| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Arku,
ładne puszki. Widywałem już wcześniej puszki sygnowane "aas" jednakże ponieważ gasmaski to nie mój temat główny to nigdy nie szukałem kto był tym producentem. Może warto zapytać na WAF, może tam ktoś będzie wiedział?

Pozdrawiam
Marcin

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 15 Gru, 2007 23:59

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzieki za ''oczyszczenie'' mojego watka Mr. Green czekam na nowosci i nie ma ich nadal, pewnie po nowym roku dojdą pozdrawiam Wszystkich i życzę Wesołych Swiat i wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku Wink

Pon 24 Gru, 2007 1:13

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
ja również czekam na dostawę Mr. Green
Tobie także życzę zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Aby kolekcja się rozrastała.

Pozdrawiam
Monsun

P.S. Czyszczenie to moja specjalność Mr. Green

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 24 Gru, 2007 12:24

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pochwalę się Wam moimi nowościami na początek mintowy płaszcz wz 42 ale sygnowany w srodku wewnątrz kieszeni RBNr oraz datą 1944 mój ulubiony rocznik, wewnątrz jest jeszcze duzy mało widoczny czerwony numer wykonany kredą ! Ponizej fotki z kilkoma gratami na nim


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 04 Lut, 2008 21:08

Powrót do góry
Marco
Gefreiter

Gefreiter





Posty: 58
Skąd: Górny Ślonsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Wink Mam następujące pytanie : gdzie można zdobyć paski do puszki od maski m38 ? Szyje ktoś takie paski ? Pozdrawiam

Pon 04 Lut, 2008 22:43

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marco napisał:
Witam wszystkich Wink Mam następujące pytanie : gdzie można zdobyć paski do puszki od maski m38 ? Szyje ktoś takie paski ? Pozdrawiam

często są na allegro, zajrzyj w wyposażenie niemieckie

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 04 Lut, 2008 22:51

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Arku,
świetny płaszcz. Kupiłeś go w Polsce czy przywędrował do Ciebie z zachodu?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 05 Lut, 2008 11:34

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Płaszcz kupilem w Niemczech jak wiekszśc moich rzeczy mi też bardzo sie podoba co ciekawe guziki pokrywa ''ciemno granatowa' 'farba guziki nie są wytarte posiadają 100 % farby Bardzo szczęśliwy Embarassed Bardzo szczęśliwy

Wto 05 Lut, 2008 20:28

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to gratuluję udanego zakupu Uśmiech W ogóle twoja kolekcja jest bardzo fajna. Naprawdę ciekawie wygląda Wink

Wto 05 Lut, 2008 20:51

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję cieszy mnie to ze sie Wam podoba Wink

Od kilkunastu dni jestem posiadaczem typowych późnych ładownic o tyle ciekawych i rzadkich ponieważ są pomalowane farbą kamo ! Kupiłem je nie bedąc do końca pewnym czy faba jest orygianlna, ale po dogłebnym stwierdzeniu i oglądniu ich przez około 2 godziny stwierdzic mogę ze farba jest oryginalnie nałożona w epoce ! Świadczy o tym wiele szczegółów jedynie co mnie zastanawia to to iz musiał to wykonywac ktos kto miał sporo czasu ponieważ pierwszo pomalowano natryskowo złótym kolorem a następnie dwoma innymi na jednej ładownicy Tył tez był w jakimś % pokryty złótą farbą ale farba sie starła (sadze ze to przypadek przy malowaniu ) na tej samej ładownicy widnieje jeszcze zielony kolor ! Obie ładownice maja ten sam numer RBNr co jest istotne dla ich orygianlności nie są to 'składaki'' lecz komplet !

Farba na zewnątrz nie sciera sie w niektórych miejscach sie uszczy ale nie dużo, nie czuć nowością widac iz zewnetrzne barwy są podniszczone w porównaniu z żółtą farbą pod paskami. Struktura jest dość gruba ! Nity czarnego koloru maja zachowaną farbe tylko tam gdzie pod spodem jest to czernienie - farba nie znajduje sie na rdzy co w jednym miejscu delikatnie odskrobalem ! Najciekawsze jest to iz na jednej ładownicy jest jeszcze zachowane błoto nie usuwałem tego znajduje sie to pomiedzy ładownicami oraz w dolnej części ! Cieszę sie tym bardziej poniewaz nie często trafia sie takie rzeczy kupiłem to od gosćia z USA co miał duzo późnowojennych fantów w tym manierke z 45 roku jak mi pisał kupuje ładownice w Niemczech w duzych ilościach na handel a w jednym z takich pudel były własnie te w kamo Czy pochodzi to z Normandii tego nie wiem jest to możliwe ? Jesli macie swoje opinie chętnie wysłucham !



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 06 Lut, 2008 17:58

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

i jeszcze szczegóły koło nitów oraz taka postać typu Normandy 44 Wink


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 06 Lut, 2008 18:03

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na moje oko wyglądają bardzo dobrze, tzn. myślę iż maskowanie to mogło być wykonane w epoce. Wskazuje na to wiele czynników, które z resztą wymieniłeś sam wcześniej. Co sądzą o tych ładownicach na innych forach?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 06 Lut, 2008 19:07

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawałem fotki tylko w Polsce moze ktos da je na WAF ? Ciekaw jestem opinii choc wiem ze będą rózne ?

Sro 06 Lut, 2008 19:40

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Koniecznie daj znać. Poproś może Kuligowa o wstawienie Twoich fotek na WAF.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 07 Lut, 2008 11:14

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem pelen podziwu. Dosc ciekawe fanty, ale najbardziej interesuja mnie niesmiertelniki, ktore kolega prezentowal, pod koniec pierwszej strony - i tu pytanie - czy moze kolega zaprezentowac lepsze ich zdjecia? Bede wdzieczny. Jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam. Wink

Czw 06 Mar, 2008 0:45

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:
Dawałem fotki tylko w Polsce moze ktos da je na WAF ? Ciekaw jestem opinii choc wiem ze będą rózne ?


Jestem tam zalogowany, tylko mój angielski trochę nie za bardzo Wink
A nie prościej się zalogować i samemu dać foto ?

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 06 Mar, 2008 9:55

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To, że jesteś zalogowany na WAF to akurat nie znaczy wiele, ponieważ musisz mieć uiszczoną opłatę roczną aby móc wstawiać fotki. Ja też jestem tam zalogowany ale ponieważ im nie zapłaciłem nie mogę wstawiać fotek, ale prowadzić dyskusję mogę bez przeszkód.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 06 Mar, 2008 10:09

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aaa rozumiem, nie wiedziałem Rolling Eyes na razie tylko przeglądam, nie miałem okazji próbowania wstawiania fotek Wink
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 06 Mar, 2008 10:21

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzieki co do blaszek lepszych wolę nie dawać wiesz dlaczego goście teraz wszystko podrabiają sam chyba rozumiesz, zresztą Ty tez masz kilka ciekawych blach SS moje wszystkie pochodzą z tego samego poligonu

Pią 07 Mar, 2008 20:47

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:
Dzieki co do blaszek lepszych wolę nie dawać wiesz dlaczego goście teraz wszystko podrabiają sam chyba rozumiesz, zresztą Ty tez masz kilka ciekawych blach SS moje wszystkie pochodzą z tego samego poligonu


Tak, zgadza sie, z Heidelager. Posiadam jeszcze m.in. 33 zapasowo szkolny pulk grenadierow ss, zapasowo szkolny oddzial dzial szturmowych ss, czy blaszki 14 pulku piechoty ss totenkopf (jedna jest z numerem 27 - Ty masz 28), poza nimi okolo 25 fragmentow innych blach wlasnie z ss i rowniez z heidelager, ktorych paradoksalnie nie widzialem jeszcze na oczy.



Pozdrawiam Piwo

Sob 08 Mar, 2008 0:04

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swego czasu wychodziło tam naprawdę dużo blach Waffen SS czy WH duzo z tego trafiło do Rostockiego - dawniej ''tubylcy'' nie znali cen można było cos za ''bezcen'' wyciągnąć teraz gorzej ta blaszka totenkopf była z wieloma innym iw starym dole na śmieci niestety ktos to podpaliłi troche sie przytopiło ale tego typu blach wyszło tam w stanie bdb dosc dużo

Poniżej fotka z dnia w ktorym wyrwałem kilka rzeczy


Sob 08 Mar, 2008 12:29

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Heidelager


Opis załącznika:
1

Opis załącznika:
2

Opis załącznika:
3


Ostatnio zmieniony przez Ady dnia Sro 05 Lis, 2008 13:29, w całości zmieniany 1 raz

Sob 08 Mar, 2008 20:24

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety nie ma tam żadnego numeru dorwałem drugą połowę do tej blaszki i teraz mam ładna całość, ale ja nigdy nie widziałem aby na tych blaszkach były numery ? Faktycznie nasze nieśmiertelniki były blisko siebie zapewne z tego samego dołka haa Mr. Green

Sob 08 Mar, 2008 22:05

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:
Niestety nie ma tam żadnego numeru dorwałem drugą połowę do tej blaszki i teraz mam ładna całość, ale ja nigdy nie widziałem aby na tych blaszkach były numery ? Faktycznie nasze nieśmiertelniki były blisko siebie zapewne z tego samego dołka haa Mr. Green



Tu o to np dwie sztuki z germanmilitaria, tez czyste. Mimo wszystko gratuluje.


ps. mam jeszcze oprocz 27 z numerem 167, ale juz chyba z innego dolka.



Pozdrawiam
Adrian



Opis załącznika:

Sob 08 Mar, 2008 23:27

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tak wygląda nieśmiertelnik w całosci ( górna częśc to nowa połówka) zauważ ze udał mi sie dopasować otworami do sznurka, dwie na dole jedna na górze, obie połówki pochodzą z Heidelager


Opis załącznika:

Nie 09 Mar, 2008 0:12

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.