| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mannet
Chorąży

Chorąży




Posty: 186
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Granatowa Policja w powstaniu 44

Kiedyś słyszałem, że na początku powstania warszawskiego granatowa policja walczyła z powstańcami. Czy to prawda?

Nie 03 Maj, 2020 16:40

Powrót do góry
włóczykij
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 261
Skąd: wodzisław śląski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to raczej nie walczyła z powstańcami, przynajmniej jako zorganizowana jednostka.Policja granatowa została formalnie rozwiązana 15 sierpnia 1944 na mocy dekretu PKWN.Nie ma potwierdzonych faktów faktów w tym temacie,poszczególni granatowi walczyli w powstaniu przeciw swoim byłym pracodawcom czyli Niemcom.A o innych tzw, BOHATERSKICH wyczynach powszechnie wiadomo,granatowi także wspólpracowali z krajowym podziemiem.Gdyby miał kto inne dokładne wiadomości w tym temacie to proszę o informacje.
_________________
"Przyjaciół można mieć o każdym czasie. Pod warunkiem, że się ich nie potrzebuje"

Nie 03 Maj, 2020 18:50

Powrót do góry
Mannet
Chorąży

Chorąży




Posty: 186
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmm, to może jakiś fake. a czy jest coś wiadomo o obecności polaków w siłach tłumiących powstanie? Słyszałem, że ponoć byli w 30 dywizji grenadierów SS (info za Zychowicz "Opcja niemiecka")

Nie 03 Maj, 2020 19:32

Powrót do góry
włóczykij
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 261
Skąd: wodzisław śląski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mannet napisał:
hmm, to może jakiś fake. a czy jest coś wiadomo o obecności polaków w siłach tłumiących powstanie? Słyszałem, że ponoć byli w 30 dywizji grenadierów SS (info za Zychowicz "Opcja niemiecka")
I tak może być,bo szczerze mówiąc też nie kojarzę by Polacy walczyli przeciw powstańcom, ale być może zdarzały się indywidualne przypadki.
_________________
"Przyjaciół można mieć o każdym czasie. Pod warunkiem, że się ich nie potrzebuje"

Nie 03 Maj, 2020 19:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.