| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK II Lauer

Na krzyżach się nie znam, ale czy to aby nie lekka przesada ? Zdziwko
https://gielsmilitaria.com/index.php?route=product/product&product_id=9984

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Pon 06 Lip, 2020 8:40

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też zwróciłem uwagę na tą "14", nawet poszperałem w sieci aby znaleźć jakieś opracowanie dotyczące stopnia rzadkości poszczególnych producentów, jednak bez rezultatu. Kiedyś pisałem na tym forum aby kolekcjonerzy podzielili się tą wiedzą bo na pewno taki resarch mają z uwagi na wieloletnie doświadczenie, ale oczywiście echo.

Otrzymałem jednak informacje od fanów ek2 że 750 euro za 14 to jak na zachodnie realia całkiem przyzwoita cena...

_________________
Poszukuje szabli paradnych/prywatnych Wehrmachtu - szczególnie produkcji Eickhorn Solingen - Seria Field Marshall.
Szable Wehrmachtu innych producentów też poszukiwane!

Pon 06 Lip, 2020 15:49

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

750 to chyba pikuś w porównaniu z tym...


Opis załącznika:

Pon 06 Lip, 2020 16:10

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że EK to dla mnie poboczna dziedzina zbieractwa, bo poszedł bym z torbami. Wink
Jednak kupując szpangę medalową z jakimś tam Junckerem czy Godetem to też potrafi trzepnąć po portfelu. Kiedyś tak nie było. Wink

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Pon 06 Lip, 2020 17:46

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O Gielu nawet nie ma co pisać, bo ten facet już od bardzo dawna ma nierówno pod sufitem.
A Militaria Berlin ostatnio zaczynają taki ceny walić, że oczy tylko przecierać można.
Generalnie w krzyżach od 3-4 miesięcy coś się dzieje czego nie widziałem wcześniej. Ceny po prostu są zwariowane.

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Pon 06 Lip, 2020 18:47

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzesiu, MB tak czyni, bo ludzie kupują. A skoro jest zbyt, to dlaczego miałby nie skorzystać? Oczywiście my (nabywcy) patrzymy na tę kwestię odmiennie. Ten Godet u nich nawet doby nie wisiał. Następnym razem da o 100 Eu więcej i też pójdzie. Jurek miał rację, gdy jakiś czas temu pisał, że jak ktoś ma dobrą kolekcję EKów, to niech ją trzyma. Bo taniej nie będzie.

Pon 06 Lip, 2020 20:32

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ktos kiedys dobrze tutaj powiedzial, ze,, tam gdzie zaczyna sie pasja, tam konczy sie ekonomia,,.
Artyleria Schwerina 875€,w tombaku
Mina Schwerina prawie 500€, popularne. Fakt ciezko dostac w stanie bdb lub mint ale mimo wszystko to nie,, np. KM artyleria Meybauer,,
I racja, taniej nie bedzie.
Odnosze wrazenie, ze,, jakos teraz najtaniej u Weitzego,,
Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Pon 06 Lip, 2020 21:30

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Asabye napisał:

Odnosze wrazenie, ze,, jakos teraz najtaniej u Weitzego,,
Cheers
Lukas


Haha... Nie tylko Ty...
Kiedyś uważałem go za najdroższego dealera, a teraz, jak napisałeś wydaje się najrozsądnieszym cenowo Super

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Pon 06 Lip, 2020 23:37

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odniosłem dokładnie takie same wrażenie jak Panowie powyżej, Weitze nie tylko jeżeli chodzi o odznaczenia jest ostatnio bardziej przystępny, ceny interesującej mnie broni białej też są coraz bardziej atrakcyjne w stosunku do konkurencji.

Pewnie obserwowaliście ostatnie aukcje Hermann Historica, to za jakie kosmiczne pieniądze szły tam gadżety sprawiło, że przedefiniowałem swoje możliwości w zbieractwie Rolling Eyes
Mówią że przed kryzysem, ludzie pakują forse w miedzy innymi przedmioty kolekcjonerskie, bo to po prostu bezpieczna przystań. I po tym co się ostatnio dzieje na rynku trudno się z tym nie zgodzić.

_________________
Poszukuje szabli paradnych/prywatnych Wehrmachtu - szczególnie produkcji Eickhorn Solingen - Seria Field Marshall.
Szable Wehrmachtu innych producentów też poszukiwane!

Wto 07 Lip, 2020 10:44

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.