| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prosze rowniez zauwazyc ze zeton to charakterystyczny wzor dla SS, posiada on nieco wieksze dwa gorne otwory na sznurek.
Dla zobrazowania - w zalaczniku -, rewers blaszki SS - jeszcze z biciami SS-VT, zeton wiec sprzed 1940 roku.



Opis załącznika:

Nie 09 Mar, 2008 18:35

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie wpadło mi kilka drobnych rzeczy na początek maska oraz pojemnik bardzo ciekawy sami zobaczcie

Maska gumowa sygnowana jest datą 44 czyli 1944 wszystkie jej czesci naszą sygnowania ''bwz 44'' oprocz pochłaniacza ten jest z 42 roku. Jak widac jest to wersja malowana na kolor piaskowy co bardzo bardzo mnie cieszy czy to malowanie DAK ? Tak to wygląda, ale skoro maska jest z 44 to malowanie musiało być wykonane też w 44 roku po co ? Moze była na froncie Włoskim ? Co ciekawe na metalowych częściach są sygnowania wykonane tuszowo ! Wszystko na to wygląda ze puszka i maska były razem, ponieważ pod szarą farbą jest piaskowa widać to szczególnie na spodniej części sama pucha jest z 1939 roku z naklejką właściciela paula Pierwszy kolor to jasno zielony, potem piaskowy a następnie (jaka szkoda) nałożono farbe w kolorze szarym sądze ze to albo LW lub KM (pewnie KM ) ? To już druga moja puszka na ktorych jest piaskowa farba zamalowana inną Smutny














Pią 02 Maj, 2008 21:05

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arek .. mam znow zle wiesci ... powod dla ktorgo te maski w wielu kolekcjach nie wystepuja jest taki - iz sa to maski obrony cywilnej.. holenderskiej bodajze z lat 50tych.. - oni je malowali na ten piaskowy kolor i puszki tez na piaskowo i potem szaro...

pochlaniacz nie jest z 42 roku FE42 to TYP pochlaniacza o wiekszej pojemnosci. data jego waznosci i niemieckie odbiory sa zamalowane - zamiast tego jest stempel 48 - 1948 - holenderska data odbioru lub waznosci

_________________
pozdrawiam !! michal

Pią 02 Maj, 2008 23:17

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kuligow napisał:
Arek .. mam znow zle wiesci ... powod dla ktorgo te maski w wielu kolekcjach nie wystepuja jest taki - iz sa to maski obrony cywilnej.. holenderskiej bodajze z lat 50tych.. - oni je malowali na ten piaskowy kolor i puszki tez na piaskowo i potem szaro...

pochlaniacz nie jest z 42 roku FE42 to TYP pochlaniacza o wiekszej pojemnosci. data jego waznosci i niemieckie odbiory sa zamalowane - zamiast tego jest stempel 48 - 1948 - holenderska data odbioru lub waznosci


Hmm Michał sam nie wiem, rzecz pochodzi z Niemiec możliwe że faktycznie jak mówisz maska została po wojnie przejęta przez Holendrów i puszka ale co do koloru piaskowego to moze być jednak inaczej ponieważ zauważ ze na pochłaniaczu są te tuszowe litery C !!! Takie same widziałem na forum WAW, albumach z ekwipunkiem itp !

Sob 03 Maj, 2008 9:08

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Acha zauważ jeszcze ze kartka wewnątrz ma nazwisko Knode to samo jest na dole puszki - - napisane piaskową farbą czyli wygląda ze jest to jednak z epoki ?

Sob 03 Maj, 2008 9:16

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jeszcze takie dwie rzeczy mi wpadły. Menażka bdb stan, sygnowana 1943 rokiem, obie części zgodne rokiem i producentem środek ''czerwony'' ! Kolejna nowość to mintowy mapnik sygnowany w środku RBNr ale zauważcie ze zapomniano dobić jednej z liter Razz mapnik chyba nigdy nie był używany produkcja po 42 roku bardzo podobają mi sie właśnie czarne z środkowego okresu wojny. Pasuje jeszcze jakaś kabura mam pomysł na pewną postac Laughing


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 03 Maj, 2008 11:23

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

piekna menazka i raportowka !!!

co do maski - stawiam banany przeciw pomaranczom ze mam racje.. Wink

nazwisko wlasciciela na puszce to pozostalosc po szkopach...

_________________
pozdrawiam !! michal

Sob 03 Maj, 2008 15:26

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arek, menażka i raportówka są w świetnych stanach. Moje gratulacje.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 03 Maj, 2008 16:52

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mnie kilka drobnych nowości udało mi się nabyć ostatnio dwa ciekawe nieśmiertelniki Waffen SS jak piszę od czasu do czasu udaje mi się często okazyjnie kupić tego typu blaszki głównie z SS

1. St.Kp.SS.Pz.Gren.A.u.E.Bat.12

Czyli nieśmiertelnik Kompani Kadrowej 12 Zapasowego Batalionu Grenadierów Pancernych SS z osławionej Dywizji Hitlerjugned.

Z tyłu wyraźna widoczna grupa krwi AB.

Drugi nieśmiertelniki pochodzi z Heidelager należał do Legionu Estońskich ochotników walczacych w SS legion powstał w 42 roku potem sformowano juz w 1944 roku w Heidelager 20 Dywizje Grenadierów Waffen SS czyli 1 Estońska.

Wpadła mi jeszcze kolejna menażka mintowa wykonana z alu i sygnowana na obu częsciach 1944



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 10 Cze, 2008 16:38

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ladnie sie prezentuja.


5. ESTN-SS-LEGION
5. Kompanie Estnische SS Legion

5. Kompania, II Batalionu Estonskiego Legionu SS. O samym legionie mozna sobie przeczytac wiecej w ksiazkce "Zagraniczne Formacje SS" Ch. Bishopa na str. 167.



Opis załącznika:
z numerem 202 na rewersie.

Wto 10 Cze, 2008 18:11

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ady chyba obie połowy mamy z tego samego miejsca nawet stany zbliżone heee

Wto 10 Cze, 2008 21:09

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie. Ow sprzedawca znow ruszul do alleakcji Twisted Evil

Sro 11 Cze, 2008 0:38

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem wystawic mu nega bo zasłużył ze inkasowanie sobie pare złotych no ale może coś jeszcze zahandlujemy może będze miał nauczkę ? Te jego obie blachy juz mam a powiedz mi zawsze spotykam te Estonskie bez numeru ? Czy nie było żadnych numerowanych ?

Sro 11 Cze, 2008 19:52

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Byly, ale nie zdarzaja sie czesto.


Opis załącznika:

Sro 11 Cze, 2008 23:13

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pora odświeżyć mój wątek dwie nowości nie dużo ale za to jestem zadowolony ponieważ uchwyt do saperki jest dość rzadki nawet na WAF kolekcjonerzy głowili sie co do oryginalności no ale jednak okazało sie że są w 100 % dobre. Uchwyt wykonany z presstoffu ladnie sygnowany producentem fug 1944 oraz słabo czytelnym waffenamtem fug czyli

Cottbusser Lederwarenwerk Curt Vogel K.G., Cottbus

Uchwyt wykonany jako ersatz widać iz paski na do pasa są z ''odzysku'' to samo chyba pasek dolny widać jakieś otwory jakby po szwach ? Identyczny uchwyt widziałem na WAF.

Druga nowość to standartowe parciane szelki w stanie - dbd używka sądze że to produkcja z roku 1942/1943 typowe szelki DAK różniły się od tych kilkoma szczegółami. Szelki są sygnowane na skórzanym pasku słabo czytelne ale na 99 % są to kody RBNr. Ciekawostką jest to iz tylni pasek jest ciemniejszego koloru ale jest od kompletu ponieważ kółko które w paru miejscach posiada korozję odcisnęło również ślady na wewnętrznej stronie tego paska to samo knopik regulacyjny. Druga ciekawostka to mała klamerka znajdująca sie na tylnim pasku ? Pierwszy raz cos takiego widzę ?



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 13 Sie, 2008 11:41

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I szeleczki Mr. Green


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 13 Sie, 2008 11:43

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe fanty Arek! Widać, że ramka musi być późnowojenna ponieważ normalnie czegoś takiego by nie przepuścili przy brakowaniu w fabryce. Co do szelek, to obawiam się, iż tylni pasek jest wzięty od puszki Pgaz.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 13 Sie, 2008 21:43

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pasek na pewno jest nie od puszki to typowy parciany pasek od tego typu szelek, jedynie sam hak od puszek, ale takie mocowali w tym wypadku. Jak pisałem na pasku jest od wewnątrz rdza która pokrywała metalowe kółko wiec musi być od kompletu. Mr. Green

Czw 14 Sie, 2008 11:53

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jak stoisz z blaszkami? Jakies nowosci?

Najnowsze Twoje nabytki, naturalnie sa imponujace.

Czw 14 Sie, 2008 20:15

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic na razie podciągam siew innych rzeczach jak pisałem blaszki zbieram okazjonalnie tym bardziej że SS tanie nie są Mr. Green A u Ciebie ?

Pią 15 Sie, 2008 11:13

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W dalszym ciagu czekam na:

4./ SS T. J. E. B. I (przesylka zaginela)

SS-Ausb. Konitz. z numerem 2416 (w drodze z Czech)

4./ Inf. Ers. Btl. 9
Inf. Ers. Btl. 475 1. K
6./ PZ. J. BR. OS. II
Stamm Kp. SS Pz. Gren. Ers. Btl. 18
plus dwie blaszki z DV - komplet tych 6 rowniez w drodze.


W poniedzialek oplacam:

SS-Flak Ers. Abt.
Stamm Kp SS Gren. Ers. Btl. OST

3K (E) SS D
SS - SPW AuE BTL
Ausb. u. Ers. Btl. Lett. SS - Frw. Div.
oraz uszkodzona polowke ?/E. SS G

Wszystkie oryginalne, ale nic wiecej nie dodam, poki nie bada bezpieczne, bo znowu zapesze jak z ta SS TJEB Evil or Very Mad

Pią 15 Sie, 2008 15:52

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ady piękne blaszki ci wpłyną do kolekcji - na razie zrezygnuję z Twojej propozycji ale dzieki za pamięć jesli możesz to podaj ewentualne ceny na maila [email protected] oki Mr. Green

Pon 18 Sie, 2008 23:29

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arek !!
ja sie zgadzam z Monsunem - ze ten tylny pasek w szelkach jes raczej robiony od podstaw z kawalka oryginalnej party z haczykiem od pgaz.. jak moglbys go ewentualnie zdjac z szelek i zrobic mu pare zdjec - zeby lepiej mu sie przyjzec... Uśmiech

_________________
pozdrawiam !! michal

Sro 20 Sie, 2008 9:33

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kuligow napisał:
Arek !!
ja sie zgadzam z Monsunem - ze ten tylny pasek w szelkach jes raczej robiony od podstaw z kawalka oryginalnej party z haczykiem od pgaz.. jak moglbys go ewentualnie zdjac z szelek i zrobic mu pare zdjec - zeby lepiej mu sie przyjzec... Uśmiech


A ja sądze Panowie że na 99 % mylicie się ale wstawię kilka jeszcze fotek sami zobaczycie że pasek nie ma NIC wspólnego z partą od pasków pgaz Mr. Green

Czw 21 Sie, 2008 21:09

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto fotki tego paska ! Mam 7 pasków na swoich puszkach i tylko jeden ma ta samą szerokość ale są różnice grubości oraz samej party. Dla mnie ten pasek od szelek jest jak najbardziej OK tyle ze ma ciemniejszą barwę od reszty szelek widać też ślad od kółka Mr. Green


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 22 Sie, 2008 13:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.