green

Sro 26 Lis, 2008 14:28

Powrót do góry
bandurka1945
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 353
Pochwał: 2
Skąd: Rybnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja się jeszcze z takowymi nie spotkałem jakbyś miał jakieś fotki to podeślij szkoda tej co ci koło nosa przeszła ale może wpadnie w przyszłości co innego równie interesującego Mr. Green
_________________
Pod Grunwaldem Polacy i Krzyżacy skrzyżowali swoje interesy, ponieważ Polacy mieli większe, wygrali.

Sro 26 Lis, 2008 15:14

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też żałuję ale może jeszcze sie trafi ? Dla zainteresowanych tym tematem kilka fotek menażek w emalii rożne kolory i sygnatury oraz widoczna zachowana farba Mr. Green

Zważcie producenta hkp 44 z czym Wam się on kojarzy ? Question



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 26 Lis, 2008 17:08

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nasz menazkowy Krol.. Wink eheh spoko fanciki Arku Piwo
_________________
pozdrawiam !! michal

Sro 26 Lis, 2008 22:11

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak przy okazji zapytam, standardowo do menazek używano troków zwyklych, czy tych dłuższych z 3 szlufkami? czy też nie było żadnej reguly czyli tak jak leci ? wiem że długie troki były głównie do a-ram ale czy przypinano nimi też i do chlebaka?
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 27 Lis, 2008 0:33

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi sie wydaje to używali tych zwykłych troków miałem raz znalezisko strychowe menażki właśnie z takim trokiem ale sądze że nie trzymano sie aż tak bardzo tylko i wyłacznie takich troków i zapewne używano tych z trzema szlufkami. A pod koniec wojny to zapewne były różne warianty w zależności co posiadał żołnierz.

Czw 27 Lis, 2008 11:56

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arek - patrz co znalazłem na ebayu- taka sama extremalnie późna pucha na machę w całości malowana fabrycznie na piaskowo jak ta twoja ; http://cgi.ebay.de/2WK-Gasmaskendose-Afrika-Sudfront-tarnfarben-original-/200502787826?cmd=ViewItem&pt=Militaria&hash=item2eaee5bef2

Pon 09 Sie, 2010 12:29

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
Arek - patrz co znalazłem na ebayu- taka sama extremalnie późna pucha na machę w całości malowana fabrycznie na piaskowo jak ta twoja ; http://cgi.ebay.de/2WK-Gasmaskendose-Afrika-Sudfront-tarnfarben-original-/200502787826?cmd=ViewItem&pt=Militaria&hash=item2eaee5bef2


Tak dzięki Michale obserwowałem ją - fakt nie jest to żadne malowanie Afrika Korps lecz jak piszesz późne malowanie prawdopodobnie 1945 dokładnie jak moja. Najciekawsze że nie tak dawno dałem moją późną puszkę z tym malowaniem na forum Wehrmacht-Awards Forum i ktoś z Polski skwitował że jest to Czeskie malowanie bo ''taki dziwny odcień'' ta puszka z ebay jest identyczna ciekawe czy ma jakieś sygnatury daty bo moja w miejscach w których coś powinno być nie ma zupełnie nic. Ten pojemnik jest naprawdę extremalnie rzadki w fabrycznym malowaniu a kolekcjonerzy powinni zwracać większą uwagę na tego typu szczegóły.

Czw 12 Sie, 2010 9:55

Powrót do góry
venoms88
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arkis naprawde imponujaca kolekcja ,szczegolnie manierki mi sie podobaja.

Pią 13 Sie, 2010 12:54

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Manierki - dużo ich nie mam ale za to ciekawe wersje i w stanach jakie akceptuję Wink

Pią 13 Sie, 2010 14:55

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aby wątek nie zaginął przedstawię mały pokaz Wink Ogólnie w kolekcji zastój co prawda przybyły małe drobiazgi, ale nic istotnego do pokazania. Jak u każdego sprawy finansowe odgrywają decydującą rolę w powiększaniu kolekcji. Ale cieszę się tym co mam.

Skoro mamy piękną zimę to coś ''zimowego'' wskoczyłem w płaszcz produkcja z 1944 roku oraz pozostałe graty. Niestety płaszcz się zrobił lekko ciasny i przyprawiło mi to niezłego ''potu'' aby w miarę to wszystko wyglądało ok.

Postać to rekonstrukcja niemieckiego grenadiera z końca listopada 1944 roku Wink Większość ekwipunku nosi datę 1944. Planuję jeszcze zakup ładnej taśmy od MG na szyję oraz marzy mi się sam MG ( odtworzenie obsługi postaci z MG),ale to może kiedyś w przyszłości ?



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Całość ekwipunku

Wto 14 Lut, 2012 11:04

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście płaszcz jakiś mikroskopijny Uśmiech

Wto 14 Lut, 2012 11:10

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak płaszcz to bardzo mały rozmiar, choć jeszcze dwa lata temu był ''luźny'' nieco się przytyło z czasem Mr. Green

Wto 14 Lut, 2012 13:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.